به پایگاه اطلاع رسانی ملاثاني نيوز خوش آمدید       اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا       

سرپرست وزارت آموزش و پرورش : نظام آموزش و پرورش تغییر نمی کند.

اشاره
: علی اصغر فانی از معلمی پله پله بالا آمده و اکنون به درجه سرپرستی وزارت رسیده است. سایت انتخاب با او درباره چالش‌های آموزش کشور با عنایت به تاکیدات امام ،رهبری و قانون اساسی، گفتگو انجام داده است . او در لابه لای سخنان خود تصریح کرد که تلاش دارد مدارس از جذابیت کافی برخوردار شوند تا طفل گریز پا به مکتب بیاید... .س-آقای فانی شما سرد و گرم وزارت آموزش و پروش را چشیده اید و به قولی در این عرصه آبدیده شدید. همین موجب شده بسیاری از افراد از انتصاب شما به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش  ابراز خوشحالی کنند که یک معلم با سابقه در راس وزارتخانه قرار گرفته است. به عنوان اولین سوال می خواستم از شما بپرسم که فکر می کنید ساختار آموزش و پرورش ما به گونه ای هست که طفل گریز پا را به مکتب بیاورد؟
منظورتان از ساختار چیست؟
س-نوع روشی که در مدارس برای آموزش بچه ها به کار گرفته می شود آیا این شیوه آموزش و به قولی مدارس ما جذب کننده هست یا اینکه بیش از اینکه جاذبه داشته باشد، دافعه دارد؟
 
جواب سوال شما منفی است.
س-برای اینکه ساختار آموزشی ما از جذابیت و ثبات کافی برخوردار شود باید چه کرد؟
کلید حل این مشکل در دستان معلم است زیرا من بر این باورم که معلم اصلی ترین عنصر آموزش و پرورش محسوب می شود.  فلذا معلم اگر ضمن برخورداری از انگیزه کافی برای تدریس؛ شایستگی برای رفع نیازهای دانش آموز را داشته باشد؛ می تواند موفق شود در کناراین مسائل؛ فضای آموزش و روش های تدریس می تواند به معلم کمک کند اما کلید اصلی در دستان معلم است و من اولویت خود را بر رسیدگی بر وضعیت معلمان قرار داده ام من مهمترین کار خود را رفع مشکلات قشر فرهنگیان می دانم.
س-آن طور که من متوجه شدم شما مصر هستید که تکریم معلمان به صورت واقعی و نه شعار گونه انجام شود.
 بله قطعا.
س-شما برای تحقق این مهم چه تدابیری را می خواهید انجام بدهید چون ما همواره شاهد هستیم که قشرتحصیلکرده که فوق لیسانس و دکترا دارد از آموزش و پرورش کوچ کرده و ترجیح می دهد که در آموزش عالی مشغول به تدریس شود.
در آموزش و پرورش مدیریت مدارس از نقش کلیدی بعد از معلمی برخوردار است. مدیران مدارس باید بین معلمان، مقبولیت و محبوبیت  داشته باشند.  معلمان باید این احساس را داشته باشند که کسی که مدیر مدرسه است، حقش بوده که مدیر مدرسه شود. اگر چنین مدیری در راس مدرسه وجود داشته باشد اجازه می دهد که معلمان ،اولیای دانش آموزان و حتی خود دانش آموزان این احساس را داشته باشند که در مدیریت مدارس نقش داشته و معلم ما احساس کند که  محلی از اعراب دارند و تنها مجری دستورات از بالا نیستند به همین دلیل توسعه مشارکت در اداره مدرسه از سیاست های است که در آموزش و پرورش دنبال می شود.
س- پس شما بر این باورید که مدیر می بایست توسط معلمان مدارس انتخاب شود همان ایده ای که در وزارت علوم دولت اصلاحات مدت زمانی اجرایی شد و ریاست دانشگاه ها توسط اساتید همان دانشگاه انتخاب می شدند.این یکی از این روش ها است اما هر روشی که بخواهد اجرایی شود باید به گونه ای باشد که معلمان احساس کنند که مدیر مدرسه ضمن برخورداری از محبوبیت صلاحیت ؛ توانایی لازم  را دارا است به عبارت دیگر مدیر انتخاب شده ضمن برخورداری از تواضع، روابط انسانی بالایی دارد. معلم مدرسه در چنین شرایطی وقتی حس کند که فردی با این مختصات، مدیریت مدرسه را در دست دارد با انگیزه بیشتری تدریس می کند.
س-این به این معنی است که وضعیت حقوقی معلمان متحول می شود بخصوص اینکه ما شاهد هستیم که معلمان برای گذران زندگی خود ناچار هستند در چند شیفت کار کنند.در مدیریت، اصلی به نام برابری وجود دارد این اصل به این معنا است که هر کارمندی درهر لحظه در حال مقایسه خود با دیگران است اگر احساس کند که کاری که در حال انجام دادن آن است از کاری که دیگران انجام می دهند بالاتر است اما حقوق دریافتی وی کمتر است در نتیجه امکان دارد که تصمیم بگیرد که کارش را ترک کند یا از کار خود بزند. این اصل برابری همیشه مصداق دارد همه افراد درهر لحظه ای در حال مقایسه خود با دیگران هستند ما در آموزش و پرورش باید به دنبال این باشیم که اصل برابری محقق شود. وضعیت باید به گونه ای باشد که معلم احساس نکند که در آموزش و پرورش به او ظلم شده است من به عنوان مدیر این مجموعه تلاش خود را در این راستا انجام خواهم داد اما همه چیز دست من نیست سایر ارگان ها نیز باید در راستای تحقق این مهم گام بردارند.


ادامه مصاحبه در ادامه مطلب است کلیک کنید....ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
احتمال انتخاب استاندار غیر بومی در سایه اختلاف نخبگان و نمایندگان

 
با وجود گذشت چند ماه از فعالیت دولت یازدهم، انتخاب نشدن استاندار برای استان خوزستان نوعی بلاتکلیفی را در مدیریت ارشد این استان ایجاد کرده که ادامه این روند چندان خوشایند نیست.برای استانهایی مثل خوزستان که نقشی تعیین کننده در اقتصاد و مدیریت کلان کشور ایفا می کنند، عدم معرفی استاندار جدید و تداوم بلاتکلیفی ها چندان خوشایند نیست به گونه ای که این روزها کارگروه های مختلف استان یا لغو می شوند یا بدون رمق تنها به حرف و بحث اختصاص یافته است. البته این امر طبیعی به نظر می رسد چون همه مدیران می دانند استانداری که در راس جلسه قرار گرفته تا چند روز آینده باید جای خود را فرد دیگری بدهد. از سوی دیگر استانداری که می داند رفتنی است نیز به دنبال انجام کارهای اساسی و زیربنایی که مطالبه جدی مردم استان است،نمی رود.واقعیت امر این است که اگر امروز استاندار خوزستان معرفی نشده به علت تنگ نظری هایی که در برخی اقلیت های سیاسی و قومی وجود دارد و این امر همواره ضربه های جبران ناپذیر به خوزستان وارد کرده است .پس از روی کارآمدن دولت یازدهم چندین گزینه بومی و کارآمد برای تصدی سمت استانداری مطرح شدند که در راس آنها دکتر جاسم جادری از چهره های شناخته شده استان بودند ولی کارشکنی ها باعث گردید دولت در انتخاب استاندار بومی دچار تردید شود و متاسفانه مطالبات چندین ساله مردم این خطه را نادیده بگیرد.

متاسفانه بعد از روی کارآمدن دولت تا به امروز برخی عناصر بی مسئولیت یا انحصارطلب خودی با انجام لابی های منفعت جویانه صرفا به دنبال تخریب گزینه های بومی استانداری خوزستان بوده و هستند تا جایی که هر زمان گزینه ای بومی از سوی دولت برای استانداری خوزستان مطرح گردید فورا با واکنش های منفی و تخریب این جماعت روبرو می شدند .هم اکنون گزینه های تصدی استانداری خوزستان با پیشنهاداتی برای حضور در استانهای دیگر مواجه شده اند ولی همانها که به نظر دولت شایسته تصدی سمت مهمی مثل استاندار هستند در استان خود از تصدی چنین مسئولیتی محروم هستند و این مساله سبب شده تا دولت هم اکنون بشکل دنبال گزینه غیر بومی برای استانداری خوزستان باشد.بطور نمونه اخیرا در محافل سیاسی شایع شده طی چند روز آینده یکی از آقایان مهرعلیزاده یا مقیمی به عنوان استاندار خوزستان از سوی دولت معرفی خواهند شد تا استانداری خوزستان به گزینه غیربومی برسد.البته نقش برخی نمایندگان و بی توجهی آنان به منافع و حقوق مردم استان در این قضایا کم تاثیر نبوده است.لذا این قلم پیشنهاد می دهد همه نمایندگان و نخبگان استان خوزستان بدور از خط کشی های سیاسی و قومی از آقای دکتر جادری جهت تصدی سمت استانداری خوزستان حمایت کنند.
گویا کسانی هستند که یا منافع خود را در خطر میبینند یا اینکه به دنبال ایجاد تفرقه در خوزستان هستند که با مطرح کردن مسایل پوچ قومی و امنیتی تاکنون این مهم را به تاخیر انداخنه اند که خدمت آقایان باید عرض کنیم که دکتر جادری نه تنها به دنبال مسایل قومیتی نیست بلکه نگاهی فراقومی و ملی دارند و این را در ستاد خوزستان هم که بود به خوبی نشان داد که در این ستاد حلقه اطراف جادری را اکثرا بختیاریها شوشتری ها و اقوام دیگر گرفته بودند در این میان دیدگاه وزارت کشور علاوه بر این نباید به این دلیل که خوزستان یک استان مرزی است و دکتر جادری عرب زبان است نگاهی امنیتی باشد زیرا همین دکتر جادری وجادریها بودند که در جنگ هشت ساله تحمیلی بعثی های عراق علیه ایران مردانه در راه حفظ وطن و کیان کشورشان ایستادگی کردند و امتحان پس داده اند لذا شایسته است که وزارت کشور نگاهی قومی و امنیتی به خوزستان نداشته باشد و دکترجاسم جادری را که هم فرزند نجیب خوزستان است و هم نگاهی فراقومی و توسعه محور به خوزستان دارد را بهترین ومناسبترین گزینه بداند..ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه چهاردهم مهر 1392
مسئولان قدر مردم خوزستان را بدانند.

در پنج ماهه امسال آمار مراجعان نزاع به مراكز پزشكي قانوني 1.1 درصد كاهش يافت و از 293 هزار و 523 مورد در مدت مشابه سال قبل به 290 هزار و 303 مراجعه رسيد.به گزارش ايسنا، سازمان پزشكي قانوني اعلام كرد: از كل مراجعان نزاع به مراكز پزشكي‌قانوني در پنج ماهه امسال 203 هزار و 756 تن مرد و 86 هزار و 547 تن زن بودند. بر اساس آمارهاي موجود تعداد مراجعان زن مربوط به نزاع در پنج ماهه پارسال 85 هزار و 513 تن و تعداد مراجعان مرد 208 هزار و 10 تن بود.در اين مدت استان‌هاي تهران با 48 هزار و 85 تن بيشترين مراجعان نزاع را داشت و پس از آن استان‌هاي خراسان‌رضوي با 27 هزار و 40 مورد و اصفهان با 21 هزار و 526 مورد در رتبه‌هاي بعدي مراجعان نزاع قرار دارند. همچنين در اين مدت استان‌هاي خراسان‌جنوبي با 1543 مورد، ايلام با 1952 مورد و بوشهر با 2258 مورد كمترين آمار مراجعان نزاع را داشته‌اند.
بر اساس اين گزارش در مردادماه امسال آمار مراجعان نزاع به مراكز پزشكي قانوني 1.7 درصد افزايش يافته و از 62 هزار و 521 مورد در مرداد پارسال به 63 هزار و 589 مورد در مردادماه امسال رسيد.در سال گذشته 617 هزار و 358 تن به دنبال وقوع نزاع به مراكز پزشكي‌قانوني مراجعه كرده‌اند كه بيشترين آمار مراجعان مربوط به تيرماه با 63 هزار و 548 مورد و كمترين آن مربوط به دي‌ماه با 36 هزار و 885 مورد بود. در پنج ماهه امسال نيز تيرماه با 65 هزار و 159 مورد بيشترين آمار مراجعان نزاع را به خود اختصاص داده است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه سیزدهم مهر 1392
غلامرضا فروزش گزینه دزفولی های مقیم مرکز برای استانداری

دیروز خبری در محافل سیاسی پیچید که براساس آن تعدادی از دزفولی های مقیم تهران رایزنی گسترده ای را برای معرفی غلامرضا فروزش وزیر اسبق جهاد سازندگی بعنوان استاندار خوزستان آغاز کرده اند تا شاید بتوانند در فضای تکثر گزینه ها از رهگذر لابی های قدرتمند سخن خود را به کرسی بنشانند.آقای غلامرضا فروزش در انتخابات سال 92 مشاور انتخاباتی آقای محسن رضایی بوده است.برخی سیاسیون استان از طرح نام آقای فروزش جهت تصدی استانداری خوزستان بسیار نگران هستند زیرا در دوره وزارت وی تبارگرایی و برخوردهای حذفی با نیروهای شایسته در جهادسازندگی خوزستان به اوج رسید همچنین وی سالهاست که هیچ ارتباطی با مجموعه نخبگان استان نداشته و نیز از مدافعان تاسیس خوزستان شمالی (استان قدس به مرکزیت دزفول) بوده است.گفتنی است غلامرضا فروزش، به مدت ده سال در دولتهای موسوی و هاشمی رفسنجانی وزير جهاد سازندگي بوده است. وی متولد 1331 در شهرستان دزفول است. تحصيلات دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی مهندسی معدن از دانشگاه تهران و كارشناسي ارشد مهندسی معدن از همان دانشگاه به پایان برده است. از جمله سوابق مدیریتی او می توان به ده سال تصدی وزارتخانه جهاد سازندگي، عضویت در هيئت تدوين كننده برنامه هاي اول و دوم توسعه اقتصادي و اجتماعي كشور و عضویت در اولین دوره شوراي شهر تهران اشاره کرد.

بخشنده به ترکیب میانی دولت یازدهم راه یافت.
با گذشت حدود دو ماه از تشکیل کابینه یازدهم این روزها بخت با مدیران خوزستانی همراه شده و هر هفته شاهد ورود یکی از سرمایه های اجتماعی خوزستان در بخش های میانی مدیریت وزارت خانه ها و سازمان های وابسته به دولت یازدهم هستیم.در روز آغازین هفته جاری دکتر عبدالمهدی بخشنده طی حکمی از سوی مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی به سمت معاونت این وزارت منصوب شد تا بعنوان سومین خوزستانی در ترکیب دولت قرار گیرد.دکتر بخشنده پیش از این معاون کشاورزی بنیاد مستضعفان بوده است. در همین راستا خبرگزاری کشاورزی ایران نوشت :سرانجام پس از مدت ها انتظار، همانطور که پیش بینی می شد،محمود حجتی با صدور حکمی، دکتر عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی در دوره وزارت خودش در دولت هشتم را، به همین سمت در دولت یازدهم نیز منصوب کرد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)،مهندس محمود حجتی، وزیرجهادکشاورزی دولت تدبیر و امید، پس از مدت ها انتظار که اخیرا موجب شگفتی بسیاری از فعالان و دست اندرکاران بخش دولتی وخصوصی شده بود؛ مغز متفکر وزارتخانه را به صورت رسمی از بنیاد مستضعفان که دکتر فروزنده( ریاست این بنیاد) راضی به از دست دادنش نبود، جدا کرد تا یکی از سه ضلع کارآمد و جدانشدنی وزارتخانه در دولت هشتم(حجتی، بخشنده و صحراییان)، به محمود حجتی بپیوندد.بنابراین گزارش و به گفته برخی منابع آگاه، یکی از اصلی ترین دلایل این تاخیر، پایبندی بخشنده به اصل اخلاقی رضایت قلبی فروزنده ریاست بنیاد بوده است که در دوره طرد چهره های کارآمد از ارگان های تصمیم گیری( پس از استقرار تیم دولت های نهم و دهم)، به خوبی قدر و منزلت قابلیت های این مدیر باهوش بخش کشاورزی را دانست و از او در اداره بخش هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان استفاده کرد.


یک خوزستانی دیگر بحکم روحانی
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در حکمی حبیب‌الله حقیقی را به عنوان « رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب کرد.متن حکم رییس‌جمهور بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم - نظر به مراتب تعهد و تجربیات ارزشمند جنابعالی به پیشنهاد وزیر محترم کشور، شما را به عنوان « رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» برمی‌گزینم.امید است با عنایات الهی و هماهنگی با وزیر محترم کشور و همکاری دستگاه‌های ذیربط، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.خوزستانی ها به صف!!

صفدر حسینی بحکم روحانی رییس صندوق توسعه ایران شد
حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهور در حکمي دکتر سيد صفدر حسيني را به سمت "رييس و عضو هيات عامل صندوق توسعه ملي" منصوب کرد.متن حکم دکتر روحاني به اين شرح است:جناب آقاي دکتر سيد صفدر حسيني - به استناد ماده هشتاد و چهارم قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و با عنايت به مصوبه مورخ 1392/7/3 هيات امناي صندوق توسعه ملي، نظر به مراتب تعهد ،توان علمي و سوابق جنابعالي ، به موجب اين حکم شما را به عنوان "رييس و عضو هيات عامل صندوق توسعه ملي "بر مي گزينم.اميد است با عنايات الهي، در خدمت به ملت شريف ايران و نظام جمهوري اسلامي با رعايت اصول قانون مداري، اعتدال گرايي و منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد موفق باشيد.
دکتر حسینی در سال ۱۳۳۳ در شهرستان ایذه متولد شد. وی در سال ۱۳۷۴ با درجة دکتری از دانشگاه ساسکاچوان کانادا در رشتة اقتصاد کشاورزی فارغ التحصیل شد و کار خود را با عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران آعاز کرد.دکتر سید صفدرحسینی در فاصلة سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۶ مشاور سازمان برنامه و بودجه و در سال ۱۳۷۶ استاندار استان چهار محال و بختیاری شد. وی در سال ۱۳۷۹ معاون امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و در سال ۱۳۸۰ در کابینة دوم خاتمی با بالاترین رای مجلس ششم، وزیر کار و امور اجتماعی و در سال ۱۳۸۳ وزیر امور اقتصادی و دارایی شد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
بر سر کار آمدن استانداری غیر بومی وقت تلف کردن و ضایع کردن ثروت خوزستان است

جاسم جادری اظهار کرد: قومیت‌های عرب، بختیاری، شوشتری و دزفولی در استان هیچ مشکلی با یکدیگر نداشته و آن‌ها سالیان سال در کنار یکدیگر با برادری زندگی می‌کنند.وی خطاب به آن عده که بحث قومی‌گرایی را در استان باب می‌کنند افزود: این افراد باید مردم خوزستان را با یک چشم و یک نگرش در نظر بگیرند و از بحث قومیت‌ها سوءاستفاده نکنند چرا که خوزستان مظهر هم‌زیستی مسالمت‌آمیزی و برادری اقوام است.این گزینه احتمالی استانداری خوزستان خود را نماد هم‌زیستی و هم‌گرایی قومی عنوان کرد و گفت: من تنها متعلق به قوم عرب نبوده و‌‌‌ همان طور که می‌دانید بیش از ۹۵ درصد طرفداران من غیرعرب هستند.وی در ادامه به دیدگاه خود در خصوص قومیت‌های مختلف در خوزستان اشاره کرد و گفت: خوزستان باغچه‌ای از انواع گل‌های خوشبو و خوش‌منظر است که گل‌های آن در واقع‌‌‌ همان قومیت‌ها هستند.جادری با بیان اینکه تمام اقوام خوزستانی یک بو دارند و بین آن‌ها هیچ تفاوتی وجود ندارد افزود: ما باید به کمک قومیت‌های مختلف، خوزستان را که سال‌ها به آن رسیدگی نشده آباد و نمونه کنیم.

این گزینه احتمالی استانداری خوزستان افزود: دخالت این افراد در مسائل استان به جهت نگرانی آن‌ها از سرنوشت خوزستان است و‌ ای کاش که همه خوزستانی‌ها به این موضوع اهمیت دهند.وی تصریح کرد: قطعا این افراد از موقعیت خود سوءاستفاده نمی‌کنند و ورود آن‌ها به مسائل برای حل مشکلات استان است.جادری با بیان اینکه استاندار خوزستان حتما باید فردی بومی باشد افزود: بر سر کار آمدن استانداری غیر بومی وقت تلف کردن و ضایع کردن ثروت خوزستان است.وی با بیان اینکه به خوبی خواسته‌های قومیت‌های مختلف استان را می‌دانم افزود: قطعا اگر فردی بومی بر سر کار آید ۵۰ درصد به جلو حرکت خواهیم کرد و در غیر این صورت باید همه چیز را از صفر آغاز کنیم.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
آب پاکی که مجید انصاری بر دستان نمایندگان ریخت.!!
برنامه دیشب دیروز،امروز ،فردا میزبان آقایان مجید انصاری معاون امور مجلس رییس جمهور و همچنین محمدحسن ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی در شبکه سوم سیما بود.دو طرف به موضوعات مهم روز از جمله دستاوردهای سفر دکتر روحانی به نیویورک ،تحریم های بین المللی و مشکلات اقتصادی و نیز دورنمای همکاری های مشترک دولت و مجلس بویژه در خصوص رای اعتماد به سه وزیر باقی مانده دولت یازدهم پرداختند.در بخش پایانی نشست آقای ابوترابی گریزی به مساله انتخاب استانداران زد و از دولت خواست تا در انتخاب استانداران نظرات و پیشنهادات نمایندگان را لحاظ نماید .آقای انصاری با رعایت اصول دیپلماتیک در پاسخ به تقاضای نایب رییس مجلس اعلام کرد :استاندران نمایندگان عالی دولت در استان ها هستند و براساس قانون باید پاسخگوی دولت باشند،لذا براساس سنت مألوف دولت های گذشته اعم از دولت های آقایان هاشمی رفسنجانی،خاتمی و احمدی نژاد ،دولت یازدهم نیز حق دارد تا نمایندگان عالی خود را در استان ها باتوجه به شرایط و مطالبات موجود راسا انتخاب کند،نمایندکان محترم انتظاری از دولت در این زمینه نداشته باشند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
نماینده مجلس خبرگان:اگر افرادي با افراط گري بحث ارتباط با آمريكا را به طور كلي نفی كنند،درست نيست،

آيت الله دکتر محسن حيدري آل كثيري اظهارداشت: سخنراني ها و موضع گيري هاي رييس جمهوري در سفر به نيويورك و حضور در شصت و هشتمين نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد، خوب و قابل قبول است.امام جمعه اهواز با بيان اينكه مذاكرات رييس جمهوري در نيويورك به عنوان يك كار مقدماتي قابل قبول است، تصريح كرد: ارزيابي در خصوص دستاوردهاي اين سفر هنوز زود است چرا كه آن ها حتي در حد وعده دادن نيز نگفته اند كه تحريم ها را بر مي دارند.


آيت الله حيدري آل كثيري افزود: اينكه آمريكايي ها پس از تماس تلفني اوباما با دكتر روحاني اعلام كردند رييس جمهوري ايران درخواست مكالمه تلفني با اوباما داشته، نشان دهنده اين است كه آن ها در اين ارتباطات صادق نيستند و پشت پرده خود چيزهايي دارند .
نماينده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبري ضمن تشكر از اقدامات رييس جمهوري و هيات دولت در سفر به نيويورك، گفت: دكتر روحاني در اين سفر تلاش كرد فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامي در زمينه نرمش قهرمانانه را اجرايي كند.آيت الله حيدري آل كثري همچنين درباره اقدام برخي افراطيوني كه دوست ندارند روابط ايران با كشورها بهبود يابد، اظهارداشت: افراط و تفريط در هر جرياني وجود دارد و اين در نتيجه جهالت و يا غرض ورزي است.وي افزود: بهترين و صحيح ترين راه، همان راهي است كه مقام معظم رهبري تعيين مي كنند و همه بايد حول اين خط و پشت سر رهبري قرار بگيرند.آيت الله حيدري آل كثيري با بيان اينكه اگر افرادي با افراط گري بحث ارتباط با آمريكا را به طور كلي نقض كنند اين درست نيست، تصريح كرد: همچنين افرادي كه در اين زمينه بسيار ذوق زده مي شوند و دل به اميدهاي واهي مي بندند نيز كار خوبي انجام نمي دهند.وي افزود: بايد با حكمت و درايت كارها را پيش برد و با توجه به آن اعتدالي كه رهبر معظم انقلاب آن را ترجمه و تفسير كردند گام برداشت.
كميته تخصصي براي بررسي ابعاد حقوقي و فقهي فتواي رهبر معظم انقلاب تشكيل شود.

نماينده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبري همچنين در پاسخ به اين سوال كه براي تبديل فتواي رهبر معظم انقلاب مبني بر حرام بودن سلاح هاي كشتار جمعي به يك اصل بين المللي چه اقداماتي بايد انجام شود؟، گفت: در اين خصوص بايد يك كميته كارشناسي و تخصصي مركب از حقوقدان و فقها تشكيل شود و ابعاد فقهي و حقوقي اين فتوا را بررسي كنند.وي اظهارداشت: از آنجا كه مسايل بين المللي، مسايل پيچيده اي است اين كميته پس از تشكل بايد با متخصصان حقوق بين الملل نشست هايي را برگزار و راهكارهاي پيگيري حقوق اين موضوع را بررسي كند.
آيت الله حيدري آل كثيري با بيان اينكه اين فتواي رهبر معظم انقلاب بايد از تريبون هاي بين المللي بيان شود، تصريح كرد: دكتر روحاني در سفر خود به نيويورك و در سخنراني نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد، ملاقات ها، ديدارها و مصاحبه هاي حاشيه اي اين نشست با مقامات و رسانه ها فتواي مقام معظم رهبري درباره حرام بودن سلام هاي كشتار جمعي را به خوبي مطرح كرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
کبریا ملاثانی 1 - کوهرنگ اهواز1

در چارچوب رقابت های سوپر لیگ فوتسال استان خوزستان و در هفته دوم این تورنمنت تیم فوتسال کبریا ملاثانی سه شنبه هفته جاری در سالن ورزشی شهدای این شهر میزبان کوهرنگ اهواز بود که در نهایت بازی با نتیجه تساوی یک بر یک پایان یافت .


تیم فوتسال کبریا که با همت و تلاش دوستداران اعتلای ورزش شهرستان تشکیل و با حداقل امکانات اولیه از جمله تامین هزینه های رفت شد و پرداخت ورودیه لیگ در این دوره از بازیها به عنوان تنها تیم شهرستان باوی شرکت نموده است توانست نیمه اول بازی را با تک گل حیدر حیات به پایان برساند .
علیرغم همه شایستگی های زردپوشان ملاثانی ،بازیکنان تیم کوهرنگ که اکثریت آنان جز برترین های لیگ کشوری هستند با بهره جستن از تجربه حضور در میادین ملی و هدایت مربیان طراز اول در نهایت بازی را به تساوی بکشانند.
لرکی سرمربی تیم فوتسال کبریا در پایان بازی اعلام کرد:از تمام بازیکنان تیم خود رضایت کامل را دارم و با وجود اینکه جلسات کمی در کنار هم به تمرین پرداختند اما بازی قابل قبولی را از آنها شاهد بودیم.( منبع: باوی نیوز )ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : پنجشنبه یازدهم مهر 1392
دیدار طولانی آیةالله موسوی جزایری با سیدحسن نصرالله
آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان و مدیران شبکه ماهواره ای الاهواز، در سفری 6 روزه به لبنان که با هدف برقراری تعامل شبکه الاهواز با شبکه های بین المللی انجام شد با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کردند.در ابتدای این دیدار آیت الله موسوی جزایری، پس از ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی استان خوزستان به تأسیس شبکه ماهواره ای الاهواز اشاره کرد و افزود: این شبکه به زبان عربی و با هدف مقابله با فرقه های انحرافی و وهابیت آغاز به کار کرده است.آیت الله موسوی جزایری با اشاره به تأسیس دانشگاه امیرالمؤمنین در اهواز تصریح کرد: این دانشگاه با هدف تربیت مبلغان کارآمد و مسلط به علم روز تأسیس شده است.


در این دیدار که به مدت یک ساعت و نیم به طول انجامید سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در اهواز و خوزستان، به بیان خاطراتی از دیدارهای گوناگون خود با رهبر معظم انقلاب و نقش بصیرت رهبری در پیروزی رزمندگان حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه پرداخت.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
وزیر اسبق اطلاعات به سمت دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام منصوب شد

حسن روحاني رييس‌جمهوري اسلامي ايران در حکمي حجت‌الاسلام والمسلمين علي يونسي را به عنوان «دستيار ويژه رييس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي » منصوب کرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحاني رييس‌جمهور ايران در حکمي علي يونسي را به عنوان «دستيار ويژه رييس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي » منصوب کرد.متن این حکم  روحاني به اين شرح است:بسم‌الله الرحمن الرحيم

حجت‌الاسلام والمسلمين جناب آقاي علي يونسي

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند، به موجب اين حکم شما را به عنوان «دستيار ويژه رييس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي» برمي‌گزينم.اميد است با عنايات الهي، در خدمت به ملت شريف ايران و نظام جمهوري اسلامي با رعايت اصول قانون‌مداري، اعتدال‌گرايي و منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد موفق باشيد.
حسن روحاني

علی یونسی کیست؟ : علی یونسی متولد 1330 در شهر نهاوند چهارمین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران است. او دومین وزیر اطلاعات دولت اصلاحات پس از استعفای دری نجف آبادی است."تلاش برای جذب مخالفین "و حفظ بیطرفی در منازعات سیاسی" از جمله برنامه های یونسی به هنگام معرفی به مجلس شورای اسلامی برای کسب رای اعتماد به عنوان وزیر اطلاعات است. وی ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح، ریاست کمیته تحقیق درباره قتل‌های زنجیره‌ای و عضویت در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست حسن روحانی را در کارنامه خود دارد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
نگذارید حوادث مشابه شین آباد دوباره تکرار شود.
سال گذشته شاهد حوادث تاسف باری برای دانش آموزان برخی از مناطق کشوربودیم,از جمله حادثه ی آتش سوزی و همچنین تصادف اتوبوس دانش آموزان که هر کدام از این اتفاقات موجب حزن واندوه تمام هموطنان شد. پس از آن اتفاقات همه ی مسولین سعی بر این داشتند تا تقصیر را به گردن دیگری بیاندازند و خود را از نجات دهید, ودر آخر نیز فقط خانواده های داغ دار میماندند و غم عزیزانشان.


چند ماه پیش در شهرستان خبر تاسیس مدرسه ی نمونه دولتی موجب خوشحالی خانواده ها و دانش آموزان شهرستان شد,آنها با اشتیاق فراوان وبه امید اینکه در شرایط مساعدی به تحصیل خود ادامه دهند, در آزمون شرکت کرده و تعدادی از بهترین دانش آموزان سه شهر شیبان,ویس وملاثانی در این مدرسه پذیرفته شدند, اما خبری از امکاناتی که قرار بود اداره آموزش وپرورش در اختیار این دانش آموزان قرار دهد نبود. از عمده ترین مشکلات موجود که چند وقتیست راحتی خانواده های این عزیزان را سلب کرده است در اختیار نگذاشتن سرویس رفت و آمد برای دانش آموزان ویس و شیبان میباشد,که از ابتدای سال تا کنون اداره آموزش وپرورش هیچ گونه راه حلی برای رفع این مشکل انجام نداده است. دانش آموزانی که تمامی آنها با معدل ممتاز وارد این مدرسه شدند و قرار بود در آرامش کامل به تحصیل خود ادامه دهند , این روزها مشاهده میشود که هر روز صبح با دلهره در کنار جاده های خطرناک و حادثه ساز به دنبال وسیله ای هستند تا خود را به مدرسه برسانند,و هنگام تعطیلی مدرسه برای بازگشت به منزل هم همین کار را انجام میدهند. سوالی که از مسولین شهرستان و بخصوص آموزش وپرورش دارم این است که: آیا حق دانش آموز نمونه این است? واینکه اگر فرزند شما هم جزو آنها بود باز هم سکوت میکردید? در آخر امیدوارم قبل از اینکه خدای ناکرده حادثه ی دیگری برای یکی از این دآنش آموزان اتفاق افتد,چاره ای بیاندیشند در غیر این صورت خود آنها باید پاسخگو باشند. از مسول محترم این پایگاه خبری خواهش میکنم این مطلب را به گوش مسولین برساند تا راهی برای حل این مشکل انجام گیرد.( همشهری )

با تاسیس مدارس نمونه دولتی به شکل کنونی در شهرستان مخالف هستم

با سلام
1-آدم وقتی میخواد خونه بسازه خشت رو خشت میذاره تا خونه آماده بشه،فکر نمیکنید انتقاد از مدرسه ای که 12 روز از تاسیسش میگذره ی خورده زود باشه؟ و مقایسه کردن اون با مدارس نمونه ای که 10،15 سال از فعالیتشون میگذره کار درستی نباشه؟!!!!!مدرسه ای که تا به امروز یک ریال بودجه به حسابش واریز نشده(بجز سرانه معمول مدارس)
2- من ندیدم تو دفترچه شرایط شرکت در آزمون و تحصیل در مدارس نمونه دولتی نوشته شده باشه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان برعهده اداره می باشد.کدوم قول و قرار؟!!!!!!!!!!
3- بنده در مدارس نمونه دولتی تحصیل کردم مدرسه ای که بچه های مسجد سلیمان،لالی،اندیمشک؛دزفول،شوش و الوان در اون مشغول تحصیل بودن و بابت ایاب و ذهاب در مدت 4 سالی که اونجا بودیم یک ریال به ما پرداخت نشد.
4-شهرستان ی مدرسه نمونه دولتی دخترانه هم در شهر شیبان دارد و اینکه چرا از اون مدرسه حرفی به میون نمیاد جای تعجبه!!!!!
5-تا جایی که بنده اطلاع دارم با پیگیری های جناب آقای فاضلی مشکل سرویس مدارس ان شاالله در چند روز آینده حل خواهد شد(دوستان به فکر یک سوژه جدید باشید).
ضمن اینکه اعلام میکنم بنده با تاسیس مدارس نمونه دولتی به شکل کنونی در شهرستان مخالف هستم (چه خوب بود مدارس نمونه دولتی به شکل شبانه روزی با اولویت پذیرش دانش آموزان روستایی تاسیس میشد)
با انتقادهای غیرمنصفانه نیز مخالفم و از همه دوستان و صاحبان فکر و اندیشه تقاضا دارم با پیشنهادات راهگشای خود موجبات قوت گرفتن مدارس نوپا را فراهم آورند.
انتقادی هم که به مدیر وبلاگ وارد است اینکه بدون اطلاع از کلیت جریان و ساز و کار مدارس نمونه دولتی،اقدام به انتشار مطلب در وبلاگ نموده اند.چه این موضوع در وبلاگ مطرح میشد چه نمیشد مسئولین به طور جد به دنبال حل این مشکل بودند پس چه خوب است انسان قدری هم نیمه پر لیوان را ببیند.در پایان توفیق روزافزون دوستان را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
عطایی زادهارسال توسط جمعی از نویسندگان
استقلال 2 - شهرداری نوین بندرعباس 1

در چارچوب رقابت های لیگ دسته سوم کشور و در ایستگاه هفته چهارم ،استقلال ملاثانی امروز سه شنبه 9 مهرماه در مرکز استان هرمزگان میهمان شهرداری نوین بندرعباس بود.آبی پوشان ملاثانی با اقتدار کامل به ساحل خلیج نیلگون فارس اردوکشی کردند،تا بدنبال شکار عقاب تهران در جدول باشند و شکوفه لبخند را بر لبان تماشاگران خونگرم و با وفای ملاثانی بنشانند.به گزارش خبرنگار ما،نیمه نخست این بازی بدلیل احتیاط دو حریف قدرتمند فوتبال ایران با نتیجه مساوی صفر بر صفر به اتمام رسید.اما در نیمه دوم و در دقیقه 60 اولین گل بازی از سوی خط حمله شهرداری بندرعباس به ثمر رسید و همین گل بهانه خوبی برای غرش شیران بیشه ملاثانی و خطه خوزستان شد تا در سایه تفکرات و دکترین فوتبالی علی خوشزاد مربی جدید استقلال سرنوشت این بازی به سود استقلال رقم بخورد (خوشزاد سابقه مربیگری در لیگ برتر در کنار عبدالله ویس در تیم های پیکان تهران و صبای قم را در کارنامه دارد) از دقیقه 70 نبض بازی در اختیار آبی پوشان قرار گرفت.در دقیقه 78 و از روی نقطه پنالتی گل تساوی استقلال توسط سلیم دغاغله روانه دروازه شهرداری هرمزگان شد اما این پایان کار نبود و حملات سنگین و مکرر آبی های ملاثانی باعث گردید تا حسین حمیدی با یک شوت حیرت انگیز و از فاصله دور در دقیقه 88 زیباترین گل هفته چهارم لیگ ایران را وارد دروازه حریف کند تا این بازی با نتیجه 2 بر1 به سود استقلال به پایان برسد .انتظار می رود در زمان برگشت آبی پوشان از استان هرمزگان مراسم استقبال شایسته ای برای این عزیزان از سوی مردم و مسئولان برپا شود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
سردار رستم قاسمی گزینه محسن رضایی برای استانداری

گویی تعیین استاندار خوزستان باز هم با انتخاب های عجیب و بهت آوری باید صورت گیرد. قبلا هم در همین مورد هشدار داده بودیم که نکند بازهم در دقایق پایانی و با نهایی شدن لیست ها و گزینه های این سمت سری از میان سرها بیرون آید که نه بومی باشد و نه مورد قبول مردم خوزستان، اما به هیچ وجه به ذهن ها خطور نمی کرد که کسی چنین گزینه ای را مطرح کند که نام وی در استان به عنوان فرزند عزیز و مورد احترام خوزستان شهره شده است.گزینه استاندار خوزستان گویی باید از سوی طرفداران محسن رضایی و یا خود ایشان به طریق راه اندازی کمپین و همراه با پیشنهاد یک چهره نظامی رونمایی شود. پس از این همه تلاش و کوشش و جلسات متعدد از سوی دلسوزان استان خوزستان برای رسیدن به گزینه های بومی و پرتوان برای نشستن بر صندلی پرتنش استاندار خوزستان خبرهایی از سوی محسن رضای به گوش می رسد که بازهم جای تاسف و نگرانی دارد. محسن رضایی در رابطه با تعیین استاندار خوزستان کمپین دعوت از رستم قاسمی برای پذیرش این پست را راه اندازی کرده و با گرفتن جلسات متعدد و دعوت برخی از سیاسیون که عمدتا تعلق خاطری به خوزستان ندارند برای ایشان در حال رایزنی می باشد. چنین اتفاقی برای خوزستان بسیار غم انگیز خواهد بود.احتمالا سفر اخیر محسن رضایی به خوزستان با هدف زمینه سازی برای استانداری رستم قاسمی انجام شده است.زیرا قرار است پیرامون مساله استانداری خوزستان در چند نقطه استان از جمله استان کارون سخنرانی کند.متاسفانه برخی افراد بی مسئولیت نیز چند روز پیش با انتشار بیانیه ای تحت عنوان نخبگان خوزستانی اعلام کرده اند که خوزستان به استاندار عرب و بومی نیاز ندارد.علی الظاهر همین افراد از بانیان سفر رضایی به خوزستان هستند.

جاسمین در راس گزینه ها

خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع گزینه‌های ارائه شده نمایندگان به وزیر کشور را به ترتیب اولویت جاسم جادری، جاسم ساعدی، محمدرضا موالی‌زاده، عبدالحسین مقتدایی و شمسایی عنوان کرد.
در حال حاضر گزینه‌های جدی بر روی میز وزیر کشور این پنج گزینه هستند که جاسم جادری و ساعدی در راس قرار دارند.این منبع خاطرنشان کرد: احتمال انتخاب جادری به عنوان استاندار بیشتر از دیگر گزینه‌ها است.وی تصریح کرد: با توجه به اینکه جادری مسئول ستاد حسن روحانی در انتخابات بودند و ارتباط خوبی با مجموعه دولت دارند از حمایت خوبی از سوی شخص رئیس جمهور برخوردارند.این منبع گفت: این افراد از سوی نمایندگان به وزیر کشور معرفی شدند و احتمال انتخاب یکی از این گزینه‌ها به عنوان استاندار توسط دولت قطعی است.وی افزود: بعد از جاسم جادری، ساعدی نماینده سابق شوش و عضو هیئت رئیسه سابق مجلس از گزینه‌های جدی استانداری خوزستان است که با توجه به اولویت‌های اعلام شده توسط نمایندگان، جادری و ساعدی از شانس بالایی برای انتخاب به عنوان استاندار خوزستان برخوردار هستند.باز هم پای مقیمی (با جناغ خوزستانی ها ) در میان است.

شنیده های دیگر نیز حکایت از آن دارد جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران اجرایی خوزستان در دولت هاشمی رفسنجانی ، دکترمحمدحسین مقیمی یکی از استانداران سابق و غیر بومی خوزستان را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کرده اند تا شاید دولت وی را به سمت استاندار خوزستان معرفی نماید.البته برخی سیاسیون اعلام کرده اند مقیمی گزینه تصدی استانداری مرکزی است و به دلیل مشکلات شخصی بعید است دوباره را خوزستان را در پیش گیرد.محمدحسین مقیمی (زادهٔ ۳۲۹ در شهرستان خمین) سیاست‌مداری فن‌سالار است که مهمترین پست او ۴ ماه سرپرستی شهرداری تهران در سال ۱۳۸۲ بوده‌است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره‌وری می‌باشد. او در سال ۱۳۵۸ شهردار خمین و در سال ۱۳۶۸ قائم مقام معاون اجرایی رئیس‌جمهور هاشمی رفسنجانی بوده است. مقیمی،عضویت در شورای مرکزی جهاد سازندگی خمین، عضویت در هیأت امنای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین ، مدیر عاملی و رئیس هیأت مدیره شرکت‌های فولاد و ذوب آهن اهواز، مسئول ستاد بازسازی و نوسازی مناطق جنگی، رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه کشور، استاندار استان خوزستان، استاندار کرمانشاه، معاون عمرانی وزارت کشور، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، رئیس هیات مدیره فولاد اسفراین و نمایندگی مردم خمین در مجلس در مجلس هشتم را در کارنامه خود دارد.


عبدالمهدی بخشنده در فینال رقابت استانداری خوزستان

بنا به گزارش های تقریبا نیمه رسمی جمعی از اعضای جبهه مشارکت و تعدادی از نمایندگان خوزستان مجلس ششم با هماهنگی آقایان محمد فروزنده رییس بنیاد مستضعفان و محمد مخبر دزفولی معاون بنیاد (معاون سیاسی اسبق استانداری خوزستان)  از رهگذر گفتگو با مهندس اکبر ترکان مشاور رییس جمهور، آقای دکتر عبدالمهدی بخشنده را بعنوان گزینه مورد نظر خود جهت تصدی استانداری خوزستان به دولت یازدهم معرفی کرده اند که احتمال دارد آقای بخشنده جز رقیب جدی سایر گزینه ها در این سمت باشد .دکتر بخشنده در حال حاضر معاون بخش کشاورزی بنیاد مستضعفان است که سوابقی همچون قائم مقام و معاونت وزارت جهادکشاورزی دردولت اصلاحات و همچنین سرپرستی دانشگاه شهیدچمران اهواز را در سوابق کاری خود دارد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
امام جمعه هویزه :
همه خواهی و انحصار گرایی و برخوردهای حذفی با نیروهای شایسته از جمله مشکلات خوزستان است

به گزارش خبرنگار ما نخستین اجلاس هم اندیشی نخبگان فرهنگی و اجتماعی استان خوزستان پیرامون «توسعه خوزستان در سایه نظام تدبیر و امید» با مشارکت جمعی از فرهیختگان ،نویسندگان ،اساتید دانشگاه و فرهنگیان و معلمان (حامیان دکتر روحانی ) عصر یکشنبه 7 مهرماه در مجتمع فرهنگی امام صادق (ع) اهواز برگزار شد.در آغاز این نشست که با هدف بررسی چالش ها و عوامل توسعه نیافتگی استان برگزار شد ،پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آقای فاضل خمیسی دبیر مجمع فعالان فرهنگی - اجتماعی استان در سخنانی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گزارش کوتاهی از چگونگی شکل گیری این حرکت فرهنگی در راستای تقویت عقلانیت در فرایند توسعه استان و اعتدال در رفتارهای سیاسی ارائه نمود و گفت: پس از حماسه 24 خرداد جمعی از فعالان فرهنگی استان در جهت تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید و همچنین تعریف نگاه جدیدی از عمل سیاسی در جهت توسعه استان جلسات متعدد و منظمی را برگزار و پس از ترسیم رویکرد و نقشه راه جدید متناسب با شرایط حاکم بر کشور درصدد است به مطالعه فرایندتوسعه استان و جلب مشارکت نخبگان در این چارچوب بپردازد.وی این اجلاس را مقدمه نشست های کاربردی و گسترده تر در آینده دانست و خواهان نقش آفرینی نخبگان استان در این راستا شدحجةالاسلام و المسلمین بوعزار امام جمعه شهرستان هویزه بعنوان سخنران و میهمان اجلاس طی  سخنان مبسوطی به تبین جایگاه عنصر تدبیر در توسعه متوازن پرداخت و گفت:عمل براساس باورهای درست و عقلانی از لوازم اساسی تدبیر است.در جهت مصون سازی جامعه و بدنه مدیریت کشور از سوء تدبیر باید عقلانیت بر تصمیم ها رفتارها حاکم شود.
این استاد حوزه علمیه در ادامه افزود: ما باید بتوانیم ثروت های مادی و معنوی جامعه را براساس تدبیر مدیریت کنیم.در فرایند نظام تدبیر مدیریت عالمان و فرهیختگان از ضرورت هاست،باید همه به این باور برسیم که لازمه تدبیر سپردن زمام امور به عالمان و خردمندان است که بحمدالله امروز این دوشعار در سرلوحه کار و گفتمان دولت یازدهم قرار گرفته است .متاسفانه طی سال های گذشته جامعه از فقدان عنصر تدبیر،آسیب های جدی دیده است.در مدیریت جوامع انسانی و اسلامی تدبیر در پروسه توسعه نقش اول را ایفا می کند.در فرمایشات مولا علی (ع) این امر بشکل برجسته ای تبلور یافته که می توان با مطالعه عهدنامه مالک اشتر به اهمیت عنصر تدبیر در حاکمیت علوی پی برد.


لازمه تدبیر سپردن زمام امور به عالمان و خردمندان است

امام جمعه هویزه انتخاب و بکارگیری مدیران خوب را تضمین کننده توسعه کشور و استان دانست و اظهار کرد: بواسطه مدیر خوب رحمت الهی بر مردم نازل می شود و در غیر اینصورت سوء مدیریت، زندگی را بکام مردم تلخ و به جهنم غیرقابل تحمل تبدیل می کند و این یک حقیقت انکار ناپذیر است.
وی تحول در اندیشه نخبگان را زمینه ساز تحول در جامعه دانست و افزود: اگر نخبگان متحول شوند مشکلات جامعه نیز از رهگذر عقلانیت مرتفع خواهد شد، زیرا عالمان خطر را براساس حکمت و تدبیر پیش بینی و با تصمیم سازنده جامعه را از سقوط در پرتگاه قهقرایی نجات می دهند، اما در صورت شانه خالی کردن عالمان و نخبگان یا به حاشیه راندن آنها ،زمام امور بدست جاهلان خواهد افتاد ،آنگاه این افراد هم خود و هم جامعه را دچار آسیب های جدی می کنند .


مدیران بومی ترجمان دردهای مردم هستند که می توانند محرومیت را از چهره استان بزدایند.


حجةالاسلام بوعزار با تاکید بر بکارگیری نیروی های بومی در راس مدیریت عالی استان گفت : مدیران بومی ترجمان دردهای مردم هستند که می توانند خوزستان محرومیت را از چهره استان بزدایند.استان خوزستان گنجینه ی معنوی و مادی کشور است لذا شایسته نیست با گذشت سه دهه از حیات انقلاب اسلامی همچنان تابلوی محرومیت بر فراز آن باشد.چرا باید بپذیریم خوزستان در ردیف استان های محروم قرار گیرد در حالی که سالانه میلیاردها تومان و دلار از عایدات منابع سرشار آن به خزانه کشور سرازیر می شود؟ خوزستان سال ها به سکوی پرتاب مدیران غیربومی و در قبضه استان دیگری بوده است.چرا باید جمعیت بالایی از شهروندان خوزستان بویژه شهرهایی نظیر آبادان ،خرمشهر و هویزه تحت پوشش کمیته امداد باشند و رقم بیکاری در بسیاری از شهرهای ما فراتر از شاخص متوسط کشوری است؟
امام جمعه شهرستان هویزه افزود :خوزستان بدلیل محرومیت از مدیریت عالی شایسته و توانمند بومی ،هم در بخش سخت افزاری و هم نرم افزاری گرفتار مشکلات فراوانی است که امیدواریم دولت تدبیر و امید با سپردن سکان اجرایی استان به فردی از جنس مردم رنج دیده اما فرهیخته با نگاه فرهنگی و علمی گره از این مشکلات چندین ساله بگشاید.
بوعزار یکی دیگر از چالش ها و عوامل توسعه نیافتگی استان را انحصارگرایی و همه خواهی برخی اقلیت ها دانست و گفت: همه خواهی و انحصار گرایی و برخوردهای حذفی با نیروهای شایسته از جمله مشکلات خوزستان است که ضربه های جبران ناپذیری بر پیکر مدیریت استان وارد ساخته و باعث از دست رفتن بسیاری از سرمایه های اجتماعی گردیده است.
وی لزوم توجه مسئولان کشور به جایگاه و منزلت مردم این خطه شد و گفت: مسئولان باید باور داشته باشند که خوزستان استان وفا ، رادمردی و استان ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و حق مردم خوزستان برگردن آنان بسیار سنگین است.
امام جمعه هویزه : بی عدالتی و تبعیض در خوزستان بیداد می کند.

حجةالاسلام بوعزار فقدان  عدالت و فرصت های برابر را چالش دیگر توسعه خوزستان برشمرد و گفت:  بی عدالتی و تبعیض در خوزستان بیداد می کند این مساله مصحلت بردار نیست .اگر عدالت نباشد مردم این خطه همه دستاوردهای بزرگ و تاریخی خود را خواهند باخت. در غیاب عنصر عدالت بسیاری از عملکردها و تصمیم گیری ها غلط خواهد بود.عدالت در راستای توسعه متوازن استان خوزستان یک ضرورت بحساب می آید.چرا استان خوزستان از لحاظ آموزش و پرورش در ردهای پایین کشور قرار گیرد؟ چرا در اختصاص اعتبارات و تسهیلات به شهرهای خوزستان عدالت رعایت نمی شود؟
وی رعایت عدالت در استفاده از نیروهای شایسته در سطوح مدیریت استان را امر مهمی قلمداد و اظهار داشت:در مهرهچینی و بهرگیری از نیروها در سطوح مدیریت مختلف استان باید عدالت و انصاف رعایت شود ،نباید از یک قوم استفاده و قومیت دیگر را علیرغم همه شایستگی ها از فرصت های برابر محروم کرد.پشتوانه ما در عرصه حاکمیت عدالت در استان وجود نخبگان و عالمان اهل تدبیر است
وی به دستاوردهای سفر دکتر روحانی به نیویورک اشاره کرد و گفت:این دستاوردهای بزرگ در عرصه بین المللی نتیجه عقلانیت و تدبیر و به پشتوانه خون شهیدان و 8 سال دفاع مقدس می باشد.


سیلاوی :قانون اساسی ضامن تحقق مطالبات تاریخی شهروندان ماست.
در ادامه نشست آقای عبدالوهاب سیلاوی حقوق دان و فعال اجتماعی خوزستان در سخنانی کوتاه با اشاره به جایگاه قانون اساسی در نظام تدبیر و امید گفت: هر حرکت فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی نیازمند بستری مناسب برای ادامه حیات استمرار است ،در موقعیت کنونی قانون اساسی بدلیل ظرفیت های موجود ضامن تحقق مطالبات و حقوق ما می باشد لذا احیا و اجرایی شدن اصول قانون اساسی می تواند دستاوردهای بزرگی برای مردم خوزستان خواهد داشت .
عضو هیات موسس مجمع فعلان فرهنگی – اجتماعی خوزستان تدوین قانون حقوق شهروندی و ارائه آن از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی از جمله لوازم تدبیر و نقطه عطفی در جهت رسیدن به جامعه ی معتدل برشمرد و گفت: تضمین حقوق شهروندی از عوامل مهم توسعه و مشارکت جویی شهروندان در پروسه توسعه و باعث نفی نگاه تبعیض آمیز و درجه بندی کاذب شهروندان خواهد بود.
سیلاوی اظهار داشت : در راستای همگرایی و همدلی نخبگان با تدوین مانیفست توسعه خوزستان در نظام تدبیر و امید در قالب جلسات متعدد و فشرده نقشه راه عملی در فراروی فعالان فرهنگی و اجتماعی ترسیم شده که البته جز در سایه بکارگیری مدیران بومی توانمند و شایسته امکان تحقق عملی آن قابل تصور نیست . ما انتظار داریم دولت یازدهم با تجدید نظر در ساختار مدیریت استان و ایجاد تحول گسترده در آن باتوجه به شرایط موجود و بهره جستن از نیروهای معتدل و کارآمد بدور از افراط و تفریط زمینه ساز جهش بزرگ در فرایند توسعه استان خوزستان باشد.این حقوق دان خوزستانی خط کشی های سیاسی و قومی را مهمترین عامل هدر رفت سرمایه های انسانی خوزستان برشمرد و خواهان اصلاح نگاه حذفی و انحصارگرایی شد.


مسرور : مدیریت عالی استان باید از جنس فرهنگ و آموزش و پرورش باشد.

در ادامه این اجلاس آقای علیرضا مسرور دبیر انجمن اسلامی معلمان خوزستان در سخنان کوتاهی به تبیین عللل و عوامل توسعه نیافتگی خوزستان پرداخت و گفت :در خوزستان بیماری های مزمن اجتماعی و سیاسی فراوانی وجود دارد که از جمله آن استبداد رای مدیران ،نگاه حذفی به نخبگان و شایستگان کشی می باشد که برایند این امور منجر به ناکارآمدی مدیریت کلان در بخش های گوناگون و در نتیجه توسعه نیافتگی استان خوزستان شده است.علیرضا مسرور اضافه کرد: نقش مدیریت نخبگان در استان بسیار مهم است که می تواند در فرایندی معقول و کارآمد مشکلات را به مطالبات جدی تبدیل نماید.بطور نمونه امروز شاهد هستیم خشک شدن دریاچه ارومیه به یک مطالبه جهانی و ملی تبدیل گردیده است این امر در سایه همگرایی و تلاش مضاعف نخبگان آن منطقه در تبدیل این مشکل و پدیده به یک مطالبه تحقق یافته است.در حالی که مساله انتقال آب کارون به کویر مرکزی ایران و اصفهان و کرمان دارای پیامدهای زیست محیطی و انسانی فراتر از خشک شدن دریاچه ارومیه است اما نتوانستیم آنرا حداقل به یک مطالبه استانی و ملی تبدیل کنیم و این ناشی از کنار نهادن نخبگان و عدم توجه به رای و نظر آنان در سطح مدیریت کلان استان است
دبیر انجمن اسلامی معلمان به دلایل عدم شناخت علل توسعه نیافتگی خوزستان اشاره کرد و گفت:عدم درک صحیح از توسعه استان بدلیل عدم شناخت جایگاه حوزه آموزش و پرورش است .لذا به همین دلیل باید مدیریت عالی استان از جنس فرهنگ و آموزش و پرورش باشد.
در ادامه بیانیه پایانی اجلاس قرائت شد و حاضران ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه آقای دکتر روحانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل و نیز دستاوردهای مهم این سفر تاریخی ،خطاب به دولت و شخص رییس جمهور خواهان انتصاب و معرفی استاندار بومی توانمند و شایسته از میان نخبگان فرهنگی برای تصدی مدیریت عالی استان خوزستان شدند .
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
فرامند هاشمی زاده معاون اسبق استانداری خوزستان با اشاره به ویژگی های خاص فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی، اقتصادی ، قومی ، مرزی استان خوزستان خاطر نشان کرد: استاندار خوزستان باید احاطه ی کاملی بر پتانسیل های عظیمی که در استان خوزستان وجود دارد داشته باشد.نماینده اسبق مردم اهواز در مجلسافزود : با نگاهی به گذشته در می یابیم که این استان از ناآشناها و نابلدها ضربه های زیادی خورده است و اگر به یکی از فرزندان استان اعتماد شود با توجه به شناخت و آگاهی که دارد به راحتی می تواند کارها را در بستر مناسب هدایت کند.فرامند هاشمی زاده داشتن تدبیر برای انتخاب بهترین گزینه، همچنین کمک فکری برای تدوین برنامه ها و راهبردها برای هدایت استان را از وظایف اصلی نیروهای سیاسی و نخبگان در مواجهه با استانداری خوزستان دانست و گفت : نیروهای سیاسی و نخبگان باید تا آخر کار برای جبران عقب ماندگی ها و حصول نتیجه استاندار را کمک و همراهی کنند تا با حفظ وفاق جمعی ، مسیر آبادانی خوزستان که مورد توافق همه است پیموده شود.وی در عین حال از تصمیم گیران در سطح کشور خواست به خوزستان نگاهی در خور شان و جایگاه آن داشته باشند و برای تعیین استاندار به جلب مشارکت مردم و وفاق ملی در استان توجه ویژه ای کنند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
نوری :انتخاب افرادی همسو با دولت یازدهم می‌تواند خوزستان را برای آبادانی قدمی به جلو ببرد.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی از معرفی گزینه‌های مجمع نمایندگان خوزستان برای تصدی استانداری این استان به وزیر کشور خبر داد.سیدراضی نوری در گفت‌وگو با شوشان اظهار کرد: تعیین استاندار خوزستان کار بسیار مهمی است که باید با هم اندیشی همه متولیان امر انجام شود و نمایندگان مجلس نیز در این باره تنها نقش ارائه مشاوره را برعهده دارند.


وی با اشاره به اینکه شاخص‌ها را تعیین کرده‌ایم، افزود: برای موفقیت در انتخاب استاندار خوزستان باید کوشید تا بر اساس شاخص‌ها عمل کنیم و در این باره از همه توان کاری خود بهره می‌گیریم تا گزینه‌های مطرح شده بر اساس شاخص‌ها تعیین صلاحیت شوند.نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار خوزستان باید کاری باشد، گفت: خوزستان عقب ماندگی‌های زیادی دارد و به این دلیل باید استانداری برای خوزستان انتخاب شود که همه شاخص‌های کار شبانه‌روزی و فعالیت جهادی را داشته باشد.وی خاطرنشان کرد: مردم خوزستان از سیاسی کاری و بازی‌های سیاسی خسته شده‌اند و تنها خدمت بی‌منت می‌خواهند.نوری تصریح کرد: مردم تلاش دارند تا فردی در این مسند قرار گیرد که مشکلات استان را بشناسد و در راستای رفع مشکلات در این حوزه برنامه‌ داشته باشد.وی گفت: انتخاب افرادی همسو با دولت و همراه با سیاست‌های عمرانی و اجرایی دولت یازدهم می‌تواند خوزستان را برای آبادانی قدمی به جلو ببرد.نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از اعضای مجمع نمایندگان درباره تعداد گزینه‌های انتخاب شده و معرفی شده به وزارت کشور اظهار نظر کرده‌اند ولی من در این زمینه به دلیل پایبندی به وعده نمایندگان در این زمینه اظهار نظر نمی‌کنم.ریاست مجمع نمایندگان خوزستان به آبادانی ها رسید

در جلسه مجمع نمایندگان استان خوزستان جواد سعدون‌زاده نماینده مردم آبادان به عنوان رئیس و عبدالله تمیمی به عنوان نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان انتخاب شدند.

در انتخابات هیئت رئیسه مجمع نمایندگان استان خوزستان جواد سعدون‌زاده نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی جایگزین جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان شد.در این انتخابات همچنین عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس نیز به عنوان نایب رئیس مجمع انتخاب شد.همچنین شمس الله نماینده مردم رامهرمز به عنوان دبیر مجمع انتخاب شد.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه هفتم مهر 1392
در صورت تامین اعتبار تعداد کتابخانه‌ها در شهرها و روستاهای این استان افزایش خواهد یافت.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان از افزایش تعداد کتابخانه‌ها در شهرها و روستاهای این استان در صورت تامین اعتبار خبر داد.لفته منصوری اظهار کرد: در حال حاضر 180 کتابخانه در مناطق مختلف استان خوزستان در حال خدمت رسانی به مردم است و در صورت تامین اعتبار تعداد کتابخانه‌ها در شهرها و روستاهای این استان افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: در نظر داریم در همه ادارات استان ایستگاه های مطالعه راه اندازی کنیم و البته آمادگی اهدای کتاب به تمام مساجد و حسینیه‌های سطح خوزستان را در دستور کار داریم.مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان با بیان اینکه در شهرستان هندیجان دو ایستگاه کتابخانه راه اندازی کرده‌ایم افزود: این دو ایستگاه در فرمانداری و شهرداری این منطقه قرار گرفته‌اند و مورد استفاده کارکنان و پرسنل هستند.وی همچنین عنوان کرد: باید با توسعه کتابخانه‌ها، فرهنگ کتابخوانی را ترویج و شهرهای استان را به سوی تعالی در این زمینه سوق داد.منصوری اضافه کرد: شهرستان هندیجان با قدمتی بیش از 3 هزار ساله در امر کتابخوانی به موفقیت‌های خوبی رسیده است و البته قابلیت‌های بیشتری در این زمینه دارد که ما نیز آنها را حمایت خواهیم کرد.وقتی خبرگزاری فارس بنام منصوری خبر جعل می کند!!
جناب اقای حمیدی
با سلام
از خبرگزاری فارس انتظار نداشتم که بدون اینکه اصلا مصاحبه ای با اینجانب در هندیجان انجام داده باشند این مطالب را از قول من نقل کنند و باعث شوند تعدادی از خبرگزاریها این خبر نادرست را بازتاب دهند. مگر تاریخ ورود صنعت چاپ به ایران و انتشار کتاب 300 سال عمر دارد که تاریخ مطالعه 3000 ساله برای هندیجان جعل کنیم! مطلب دیگر با افتتاح رسمی کتابخانه حجر بن عدی در ام اطمیر اهواز یکصد و هشتادمین کتابخانه عمومی استان آغاز به کار کرد.
بنابراین ما 188 کتابخانه داریم که 3 روز پیش هم کتابخانه مشارکتی فرهنگیان شوشتر در سامانه نهاد کتابخانه ها ثبت شد و به 189 کتابخانه ی عمومی رسیدند. یعنی در شش ماهه اول امسال 16 کتابخانه ی جدید در استان افتتاح شد. ضمن اینکه نهاد کتابخانه های عمومی هیچوقت کتاب اهداء نمی کند و این جزء خبر هم صحت ندارد. در پایان باید متذکر شوم که 20 روز از تاریخ بازدید از کتابخانه های عمومی و شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته دائمی نهضت مطالعه مفید شهرستان هندیجان سپری شده و امروز این خبر منتشر شده است و این هم نشانه ی دیگری است از نادرست بودن خبر.

با تشکر – لفته منصوریارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : پنجشنبه چهارم مهر 1392
سرهنگ فلاحی:شهدا بهترین و عزیز ترین سرمایه خود را تقدیم کردند

یادواره ی شهدای زن هشت سال دفاع مقدس شهر شیبان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.یادواره ی شهدای زن هشت سال دفاع مقدس شهر شیبان با حضور ائمه جمعه مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و مشارکت مردم انقلابی و مومن این شهر برگزار شد.در آغاز این مراسم سرهنگ مسعود فلاحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع)اهواز در سخنانی با اشاره به رشادت های شهدای هشت سال دفاع مقدس، اظهارداشت: که شهدا بهترین و عزیز ترین سرمایه خود را تقدیم کردند تا ما امروز در این مکان مقدس با آرامش هرچه تمام تر به زندگی خودمان ادامه دهیم و سربلند باشیم.این مقام مسئول تصریح کرد: شهدا در کلاس درس پشت میز ننشستند که درس پاس کنند بلکه با شرکت در دانشگاه دفاع مقدس ، فیزیک را با حضور فیزیکی ، ریاضی را با محاسبه معادله جذر و مد اروند رود در ولفجر ۸ در دل شب ، جغرافیا را در جزایر مجنون و تپه های الله اکبر و قله های غرب کشور ، علوم دینی و معارف اسلامی را در دل شب با راز و نیاز با خداوند پاس کردند و شیمی را با شیمیایی خردل پاس نمودند.وی به جنگ نرم دشمن در دهه اخیر اشاره کرد و ابرازداشت: الان خاکریز ما با دشمن شیشه تلویزیون ، رایانه و صفحه تلفن همراه می باشد و جنگ ما الان به مراتب سخت تر و حساس تر می باشد.وی در پایان خاطرنشان کرد: زنده نگاه داشتن یاد شهدا در این تهاجم نرم کمتر از شهادت نیست و از برگزار کنندگان این یادواره تقدیر و تشکر کرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
امام جمعه ملاثانی :بزرگترین آرمان شهیدان پاسداری از اسلام ناب ،انقلاب و پیروی از ولایت و خدمت به مردم است

در راستای پاسداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از قهرمانان ملی و حفظ نام و یاد شهدای این خطه آیین دومین یادواره 7 شهید روستای بویرده با مشارکت ساکنان این آبادی و همچنین مدیران و مسئولان شهرستان باوی در روز چهارشنبه 3 مهرماه برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از جمله شعرسرایی جمعی از شعرای عرب خوزستان ،حجةالاسلام و المسلمین سیدعبدالرضا حسینی فرد امام جمعه مرکز شهرستان طی سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان و تجلیل از از مقام رزمندگان و ایثارگران 8 سال ایثار و جانفشانی گفت: روزهای هفته دفاع مقدس یادآور همدلی ،رشادت ها و جانفشانی های مردمان این خطه در راستای دفاع از اسلام ،ولایت و تمامیت ارضی کشور می باشد.وی شهدا را قهرمانان واقعی ملی دانست و افزود: شهدا با نثار جان و خون خود ضمن ایستادگی در برابر دشمنان ،استمرار و ادامه حیات انقلاب اسلامی را تضمین کردند و امروز اگر امنیت و توسعه و اقتدار بین المللی داریم همه از برکت خون شهیدان است.حسینی فرد در پایان تاکید کرد: برای فرهنگ سازی و تحقق اهداف و آرمان های شهیدان با اتکا به واقعیت های جامعه باید بتوانیم گام های بلندی برداریم .بزرگترین آرمان شهیدان پاسداری از اسلام ناب ،انقلاب و پیروی از ولایت و خدمت به مردم است در این جهت مسئولان باید طلایه دار و پیشتاز جامعه باشند.

لازم به یادآوری است در آغاز برنامه حجت الاسلام آفرین امام جمعه شهر ویس ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت شهدای 8 سال دفاع مقدس و علی الخصوص 7 شهید روستای بویرده سلامات گفت وظیفه همه ما زنده نگه داشتن یاد شهدا و ادامه دادن راه آنها و احترام گذاشتن به خانواده معظم این عزیزان است.این برنامه با شعر خوانی شاعران اهل بیت (ع) سید عباس ذهبی و شجیرات ادامه پیدا کرد.در پایان هدایایی به رسم یادبود به خانواده های معظم شهدا و بسیجیان نمونه تقدیم گردید.( منبع : باوی نیوز )ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه سوم مهر 1392
دکتر احمد میدری بعنوان دومین خوزستانی معاون وزارت رفاه ،تعاون و کار شد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر احمد میدری را به عنوان معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب کرد.پیش از این،‌مجتبی عبدالهی به عنوان معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت دهم فعالیت کرده است.احمد میدری، اقتصاددان،‌عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و نماینده آبادان در مجلس ششم بود.میدری دومین خوزستانی پس از علی شمخانی است که در ترکیب دولت یازدهم قرار گرفت و بعنوان یکی از مدیران میانی وزارت رفاه انتخاب شد.استانداری موالی زاده در قم منتفی شد.


وزیر کشور: در قم استاندار معمم می​گذاریم

عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار داشت: به کرات معیار تعیین استانداران را بیان کرده‌ام ولی بازهم می‌گویم که نگاه اعتدالی، توسعه محور، قانونمداری و پاک‌دست بودن از مهمترین شاخصه‌ها برای تعیین استانداران است.به گزارش فارس، وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چه توصیه‌ای برای موفقیت استانداران دارید، افزود: استانداران و نخبگان سیاسی باید بیش از هرچیز عقلانیت و عمل به قانون را در دستور کار خود قرار دهند و منافع مردم را بیش از منافع خود مد نظر قرار داده که این مسابقه در خیرات است.وزیر کشور همچنین با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۰۰ حزب در کشور وجود دارد با انتقاد از اینکه رویکرد احزاب بیشتر در انتخابات است و حزب واقعی و حرفه‌ای کم داریم، تصریح کرد: در این دوره با مدیریت سیاسی مطلوب، فضای سیاسی قانونی را برای حضور احزاب در صحنه فراهم می‌کنیم تا با رقابت سالم و بینش سیاسی به همه عرصه‌های کشور کمک کرده و در جابجایی قدرت نقش‌آفرین باشند.وی در پاسخ به این سئوال که آیا از استاندار معمم و خانم‌ها نیز در این منصب استفاده می‌کنید، تصریح کرد: هنوز تصمیمی برای این موضوع نگرفته‌ایم ولی در استان قم بی‌شک استاندار معمم نیز در دستور کار است.


هفت گزینه برای هفت خوان استانداری!!
نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای انتخاب استاندار خوزستان ۷ گزینه در دستور کار نمایندگان قرار دارد و مشغول رایزنی با آنها و وزارت کشور هستیم.
سید شکرخدا موسوی اظهار کرد: مجمع نمایندگان استان خوزستان 7 گزینه را برای انتخاب استاندار این استان در دستور کار خود قرار داده است.وی افزود: البته ممکن است پس از بررسی های انجام شده توسط مجمع نمایندگان استان خوزستان این گزینه ها به 5 نفر کاهش یابند.
شکر خدا موسوی گفت: در روزهای آینده جلسه مجمع نمایندگان خوزستان با رحمانی فضلی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار می شود.عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است در این جلسه نمایندگان استان با وزیر کشور گزینه های پیشنهادی استانداری خوزستان به وی معرفی شوند.وی تاکید کرد: استاندار خوزستان از بین گزینه هایی که مجمع نمایندگان استان خوزستان به وزیر کشور معرفی می شوند انتخاب خواهد شد.

عاشور سواری : سیدخلف موسوی شهردار اهواز است.
عضو شورای شهر اهواز گفت: شهردار جدید اهواز از همه جهات باتجربه بوده و حدود ۲۵ سال در بدنه وزارت کشور سابقه دارد.عاشور سواری‌پور اظهار کرد: سید خلف موسوی در طول سال‌های کاری خود فرماندار شهرستان‌های آبادان، دزفول، شوشتر و شادگان بوده پس نمی‌توان گفت فردی بی‌تجربه استوی بیان کرد: شایعات رد صلاحیت شهردار اهواز توسط افراد معلول‌الحال صورت می‌گیرد که بی‌پایه و اساس بوده و نباید به آن دامن بزنند.عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: قطعا در آینده نزدیک حکم شهردار جدید اهواز با امضای وزیر کشور صادر خواهد شد. وی در خصوص جلسات شورای اسلامی شهر اهواز گفت: انتظار می‌رود که اعضای شورا شهر تعامل پذیر بوده تا اینکه در تقابل یکدیگر باشند چرا که مقابل یکدیگر ایستادن باعث می‌شود که شورا از مسیر منحرف شود.سواری‌پور افزود: ما منکر فراکسیون اقلیت در شورای شهر اهواز نیستیم و قطعا در چنین مجالسی فراکسیون اقلیت‌ها وجود دارد اما این طور نیست که نقطه نظرات دیگر اعضا اعلام نشود.وی عنوان کرد: افراد در رای دادن آزاد هستند و قطعا گزینه مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند اما اینکه بعضی‌ها رای نیاورده و ناراحت شوند این یک امر طبیعی است.عضو شورای شهر اهواز افزود: مصلحت شهروندان در اولویت کاری ما بوده و تا کنون جلسات خوبی با این محور در شورا گرفته شده است. انتخابات کمیسیون‌ها در شرایط کاملا سالم برگزار شد و جای هیچ شک و تردیدی وجود ندارد

انتخاب سپاه امام حسین (ع) اهواز به عنوان ناحیه برتر کشور

به گزارش تسنیم در خوزستان، مسعود فلاحی امروز در اهواز اظهار کرد: در ارزیابی عملکرد در جشنواره مالک اشتر، سپاه امام حسین (ع) اهواز  به عنوان ناحیه برتر کشور معرفی شد.وی افزود: این موفقیت در جشنواره مالک اشتر که هر ساله در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کل کشور انجام می شود به دست آمد و دلیل آن فعالیت های گسترده این ناحیه در زمینه فرهنگی، حلقه های صالحین و همچنین تلاش در جهت تحقق حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی عنوان شده است.فرمانده سپاه امام حسین (ع) اهواز بیان کرد: پس از این که با تلاش و مجاهدت بسیجیان و کارکنان ناحیه، این مجموعه به عنوان ناحیه برتر در سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان انتخاب شد، برای حضور در جشنواره مالک اشتر سپاه معرفی شدیم که توانستیم لوح تقدیر این جشنواره را نیز کسب کنیم.وی با بیان این که نخستین بار است که لوح تقدیر  کشور را در سطح جشنواره مالک اشتر به این ناحیه تعلق می گیرد، تصریح کرد: این موفقیت مرهون تلاش فرماندهان حوزه ها، پایگاههای مقاومت بسیج، گردان های بیت المقدس و بسیجیان و کارکنان عزیز در سپاه امام حسین (ع) اهواز است.فلاحی در ادامه با تبریک این موفقیت به همه فرماندهان حوزه ها، پایگاههای مقاومت و گردان های بیت المقدس ، ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) گفت: امیدواریم با مجاهدت بیشتر و پیروی افزون تر از منویات مقام معظم رهبری، بتوانیم موفقیت های بیشتری را به دست آوریم.وی همچنین از تمامی بسیجیان، سبزپوشان سپاه و مجموعه نمایندگی ولی فقیه تقدیر کرد.سپاه امام حسین (ع) قدیمی ترین ناحیه بسیج در اهواز است که در دوران دفاع مقدس با نام سپاه اهواز در بین رزمندگان و مردم شناخته می شد.این ناحیه در دوران دفاع مقدس در شهر اهواز و در زمینه اعزام رزمندگان به جبهه های حق علیه باطل،  نقش محوری داشت و هم اکنون نیز به دلیل فعالیت های گسترده در زمینه ماموریت های مختلف بسیج به ویژه فعالیت های فرهنگی و ایجاد حلقه های صالحین توانسته نقش موثر و بارزی داشته باشد.هم اکنون کلان شهر اهواز پنج ناحیه مقاومت بسیج دارد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
مقاله ای بقلم دکتر عبدالحمید خاکسار

اشاره: دکتر عیدالحمید سلمان خاکسار از فعالان سیاسی خوزستان که سال ها در بخش های مختلف استان بویژه مدیرکل سیاسی - انتظامی استانداری ،حراست جهاسازندگی و سپس مدیرکل حراست وزارت جهاد سازندگی و کشاورزی خدمت کرده است .خاکسار هم اکنون از مدرسان دانشگاه می باشد.اینک بمناسبت هفته دفاع مقدس مقاله ای بقلم ایشان را با هم مطالعه و مرور می کنیم.

دفاع از جان، مال، ناموس، سرزمین و وطن از نظر همه افراد امری فطری و حیاتی است و اگر با حفظ باور‌ها و ارزش‌ها همراه شود مقدس‌تر می‌شود.انقلاب اسلامی که با تشکیل نظام جمهوری اسلامی توانست اقشار مختلف ملت ایران را برای حفظ اسلام به صحنه بیاورد، آن چنان زلزله‌ای در منطقه ایجاد کرد که خواب راحت را از مستکبران ربود. آنان زمانی به هوش آمدند که با عنایت الهی ارکان این نظام مقدس در دل و جان مردم جای گرفت و نظام سیاسی ایران مستحکم گردید. اما م خمینی (ره) پرچم دار مبارزه با استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا بودند که با هوشیاری تمام از انقلاب اسلامی، پاسداری و مراقبت نمودند و توانستند منافع سردمدارن متکبر جهان را نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان به چالش بکشند و سدی عظیم در برابر غارت منابع ایران و کشورهای اسلامی ایجاد کنند. نتیجه این مقاومت و پایداری و تأسیس نظام اسلامی منجر به اجماع مستکبران علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران گردید که تاکنون نیز ادامه دارد. کینه توزی و فشار دشمنان منجر به شناخت بیشتر ارزش‌های انقلاب اسلامی برای مردم گردید و عزم آنان را در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی راسخ‌تر نمود. چاره دشمن در برابر این پایداری طراحی جنگ تحمیلی به عاملیت و مزدوری صدام و ارتش بعث عراق علیه ایران بود که این تهاجم سراسری رسما در ۳۱/ ۶/ ۱۳۵۹ آغاز و به مدت هشت سال ادامه یافت. آنچه که برای نسل باقی مانده از دفاع مقدس و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی در طی جنگ تحمیلی و برای نسل بعد از جنگ و نسل حاضر دارای اهمیت بسیار است، شناخت دقیق ابعاد دفاع مقدس و ارزش‌های نشأت گرفته از آن و همچنین استمرار و حفظ این دستاورد‌ها و ارزش هاست که می‌بایست به خوبی تبیین و باز تعریف شود.
برای دست یافتن به این هدف مهم باید دستاوردهای دفاع مقدس بیان شود که از نگاهی کلی می‌توان به کوارد زیر اشاره کرد:
۱ - مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس، خود باوری نسلی بود که رژیم دو هزار و پانصد ساله را سرنگون و متلاشی ساخته و در پی آن مشتاقانه و جان بر کف از انقلاب اسلامی دفاع و سرسختانه با دشمنان قسم خورده اسلام و استقلال و پیشرفت ایران به مبارزه برخاستند.
بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
عقاب تهران 1 - استقلال ملاثانی 0
سه شنبه 2 مهرماه ،ورزشگاه شهدای ملاثانی برای اولین بار در تاریخ خود جمعیت 2 هزار نفری تماشاگران علاقمند و خونگرم را تجربه می کند.فرماندار و شهردار نیز دو روز پیش با تمهید بستر لازم و بسیج کلیه امکانات شهر را آماده پذیرایی از میهمان قدرتمند باسابقه تهرانی کرده بودند.ساعت 16 لحظه آغاز بازی فرارسید و جوانان و نوجوانان شهر ملاثانی یکصدا آبی پوشان شهرشان را تشویق می کردند.انصافا یاران محمد عبیدی باوجود همه کمبودها ضمن ارائه یک بازی منسجم و حساب شده با شایستگی و اقتدار در برابر عقاب پایتحت ایستادگی کردند و چندین حمله خوب هم به دروازه حریف شکل دادند اما در نهایت و در دقایق پایانی بازی تهرانی ها از اشتباه کوچک مکوندی دفاع تیم استقلال بخوبی استفاده و تنها گل بازی را روانه دروازه آبی ملاثانی کردند تا استقلال اولین شکست خانگی را تجربه کند.در مجموع می توان گفت تا اینجا بچه های استقلال علیرغم همه محرومیت ها توانسته اند بازی های خوبی را از خود ارائه نمایند و بدونتردید در آینده می توان به کسب نتایج خوب توسط بچه های ملاثانی امیدوار بود.استقلال ملاثانی هفته آینده میهمان نماینده استان هرمزگان در بندرعباس خواهد بود.
در اینجا لازم است از تماشاگران خوب و فهیم ملاثانی ،مهندس سیدی فرماندار شهرستان باوی،سیدکریم موسوی سرپرست شهرداری ،اعضای شورای شهر ،سرهنگ دشت بزرگ فرماندهی منطقه انتظامی شهرستان و مجموعه کادر فنی و مدیریت باشگاه استقلال و نیز هیات فوتبال شهرستان بدلیل میزبانی خوب این بازی تقدیر و تشکر نماییم.
تیم عقاب تهران در سال 1945 یعنی حدود 68 سال پیش تشکیل و از باشگاههای قدیمی تهران پس از تیم تاج یا استقلال فعلی تهران می باشد که بازیکنان بزرگی در آن توپ می زدند و مدتی هم تحت حمایت نیروی هوایی بوده است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه یکم مهر 1392
" من نمی خواهم به کلاس اول برگردم"
چند هفته پیش بیانیه مکتوب او در همه رسانه ها منتشر شد و شوکی را به همگان وارد کرد .همو که سال ها پیش بر اریکه مدیریت عالی خوزستان و هرمزگان تکیه زده بود و شاید بسیاری از تصمیم های تلخ و شیرین دیروزش هنوز بر کام بر مردم این خطه رنجور نشسته است ،نوشت: آمادگی پذیرش هیچ مدیریتی در سطوح ملی و استانی را ندارد .همچنین 10 روز بعد سیدشریف حسینی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز از زبان او گفت: مقتدایی در گفتگو با نمایندگان گفت" من نمی خواهم به کلاس اول برگردم"


اما گو اینکه آغاز مهر و شور و شعف دانش آموزان دل عبدالحسین را هوایی کرده و دوباره با مرور خاطرات روزهای جوانی سودای بدست گرفتن سکان استانداری را در سر می پروراند.او اکنون بر عهد پیشین خود با مردم و رسانه ها پشت کرده و با حضور در نشست تعدادی از اعضای ستاد دکتر روحانی در حسینیه اقبال و در غیاب جاسم جادری ،با قرار گرفتن در پشت تریبون با حرارات عجیبی همه سرمایه های خوزستان را با کنایه گزنده "تهرانی نشینان" مورد حمله قرار داد.
در آن مجلس گزینشی و محدود نیز کسی از او نپرسید ،شما از یک سو شمخانی ،رضایی و.. را سرمایه های ملی خوزستان قلمداد می کنید و دوستان حضرتعالی برای استانداری رضایی کمپین حمایت راه اندازی می کنند اما از دیگر سو به چهره های ملی می تازید و اعلام می دارید ،استاندار باید خاک خورده خوزستان باشد.اما بازهم کسی نبود که به مقتدایی بگوید "برادرم! شمخانی ،رضایی ،فروزنده ،سیداحمد ،حیصمی ،موالی زاده ، فواد کریمی و...در گذشته بویژه در 8 سال دفاع مقدس سهمیه خاک خود را خورده اند و آنطور که تصور می کنید بی خبر از خوزستان نبوده و بحمدالله غرق در دلارهای نفتی نیستند"
جالب اینکه امروز رسانه ها خبر از دیدار مقتدایی با معاون وزیر کشور داده اند ،شاید در این ملاقات مقتدایی خود را بعنوان گزینه استانداری معرفی کرده یا نام عماد را در کف " میرولد " نهاده است .بسیاری از کنشگران عرصه سیاسی استان تحرکات عجیب و فشرده مقتدایی در این روزها بی سابقه می دانند بویژه اینکه شاید گام در راه " عبور از جادری " باشد.البته قوت گرفتن انتخاب گزینه عرب برای استانداری خوزستان عده ی زیادی را به تکاپو انداخته تا بهر شکل ممکن مانع طرح نام هایی چون موالی زاده ،جادری ،حیصمی باشند .در هر صورت افکار عمومی همچنان در انتظار توضیحات مقتدایی است آیا هنوز بر عهد خود با مردم باقی است یا خیر؟ ارسال توسط جمعی از نویسندگان
وزیر کشور نمایندگان خوزستان را به حضور نپذیرفت
طبق اعلام قبلی جلیلی نماینده مسجدسلیمان قرار بود امروز یکشنبه راس ساعت 20 اعضای مجمع نمایندگان خوزستان با رحمانی فضلی ویر کشور دیدار و ضمن گفتگو درباره مسائل استان گزینه های مورد نظر خود را برای استانداری مطرح کنند .اما ظاهرا بدلیل اختلافات شدید و نبود همگرایی پیرامون گزینه های مطرح برای استانداری خوزستان ،وزیر کشور عذر نمایندگان را خواسته و دیدار را به تاریخ دیگری موکول ساخته است.طبق شنیده های غیر رسمی نمایندگان مجلس نامه ای با 5 نام پیشنهادی برای استانداری خوزستان تهیه کرده بودند تا به فضلی تحویل دهند اما با لغو دیدار نامه نیز همچنان در دست نمایندگان است.

شمخانی 5 شنبه این هفته در اهواز
طبق برخی شنیده های تقریبا موثق ،قرار است امیردریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده ولی فقیه در این شورا روز پنجشنبه 4 مهر همزمان با ایام هفته دفاع مقدس و در آستانه 5 مهر سالروز شکست حصر آبادان سفر کوتاه چند ساعته به زادگاه خود اهواز خواهد داشت.جمعی از نخبگان بویژه مجمع فرهنگیان فعال در عرصه فرهنگی - اجتماعی استان خوزستان قرار است آیین  استقبال مردمی برای دبیر شورای عالی امنیت ملی تنظیم کنند.

مقتدایی ،گزینه مقتدایی!!!! 
مقتدایی شخصا برای استاندار شدن خود آستین بالا زد.
به گزارش خبرگزاری شوشان صبح امروز ،بعد از اینکه مقتدایی از دیدار با وزیر کشور حتی با وساطت برخی نمایندگان ناکام ماند، به ملاقات میرولد معاون سیاسی وزیر رفت تا دوباره خود در کانون جنبش برای استاندار شدن قرار دهد.تاکنون گزارشی از گفتگوی کوتاه مقتدایی با میرولد منتشر نشده است،گویا وزارت کشور با استانداری آقای مقتدایی باتوجه به انصراف قبلی و عدم اجماع نمایندگان مخالفت کرده است.جادری شاید استاندار سمنان بشود و به دیار احمدی نژاد و روحانی کوچ کند

برخی شنیده های غیر رسمی حکایت دارد. وزارت کشور برای استفاده از توان آقای دکتر جاسم جادری و اعطای نقش موثر به ایشان در استان ها ،از وی خواسته تا مدیریت عالی استان سمنان را بپذیرد.تا شاید اینبار بجای آب کارون فرزندان خطه کارون را نیز به کویر ایران ببرند.بهرحال باید منتظر آینده نشست که آیا دکتر جادری به دیار محمود احمدی نژاد و حسن روحانی و استان رییس جمهور پرور سمنان کوچ خواهد کرد یا خیر؟


علی عزتی رئیس هیئت مدیره آب و انرژی ایران شد

علی عزتی نماینده سابق مردم ایلام در مجلس رئیس هیئت مدیره آب و انرژی ایران شد.با تصویب مجمع موسسه جهاد تحقیقات، علی عزتی به سمت رئیس هیئت مدیره آب و انرژی ایران منصوب شد.

مجمع موسسه متشکل از وزیر جهاد کشاورزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور پس از تصویب علی عزتی را به عنوان ریاست هیئت مدیره آب و انرژی کشور منصوب کردند.در کارنامه عزتی مسئول جهاد سازندگی استان ایلام، فرمانداری شهرستان های اندیمشک، آبدانان، باغملک و دشت آزادگان، معاونت استانداری خوزستان، نماینده مردم دهلران در دور هشتم مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت مدیره جهاد تحقیقات آب و انرژی و قائم مقام جهاد تحقیقات آب و انرژی دیده می شود.پیش از این علیرضا سائلی عهده دار این سمت بود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه یکم مهر 1392

استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: در کشور باید فکر‌ها را اصلاح کنیم و به نخبگان سیاسی بگوییم از ثروتمند شدن مردم ایران حمایت کنند چون آینده هر ملتی و توسعه هر کشوری در گرو ثروتی است که تولید می‌کند."محمود سریع القلم که در نشست تخصصی "نقش فرهنگ در توسعه و کار آفرینی" سخن می‌گفت، اولین گام برای رشد و توسعه را اصلاح فکر دانست و گفت: اگر بخواهیم بهداشت را رعایت کنیم در مرحله اول باید فکر خود را اصلاح کنیم.وی برای رسیدن به توسعه و کار آفرینی به اصلاح فکر اشاره کرد و افزود: در کشور باید فکر‌ها را اصلاح کنیم و به نخبگان سیاسی بگوییم از ثروتمند شدن مردم ایران حمایت کنند چون آینده هر ملتی و توسعه هر کشوری در گرو ثروتی است که تولید می‌کند.سریع القلم تولید ثروت برای هر ملتی را منطق و کانون منظومه‌ای دانست که ما در آن زندگی می‌کنیم و اظهار کرد: ملتی که ثروت تولید نکند و گرفتار رانت باشد توسعه نخواهد داشت و در مرحله اول توسعه یافتگی که اصلاح فکر است، می‌ماند.وی همچنین به تعادل در زندگی اشاره کرد و گفت: آن‌هایی که در همه ابعاد زندگی تعادل دارند توانایی اصلاح فکر خود را دارند، بنابراین اصلاح فکر و پرورش اندیشه مبنای توسعه یافتگی است.سریع القلم به درآمدهای نفتی در طول تاریخ ایران اشاره کرد و افزود: از زمان مظفرالدین شاه قاجار تاکنون 1100 میلیارد دلار درآمد نفتی ایران بوده که 64 درصد این درآمد‌ها که حدود 770 میلیارد دلار است در 8 سال ریاست محمود احمدی ن‍ژاد به عنوان رییس جمهور ایران بوده است .وی ادامه داد: کشور ژاپن حدود یک ششم مساحت ایران را داراست که 126 میلیون نفر جمعیت دارد و حدود 70 درصد این کشور کوهستانی است به همین دلیل قیمت زمین مسطح در این کشور بسیار گران است، اما تنها سرمایه‌ای که ژاپن دارد انسان است.
این پژوهشگر مسایل اجتماعی در ادامه ویژگی مردم ژاپن را برشمرد و گفت: این مردمان زیاد سوال می‌پرسند و کم سخن می‌گویند. من خود در دانشگاه خیلی تلاش می‌کنم که دانشجو زیاد سوال بپرسد و حتی اگر جواب سوال را ندانم راحت می‌گویم نمی‌دانم و تلاش می‌کنم در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات کافی به دست آورم و جلسه بعد پاسخ پرسش دانشجو را بدهم.سریع القلم فرهنگ را محور توسعه یافتگی نامید و افزود: افرادی که در مصدر قدرت هستند به مردم باید به عنوان شهروند نگاه کنند و مردم را نه به عنوان ملت که کلمه پوپولیستی است مورد خطاب قرار دهند، در غیر اینصورت جامعه رشد نخواهد کرد.وی ویژگی‌های شهروند را اینگونه ذکر کرد: جایگاه شهروند حتی از رییس دولت نیز بالاتر است چون رییس دولت خدمتگزار مردم است. شهروند حق دارد هوای سالم استشمام کند و دارای حقوق است که باید به آن حقوق احترام گذاشت.سریع القلم تکنولوژی را مبنای کار آفرینی دانست و افزود: فرهنگ یعنی فرهنگ جمعی، یعنی یک عده مسایل بیهوده را کنار گذاشته و سعی کنند از یکدیگر فرهنگ توسعه را بیاموزند.
این استاد دانشگاه ادامه داد: من از مطالعه کشورهای جهان که در مسیر توسعه گام برداشته بودند و همچنین دانشی که با مطالعه جامعه خود کسب کرده‌ام به دلایل عدم توسعه یافتگی در ایران رسیده‌ام.وی با اشاره به ویژگی‌های کارآمدی تصریح کرد: حساس بودن به زمان، حساس بودن به روش، علاقه‌مندی جهت یادگیری، توجه به علم و روش علمی، تعهد به سازمان و تعهد به اهداف و دستور کارجمعی از ویژگی‌های کارآمدی است.سریع القلم درباره حساس بودن روش که از ویژگی‌های کارآمدی است، اظهارکرد: ما شاهد آن هستیم در طول سه هفته که دولت جدید بر سر کار آمده، دیپلماسی ما نیز تغییر کرده است و خوشحال هستم که در طول این سه هفته فضای جهانی نسبت به ما مثبت‌تر از قبل شده است و من خود در کنفرانس‌هایی که در خارج از کشور حضور داشتم این موضوع را به عینه دیدم.وی ادامه داد: باید سعی کنیم از هیجان و احساس فاصله بگیریم و همچنین سعی کنیم در زندگی هیچگاه عصبانی نشویم چون افرادی که زود عصبانی می‌شوند از هیجان‌های زود گذر تاثیر می‌پذیرند.
سریع القلم گفت: خداوند در فیزیک انسان جایگاه عقل را بالاتر از همه اعضای بدن قرار داده است و ما نیز باید از این موهبت الهی استفاده کنیم و یاد بگیریم برای اثر گذاری روی افراد مختلف قبل از حرف زدن فکر کنیم.وی رهیافت سیستمی به کار و زندگی را با مثالی توضیح داد و گفت: وقتی می‌خواهیم به شخصی محبت کنیم برای بار اول یک شاخه گل به او می‌دهیم نه یک دسته گل و برای بار دوم دو شاخه گل به او تقدیم می‌کنیم.این پژوهشگر ادامه داد: در نقد کردن دیگران، تعریف کردن، معاشرت، حتی کتاب خواندن و ... نیز باید سیستمی عمل کنیم و تمام این موارد به فکر کردن بستگی دارد.وی در خصوص معضلات فرهنگی ایران بیان کرد: فقدان اعتماد بین ما، خود محوری، صنعت ابهام یعنی قدرت انطباق دادن خود به هر شرایطی، تقریبا تعطیلی زمان و آینده،به هم زدن توافق‌ها و انحصار طلبی در بهره‌برداری از امکانات‌ از جمله معضلات فرهنگی کشور است.سریع القلم صداقت و درست بودن در زندگی انسان را مهم خواند و افزود: ما در ژاپن می‌بینیم سیاست مداری که اشتباه می‌کند، در رسانه ملی حاضر شده و به مردم می‌گوید اشتباه کردم و استعفا می‌دهد.وی یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی هر کشوری را وجود استعفای زیاد در آن کشور دانست و افزود: توسعه یافتگی جدیت می‌خواهد و اکنون باید دید جامعه ما برای توسعه چقدر جدی است، چقدر انسان‌ها برای ما ارزش دارند. در جامعه ما شاید بدبینانه باشد ولی من فکر می‌کنم ما انسان‌ها را به عنوان ابزار نگاه می‌کنیم.وی برای رفع موانع جهت گام گذاشتن در راه توسعه مراحل زیر را متذکر شد: حرکت از فرد به جمع، حرکت از فرد به سازمان، حرکت از ابهت فردی به سمت توانایی فرد، حرکت از شوکت فردی به سمت ظرفیت‌های فکری فرد و خودنمایی باید به مهارت‌های مدیریتی تبدیل شود.
این استاد دانشگاه به وجود تفاوت‌های فکری و استنباطی در هر فرد برای رسیدن به توسعه اشاره کرد و افزود: متاسفانه در جامعه ما در دانشگاه، دانشجو حق ندارد مانند بقیه فکر نکند.وی تعامل بین المللی را از سطوح بالای رشد نامید و گفت: هر کس بخواهد در سطح بالا رشد کند و هر کس در سطح بین المللی به دنبال اعتبار بگردد باید تعامل بین المللی داشته باشد.سریع القلم ادامه داد: من خوشحالم دولت جدید در ایران به تعامل بین المللی اعتقاد دارد و امیدوارم تا چهار سال آینده به اندازه 10 درصد جایگاه ایران در عرصه بین المللی را ارتقا دهد.
وی به دانستن زبان انگلیسی اشاره کرد و افزود: کسی که زبان انگلیسی نمی داند، منطقی فکر نمی‌کند، چون تولید علم 90 تا 95 درصد به زبان انگلیسی است و من شاهد این بودم که در کشوری مثل آلمان و فرانسه در دانشگاه فقط به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.سریع القلم در پایان تصریح کرد: کار‌های فرهنگی جامعه ما زمان خواهد برد و همین که به سطح آگاهی خود بیفزاییم خود موجب بالا بردن سطح فکر می‌شود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه یکم مهر 1392
امروز استقلال ملاثانی میزبان تیم عقاب تهران خواهد بود.

در چارچوب رقابت های لیگ سوم فوتبال کشور و در ایستگاه هفته سوم ،امروزسه شنبه 2 مهرماه آبی پوشان همیشه قهرمان ملاثانی میزبان تیم باسابقه و قدرتمند عقاب تهران در ورزشگاه شهدای این شهر و در حضور صدها تماشاگر خونگرم و علاقمند خواهد بود.استقلال ملاثانی بعنوان نماینده خوزستان تاکنون دو بازی را برگزار نموده که در بازی نخست پرسپولیس زاهدان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و در بازی دوم که میهمان مس کرمان بود که علیرغم تلاش جانانه بازیکنان و کادر فنی بازی را با نتیجه 1 بر صفر به میزبان واگذار کرد.در هر حال بازی سوم استقلال از حساسیت ویژه ای برخوردار است که اگر با حمایت تماشاگران استقلال بتواند عقاب تهران را شکست دهد و سه امتیاز بازی روز سه شنبه را کسب نماید ،جایگاه خوبی را در جدول رقابت ها بدست خواهد آورد.
به گزارش خبرنگار ورزشی ما ،تمرینات این تیم به طور مستمر در این هفته زیر نظر محمد عبیدی و کادر فنی تیم انجام شد و خود را برای بازی سخت در خانه آماده می کند.بازیکنان امروز را تمرین و فردا را استرحت می کنند تا خود را برای بازی روز سه شنبه آماده کنند.گفته می شود مهاجم مصدوم استقلال علی دریایی که در فصل پیش استان خوزستان گل های زیبایی به ثمر رساند مصدومیت وی رفع شده و احتمال زیاد این تیم را در دیدار مقابل عقاب تهران یاری می کند


قدر این فرصت طلایی را بدانیم.

یادداشتی از حاج سیدسلطان حسینی (غرابی) مدیر عامل استقلال ملاثانی

قدر این فرصت طلایی را بایدبدانیم وبه شکل مطلوب و در خور شان از آن در راستای اعتلای نام ملاثانی و فرزندان پراستعدادش بهره بجوییم. .حضور باشگاه استقلال ملاثانی در عرصه ورزش ملی برای شناساندن چهره شهر در سطح کشور فرصت بسیار مناسبی است که هیچ رسانه ای نمی تواند با آن اندازه کارآیی داشته باشد .عرضه اندام فرزندان این منطقه دراستانهای دیگر با عنوان پر افتخار نمایندگی فوتبال ارزنده استان خوزستان و مهد فوتبال ایران در لیگ ۳ کشور تحت نام شهر ملاثانی برای شهروندان این خطه و مسئولان آن مایه افتخار و بالندگی است که باید قدر آن را ارج نهند.شناساندن آداب ،اخلاق ،رسوم و سنن مردمان این شهر توسط بازیکنان محجوب و مومن استقلال که بحمدالله بخوبی از اهمیت رسالت خود آگاه و آنرا بدرستی انجام داده اند بسی جای تقدیر وتشکر ازاین عزیزان دارد .همه ما مکلف به حمایت شایسته از آنها هستیم و باید به آن افتخار نماییم .دلسوزان شهر ما ضمن حضور مسابقات تیم استقلال و کمک مالی به آن زمینه زمینه تحقق اهداف و رسالت این جوانان را فراهم سازند تا این عزیزان بدون هیچ دغدغه ای بتوانند بار امانت (که همان افتخار افرینی در میادین قهرمانی و کسب سربلندی در عرصه اخلاق برای شهرستان ) را به سرمنزل مقصود برسانند .در خط مقدم حمایت ها باید مسولین قراربگیرند که متاسفانه تا به حال خبری از نیست.امیدوارم همه قدر این فرصت تاریخی بدانند و در مسیر حمایت ازاین باشگاه سرفراز که امروز تنها رسانه این شهر در عرصه ملی است گام بردارند.

سید سلطان حسینی امین مدیر عامل باشگاه استقلال ملاثانیارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه سی و یکم شهریور 1392
آیةالله حیدری:کلید حل مسائل خاورمیانه در دستان ایران است.
آیین نمایش اقتدار نیروهای مسلح مستقر در شهرستان باوی همزمان با سراسر کشور در روز 31 شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس با مشارکت یگان های نمونه نظامی و انتظامی و نیز حضور مسئولان دستگاههای اجرایی در ملاثانی برگزار شد.


در این مراسم آیةالله دکتر محسن حیدری نماینده مجلس خبرگان و امام جمعه اهواز طی سخنانی با تببین شرایط کشور در روزهای آغازین جنگ تحمیلی و حمایت استکبار جهانی از رژیم بعثی اظهار داشت : خدای متعال را سپاسگزارم در نخستین روز هفته دفاع مقدس خدمت مردم غیور و بسیجیان جان برکف شهرستان باوی هستم .ایشان با بیان روزهای خاطره انگیز جنگ دو چهره دارد یکی چهره زشت و سیاه و دیگری چهره نورانی در ادامه به تبیین این دو چهره پرداخت و گفت: چهره زشت و سیاه همان تحمیل کردن جنگ توسط صدام و عراق و حامیان آن بر دولت ایران که در آن جنگ ملت ایران نزدیک یک میلیون شهید و جانباز و آزاده تقدیم اسلام کرد. ولی چهره دوم چهره نورانی و زیبایی است  که مایه افتخار و عزتمندی همه ملت ایران است. می توان گفت که بار عمده ی جنگ بر دوش مردم خوزستان و بلاخص عشایر غیور مان بود.آیت الله حیدری با بیان اینکه حماسه های دفاع مقدس در تمام رسانه های دنیا طنین افکن است گفت: اگر ملت ایران معنویت دارد به وسیله مقابله با جنگ نرم دشمن به وجود آمده است. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در ادامه عنوان کرد که اگر امروز ما این امنیت را داریم از برکات دفاع مقدس است ، اگر امروز پیشرفت علمی داریم از برکت دفاع مقدس است.


آیت‌الله محسن حیدری در پایان اظهار داشت توان نظامی و اقتدار ایران اسلامی باندازه ای است که تمامی مردم جهان کلید حل مسائل خاورمیانه را فقط در دستان جمهوری اسلامی می دانند .
در ادامه این مراسم حجةالاسلام والمسلمین حسینی فرد امام جمعه ملاثانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از ایثار و حماسه سازی رزمندگان و ایثارگران گفت در این مراسم گفت: بسیجیان و مردم شهرستان باوی با این حضور منسجم نشان دادند که در تمام صحنه ها حاضر هستند.
حجت الاسلام حسینی فرد افزود :یکی از منسجم ترین و فعال ترین بسیجیان در استان خوزستان بسیجیان شهرستان باوی می باشند.
در آغاز این برنامه فرمانده سپاه ناحیه باوی با تاکید بر نقش شهدا در دفاع از ارزشهای اسلام و ترسیم افق در خشان در فراروی انقلاب اسلامی گفت: شهدا در هشت سال دفاع مقدس به عنوان نخبگان معنویت و اخلاص، راه سعادت و افتخار را طی نموده و سربلندی ایران اسلامی را به ارمغان آوردند.
سروان پاسدار حسین زاده با بیان بخشی از ایثارگری های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس افزود: شهداء اسوه های بصیرت، شهادت طلبی، ولایتمداری و عمل بموقع در تمام قرنها و اعصار خواهند ماند.
گفتنی است: در پایان این مراسم با شکوه از سربازان نمونه سپاه و نیروی انتظامی و همچنین پیشکسوتان دفاع مقدس با اهداء هدایا و لوح تقدیر از سوی امام جمعه و فرماندار شهرستان باوی  قدردانی شد
.( منبع : باوی نیوز )

ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه سی و یکم شهریور 1392
چه جنگی سخت‌تر و دهشتناک‌تر از جنگی که برای عقب نگه داشتن یک ملت وجود دارد؟!
اشاره : درست است که دیگر از غرّش توپ و بوی باروت و صدای آمبولانس ها و مارش پیروزی عملیات در کوچه و دیار، در رادیو و تلویزیون، خبری نیست اما آیا واقعاً تهدید و جنگ دیگر تمام شده است؟! و چه جنگی سخت‌تر و دهشتناک‌تر از جنگی که برای عقب نگه داشتن یک ملت و سدّ کردن مسیر پیشرفت آن وجود دارد؟! امیر دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده مقام معظم رهبری در این شورا، بمناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز بکار دولت یازدهم یادداشتی را به شرح زیر در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

افق روشن است ...،با درود بر شهدای جنگ تحمیلی، آنان که گم‌نام‌ترینشان در زمین پرآوازه‌ترین آن‌هاست در آسمان.امروز سی‌ویکم شهریور ماه، سال‌روز آغاز جنگ تحمیلی در سال 1359 است. جنگی که 33 سال از آغاز آن و 25 سال از پایان آن می‌گذرد.به همین مناسبت به بیان چند نکته پیرامون این واقعه بزرگ و تاریخ‌ساز می‌پردازم:
اولین نکته این که چرا ما «آغاز جنگ» را به پاسداشت می‌نشینیم؟! عجیب نیست؟! ما که اساساً جنگ طلب نبوده و نیستیم و مبانی و آموزه‌های دینی، ما را از آغازگری جنگ برحذر داشته و منع می‌کند و بر همین اساس، تاکنون آغازگر هیچ جنگی نبوده و در آینده هم نخواهیم بود. به نظر این انتخاب جز برای این نیست که بگوییم آغاز جنگ با ما برای آغازگر آن، جز خفت و هلاکت و برای ما پایانی جز عزت و سعادت نداشت و ندارد.
در ریشه‌یابی علت آغازین جنگ به این نتیجه می‌رسیم که تحلیل غلط صدام از خود و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه ای اش و امید به حمایت جهانی بود که موجب شد در این وادی که در حقیقت برایش یک پرتگاه بود وارد شود و امروز اینچنین عاقبت او خفت بار گردد. صدام مبتنی بر این تحلیل با اهدافی حداقلی، میانی و حداکثری جنگی گسترده را علیه ایران تدارک دید. او که سرعت پیروزی خودش را متناسب با قدرت و سرعت تانک‌های خودش فرض کرده بود، ظرف یک هفته اهدافش را کسب شده می‌دید. خصوصاً این که در آن زمان نه ارتش ایران آماده بود و نه سپاه پاسداران برای حضور در چنین میدانی ساخته شده بود.
اما در این سو، امام (ره) با تکیه بر این باورهای دینی که «الخیر فی ما وقع»، تجاوز دشمن را به عامل تقویت بنیه داخلی، شکل‌گیری زنجیره مقاومت در سرتاسر جبهه جنگ از خرمشهر تا پیرانشهر و در محور میانی «سوسنگرد، حمیدیه، اهواز» و «کوشک، حمید، اهواز» تبدیل کرد.
با این تدبیر در کوتاه زمان افتخاراتی چون شبیخون حمیدیه شکل گرفت و دشمن به عقب رانده شد. این در حالی بود که در شرایط آن روز انتخاب شیوه جنگ امری آسان نبود. شیوه کلاسیک، نامنظم و ... کدامیک برای ما ممکن و در میدان عمل مؤثر می‌افتاد؟ در این بخش درس‌‌ها و تجربه‌های زیادی است که کمتر به آن پرداخته شده و جا دارد محققین و صاحب نظران این حوزه به آن توجه کنند.در این صحنه‌ مقاومت، تحولات عظیمی رخ داد:
سپاه در آن روز به عنوان سازمانی نوپا بدون پیشینه نظامی به جایی رسید که امروز پا در عرصه‌های مختلف نیرویی گذاشته و با مردانی پرشور و انقلابی به سازمانی توسعه یافته بدل شده است. تولد و یادگیری همراه با انجام مأموریت را جوانان این مرز و بوم توأمان با هم تجربه کردند. جوانانی که از همه اقشار، همه سلایق، قومیت‌ها و صنوف بودند و با تکیه و باور به امامشان چنین افتخارآفرین شدند.
ارتش قانونی و کلاسیک به برکت تلاش مردان بزرگی از سلحشوران ارتش به ارتش حزب‌الله تبدیل شد. مردانی که رشادت‌ها و ایثارگری‌های آن‌ها از مقوّمات اصلی پیروزی بود و به علت برجستگی جنگ کمتر به آن ها پرداخته شده است.


«جهاد» که برای توسعه روستایی شکل گرفته بود، سنگرساز شد...

و چه بسیار درس‌های مدیریتی فراوانی که بواسطه ضعف و نارسایی در بیان واقعیات جنگ،در طول سالیان گذشته مورد غفلت قرار گرفته است.
جنگ در طول 8 سال،فرازونشیب‌ها، تابستان و زمستان‌ها، گرما و سرما، پیروزی و شکست،عید و عاشورا، رمضان و عید فطرهای فراوانی به خود دید و بدین‌سان به گنجینه نفیسی از تجارب و صحنه باشکوهی از ظهور توانمندی‌های ملتی بزرگ و تاریخی تبدیل شد.
از جمله شگفتی‌های جنگ انتقال مفاهیم و آموزه‌های دینی از حرف به عمل و از قبول ظاهری به باور قلبی بود، در میدان جنگ همه چیز واقعی شده بود و می شدزیبایی‌های دین را به صورت محسوس و مجسّم، در عمل و سیره فرماندهان و رزمندگان دید.مجموعه این شرایط، تحولات بزرگ و فعل و انفعالات گوناگون در این 8 سال، فرهنگی را شکل داد که از آن با نام «فرهنگ بسیجی و جهادی» یاد می‌کنیم. فرهنگی که امروز به پشتوانه آن عرصه‌های دشوار را پشت سر می‌گذاریم و آن را "کلید میدان‌های سخت" می‌دانیم. فرهنگی که مولود آن شرایط، آن افراد و آن مقتضیات است. تولیدگران این فرهنگ امروز در آستانه پای گذاشتن به دوران پیری قرار گرفته‌اند، یعنی در سنینی که اهمیت سخن امام (ره) را بیش از پیش در مورد آنان محسوس و ملموس می‌کند: «نگذارید پیش کسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.»نکته مهم در این‌جا این است که این فرهنگ اصیل و گره‌گشا نیاز به پاسداری دارد و باید کسانی باشند که آن را باز تولید کنند. هم‌چنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی در مورد ضرورت این امر فرمودند: «حفظ روحیه جهادی در زمان صلح سخت‌تر از زمان جنگ است.»اما امروز که 25 سال از پایان جنگ می‌گذرد:
درست است که دیگر از غرّش توپ و بوی باروت و صدای آمبولانس ها و مارش پیروزی عملیات در کوچه و دیار، در رادیو و تلویزیون، خبری نیست اما آیا واقعاً تهدید و جنگ دیگر تمام شده است؟! و چه جنگی سخت‌تر و دهشتناک‌تر از جنگی که برای عقب نگه داشتن یک ملت و سدّ کردن مسیر پیشرفت آن وجود دارد؟!
تحریم و فشار اقتصادی در حقیقت در امتداد همان توپ‌هاست و شلیکی است که امروز از همان جبهه مقابل ما را هدف گرفته است. جبهه‌ای که با آرایش نوین در برابر ما صف کشیده است. این یعنی باز هم جنگ، باز هم «الخیر فی ما وقع» و در نهایت باز هم پیروزی که رهبر عزیزمان فرمودند: «افق روشن است»در این جا سخنم را معطوف به وضعیت فعلی کشور می‌کنم که در این اوضاع، پیروزی چگونه محقق می‌شود؟ و آن افق روشن چگونه تحصیل می‌شود؟ مهمترین مسأله‌ای که در این شرایط با آن روبرو هستیم استقرار دولت جدید و شکل‌گیری تعاملات و آرایش متناسب با آن در کشور است.در این شرایط همه ما در مقابل سه سئوال قرار داریم:
1ـ سهم من، ما، حزب ما و یا گروه ما از دولت چیست؟
2ـ آیا این دولت موفق می‌شود؟
3ـ چگونه می‌توانیم به دولت کمک کنیم تا موفق شود؟

در ارتباط با سؤال اول تجربه هشت ساله جنگ به ما می‌گوید این که عده‌ای بجنگند و عده‌ای دیگر کشور را اداره کنند تجربه شکست خورده و ناموفقی است. این، تجربه بهینه‌ای نیست. این که سهم نداریم پس ما را کاری نیست عاقبتی جز جنگ ساختارها و رقابت‌ فرسایشی و کاهنده بین ساختارها، افراد، احزاب و شخصیت‌ها ندارد. اگر وضع چنین باشد نیل به آن افق روشن به تأخیر می‌افتد و روزبه‌روز بر مطالبات مردمی افزوده می‌شود.
و اگر سؤال من پیوسته این باشد که آیا دولت موفق می‌شود؟ این نیز یعنی انفعال و بی‌مسؤولیتی. این رویکرد مطابق با حال و هوای کسانی است که زمانی که خرمشهر در آتش می‌سوخت، غیر مسئولانه دنبال مسائل حاشیه‌ای بوده و متن را فراموش کرده بودند. آن زمان در نامه‌ای فریاد کردم «یا للمسلمین به داد ما برسید» و به این وضعیت اعتراض کردم.در نهایت عرض می‌کنم آموزه‌های دینی، غیرت ملی، تجربه‌های انقلابی، رهنمودهای امام(ره) و مقام معظم رهبری مدظله‌العالی تنها این مجال و اجازه را به ما می‌دهد که همواره ازخود بپرسیم: «چگونه می‌توانیم دولت را در این عرصه‌های سخت یاری دهیم تا سریع‌تر به آن افق روشن واصل شویم؟»


والسلام‌علیکم‌و رحمه‌الله‌و برکاته

علی شمخانیارسال توسط جمعی از نویسندگان
نشستی برای " عماد "

از ساعت 15 امروز نشستی با مشارکت جمعی از اعضای ستاد دکتر حسن روحانی در حسینیه سنجری واقع در خیابان اقبال 2 کوروش (کوی ملت ) اهواز و در غیاب دکتر جاسم جادری برگزار شد. پس از سخنرانی آقایان علی عماد،برون و حجةالاسلام شیخ عبدالزهرا فیاضی،سه گزینه بعنوان افراد پیشنهادی جمع حاضر جهت استانداری خوزستان مطرح و مورد تاکید قرار گرفتند. افراد پیشنهادی عبارتند از آقایان علی عماد ،جاسم جادری و عبدالحسین مقتدایی بودند.بدون تردید نشست و همگرایی اعضای ستاد دکتر روحانی در راستای چانه زنی برای پیگیری مطالبات شهروندان خوزستانی امری بسیار مستحسن و ضروری است اما پیرامون نشست مذکور چند ملاحظه کوچک وجود دارد که تقدیم دلسوزان و علاقمندان انقلاب ،نظام ولایت و خوزستان می گردد.
1-نشست فوق الاشاره جامع الاطراف همه فعالان ستاد دکتر روحانی و گروههای موثر در شکل گیری حماسه بزرگ 24 خرداد( اعم از اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل) نبود لذا این امر همگرایی را به افتراق و تشتت نخبگان سیاسی استان را بدنبال خواهد داشت .
2-عدم حضور آقای دکتر جاسم جادری رییس ستاد دکتر روحانی و غیبت ایشان در چنین جلسات عمومی می تواند در بردارنده پیام ناخوشایندی برای کنشگران عرصه سیاسی استان خصوصا اصلاح طلبان باشد.

3-نبود توزازن و تنوع در افراد دعوت شده و حضور کم تعداد یا عدم مشارکت نمایندگان اقوام موثر در استان بویژه نخبگان و اندیشمندان مومن و ولایتمدار عرب ،نخبگان دزفولی و شوشتری بنوعی موجب نادیده انگاشتن حقوق دیگر طیف های جامعه می گردد و به فضای بی اعتمادی نسبت به اداره کنندگان  اینگونه جلسات دامن می بزند.

4-طرح گزینه های ضعیف و یا خارج شده از گردونه رقابت ها بجای تقویت گزینه های بومی به گرایش مدافعان افراد غیربومی مشروعیت خواهد بخشید و تلاش های مسمتر نخبگان و نمایندگان استان را خنثی و بی اثر خواهد ساخت .بطور نمونه آقای عبدالحسین مقتدایی مدتی پیش با انتشار نامه ای عریض و طویل در رسانه ها رسما اعلام نمود که آمادگی تصدی هیچگونه مدیریتی در سطوح ملی و استانی ندارد.بقول جناب فواد کریمی :" آقای مقتدایی امتحان خود را در مدیریت دو استان هزمزگان و خوزستان پس داده لذا طرح مجدد نام ایشان برای استانداری قابل توجیه نیست."

همچنین با تمام احترامی که برای آقای مهندس عماد قائل هستیم ،در موقعیت کنونی باتوجه به وجود دهها نیروی توانمند و چهره ملی همچون دکتر جادری،دکتر عباس حیصمی،دکترموالی زاده و دکتر مطوری ، ایشان گزینه مطلوبی برای  استانداری خوزستان نیست .پس طرح علنی نام ایشان جز هدر رفت توان و انرژی نخبگان و نمایندگان نتیجه خاصی در پی نخواهد داشت.

5-لزوم رعایت معادلات سیاسی و نتایج و آنالیز آراء پیروز انتخابات 24 خرداد در معرفی گزینه های مدیریت عالی استان در موقعیت کنونی بسیار لازم و ضروری است .از یاد نبریم آقای دکتر روحانی صرفا در شهرهای جنوبی استان توانست جایگاه نخست را بدست آورد و ایشان در روستاها و شهرهای عرب نشین انتخاب نخست شهروندان بود لذا این مولفه باید همواره مورد توجه سیاسیون استان بویژه در ارائه پیشنهادات مدیریتی مورد توجه و لحاظ گردد.

در مجموع می توان گفت باتوجه به دیدگاه فعالان سیاسی استان نسبت به دکتر جادری و نیز انصراف چند هفته پیش آقای مقتدایی از رقابت بر سر تصدی استانداری خوزستان بنظر می رسد آقای علی عماد بیشترین سود را از برگزاری  این نشست خواهد برد و باید در توصیف این جلسه گفت : نشستی برای عماد " بود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
انتظار می رود در سازمان مجری احیای اراضی، دانش آموختگان کشاورزی باوی استخدام شوند.

اشاره : 195میلیارد تومان به طرح مقام معظم رهبری در خوزستان اختصاص یافت. در سفر مقام معظم رهبری سال 1375 به خوزستان ، طرح 800 هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان مصوب شد که کار اجرایی 550 هزار هکتار آن از سال1387 به موسسه جهاد نصر واگذار شده است .انتظار می رود ضمن سپردن این بودجه کلان بدست مدیران پرتوان بومی و همچنین بکارگیری فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی نقاط مشمول طرح بویژه شهرهای ملاثانی و ویس شاهد تحقق منویات مقام معظم رهبری در این عرصه باشیم.باتوجه به اختصاص این اعتبار به 14 شهرستان سهم شهرستان باوی حدود 13 میلیارد و 900 میلیون تومان خواهد بود که در صورت مدیریت باعث تحول عظیمی در بخش اقتصاد کشاورزی شهرهای ملاثانی و ویس در آینده خواهد شد.متاسفانه طی این مدت شاهد بکارگیری نیروی کار غیربومی و منسوبین خانوادگی توسط مجریان طرح هستیم این در حالی است که شهرستان باوی در مقام پنجم بیکاری کشور قرار دارد.در زمینه چگونگی تخصیص بودجه 195 میلیارد تومانی ،رییس جهاد کشاوری خوزستان توضیحاتی ارائه نموده است که بشرح ذیل از نظر می گذرد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه این طرح در 200 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در حال اجرا است افزود : 195 میلیارد تومان اعتبار امسال برای انجام این طرح در نظر گرفته شده است که تاکنون 40 میلیارد تومان توسط جهاد نصر جذب شده است. کیخسرو چنگلوایی افزود : طرح مقام معظم رهبری در خوزستان هم اکنون در 14 شهرستان ازطرف جهاد نصر در حال اجرا است.
وی شهرهای ملاثانی و ویس در شهرستان باوی را از جمله شهرهایی اعلام کرد که طرح مقام معظم رهبری در آنها اجرا می شود . چنگلوایی اضافه کرد : از کل 550 هزار هکتار اراضی کشاورزی ویژه طرح سفر مقام معظم رهبری 500 هزار هکتار آن مربوط به خوزستان و 50 هزار هکتار آن مربوط به استان ایلام است. با اجرای طرح احیاء و توسعه 550 هکتار اراضی دشت‌های خوزستان و ایلام ، آبیاری به‌ طور متوسط از 25 تا 30 درصد به حدود 54 درصد افزایش می‌یابد که موجب صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی و همچنین افزایش سطح زیرکشت خواهد شد .ارسال توسط جمعی از نویسندگان