به پایگاه اطلاع رسانی ملاثاني نيوز خوش آمدید       اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا       

نشستی برای " عماد "

از ساعت 15 امروز نشستی با مشارکت جمعی از اعضای ستاد دکتر حسن روحانی در حسینیه سنجری واقع در خیابان اقبال 2 کوروش (کوی ملت ) اهواز و در غیاب دکتر جاسم جادری برگزار شد. پس از سخنرانی آقایان علی عماد،برون و حجةالاسلام شیخ عبدالزهرا فیاضی،سه گزینه بعنوان افراد پیشنهادی جمع حاضر جهت استانداری خوزستان مطرح و مورد تاکید قرار گرفتند. افراد پیشنهادی عبارتند از آقایان علی عماد ،جاسم جادری و عبدالحسین مقتدایی بودند.بدون تردید نشست و همگرایی اعضای ستاد دکتر روحانی در راستای چانه زنی برای پیگیری مطالبات شهروندان خوزستانی امری بسیار مستحسن و ضروری است اما پیرامون نشست مذکور چند ملاحظه کوچک وجود دارد که تقدیم دلسوزان و علاقمندان انقلاب ،نظام ولایت و خوزستان می گردد.
1-نشست فوق الاشاره جامع الاطراف همه فعالان ستاد دکتر روحانی و گروههای موثر در شکل گیری حماسه بزرگ 24 خرداد( اعم از اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل) نبود لذا این امر همگرایی را به افتراق و تشتت نخبگان سیاسی استان را بدنبال خواهد داشت .
2-عدم حضور آقای دکتر جاسم جادری رییس ستاد دکتر روحانی و غیبت ایشان در چنین جلسات عمومی می تواند در بردارنده پیام ناخوشایندی برای کنشگران عرصه سیاسی استان خصوصا اصلاح طلبان باشد.

3-نبود توزازن و تنوع در افراد دعوت شده و حضور کم تعداد یا عدم مشارکت نمایندگان اقوام موثر در استان بویژه نخبگان و اندیشمندان مومن و ولایتمدار عرب ،نخبگان دزفولی و شوشتری بنوعی موجب نادیده انگاشتن حقوق دیگر طیف های جامعه می گردد و به فضای بی اعتمادی نسبت به اداره کنندگان  اینگونه جلسات دامن می بزند.

4-طرح گزینه های ضعیف و یا خارج شده از گردونه رقابت ها بجای تقویت گزینه های بومی به گرایش مدافعان افراد غیربومی مشروعیت خواهد بخشید و تلاش های مسمتر نخبگان و نمایندگان استان را خنثی و بی اثر خواهد ساخت .بطور نمونه آقای عبدالحسین مقتدایی مدتی پیش با انتشار نامه ای عریض و طویل در رسانه ها رسما اعلام نمود که آمادگی تصدی هیچگونه مدیریتی در سطوح ملی و استانی ندارد.بقول جناب فواد کریمی :" آقای مقتدایی امتحان خود را در مدیریت دو استان هزمزگان و خوزستان پس داده لذا طرح مجدد نام ایشان برای استانداری قابل توجیه نیست."

همچنین با تمام احترامی که برای آقای مهندس عماد قائل هستیم ،در موقعیت کنونی باتوجه به وجود دهها نیروی توانمند و چهره ملی همچون دکتر جادری،دکتر عباس حیصمی،دکترموالی زاده و دکتر مطوری ، ایشان گزینه مطلوبی برای  استانداری خوزستان نیست .پس طرح علنی نام ایشان جز هدر رفت توان و انرژی نخبگان و نمایندگان نتیجه خاصی در پی نخواهد داشت.

5-لزوم رعایت معادلات سیاسی و نتایج و آنالیز آراء پیروز انتخابات 24 خرداد در معرفی گزینه های مدیریت عالی استان در موقعیت کنونی بسیار لازم و ضروری است .از یاد نبریم آقای دکتر روحانی صرفا در شهرهای جنوبی استان توانست جایگاه نخست را بدست آورد و ایشان در روستاها و شهرهای عرب نشین انتخاب نخست شهروندان بود لذا این مولفه باید همواره مورد توجه سیاسیون استان بویژه در ارائه پیشنهادات مدیریتی مورد توجه و لحاظ گردد.

در مجموع می توان گفت باتوجه به دیدگاه فعالان سیاسی استان نسبت به دکتر جادری و نیز انصراف چند هفته پیش آقای مقتدایی از رقابت بر سر تصدی استانداری خوزستان بنظر می رسد آقای علی عماد بیشترین سود را از برگزاری  این نشست خواهد برد و باید در توصیف این جلسه گفت : نشستی برای عماد " بود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
انتظار می رود در سازمان مجری احیای اراضی، دانش آموختگان کشاورزی باوی استخدام شوند.

اشاره : 195میلیارد تومان به طرح مقام معظم رهبری در خوزستان اختصاص یافت. در سفر مقام معظم رهبری سال 1375 به خوزستان ، طرح 800 هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان مصوب شد که کار اجرایی 550 هزار هکتار آن از سال1387 به موسسه جهاد نصر واگذار شده است .انتظار می رود ضمن سپردن این بودجه کلان بدست مدیران پرتوان بومی و همچنین بکارگیری فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی نقاط مشمول طرح بویژه شهرهای ملاثانی و ویس شاهد تحقق منویات مقام معظم رهبری در این عرصه باشیم.باتوجه به اختصاص این اعتبار به 14 شهرستان سهم شهرستان باوی حدود 13 میلیارد و 900 میلیون تومان خواهد بود که در صورت مدیریت باعث تحول عظیمی در بخش اقتصاد کشاورزی شهرهای ملاثانی و ویس در آینده خواهد شد.متاسفانه طی این مدت شاهد بکارگیری نیروی کار غیربومی و منسوبین خانوادگی توسط مجریان طرح هستیم این در حالی است که شهرستان باوی در مقام پنجم بیکاری کشور قرار دارد.در زمینه چگونگی تخصیص بودجه 195 میلیارد تومانی ،رییس جهاد کشاوری خوزستان توضیحاتی ارائه نموده است که بشرح ذیل از نظر می گذرد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه این طرح در 200 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در حال اجرا است افزود : 195 میلیارد تومان اعتبار امسال برای انجام این طرح در نظر گرفته شده است که تاکنون 40 میلیارد تومان توسط جهاد نصر جذب شده است. کیخسرو چنگلوایی افزود : طرح مقام معظم رهبری در خوزستان هم اکنون در 14 شهرستان ازطرف جهاد نصر در حال اجرا است.
وی شهرهای ملاثانی و ویس در شهرستان باوی را از جمله شهرهایی اعلام کرد که طرح مقام معظم رهبری در آنها اجرا می شود . چنگلوایی اضافه کرد : از کل 550 هزار هکتار اراضی کشاورزی ویژه طرح سفر مقام معظم رهبری 500 هزار هکتار آن مربوط به خوزستان و 50 هزار هکتار آن مربوط به استان ایلام است. با اجرای طرح احیاء و توسعه 550 هکتار اراضی دشت‌های خوزستان و ایلام ، آبیاری به‌ طور متوسط از 25 تا 30 درصد به حدود 54 درصد افزایش می‌یابد که موجب صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی و همچنین افزایش سطح زیرکشت خواهد شد .ارسال توسط جمعی از نویسندگان
انتقاد شدید الحن سیدشریف از حجازی و دفاع از گزینه بومی برای استانداری خوزستان

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلا تثبیت استاندار در دستور کار نیست و برای انتخاب استانداری توانمند در حال رایزنی هستیم.سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان خوزستان پیگیری زیادی برای این کار انجام داده است، خاطر نشان کرد: مجمع نمایندگان خوزستان برای انتخاب استانداری توانمند رایزنی بسیار زیادی انجام داده است و به این دلیل می‌کوشیم تا در انتخاب استاندار به وزیر کشور و هیئت دولت مشاوره دهیم.

حسینی با اشاره به شایعاتی که برای تثبیت استاندار در خوزستان وجود دارد، تاکید کرد: اصلا حرفی از تثبیت استاندار وجود ندارد و معتقدیم که اگر قرار بود استاندار کنونی در کارش موفق باشد تا کنون پس از 6 سال تصدی سمنت استانداری خوزستان موفق می‌شد و دیگر نیازی به فرصت نیست.وی با تاکید بر اینکه باید استانداری بومی انتخاب شود، گفت: استاندار بومی دیگر نیازمند زمان برای شناخت مشکلات استان نیست و به این دلیل بر استان خوزستان اشراف کامل دارد و به این دلیل بر بعد بومی بودن استاندار تاکید می‌کنیم.


حاشیه ننه جون بر متن سخنان مقدم الوکلاء:

امروز صبح ننه جون در حالی که سوار موتور بود و می خواست نمایش آکرباتیک بده و چند ملق جانانه بزنه و 18 نفر دور ورشو گرفته بودن و واسه اش هورا میکشیدن ،یه لحظه منو صدا کرد و گفت: بچه جون در حاشیه صحبت های مقدم اوکلاء چند عرض داشتم تلگرافی بهت میگم برو بزن توی این بلاگت. گفتم: ننه من خواستم کلی ازت مصاحبه بگیرم .گفت:الان وقت ندارم مصاحبه رو بزار واسه بعد.

* نن جون : ننه از طرف من به آقا سید بگو، بقول بعضیا روزای آخر خدمت عمو جعفره از انصاف نیست اینجوری بهش بتوپی .طفلکی گناه داره .آخه همین چند مدت پیش باهم رفیق گرمابه بودید .حالا هم که خودش گفته داره میره ولش کنید تو رو خدا  بزار با خیال راحت بره دیگه.

گفتم : ننه! چه خبر  از سیاست ؟؟؟

*یه لحظه نگاهی عاقل اندر سفیه به من انداخت و گفت : کدوم سیاست کدوم کشک. مردم دیگه تیتر روزنومه ها رو هم باور ندارن، آخه هر روز یه حرفی و خبری می زنن ،حیونکی بقال سرکوچه مون هم کلی گیج و میج شده از بس که خبرهای مختلف خونده و سردرگم شده، به شوید میگه گشنیز و بجای تره به مردم تربچه میده.

یه لحظه رفتم تو فکر ،گفتم: ننه مگه شما و بقال محل هم روزنومه میخونید.ه.

ننه گفت : من که اصلا نمیخونم چون بقول عمو جعفر اینا همه اش کپییه .ولی این بنده خدا بقال سرکوچه واسه بستن سبزیا میره از دکه آقا مولایی روزنومه میخره ،وقتی بیکار میشه یه نگاهی هم به تیتر اونا می کنه .هرچی بهش میگم کپیه اصلا تو کتش نمیره . 

گفتم : ننه،مقصر خود روزنومه ها نیستن .آخه بعضی از آدمای به اصطلاح سیاسی هر روز یه حرفی میزنن .روزنومه ها هم مجبورن همون حرفا رو منتشر کنن .

نن جون که می خواست بره داخل صحن دیوار مرگ ملق بزنه و کلی واسه هواداراش نمایش آکرباتیک بده ،کلاچ موتورشو گرفت، دنده جلو زد .آخرش هم به من گفت : ننه یکی بیاد واسه خلق الله ،توضیح بده ،ما که نفهمیدیم استاندار بومی خوبه یا غیربومی ،عمو جعفر بمونه یا نیکزاد!! اصلا میدونی چی؟ نظر من اینه همه 18 نفر نماینده رو بکنن استاندار ،اون موقع دیگه هیچکی حرفی نمیزنه.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : جمعه بیست و نهم شهریور 1392
نگاه حذفی برخی وزاری اصفهانی به نیروهای توانمند خوزستانی غیرقابل توجیه است

استان خوزستان با داشتن خزانه آکنده از انبوه نیروهای دانش آموخنه و توانمند همچون منابع خدادی اش از جمله نفت ،آب و گاز و برق دارای سرمایه های انسانی گرانبهایی است که اگر فضای خدمت صادقانه در اختیار آنان قرار گیرد می توانند در عرصه های ملی و بین المللی منشاء تحولات و دستاوردهای بزرگ برای جمهوری اسلامی باشند.از جمله مدیران موفق استان دکتر سیداحمد موسوی است که با حضور یکساله در راس هرم مدیریتی سازمان حج و زیارت علاوه بر برگزاری حج نمونه ایران طی 30 سال اخیر و به گواهی مخالفان و متقدان سرسخت ، توانست شرایط بحرانی منطقه و چالش های اقتصادی ناشی از تحریم های بین المللی را به فرصتی برای جهش و اقتدار ایران اسلامی تبدیل نماید.دکتر موسوی برخلاف سنت جاری مدیران کلان ،اتوبوسی وارد سازمان بلکه با چینش درست و بهینه نیروهای موجود در بدنه نهاد متولی حوزه اجرایی حج و کاهش موازی کاری و صرفه جویی در هزینه ها،روش کارآمد و سنت ماندگاری بعنوان میراث گرانقدر برای آیندگان به یادگار گذاشت .موسوی فقط بحکم وظیفه و براساس نگاه دور اندیشانه جهت کادرسازی و تربیت مدیران آینده و گشایش روزنه ای هرچند کوچک به روی مدیران موفق خوزستانی پس از اخذ آزمون عملی سخت در حج تمتع 91 ،متناسب با نیاز صرفا 3 نفر از فرزندان خوزستان را وارد سازمان نمود و بکار گماشت .

اما اینک پس از جابجایی غیر قابل توجیه دکتر موسوی از سوی آقای جنتی (وزیر اصفهانی دولت یازدهم)،گیوتین فعال مدیر فعلی سازمان بسراغ فرزندان خطه خونرنگ خوزستان آمد و 2 نفر از نیروهای شایسته کربلای ایران را نیز قلع و قمع کرد.دو روز پیش  آقای اوحدی بدون مقدمه آقای کاظمی نیا معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی که نقش مهمی در مدیریت مشکلات ارزی سازمان داشته و از جمله نیروهای موفق خوزستانی و همرزم محمد جهان آرا و همسنگر شهید زنده سردار نورانی بوده را برکنار کرد و همزمان با ایشان مهندس عادل حیدری فرزند برومند شهرستان شوش و معیادگاه فتح المبین را نیز که تازه 3 ماه از انتصاب ایشان در سمت ریاست نمایندگی سازمان در عراق میگذرد ، علیرغم داشتن توان لازم و کسب دستاوردهای بزرگ و ایستادگی در برابر سوءاستفاده های کلان جماعتی که سال ها این عرصه را محلی برای تاخت و تازه خود قرار داده برکنار و شخص دیگری که علی الظاهر اصفهانی الاصل بوده جایگزین ایشان نمود.

در حالی که افکار عمومی بویژه نخبگان خوزستان همچنان در شوک اقدام وزیر اصفهانی ارشاد در زمینه جابجایی آقای دکتر موسوی بسر می برد ،عملکرد رییس فعلی سازمان حج و زیارت بر نگرانی آنان افزوده است .و همه بدنبال چرایی مخالفت رییس سازمان با وجود نیروهای عرب مومن و ولایتمدار در عرصه حج می باشند؟


چرایی سکوت موسوی در برابر فرافکنی و تخریب بدخواهان؟؟؟؟

با پایان ماموریت دکتر موسوی در سازمان حج،جریان های سیاسی مستظهر به حمایت لابی های قدرت و ثروت که طی دوره خدمت ایشان تمام قد در برابر اقدامات بحق وی در راستای حذف رانت ها و سهمیه های بی حساب و کتاب عمره و حج مقاومت می کردند و هر روز مشغول حاشیه پردازی بوده اند.این روزها میدان را خالی از رقیب یافته و با طرح مسائل خلاف واقع و شانتاژهای خبری ضمن تخریب و کوچک جلوه دادن فعالیت های گسترده و خدمات ارزنده آقای دکتر موسوی،اقدامات بزرگ ایشان در زمینه هدفمندی سهمیه های مجاز عمره ،حذف سهمیه های غیرمجاز ،کاهش تعداد عوامل اجرایی و کم کردن بار هزینه ها از دوش مردم تا 200 میلیارد ریال،قانونمندسازی نقل و انتقال فیش های حج و دهها کار بزرگ ایشان بویژه قرارداد حج 92 و ثبت جمعیت حجاج ایران تا 78 هزار نفر مازاد بر مصوبه سازمان کنفرانس اسلامی ،شکست انحصار شرکت دولتی شمسا و ایجاد فضای رقابتی در اعزام زائر به عتبات از رهگذر دخالت دادن شرکت های خصوصی را نادیده انگاشته و امر تخفیف در هزینه های حج تمتع سال 92 را ناجوانمردانه بنام خود سند زده اند ،اکنون بسیاری از علاقمندان از دلایل سکوت دکتر سیداحمد موسوی در برابر همجمه لابی های قدرت و ثروت و مصادره به مطلوب فعالیت های دوره مدیریت وی هستند.آیا زمان آن فرانرسیده تا پرده ها کنار زده شود و باردیگر حقایق برای مردم عزیزمان روشن گردد ؟
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
مجمع اصلاح طلبان رسما هیچ گزینه ای را به دولت معرفی نکرده است.

طی روزهای گذشته رسانه های مجازی و مکتوب استان از نشست اصلاح طلبان استان در تهران و تهیه ای نامه ای حاوی نام گزینه های پیشنهادی استانداری خوزستان خطاب به رحمانی فضلی وزیر کشور خبر دادند .خبرنگار ما جهت بررسی صحت و سقم خبر با برخی از اعضای برجسته مجمع اصلاح طلبان همچون آقایان فوادکریمی ،دکتر ممویی ،دکتر عباس حیصمی , ............تماسی داشته است،همگی ضمن تکذیب خبر فوق اعلام نمودند: روز جمعه به پیشنهاد برخی دوستان عضو مجمع جلسه ای در تهران برگزار که برخلاف توافق صورت گرفته بیشتر شرکت کنندگان،افراد خارج از مجموعه رسمی اعضا مجمع بودند.از سوی دیگر تعدادی از اعضا نیز بدلیل عدم اطلاع رسانی موفق به حضور در نشست نشدند .در آنجا افراد غیر عضو با هدف تحمیل دیدگاههای خود مطالبی را مطرح کردند که اعضای مجمع حاضر در جلسه با انتقاد شدید از عدم اطلاع رسانی به اعضای موثر مجمع از جمله آقای دکتر جاسم جادری رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خوزستان و همچنین شرکت دادن افراد غیر عضو از تصویب هرگونه پیشنهاد متباین با اهداف و توافقات اولیه مجمع مخالفت نمودند.در پایان مقرر شد تا پیشنهادات ارائه شده توسط حاضرین بطور فوق العاده در جلسه ویژه مجمع مطرح و پیرامون آنها تصمیم گیری شود .متاسفانه پس از پایان نشست و دو روز بعد بدون توجه به توافق حاصل شده ،افراد غیر عضو در یک محفل خانوادگی با نگارش نامه ای متضاد با منافع و شرایط کنونی استان خوزستان و مطالبات شهروندان و نخبگان و درج نام برخی گزینه های مورد نظر خود آنرا جهت اخذ امضا نزد برخی اعضای مجمع آوردند که اکثریت اعضا باتوجه به یکجانبه گرایی و نادیده انگاشتن حقوق یک قومیت مهم خوزستان در متن نامه و طرح گزینه های غیرواقعی و بی اطلاع از وضعیت استان ازامضای نامه خوداری کردند که از جمله آنها آقایان فواد کریمی،عباس حیصمی ،دکترجادری ،جاسم شدیدزاده ،احمد میدری و دکتر مرتضی ممویی و غیره می باشند.


همچنین دو تن از اعضای مجمع در گفتگو با ما ضمن انتقاد شدید از یکجانبه گرایی برخی افراد و طرح گزینه های که در زمان مسئولیت شان در استان بیشترین اجحاف در حق مردم ولایتمدار و حماسه ساز عرب خوزستان شده و هیچ باوری به حقوق سایر قومیت ها ندارند اعلام کردند: طرح نام افرادی نظیر آقایان رضایی بابادی ،افشانی ،امین بیانک و غلامرضا فروزش حمید کهرام بعنوان گزینه های تصدی مسئولیت استانداری و نادیده انگاشتن نقش مهم برادران عرب در مسائل سیاسی استان بویژه پیروزی آقای دکتر روحانی  امر بسیار نگران کننده ای است که در نهایت باعث ایجاد تشتت در صفوف نیروهای معتدل استان خواهد شد.لذا مجموعه نیروهای عرب ولایی و پیرو خط امام با طرح نام افرادی که هیچ باوری به حقوق اقوام و اصول مردم سالاری دینی نداشته ،مخالف بوده و در صورت تداوم یکجانبه گرایی و نادیده انگاشتن رای اول آقای دکتر روحانی در مناطق عرب نشین خود راسا با طرح گزینه های بومی مردمی و ولایتمدار در نشست با مسئولان و مدیران دولت بویژه دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده ولی فقیه لیست جداگانه ای برای مدیریت استان ارائه خواهند کرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم شهریور 1392
بیشتر بیماری های روانی شایع در خوزستان ناشی از گرد وغبار است!
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: دست کم 71 هزار اهوازی به اختلالات روانی مزمن دچار هستند.کریم بیت سیاح اظهار کرد: با توجه به اینکه هفت درصد از اختلالات روانی به مزمن تبدیل می شوند، دست کم 71 هزار نفر در اهواز و 240 هزار نفر در کشور دچار اختلالات روانی مزمن هستند.وی بیماری روانی را «زخم نامرئی» توصیف کرد که آغاز آن مشخص نیست.دکتر بیت سیاح اضافه کرد: 375 نوع بیماری روانی در 17 طبقه تقسیم بندی می شود و بر اساس آمارهای جهانی 20 تا 35 درصد هر جامعه ای دچار اختلالات روانی خفیف تا شدید هستند که شایع ترین آنها اضطراب است. بنابراین بر اساس جمعیت اهواز در خوشبینانه ترین حالت 300 هزار نفر به اختلالات روانی دچار هستند.وی با اشاره به نگرش اشتباه نسبت به اختلالات روانی در جامعه گفت: «انگ زدن» به مبتلایان این عارضه باعث عدم مراجعه به پزشک می شود و به همین دلیل والدین از ارجاع کودکان خود به مشاور روانی امتناع می کنند. با توجه به اینکه اختلالات روانی در صورت عدم معالجه تا دو سال مزمن می شوند نتیجه عدم مراجعه به پزشک مزمن شدن یک اختلال در کودک خواهد بود و سرانجام آن نیز مشخص نیست.رئیس سابق بیمارستان روانی سلامت اهواز، اختلالات روانی را بیماری عادی همرده سرماخوردگی و سایر بیماری ها توصیف کرد و افزود: با شناسایی به موقع و درمان مناسب می توان از بسیاری عوارض و هزینه های اجتماعی ناشی از این اختلالات پیشگیری کرد.

همچنین شریفی رییس مرکز بهداشت شرق اهواز اخیرا با اشاره به تدوین سند سیاست ارتقای سلامت روان گفت: امروز بیش از 20 درصد جمعیت کشور دچار اختلالات روانی هستند اما در خوزستان به دلیل گرمای طاقت فرسا، آلودگی های زیست محیطی و گرد و غبار این آمار بیشتر است.

به گفته وی، طبق برآورد سازمان جهاني بهداشت، 151 ميليون نفر به افسردگي، 26 ميليون نفر به اسكيزوفرن، 125ميليون نفرمعتاد به الكل، 40 ميليون نفر به صرع و 24ميليون نفربه آلزايمر مبتلا هستند و سالانه 844 هزار نفر بر اثر خودكشي مي ميرند.

این عضو شورای سلامت اهواز با بیان اینکه پیشگیری ارزان تر از درمان است، بر ارائه آموزشهای مهارتی تاکید کرد و افزود: نگاه ویژه به بهداشت روان در ادارات، خانواده ها، مدارس و زندانها باید به وجود آید و برای تحقق سلامت در خانواده ها نگرش تک بعدی به سلامت را باید کنار بگذاریم و سلامت جسم و روان را همزمان مدنظر داشته باشیم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392
استقلال ملاثانی قهرمانه ایستاد اما نتیجه را به حریف کرمانی واگذار کرد
به گزارش خبرنگار ورزشی ما تیم استقلال ملاثانی که در راستای برگزاری دومین دیدار ملی خود در چارچوب لیگ سوم فوتبال کشور امروز سه شنبه 26 شهریور ماه همزمان با میلادخجسته ثامن الحجج (ع) به مصاف تیم قدرتمند مس کرمان رفت و پس از 95 دقیقه تلاش و حملات سرسختانه آبی پوشان به دروازه میزبان مقتدر بازی با نتیجه یک بر صفر به سود نارنجی پوشان کرمانی خاتمه یافت.

حمیدی : قرارداد بازیکن ستاره مس کرمان 100 میلیون تومان است!!!

رییس هیات فوتبال شهرستان باوی که همراه آبی پوشان در کرمان بسر می برد طی گفتگویی کوتاه با ما اظهار کرد : تیم استقلال با آمادگی کامل و روحیه مضاعف علیرغم همه مشکلات مالی ،امروز قدرتمندانه به مصاف حریف کرمانی رفت ولی تیم مس با سود جستن از امتیاز میزبانی و تعداد بالای تماشاگر و ضعف داوری نتیجه را بسود خود تغییر داد .اما این نتیجه چیزی از شایستگی آبی پوشان ملاثانی کم نکرد ،خط حمله تیم با هجوم های مکرر و ضربات محکم بارها دروازه حریف را به مخاطره انداخت .سویی نباید فراموش کرد تیم مس کرمان دارای اسپانسر بزرگ و قدرتمندی همچون شرکت مس سرچشمه است بطوریکه قرارداد بازیکن درجه یک آن بالغ بر 100 میلیون تومان و کمترین قراداد مربوط به بازیکنان درجه سه آن 40 میلیون تومان اعلام شده در حالی که بازیکنان ما برای تامین یک وسیله نقلیه با هزاران مشکل دست و پنجه نرم می کنند.


تیم هندبال ملاثانی تسلیم حریفان قدرتمند شد
از روز سه شنبه 1392/6/27 شهرستان اسلام آباد غرب کرمانشاه پذیرای تعداد 29 تیم در چهارچوب نخستین دوره رقابتهای نونهالان پسر کشور بود. روز نخست این بازیها با شکست تیمهایی چون  صبای قم ، باوی خوزستان و سنگ آهن بافق همراه بود

نتیجه بازی روز سه شنبه 92/6/26 - باوی خوزستان 12                شاهرود 17

نتیجه بازی روز چهارشنبه 92/6/27 - باوی خوزستان 9   ثامن الحجج بروجن 22
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392
دکتر حجازی :ایجاد تغییر در مدیریت ارشد خوزستان قطعی است
استاندار خوزستان گفت: ایجاد تغییر در مدیریت ارشد خوزستان قطعی است زیرا تغییرات زیادی در کشور بعد از تشکیل دولت جدید در حال روی دادن است.سیدجعفر حجازی با اعلام این خبر اظهار کرد: قبل از تشکیل دولت تدبیر و امید، استنباط من این بود که تغییرات کلی در کشور انجام می‌شود. وی با بیان اینکه تغییرات در این دولت بسیار وسیع خواهد بود تصریح کرد: قبل از تشکیل کابینه پیشنهادات زیادی برای خروج از استان و گرفتن پست در چند وزارتخانه به من شد و من در جواب گفتم که قصد خروج از خوزستان را ندارم.هرکس که به عنوان استاندار انتخاب شود من از تجربیات خود به وی کمک خواهم کرد

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه انگیزه‌ای برای ترک استان ندارم گفت: من یک فرد دانشگاهی هستم و بعد از انتخاب استاندار جدید به تدریس در دانشگاه ادامه می‌دهم.وی ایجاد تغییر در مدیریت ارشد استان را قطعی تلقی کرد و اظهار داشت: من واقع گرا هستم و هرکس که از من می‌پرسد اگر در این سمت باقی بمانی در جواب می‌گویم ماندن من به صلاح نیست.حجازی افزود: هرکس که به عنوان استاندار انتخاب شود من از تجربیات خود به وی کمک خواهم کرد زیرا استان روی ریل افتاده است و هرکس که می‌آید باید بتواند این روند رو به رشد را ادامه دهد.استاندار خوزستان با بیان اینکه پیشرفت کار‌ها نباید در استان متوقف شود خاطر نشان کرد: از وزیر کشور خواستم که یک شخص توانمند، مدیر‌تر و باسابقه‌تر باشد انتخاب کند.

وزارت کشور استاندار اصفهانی برای خوزستان انتخاب نکند

وی با بیان اینکه خوزستان به آدم سیاسی نیاز ندارد اظهار کرد: در استان خوزستان به یک شخص اجرایی و اقتصاد‌دان نیاز داریم. حجازی در ادامه با اشاره به اینکه همه استاندارهای غیر بومی خوزستان، اصفهانی بوده‌اند تصریح کرد: من یک تحلیل برای وزیر کشور انجام دادم و گفتم استاندار اصفهانی برای خوزستان نگذارید زیرا آن‌ها بسیار سیاسی فکر می‌کنند.

استانداران بومی استان خوزستان همه آبادانی بودند

وی با بیان اینکه من، مقتدایی و فروزنده از استانداران بومی و هر سه نیز اهل آبادان بوده‌ایم اظهار کرد: دلیل موفقیت این استانداران این بود که هیچ تعصب سیاسی ندارند و قومی و سیاسی فکر نمی‌کنند.استاندار خوزستان عنوان کرد: خوزستان در اولویت کار تغییر استانداران نیست برای اینکه دغدغه‌ای در استان وجود ندارد و تا انتخاب یک شخص مناسب و توانمند عجله‌ای وجود ندارد.


سید شریف حسینی تنها رای 50 درصد نمایندگان خوزستان را برای خود جذب کرده بود

وی در زمینه بحث انتخاب یکی از نمایندگان مجلس به عنوان استاندار خوزستان با اعلام اینکه یکی از نماینده‌ها (سید شریف حسینی) تنها رای 50 درصد نمایندگان خوزستان را برای خود جذب کرده بود و همه موافق وی نبودند گفت: برای انتخاب یک نماینده به عنوان استاندار باید نگاه این باشد که آیا این فرد توانمند است یا خیر؟ و با این دید استاندار انتخاب شود.حجازی اضافه کرد: اگر فردی احتمال این را می‌دهد که ممکن است توانمندی نداشته باشد نباید وارد شود زیرا با زندگی مردم بازی می‌کند.
استاندار خوزستان با بیان اینکه برای استان‌های بزرگ‌تر از خوزستان پیشنهاد برای تصدی سمت استانداری را داشتم تصریح کرد: تا روز آخر که در این سمت هستم با تلاش و مانند روز اول به کار خود ادامه می‌دهم.وی خاطر نشان کرد: من از امکانات استانداری هیچ استفاده‌ای نکردم، منزل مسکونی و خودروی‌ام شخصی است و از دانشگاه حقوق می‌گیرم و از هیچ کدام امکانات استانداری استفاده نمی‌کنم.حجازی در پایان گفت: زمانی که رئیس جمهور پیشنهاد استانداری در خوزستان را به من داد در ابتدا نپذیرفتم و گفتم من در حد قد و قواره این سمت نیستم و حتی چند گزینه نیز به آن‌ها معرفی کردم اما در ‌‌نهایت بعد از مطرح شدن چند باره این پیشنهاد پذیرفتم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392
تیم هندبال ملاثانی تنها نماینده خوزستان در لیگ برتر کشور
تیم هندبال ملاثانی متشکل از نوجوانان مستعد و محجوب و نا آور است که توانست قهرمان لیگ برتر هندبال استان در فصل گذشته شود .این تیم بعنوان نماینده شایسته خوزستان مجوز حضور در رقابت لیگ برتر هندبال نوجوانان کشور را کسب نمود.
امروز در ساعت 14 و در چارچوب رقابت های لیگ برتر هندبال کشور نماینده شایسته ملاثانی در اسلام آباد غرب (کرمانشاه) به مصاف هندبالیست های شاهرود(نماینده استان سمنان) خواهد رفت.لازم به یادوری است در این دور از رقابت ها حدود 26 تیم از 26 استان کشور حضور دارند و هندبالیست های ملاثانی تنها نماینده استان خوزستان در لیگ برتر می باشند.
دقایقی پیش آقای رحمان نیسی در گفتگویی تلفنی از محل رقابت ها در اسلام آباد غرب گفت: بچه های ملاثانی با روحیه مضاعف و آمادگی کامل آماده رویایی با حریف شاهرودی هستند و ان شاءالله با برد شیرین و کسب امتیاز لازم بازی های دیگر را دنبال خواهیم کرد.وی افزود: جا دارد از تلاش های کادر فنی تیم بویژه آقای قاضی حمیدی نژاد تقدیر و تشکر کنیم.امیدواریم مسئولان محترم استان با عنایت به استعدادهای ورزشی جوانان و نوجوانان ملاثانی در عرصه های ملی مساعدت های بیشتری را به این تیم ها تخصیص دهند تا شاهد درخشش بیش از پپیش قهرمانان این خطه باشیم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
اصلاح طلبان گزینه بومی را برای استانداری خوزستان ترجیح می دهند.
به گزارش خبرنگار ما جمعی از نیروهای فعال سیاسی استان خوزستان روز جمعه نشستی را با هدف بررسی آخرین تحولات کشور و استان در تهران برگزار و در پایان پیرامون کلیات شرایط و مطالبات گروههای مختلف مجموعه نیروهای اعتدالگرای خوزستان به جمع بندی نهایی رسیدند .


در این نشست مساله استانداری خوزستان نیز مورد بحث قرار گرفت و اعضای جلسه بر لزوم بهره جستن از توان مدیران لایق و کارآمد و معتدل بومی استان تاکید و خواهان عنایت دولت به این موضوع شدند.در نهایت تعدادی از شرکت کنندگان بطور منفرد با طرح نام مجدد برخی افراد از جمله آقایان جاسم جادری ،فرامند هاشمی زاده،دکتر کهرام ،محمد افشانی نامه ای را تهیه و در صدد ارسال آن به وزارت کشور هستند.البته همه افراد حاضر در جلسه موافق نگاشتن چنین نامه ای نبوده اند.آقایان فواد کریمی و دکتر ممویی لحظاتی پیش در گفتگو با ما اعلام کردند در جلسه روز جمعه بیشتر روی کلیات مسائل استان و لزوم همگرایی نمایندگان و نخبگان شد.و نگارش نامه از ملزمات نشست نبوده است ولی در هر حال نظر اکثریت اصلاح طلبان و نیروهای اعتدال گرای خوزستان استفاده از توان مدیران لایق بومی است گرچه دولت در این مسیر فرایند مخصوص خود را برای گزینش استاندار دنبال خواهد کرد.

حجازی نیست ،نمایندگان هم استاندار نمی شوند،رضایی هم نمی آید
در روزهای اخیر برخی رسانه های استان با ادامه بحث گمانه زنی بی نتیجه مجددا به طرح نام های متفاوت برای مدیریت استان پرداختند .برخی خبر از استانداری سیدشریف ،برخی بر ابقای حجازی و دیگرانی هم نام محسن رضایی را به میان کشیدند .


اما باتوجه به شرایط موجود و اعلام صریح افراد مطرح شده مبنی بر نداشتن آمادگی جهت پذیرش این مسئولیت تردیدی در نکات زیر وجود ندارد.
1-مهندس سیدشریف حسینی رسما اعلام نموده در حال حاضر آمادگی استاندار شدن را ندارد و به خدمت خود در سنگر نمایندگی ادامه خواهد داد.
2-با توجه به استعلام استمزاجی تعدادی از نخبگان استان از برخی مسئولان دولت یازدهم ابقای جناب آقای دکتر حجازی در این سمت از محالات خواهد بود و ایشان بزودی باید سکان استانداری را به جایگزین منتخب دولت یازدهم بسپارد.
3-دکتر محسن رضایی نیز ضمن اعلام عدم اطلاع از کمپین راه اندازی شده توسط برخی رسانه به عده ای فعالان سیاسی خوزستان در مرکز اعلام نموده که هیچوقت در فکر استانداری خوزستان و پذیرش مسئولیت در دولت یازدهم نیست.
پس در پایان این نتیجه بدست می آید که تمامی گمانه زنی های رسانه ای عاری از صحت بوده و هیچ کمکی به موضوع انتخاب استاندار نخواهد کرد از همه دوستان نیز انتظار می رود با پرداختن به مساله توسعه خوزستان و بیان شرایط و کلیات از طرح نام ها و گزینه های احتمالی خوداری نمایند تا نیروهای بومی استان به حاشیه رانده نشوند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1392
تیم استقلال با وعده دلگرم کننده سیدخلف دل به کویر سپرد.
شامگاه دیروز یکشنبه کاروان آبی پوشان استقلال ملاثانی مظلومانه و بدون حمایت مالی لازم جهت برگزاری دومین دیدار ملی خود در چارچوب رقابت های لیگ سوم فوتبال کشور با بدرقه علاقمندان راهی کرمان شد ،تا در روز سه شنبه 26 شهریور همزمان با ولادت ثامن الحجج (ع) به مصاف تیم مس این شهرستان برود.آنچه مایه تاسف و شرمندگی همه دلسوزان و فوتبالدوستان این خطه بود ، مدیران و کادر فنی تیم استقلال تا ظهر دیروز به بسیاری ادارات سر زدند تا شاید بخشی از هزینه سفر تیم به کرمان تامین گردد،این قصه پرغصه در کنار استرس عدم همکاری و نبود منابع مالی بر نگرانی های کادر اداری و فنی تیم افزوده بود.در نهایت با وعده دلگرم کننده فرزند نیک اندیش خوزستان ،آقای مهندس سیدخلف موسوی مدیرکل رفاه ،تعاون و کار و امور اجتماعی در راستای تامین هزینه کرایه یکدستگاه اتوبوس و مساعدت فرماندار باوی شامگاه یکشنبه ملاثانی را به مقصد کرمان ترک نمودند.این در حالی است که حریف استقلال همچنان برخوردار از حمایت مالی مس سرچشمه می باشد .
اکنون این پرسش از نمایندگان محترم اهواز در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان باقی است ،باوجود این همه دستگاه و شرکت عریض و طویل ،چرا هیچکس حاضر به تحت پوشش قرار دادن استقلال ملاثانی که امروز بعنوان نماینده شایسته فوتبال خوزستان در لیگ سه کشور حضور یافته ،نیست تا حداقل وسیله ایاب و ذهاب آنان در موقع لازم تامین گردد؟ این تیم حدود 12 بازی خارج از استان دارد ، تا چه زمانی بچه های مستعد ،نجیب و محجوب ملاثانی باید بجای هتل شب ها را تا صبح در پارک ها سر کنند و روز بعد مصاف حریف تازه نفس و برخوردار از حمایت تماشاگران بومی و محلی بروند؟
آیا استاندار معزز قادر به ملزم کردن شرکت نفت یا سازمان آب و برق یا حداقل نیروگاه رامین به حمایت از استقلال حداقل جهت تامین وسیله نقلیه نیست ؟ تا چه زمانی باید کادر اداری و فنی تیم بجای تمرکز بر تمرینات و مسائل فنی وقت خود را صرف مراجعات به سازمان و ادارات برای طلب اعانه نمایند؟
لازم به یادآوری است تیم استقلال ملاثانی (خوزستان) در اولین بازی خانگی خود تیم قدرتمند پرسپولیس زاهدان را با 3 گل طلایی شکست داد .ضمن آرزوی موفقیت و پیروزی برای فرزندان خوب و متعصب آبی ملاثانی در این بازی مهم ،انتظار می رود مدیران استان بویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بجای زور زدن برای مسند استانداری و گمانه زنی رسانه ای اندک نگاهی نیز به این مسائل بیاندازند تا شاهد مرگ بیش از پیش فوتبال خوزستان نباشیم .در اینجا لازم است از مساعدت ها و کمک مالی آقایان حاج سیدسلطان حسینی(غرابی) محسن حمیدی و تقی علیپور که در این راه هیچ چیزی را از استقلال دریغ نکرده اند تقدیر ئ تشکر صمیمانه نماییم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
پیام مهم ایران به اعراب با انتخاب شمخانی
نشریه بین المللی المانیتور نوشت: علی شمخانی دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی ایران است، نقشی جدید برای مرد قدرتمندی که روزی وزیر دفاع ایران بود.به گزارش سرویس بین الملل سایت خبری تیک Tik.ir، دریابان شمخانی یک عرب است و این مسئله او را به نخستین ایرانی عرب تبار تبدیل می کند که چنین مسئولیتی داشته است.شمخانی در سال 1955 در اهواز متولد شد. زمانیکه 15 ساله بود، پدر و برادرش به امریکا رفتند و برای تحصیل مقیم آنجا شدند اما او تصمیم گرفت که در ایران بماند. با وجود انکه جوان بود، به نظر می دانست که چیزی در انتظارش است.پس از انقلاب اسلامی، شمخانی نقشی ویژه در راه اندازی سپاه پاسداران ایفا کرد.المانیتور در ادامه نوشت: انتصاب شمخانی به دبیری شورای عالی امنیت ملی در سیاست به چه معناست؟

باتوجه به اینکه شمخانی دارنده مدال افتخار ملک عبدالعزیر برای نقشش در تقویت روابط ایران و عرب های حوزه خلیج فارس  است، انتخاب یک عرب پیام مهمی از تهران به به آنطرف خلیج فارس می فرستد. دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی روابط بسیار خوبی با مقامات عرب و مسئولان کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد. در غرب هم به او به چشم یک اصلاح طلب نگاه می کنند که روابط ویژه ای با آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران دارد.
منابع در تهران معتقدند که انتخاب شمخانی احتمالا  تاثیر مثبتی بر روی روابط ایران و عرب ها خواهد گذاشت و تقریبا اجماع کلی بین گروه های مختلف در ایران وجود دارد که یخ روابط ایران با کشورهای خلج فرس بویژه عربستان سعودی باید به خاطر امنیت منطقه  و صلح فرقه ای شکسته شود.در سال 1999، شمخانی نخستین وزیر دفاع ایران بود که از زمان انقلاب به عربستان سفر کرد. او با شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز وزیر دفاع وفت عربستان دیدار کرد و در مورد ترسیم برنامه امنیت منطقه ای بحث کردند.


اقدام زیبای نخبگان و شهرداری اهواز
امروز هنگام گذر از میادین اصلی شهر بویژه فلکه دوم کیانپارس ،میدان پنج نخل و میدان شهدا بنرهای زیبایی چشم هر بیننده ای را به خود جلب می نمود.


جمعی از نخبگان اعتدال گرای خوزستان و همچنین شهرداری اهواز با نصب چندین تخته بنر در سطح میادین عمومی شهر انتصاب غرورآفرین امیر دریابان دکتر علی شمخانی به سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی ،نماینده ولی فقیه در شورا و نیز عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام بحکم مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و همچنین رییس جمهور روحانی را به همه شهروندان استان تبریک گفته بودند.این اقدام ارزنده گام مهمی در راستای پاسداشت سرمایه های اجتماعی است ،امیدواریم این سنت حسنه در همه مقاطع و برای همه نخبگان و افتخار آرینان خوزستان در عرصه های ملی و جهانی تداوم یابد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
انتخاب استاندار کارآمد بومی مطالبه همه نخبگان و فعالان سیاسی اعتدالگرای خوزستان است.
به گزارش خبرنگار ما ،در روزهای اخیرا آقای مهندس فواد کریمی نماینده دور اول و دوم اهواز در مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر تعاون دولت اصلاحات طی سفری یک هفته ای به اهواز با گروهها مختلف سیاسی اعتدال گرای استان و اقشار مختلف مردم دیدارهای فراوانی داشت که در این نشست ضمن بررسی شرایط استان و جمع بندی دیدگاههای افراد مختلف پیرامون چگونگی تشکل و همگرایی نیروهای اعتدال گرا ،لزوم بهره مندی و مغتنم شمردن فرصت تاریخی شکل گیری دولت امید و تدبیر و تاکید بر دوری از افراط و تفریط و تمسک به اصول انقلاب اسلامی و رهبری و مردم داری به تبیین اخبار و رخدادهای سیاسی کشور پرداخت.

آقای کریمی در این نشست ها ابراز داشت: دوستان ما باید سعی کنند براساس واقعیت های موجود مطالبات خود را مطرح و در قالب جلسات متعدد با مدیران اترشد دوات یازدهم در میان بگذارند.مهترین خواسته فعالان سیاسی استان در موقعیت کنونی بکارگیری مدیران توانمند و کارآمد خوزستانی در وزارت خانه ها در قالب معاونت ها و همچنین معرفی یک فرد خوشفکر و آشنا به مسائل استان برای استانداری خوزستان می باشد
وی در ادامه افزود: در طول این مدت دوستان ما جلسات گوناگونی با مدیران ارشد دولت از جمله آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور و همچنین آقای هاشمی رفسنجانی برگزار و نسبت به تبیین دیدگاههای خود و انعکاس مطالبات مردم خوزستان در راستای شتاب روند توسعه و عمران استان پرداختند.
فواد کریمی تشکل و گردهم آمدن نیروهای اعتدال گرا و فعالان سیاسی استان را پیامد مبارک شکل گیری دولت یازدهم دانست و خواهان استمرار این نشست ها در راستای کمک به توسعه استان و بهره گیری از خردجمعی با هدف طرح مطالبات مردم شد.و در این خصوص گفت : نشست و تشکل دوستان را باید به فال نیک گرفت که پس از مدت ها امروز همه نیروهای معتدل با اتکا به عقلانیت و درک شرایط موجود جهت ترسیم دورنمای توسعه استان گردهم آمده اند و در صدد طرح گفتمان جدید با اتکا به اصول و مبانی انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبری انقلاب هستند.در تهران نیز جمعی از آقایان بنیاد توسعه خوزستان را تشکیل داده اند که امیدواریم بتوانیم با گسترش فعالیت های این بنیاد و ارتباط بیشتر با نیروهای درون استان به مسئولان کشور در راستای عمران و سازندگی خوزستان کمک و نگاههای تنگ و انحصار طلبانه را بشکنیم.
سیداحمد موسوی از سرمایه های استان و مدیران موفق کشور است

مهندس فواد کریمی در یکی از جلسات با برشمردن بخشی از توان مدیریتی فرزندان خوزستان به مساله جابجایی دکتر موسوی از سازمان حج و زیارت اشاره و با انتقاد شدید از وزیر ارشاد گفت: جابجایی آقای سیداحمد موسوی از سازمان حج و زیارت باتوجه به موفقیت ها و دستاوردهای خوب ایشان در طول یکسال اخیر و برگزاری منظم و نمونه حج سال گذشته ، برای فعالان سیاسی خوزستان و حتی اصلاح طلبان غیر قابل توجیه بود.
بنده طی سفر عمره چند ماه قبل بعنوان یک زائر عادی بخوبی آثار مدیریت آقای موسوی بر روند خدمات رفاهی و اجرایی حج مشاهده کردم.آقای موسوی علیرغم وجود تحریم های بانکی و اقتصادی و شرایط ناپایدار سیاسی منطقه بدلیل سوابق دیپلماتیک توانست ضمن ایجاد روابط خوب با مسئولان کشور عربستان به بهترین شکل شرایط بحرانی را مدیریت و زائران ایرانی بدون هیچ نگرانی و دغدغه خاطر حج و عمره خود را بجا بیاورند.
نماینده دور اول و دوم اهواز افزود : تاکید میکنم سیداحمد موسوی از مدیران موفق کشور است که می تواند در هر جایی برای مملکت منشاء خیر و برکت باشد.همه ما امروز از بابت اقدام غیرقابل توجیه آقای جنتی ناراحت هستیم.البته الان هم دیر نشده و آقای وزیر می توانند از توان ایشان برای اداره سازمان اوقاف یا ارتباطات اسلامی استفاده کنند و این را ما با مسئولان مطرح خواهیم کرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه بیست و سوم شهریور 1392
خلیلاوی : ایران با ناکام گذاشتن تحقق اهداف رژیم بعثی عراق، پیروزی خود را به اثبات رساند

مقدمه : تجاوز سراسری ارتش رژیم بعثی عراق از زمین، هوا و دریا به خاک جمهوری اسلامی ایران در 31 شهریور 1359، حادثه ی مهمی است که بررسی ابعاد آن برای نسل حاضر و آینده تاریخ بسی حایز اهمیت است. اگر چه در علل تجاوز، لزوما باید به ریشه ی تاریخی اختلافات ایران و عثمانی نظر داشت، اما تجاوز رژیم عراق در مقطعی که تازه انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسیده بود و هنوز ثبات لازم برای حل و فصل عادی امور داخلی خود را نداشت و ارتش آن نیز بی سر و سامان بود و نیروهای مردمی و انقلابی هم با حوادث درونی درگیر بودند و حتی مرزبانی از حدود و ثغور مرزی با مشکل انجام می شد و دلایل دیگر، این تامل را برمی انگیزد که رژیم عراق با این تجاوز گسترده، چه اهدافی را دنبال می کرد؟
تاریخچه اختلافات:از زمان تشکیل حکومت عثمانی در سال 638م تا انقراض آن در سال 1920 م بیشتر آن سال ها به جنگ با کشورهای اروپایی گذشت و در خلال آن حدود 24 جنگ با ایران طی پنج قرن از سال 914 ه.ق همزمان با حکومت صفویه تا سال 1238 ه.ق در زمان سلطنت فتحعلی شاه قاجار رخ داد.

مهمترین علل جنگ بین ایران و عثمانی

الف)چشم داشت عثمانی به ولایات گرجستان،ارمنستان،آذربایجان،کردستان و عراق و متقابلا علاقه ایران به عراق به خاطر بقاع ائمه اطهار(ع)
ب)اختلاف مذهبی عثمانی سنی و ایران شیعه
پ) بدرفتاری ماموران عثمانی با زوار ایرانی عتبات عالیات
ح) تحریک کشورهای اروپایی برای افروختن جنگ بین ایران و عثمانی
خ) بی ثباتی و بی لیاقتی زمامداران ایرانی
پیمان¬های صلح ایران و عثمانی(و عراق)

1)آماسیه سال 1555م ،2)ذهاب سال  1639 م،3)کردان سال 1746م ،4)ارزروم اول سال 1833 م ،5)ارزروم دوم سال1847م،6)یادداشت توضیحی،7)پروتکل تهران سال1911م ،8)پروتکل اسلامبول سال1913م، 9)عهدنامه مرزی سال 1937م،10)عهدنامه الجزایر  سال 1975م
مهمترین پیمان، عهدنامه 1975 الجزایر بود که با عراق منعقد گردید و مفاد آن به اختصار می آید:
1-طرفین، مرزهای زمینی خود را بر اساس پروتکل اسلامبول 1913م و صورتجلسات 1914م تعیین می-کنند.
2-دو کشور، مرزهای آبی خود را بر اساس خط تالوگ ]1[ تعیین می کنند.
3-طرفین متعهد می شوند که مرزهای خود کنترل دقیق و موثری به منظور قطع هر گونه رخنه و نفوذ که جنبه خرابکارانه داشته باشد، اعمال کنند.
4-مقررات فوق، عوامل تجزیه ناپذیر برای یک راه حل کلی می باشد.
توضیح: بند اول عهد نامه اشاره به 700 مایل مربع از اراضی ایران واقع در شمال و جنوب قصرشیرین را که به دولت عثمانی واگذار شده و بنام اراضی انتقالی(نفتخانه و خانقین) می¬باشند، دارد. بند دوم تعیین خط تالوگ به عنوان خط مرزی در شط العرب بود و مرز دو کشور در رودخانه اروند می¬باشد. بند سوم درباره عدم حمایت ایران از کردهای مخالف حکومت عراق و جلوگیری از نفوذ آنها به خاک عراق می¬باشد. مشخص می¬شود که بندهای اول و سوم به نفع عراق و بند دوم به نفع ایران تنظیم می¬شود و البته عراق منافع بیشتری از عهدنامه نصیبش گردید.ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه بیست و سوم شهریور 1392
آقایان برای مقاصد سیاسی خود از نام آیةالله هزینه نکنند.
یک منبع نزدیک به بیت نماینده ولی فقیه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در طول سالهای اخیر مشی و سنت حضرت آیةالله موسوی جزایری بر عدم دخالت و ایفای نقش در امر انتخاب استانداران و مدیران اجرایی استان بوده است تا هر مدیری در آینده پاسخگوی عملکرد و تصمیمات خود در برابر خدا ، مقام ولایت و مردم باشد.حضرت آقا اگر هم مسئولان کشوری از وی مشورت یا نظری بخواهند معمولا بدون ذکر مصادیق بر کلیات و شرایط استان تاکید می فرمایند . دغدغه ایشان حل مشکلات اقتصادی و اشتغال مردم بویژه در مناطق محروم و حاشیه و همچنین استفاده از مدیران ولایتمدار ،مردمی و کارآمد است.لذا از آقایانی که در روزهای اخیر برای مقاصد سیاسی خود از نام آقا استفاده می کنند انتظار می رود تا از نام آیةالله هزینه نکنند .در هر صورت انتخاب استانداران دارای فرایند ویژه ای است که در نهایت هیات دولت و شخص رییس جمهور تصمیم گیرنده خواهند بود.


پای محسن رضایی هم به حکایت ناتمام  استانداری خوزستان کشیده شد


خانواده رضایی ، یا همه یا هیچ!!

برخی محافل سیاسی از اینکه نتوانسته اند گزینه های مورد نظر خود را برای تصدی استانداری خوزستان به کرسی بنشانند.اینبار دست به دامان محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شده اند تا شاید این ایشان قبای استانداری استان 72 ملت را بر تن کند.


در همین راستا جمعی از محافل سیاسی فراخوانی به منظور دعوت از محسن رضایی برای تصدی استانداری خوزستان به راه انداخته اند. در توضیح این فراخوان آمده است : با توجه به شرایط کنونی خوزستان و لزوم حضور یک شخصیت قوی ملی شما نیز به جمع دعوت کنندگان محسن رضایی و دولت برای انتصاب ایشان برای سمت استانداری خوزستان می باشید؟
بدون تردید اگر آقای رضایی این مسئولیت را بپذیرند بسیار شایسته و نقطه عطفی در تاریخ مدیریت عالی استان خواهد بود ،البته این امر نیازمند فراخوانی و رای گیری نیست زیرا در انتخابات 24 خرداد ایشان توانستند مقام نخست را در خوزستان کسب کنند .اکنون باید به انتظار نشست که آیا این آرزو تحقق خواهد یافت یا مثال گمانه زنی های دیگر به بایگانی تاریخ سپرده خواهد شد.
این روزها شانس با خانواده رضایی همراه شده و از قرار معلوم دکتر علی خان آقا زاده حاج محسن بزودی بعنوان شهردار کلانشهر کرج معرفی خواهد شد.پس رضایی ها به نوبت.

شکرخدا موسوی:تنها بومی بودن استاندار ملاک خوبی برای انتخاب مهم ترین منصب در استان نمی باشد
سیدشکر خدا موسوی نماینده مردم اهواز ، باوی ، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت:خوزستان در بخشهای زیادی عقب مانده و حتی طرحهای ملی موجود در استان مسکوت مانده است و کسی در این باره صدایش بلند نمیشود.

سید شکرخدا موسوی در گفت و گو با شوشان اظهار کرد: تنها بومی بودن استاندار ملاک خوبی برای انتخاب مهم ترین منصب در استان نمی باشد باید دنبال ملاک های بهتری بود.وی افزود:مشکلات خوزستان با انتخاب یک استاندار توانمند و کارآمد برطرف می شود و به جایگاه اصلی خودش بازمی گردد. عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینکه استاندار ضعیف را نمیپذیریم، خاطر نشان کرد: هرگز نخواهیم پذیرفت فردی ضعیف استاندار خوزستان شود و برای این مهم تمام تلاش خود را خواهیم کرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : جمعه بیست و دوم شهریور 1392
اولین سرپرست بنیاد شهید شهرستان باوی منصوب شد

اولین سرپرست بنیاد شهید شهرستان باوی منصوب شد.به گزارش خبرنگار ما فاضل عاشوری طی حکمی از سوی جاسم صفات مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان به سمت سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان باوی منصوب گردید. پیش از این بنیاد شهید بشکل نمایندگی و با حضور یک پرسنل اداره می شد.نمایندگی بنیاد تقریبا از سال 63 با همت والای حاج عبدالله حمیدیان پور و همراهی آقایان عبدالحسین حمید،حاج مجید عامریون و عبدالرضا عتابی در ملاثانی راه اندازی شد و پس از آنها حاج عزیز میاحی سال ها خدمت به خانواده معظم شهدا در نمایندگی بنیاد تقبل نموده است.وبگاه خبری ملاثانی نیوز ضمن تبریک به آقای عاشوری از خدمات چندین ساله آقای میاحی تقدیر و تشکر می کند.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : جمعه بیست و دوم شهریور 1392
دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی 3 نقش مهم را هم زمان ایفا نموده است.

اشاره :انتصاب آقای علی شمخانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی نشان دهنده آن است که رییس جمهور مایل به کاهش نقش دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در حوزه های دیپلماتیک و داخلی و افزایش نقش آن در زمینه های نظامی، منطقه ای و ارهبردی است.1- نخست سیاستگذاری و تعیین راهبردهای کلان در حوزه های مختلف امنیت داخلی، سیاست خارجی، امنیت اقتصادی، دفاعی و رسانه ای است. دبیرخانه در مقام یک سیاستگذار تلاش می کرده است که مجموعه دستگاه های مسئول در کشور در حوزه مسائل امنیت ملی، هدف گذاری و نقشه راهی روشن پیش چشم داشته و به دقت بدانند که نظام در پی تحقق چه اهدافی است. علاوه براین، برای دبیرخانه مهم بوده است که نوعی نگاه توزیعی به سیاست ها داشته و معلوم کند که برای تحقق سیاست های کلی نظام در هر یک از این حوزه ها، هر دستگاه خاص دقیقا چه نقشی باید بر عهده بگیرد.

2- دوم، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی علاه بر نقش سیاستگذاری، در مقام یک هماهنگ کنده کلان هم ایفای نقش کرده است. اگر بخواهیم از عبارتی خلاصه ولی دقیق استفاده کنیم دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ماموریت داشته است دقیقا روشن کند برای تحقق اهداف امنیت ملی چگونه باید به یک تقسیم کار ملی شکل داد؟ مقصود از تقسیم کار ملی در اینجا حداکثر کردن فعالیت ظرفیت های ملی و در همان حال حداقل کردن تداخل ها و مزاحمت های مضر در روند همکاری دسته جمعی دستگاه ها و ظرفیت های اجتماعی برای تحقق اهداف امنیت ملی است. در واقع دبیرخانه مثلا در حوزه هسته ای مامور بوده است که مطمئن شود اولا همه آنها که موضوع به آنها مرتبط است می دانند سیاست های کلان نظام چیست، ثانیا هر کدام از آنها می دانند برای تحقق این سیاست ها باید دقیقا چه کاری را چگونه و درچه زمانی انجام بدهند و ثالثا وظایف دستگاه های دخیل در موضوع به نحوی مرتب و میان آنها تقسیم کار شده است که هیچ کدام از آنها کارکردهای بقیه را مختل نمی کند. به این ترتیب، هماهنگی، در کنار سیاستگذاری به دومین کارکرد مهم دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تبدیل شده است.

3- سومین کارکرد دبیرخانه در یک دهه گذشته اداره پرونده های ویژه بوده است. در این مدت چندین پرونده مهم دارای ابعاد امنیت ملی که به دلایل متعدد هیچ دستگاهی نمی توانسته به تنهایی مسئولیت آن را بپذیرد، به دبیرخانه واگذار شده است. دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در سال 82 پرونده هسته ای را تحویل گرفت. در سال 88 متولی پرونده فتنه شد. در سال 90 پرونده انقلاب های اسلامی در منطقه را تحویل گرفت وکمی قبل تر از آن هم با میزبانی دبیرخانه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی به طور جدی به مسئله تحریم ها ورود کرده بود. علت اینکه این پرونده ها به جای دستگاه های خاص به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی واگذار شده در اصل چیزی جز این نبوده است که به دلیل ذووجوه بودن این پرونده ها و دخیل بودن دستگاه های متعدد در روند مدیریت آن، هیچ دستگاهی در کشور وجود نداشته است که بتواند به تنهایی بار مدیریت این پرونده را به دوش بکشد و لاجرم جایی لازم بوده است که هم به سیاستگذاری کلان درباره موضوع پردازد، هم میان دستگاه ها تقسیم نقش کند و هم ایفای این نقش ها را به گونه ای که کارایی حداکثر و موازی کاری حداقل شود، مدیریت نماید.

سوالی که با انتصاب آقای علی شمخانی به سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح می شود این است که با این انتصاب آیا این کارکردها همچنان حفظ خواهد شد؟ به نظر می رسد سرجمع می توان به این سوال پاسخ مثبت داد.

1- نخست باید به یاد داشت که نخستین شان دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تدوین پیشنهاداتی برای طرح و تصویب در شورای عالی امنیت ملی و پس از آن پیگیری مصوبات این شوراست. توانمندی سیاستگذاری و اجرایی آقای شمخانی به اعتراف آنها که از نزدیک با وی مرتبط بوده اند با مسئولیت های دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تناسب قابل قبولی دارد. ضمن اینکه رویکرد های اصلی در شورای عالی مربوط به ارجاعات رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست هایی است که ایشان پیش تر درباره موضوعات مختلف ابلاغ کرده اند و در این سیاست ها تا آنجا که می دانیم تغییری رخ نداده است. لازم است به یاد داشته باشیم که مصوبات شورای عالی امنیت ملی تنها پس از تایید رهبری در حکم قانون است و بدون موافقت ایشان عملا اعتبار چندانی ندارد. موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتصاب شمخانی به عنوان نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی نشان دهنده این است که میان ایشان و آقای شمخانی اعتماد سطح بالایی وجود دارد و همین کارکردهای دبیرخانه را – که در بسیاری موارد مستلزم ارتباط شخصی روزانه ومستقیم دبیر با رهبر معظم انقلاب اسلامی است- تا حد قابل توجهی هم تسهیل می کند و هم ارتقا می دهد.ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم شهریور 1392
مقاومت در مقابل مصوبات قانونی شوراها بعنوان جرم قابل پیگرد در مجامع قضایی است

همزمان با آغاز بکار شورای های اسلامی شهر دوره چهارم و فصل انتخاب و معرفی شهرداران متاسفانه شاهد مانع تراشی برخی دستگاههای اجرایی برابر منتخبان مردم و تصمیمات قانونی آنها ،بدون مطالعه کامل قوانین و مقررات مربوط به شهرداری ها بویژه بهانه قرار دان شهرداران منتخب هستیم .این اقدام علاوه بر اینکه نوعی عصیان در برابر قانون و اراده ملت بوده ،مدیریت شهری را از وجود نیروهای کارآمد و توانمند محروم می سازد.این قلم ضمن سفارش مدیران اجرایی به مطالعه دقیق قوانین ،آیین نامه ها و مقررات با بررسی جامع مصوبات نهادهای تصمیم ساز بالادستی ،مجلس شورای اسلامی و هیات دولت،بموجب نص صریح مواد و مستندات قانونی تاکید می دارد ،بکارگیری افراد بازنشسته کارشناس و توانمند بعنوان شهردار جایز و هیچ منع قانونی ندارد .در یک جمع بندی مختصر اعلام می دارد باستناد بند یک ماده واحده قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب سال 1373 شهرداري ها و شرکت هاي تابعه، مادام که بیش از پنجاه درصد ( 50 %) سهام و سرمایه آنها متعلق به شهرداري ها باشد، در عداد مؤسسات یا نهادهاي عمومی غیردولتی محسوب می شوند. بنا به مراتب فوق و با توجه به انطباق وضعیت شهرداري ها با تعریف مؤسسه یا نهاد عمومی غیردولتی مندرج در ماده 3 قانون مدیریت خدمات کشوري، شهرداري ها به حکم ماده 117 این قانون از شمول قانون مدیریت خدمات کشوري مستثنی می باشند.همچنین باستناد بند «ب» ماده 65 که ماده 91 قانون استخدامی کشور را همچنان نافذ دانسته در همان ماده 91 به بند «ت» ماده 2 همان قانون استناد شده است که شهرداری موسسه غیردولتی است و لذا از محدودیت های مربوط به بند ب ماده 65 قانون توسعه پنجم و سایر قانوین بالادستی مستثنی شده است .لذا از جهت حقوقی و قانونی و نظر به ماهیت اصل 138 قانون اساسی بکارگیری افراد توانمند بازنشسته در شهرداری ها بلامانع است.همچنین باتوجه به مصوبه 8/9/91 دولت دهم می توان حتی از نیروهای بازنشسته در سایر سازمان ها و ادارات مشمول ممنوعیت قانون خدمات کشوری استفاده کرد.همچنین ماده 95 قانون خدمات کشوری که در همان بند ب ماده 65 مورد استناد قرار گرفته می توان افراد دارای مدرک کارشناسی به بالا را در سازمان های دولتی بکار گرفت .

در مقدمه و کلیات قانون خدمات کشوری و تعاریف اصلاحات مربوطه در ماده سه قانون در تعریف موسسات و نهادهای عمومی و غیردولتی آمده است:

ماده3- مؤسسه يا نهاد عمومي غيردولتي: واحد سازماني مشخصي است كه داراي استقلال حقوقي است و با تصويب مجلس شوراي اسلامي ايجاد شده يا مي شود و بيش از پنجاه درصد بودجه سالانه آن از محل منابع غيردولتي تأمين گردد و عهده دار وظايف و خدماتي است كه جنبه عمومي دارد.

مقنن مجددا در ماده 117 در تعیین مصادیق نهادها و موسسات عمومی و غیردولتی مشمول تعریف ماده 3 قانون خدمات کشوری تاکید می کند:
ماده 117 - كليه دستگاههاي اجرائي به استثناء نهادها، موسسات و تشكيلات و سازمانهايي كه زير نظر مستقيم مقام معظم رهبري اداره مي‌شوند، وزارت اطلاعات، نهادهاي عمومي غير دولتي كه با تعريف مذكور در ماده 3 تطبيق دارند، اعضاء هيات علمي و قضاوت هياتهاي مستشاري ديوان محاسبات شورا نگهبان، مجمع تشخيص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبري مشمول مقررات اين قانون مي‌شوند و در خصوص نيروهاي نظامي و انتظامي مطابق نظر مقام معظم رهبري عمل مي‌شود. تبصره 1- حقوق و مزاياي قضات تابع قانون نظام هماهنگ پرداخت كارمندان دولت مصوب 1370 مي‌باشد و جدول موضوع ماده 14 قانون مذكور در خصوص اعداد مبناي گروه آنان به ترتيب به 12 و 200 افزايش مي‌يابد. تبصره 2 - به قضات نظامي سازمان قضائي نيروهاي مسلح در مدتي كه در پستهاي قضايي انجام وظيفه مي‌نمايند، معادل ما به التفاوت مجموع دريافتي آنان تا هشتاد درصد 80 درصد حقوق و مزاياي مستمر قضاوت همتراز داداگستري فوق العاده ويژه پرداخت مي‌گردد. تبصره 3 - در صورت موافقت فرماندهي كل قوا براي برخورداري كاركنان نيروهاي مسلح از مقررات فصل دهم و سيزدهم اين قانون، حداقل و حداكثر دريافتي آنان با رعايت مقررات ماده 136 قانون آجا، امتيازات متعلقه به شغل و شاغل به توجه به كيفيت خاص خدمتي در نيروهاي مسلح با ضريب 2/1 محاسبه و پرداخت مي‌گردد. كارمندان نيروهاي انتظامي كماكان از فوق العاده سختي كار طبق مقررات استخدامي اين نيرو علاوه بر فوق العاده‌هاي مذكور در فصل دهم اين قانون برخوردار مي‌باشند. تبصره 4- كارمنداني كه با رعايت ماده 124 مطابق قانون كار جمهوري اسلامي ايران در دستگاه‌هاي اجرائي اشتغال دارند از شمول اين قانون مستثي مي‌باشند. تبصره 5- كاركنان سياسي و كارمندان شاغل در پستهاي سياسي وزارت امور خارجه مشمول مقررات تشكيلات، استخدامي، مالي و انضباطي وزارت امور خارجه مصوب 1352 مي‌باشند و كارمندان غير سياسي شاغل در پستهاي پشتيباني از اين قانون تبعيت خواهند نمود.

دولت دهم در آذرماه سال 91 در راستای ایجاد وحدت رویه در بکارگیری نیروهای بازنشسته و یکسان سازی پرداخت ها با تصویب بخشنامه ای در قالب ماده 5 قانون خدمات کشوری ،تقریبا به تمام دستگاههای اجرایی حتی واحدهای مشمول ممنوعیت مورد اشاره قانون خدمات کشور نیز اجازه  استفاده از نیروهای بازنشسته را می دهد ،مشروح بخشنامه ابلاغی  
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور بقرار زیر است :

بخشنامه دولت به کلیه دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری
در راستای اجرایی نمودن بند (ب) ماده (۶۵) قانون برنامه پنجم توسعه،و به منظور ایجاد وحدت رویه واحد در ارتباط با اعاده به خدمت یا بکارگیری افراد بازنشسته در دستگاه های اجرایی،موارد ذیل را اعلام می دارد.:۱- افراد بازنشسته ای که با رعایت مقررات مربوط مایل به اعاده به خدمت و ادامه اشتغال در دستگاه اجرایی باشند، از تاریخ اعاده ، حقوق بازنشستگی آنان قطع و با رعایت مقررات استخدامی مورد عمل دستگاه و به تناسب شغل یا سمت مورد تصدی از حقوق و مزایای اشتغال برخوردار شده ودر دوره جدید اشتغال،از هر لحاظ تابع مقررات استخدامی مورد عمل دستگاه و صندوق بازنشستگی ذیربط خواهند بود.۲-بازنشستگانی که با حفظ حالت بازنشستگی با رعایت مقررات مربوط به طور تمام وقت در دستگاههای اجرایی به کارگیری میشوند،در مدت خدمت در دستگاه،ضمن برخورداری از حقوق بازنشستگی استحقاقی، در ازای خدمت انجام شده، ما به التفاوت مبلغ حقوق بازنشستگی ،با مبلغ حقوق و مزایای متعلقه به شغل یا سمتی که وظایف مربوط به آن را انجام می دهند، به عنوان حق الزحمه ماهانه به آنان پرداخت خواهد شد.
توضیح: در مورد سایر امور استخدامی بازنشستگان بکارگیری شده موضوع این بند نظیر اوقات کار و تعطیل و مرخصی ها ، در صورتی که تابع قوانین و مقررات خاص نبا شند ، مطابق آئین نامه استخدام پیمانی عمل خواهد شد.

لطف اله فروزنده - معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوربخشنامه معاون اول رییس جمهور در مورد بکارگیری بازنشستگان
 در دستگاههای اجرایی باستناد ماده 71 قانون خدمات کشوری

تصویب‌نامه در خصوص اشتغال مجدد بازنشستگان مندرج در بندهای (الف)، (ب)، (ج)، (د) و (هـ) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ابلاغ شد.
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۸/۹/۱۳۹۱ به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود: بازنشستگانی که به عنوان افراد مندرج در بندهای (الف)، (ب)، (ج)، (د) و (هـ) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری بکارگیری شده یا می‌شوند، در صورت تمایل، از مصادیق ماده (۹۱) قانون استخدام کشوری تلقی و از زمان اشتغال مجدد اعاده به خدمت محسوب می‌شوند و چنانچه به این افراد قبلاً پاداش پایان خدمت و خرید مرخصی پرداخت شده باشد، در صـورت بازنشستگـی جدید ناشی از اعاده به خدمت به ازای مدت اشتغال مجدد نیز مشمول پاداش پایان خدمت و خرید مرخصی بوده و حقـوق بازنشستگی آنان براساس وضع اخیر تعیین، برقرار و پرداخت می‌شود.

محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس‎جمهور


اما آنچه برخی به اشتباه آنرا بعنوان مستمسک قانونی برای ممانعت از بکارگیری افرادبازنشسته برای تصدی مدیریت شهرداری ها قلمداد می کنند بند "ب" ماده 65 قانون برنامه توسعه پنجم مصوب سال 88 می باشد.اگر نگاهی سطحی به متن این ماده بیافکنیم علاوه بر اینکه این ماده هیچ مانعی در برابر بکارگیری نیروهای بازنشسته در شهرداری ها قرار نداده بلکه با تاکید بر ماده 91 قانون استخدامی کشور و ماده 95 قانون خدمات کشور عملا" راه قانونی را به روی شوراهای اسلامی شهر گشوده است که خواننده محترم با کنار هم نهادن مواد مربوطه به این استنتاج خواهد رسید که هیچ ممنوعیت قانونی در برابر انتخاب شهرداران بازنشسته وجود ندارد.

ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی ،فرهنگی و اجتماعی کشور مصوب سال 88 مجلس
ماده65 ـ به منظور ساماندهي و كاهش نيروي انساني و كوچك‌سازي دولت:
الف ـ هرگونه انتقال به كلان‌شهرها جز در مورد مقامات و در موارد خاص ممنوع است. اين حكم و ساير مقررات مربوط به انتقال و مأموريت كاركنان رسمي و ثابت بين دستگاهها در مورد كاركنان پيماني و قراردادي (در طول قرارداد) قابل اجراء است. موارد خاص با تشخيص كارگروهي با عضويت نمايندگان معاونت، معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور و دستگاه متبوع تعيين مي‌شود.
ب ـ هرگونه به‌كارگيري افرادي كه در اجراي قوانين و مقررات، بازخريد يا بازنشسته‌شده يا مي‌شوند به استثناء مقامات، اعضاء هيأت علمي، ايثارگران، فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان هفتاد درصد (70%) و بالاتر در دستگاههاي اجرائي يا داراي رديف يا هر دستگاهي كه به نحوي از انحاء از بودجه كل كشور استفاده مي‌كند، ممنوع و همچنين هرگونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به افراد بازنشسته و بازخريد توسط دستگاههاي مذكور ممنوع است. كليه قوانين و مقررات عام مغاير اين حكم به استثناء ماده (41) قانون الحاق موادي به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت و ماده (95) قانون مديريت خدمات كشوري و ماده (91) قانون استخدام كشوري لغو مي‌گردد.
ج ـ تعداد كل كاركنان هر دستگاه در تصديهاي قابل واگذاري اعم از رسمي، پيماني، قراردادي، كار معين و مشخص، ساعتي و عناوين مشابه به استثناء اعضاء هيأت علمي سالانه حداقل دو درصد (2%) كاهش مي‌يابد. موارد استثناء همه‌ساله در قانون بودجه همان سال تعيين مي‌شود.
د ـ هرگونه انتقال و مأموريت بيش از شش ماه در يك نوبت يا چند نوبت از مؤسسات و نهادهاي عمومي غيردولتي به وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شركتهاي دولتي موضوع ماده (5) قانون مديريت خدمات كشوري به استثناء مقامات ممنوع است.
ماده (95) قانون مديريت خدمات كشوري

ماده 95- به كارگيري بازنشستگان متخصص (با مدرك تحصيلي كارشناسي و بالاتر) در موارد خاص به عنوان اعضاي كميته‌ها، كميسيون‌ها، شوراها، مجامع و خدمات مشاوره‌اي غير مستمر، تدريس و مشاوره‌هاي حقوقي مشروط بر اين كه مجموع ساعت اشتغال آنها در دستگاهاهي اجرايي از يك سوم ساعت اداري كارمندان مؤظف تجاوز نكند بلامانع مي‌باشد. حق‌الزحمه اين افراد متناسب با ساعات كار هفتگي معادل كارمندان شاغل مشابه تعيين و پرداخت مي‌گردد.


ماده 91 قانون استخدامی کشور مصوب سال 1345 و اصلاحات بعدی

که مورد تاکید بند ب ماده 65 قانون توسعه قرار گرفته

ماده 91 - اشتغال بازنشستگان در موسسات مذكور در بند ت ماده 2 و موسسات دولتي كه مشمول اين قانون نيستند و همچنين تصدي يكي از مقامات مذكور در ماده 3 موجب قطع حقوق بازنشستگي آنان در مدت اشتغال يا تصدي مقام مربوط خواهد شد.

ماده 2 قانون استخدامی کشور و بند ت آن که  مورد تاکید ماده 91 همان قانون قرار گرفته است

ماده 2- سازمانها و مستخدمين مشروح در زير از نظر استخدامي تابع مقررات خاص خود مي باشند ولي اين سازمانها مشمول حكم تبصره ماده 112 اين قانون خواهند بود.
الف-...... 1
ب-........ 2
پ- شركتهاي دولتي. شركتهاي مذكور مشمول مقررات استخدامي شركتهاي دولتي مصوب پنجم خرداد ماه 1352مي باشند و هر گونه اصلاحات بعدي در مقررات مذكور توسط سازمان امور اداري و استخدامي كشور تدوين و جهت تصويب كميسيونهاي استخدام مجلس تقديم مي شود.حقوق و مزاياي مستخدمين خارجي شركتهاي دولتي با رعايت ضوابطي ك ه به پيشنهاد سازمان امور اداري واستخدامي كشور به تصويب هيأت وزيران مي رسد از طرف مجمع عمومي مربوط تعيين مي شود.
ت- شهرداريها و مؤسسات تابع آنها و انجمنهاي بهداري و سازمانهايي كه جنبه محلي داشته و هزينه آنها ازدرآمدهاي خاص محلي تأمين مي شود.
شاید مستحکم ترین استدلال و روشن ترین قانون در اثبات مدعای ما ،ماده واحده قانون فهرست نهادها و موسسات عمومی و غیردولتی مصوب 1373 مجلس شورای اسلامی است که بصراحت نام دستگاههای عمومی و غیر دولتی را بیان نموده است که این امر مستغنی از استفسار و تحلیل است و جایی برای شک و شبهه باقی نمی گذارد .ماده واحده قانون مذکور بدین شرح است.
قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی مصوب ۱۳۷۳

‌ماده واحده – واحدهای سازمانی مشروحه زیر و مؤسسات وابسته به آنها، مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی موضوع تبصره ماده ۵ قانون‌محاسبات عمومی کشور مصوب ۱۳۶۶ می‌باشند:
۱ – شهرداریها و شرکتهای تابعه آنان مادام که بیش از ۵۰ درصد سهام و سرمایه آنان متعلق به شهرداریها باشد.،۲ – بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی.۳ – هلال احمر.۴ – کمیته امداد امام.۵ – بنیاد شهید انقلاب اسلامی.۶ – بنیاد مسکن انقلاب اسلامی.۷ – کمیته ملی المپیک ایران.۸ – بنیاد ۱۵ خرداد.۹ – سازمان تبلیغات اسلامی.۱۰ – سازمان تأمین اجتماعی.
تبصره ۱ – مؤسسه وابسته از نظر این قانون واحد سازمانی مشخصی است که به صورتی غیر از شرکت و برای مقاصد غیر تجارتی و غیر انتفاعی‌توسط یک یا چند مؤسسه و نهاد عمومی غیر دولتی تأسیس و اداره می‌شود و به نحوی مالکیت آن متعلق به یک یا چند مؤسسه یا نهاد عمومی غیر‌دولتی باشد.
‌تبصره ۲ – اجرای قانون در مورد مؤسسات و نهادهای عمومی که تحت نظر مقام ولایت فقیه هستند با اذن معظم‌له خواهد بود.
‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و دو تبصره در جلسه روز یک‌شنبه نوزدهم تیر ماه یک هزار و سیصد و هفتاد و سه مجلس شورای اسلامی تصویب و‌در تاریخ ۱۳۷۳٫۴٫۲۹ به تأیید شورای نگهبان رسیده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی – علی‌اکبر ناطق نوري

نتیجه : در پایان می توان گفت کسانی که بدون مطالعه قانون و مقررات استخدامی و مالی سخن از ممنوعیت شهردار شدن بازنشستگان می رانند لازم است ضمن تجدید نظر در دیدگاه غیر کارشناسانه و مطالعه متقن قوانین مربوط به موسسات عمومی و غیردولتی از هرگونه اقدامی که بعنوان تقابل با اراده مردم و قانون تلقی می شود احتراز نمایند.بطور قطع و یقین نامه نگاری های غیرقانونی در این خصوص بنام دستگاههای اجرایی صادر تا از بکارگیری افراد شایسته در شهرداری ها ممانعت نمایند ،بمثابه جرم در دستگاه قضایی و دیوان عدالت اداری قابل شکایت و پیگرد قانونی می باشد.
نعیم حمیدی - کارشناس فقه و مبانی حقوقارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم شهریور 1392
دکتر شمخانی جایگزین دکتر روحانی در شورای عالی امنیت ملی شد.
مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای طی حکمی دکتر علی شمخانی را به سمت نماینده خود در شورای عالی امنیت ملی برای مدت سه سال منصوب کرد براساس این حکم شمخانی جایگزین دکتر حسن روحانی می شود .متن حکم ولی امر مسلمین جهان خطاب به امیر دریابان علی شمخانی بدین شرح است.


بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای علی شمخانی
در اجرای اصلی یكصد و هفتاد و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، جنابعالی را به نمایندگی خود در شورایعالی امنیت ملی برای مدت سه سال منصوب میكنم.انتظار میرود كه با توجه به نقش برجسته و ممتاز تصمیمات آن شورا در تحقق استقلال و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، بتوانید با شركت فعالانه در آن و تبادل نظر مستمرّ با اینجانب، به اقتدار و استقلال نظام متعالی اسلامی كمك نمایید.بر خود لازم میدانم از زحمات جناب آقای دكتر روحانی در طول سالیان متمادی نمایندگی رهبری در شورای مذكور قدردانی نمایم.

سید علی خامنه‌ای
۲۱ شهریور ۱۳۹۲ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه بیستم شهریور 1392
عزتی:نیروهای بومی آدمهای کاری بوده اند و در بحث اجرا و مسائل مدیریتی موفق عمل کرده اند.
علی عزتی در گفت و گوی اختصاصی با ایلام فردا گفت:به دلیل مشکل تحصیل فرزندانم تمایلی برای استاندار شدن ندارم.علی عزتی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم به کارگیری فردی توانمند برای استانداری اظهار داشت:کاملا طبیعی است ،کسانی که کار اجرایی را قبول می کنند باید دارای توانمندی های مختلف در حوزه های مختلف باشند تا بتوانند نیازهای استان را برطرف نمایند. وی ادامه داد:تجربه نشان داده که نیروهای بومی آدمهای کاری بوده اند و در بحث اجرا و مسائل مدیریتی موفق عمل کرده اند،البته ملاک اصلی نمی تواند بومی و یا غیر بومی باشد.عزتی اضافه کرد:در مجموع نیروی بومی با توجه به شناختی که از ظرفیت های استان و مشکلات آن دارد می تواند موفقتر عمل کند،اما اگر دولت تشخیص دهد که یک گزینه غیر بومی می تواند برای استان مفید باشد خوب قطعا باید به این انتخاب احترام گذاشت.مهندس عزتی مهمترین مشکل استان را عدم توسعه استان دانست و تاکید کرد:مشکل ریشه ای استان اشتغال است،این درحالی است که زمینه های کار در استان بسیار زیاد است،اما به دلایلی که وجود دارد استان ما دارای مشکلات عدیده ای است.عزتی در خصوص معیارهای انتخاب استانداران در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: با توجه به اینکه رویکرد دولت،رویکردی اقتصادی است بنابراین مدیران این دولت باید علاوه بر داشتن دیدگاههای سیاسی و فرهنگی،توانمندی های اقتصادی داشته باشند تا بتوانند به رفع مشکلات موجود کمک نمایند.

چند پیشنهاد کاری روی میز سیداحمد موسوی

دکتر سیداحمد موسوی از جمله سرمایه های ملی و شخصیت های برجسته اجرایی و سیاسی است که طی یکسال مدیریت عالی ترین سازمان اجرایی - فرهنگی علیرغم تحریم های اقتصادی و بانکی ،کمبود ارز و شرایط ناپایدار سیاسی منطقه توانست ضمن برگزاری حج نمونه جمهوری اسلامی طی 30 سال اخیر دستاوردهای بزرگی برای نظام اسلامی در قالب عقد قرارداد تاریخی حج 92 و به رسمیت شناختن خواسته های مسئولان حج ایران مبنی بر برگزاری دایمی آیین برائت از مشرکین کسب نماید.


اخیرا مناصب گوناگونی به حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی از سوی مقامات نظام پیشنهاد شده است که می توان به پست هایی نظیر ریاست سازمان ارتباطات اسلامی ،سفیر جمهوری اسلامی در عربستان ، معاونت بازرسی دفتر رهبری ،معاونت پارلمانی سه وزارتخانه مهم ،معاونت بنیاد شهید کل کشور ،معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی (بجای دکتر باقری) و نیز چند پست قضایی اشاره کرد.شنیده ها حکایت می کند که آقای موسوی در حال مطالعه شرایط و رصد فضای سیاسی برای پذیرش مسئولیت های پیشنهادی است.البته هم شاید تدریس در دانشگاه را بر همه مناصب فوق الاشاره ترجیح دهد.


معاون سیاسی استان : باید قبول داشته باشیم که شهردار اهواز سیدخلف موسوی است.

 معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان گفت: شهردار جدید اهواز در انتخاباتی سالم برگزیده شده و همه شرایط لازم یک شهردار را دارا است.شهردار جدید اهواز تمام شرایط لازم برای شهردار شدن را دارد.سیدکریم حسینی اظهار کرد: شهردار اهواز از همه جهت مورد تایید بوده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.وی اختلافات بین اعضای شورای شهر را امری طبیعی دانست و بیان کرد: در همه جای کشور اختلاف بین اعضا شورای شهر وجود دارد.
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان افزود: شهردار جدید اهواز در انتخاباتی سالم برگزیده شده و همه شرایط لازم یک شهردار را دارا می‌باشد.وی در خصوص شایعات مبنی بر رد صلاحیت شهردار اهواز، افزود: شهردار اهواز بر اساس رای گیری اعضا شورای شهر و در اذعان عمومی صورت گرفته است لذا جای هیچ شک و تردیدی در این انتخابات وجود ندارد.حسینی ادامه داد: شهردار منتخب با رای اکثریت آرا برگزیده شده است و اکنون باید قبول داشته باشیم که شهردار اهواز سیدخلف موسوی است. شورای شهر نباید دیگر به این مسائل دامن بزند بلکه باید به دنبال تعامل بیشتر با شهردار جدید باشند.ایسنا نوشت: محمدتقی کروبی ،فرزند مهدی کروبی در فیس بوک خود نوشته است که شنیده شد که رهبرانقلاب موافقت خود را با ارجاع پرونده موسوی وکروبی به شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده‌اند تا این شورا با دبیرجدید به موضوع آنها ورود ماهوی داشته باشد.به گزارش ایسنا، به نقل از روز نو، وی در ادامه نوشته است که انتخاب آقای شمخانی بعنوان فردی لایق و توانمند که در دوران جنگ سابقه ارزشمندی داشته و همواره در کنار مردم و کشور بوده هم جای تقدیر و تشکر دارد و هم امیدی برای رفع حصر موسوی و کروبی است.از دیدگاه ملاثانی نیوز این خبر نوعی گمانه زنی و فشار به شمخانی است .چون تکلیف پرونده کروبی و موسوی بیشتر ماهیت قضایی دارد تا سیاسی .لذا انتظار می رود نباید اینگونه اخبار را جدی گرفت.ضمن اینکه دکتر علی شمخانی دیروز حکم خود را گرفت و هنوز آیین تودیع و معارفه شمخانی و جلیلی برگزار نشده است.


حکایت استانداری خوزستان در پرده آخر
حکایت استانداری خوزستان با دعوت یکی از گزینه های جدی و مورد اجماع  نخبگان و دارای مشی سیاسی به وزارت کشور و ملاقات با رحمانی فضلی تقریبا روزهای پایانی خود را سپری می کند.در صورت تایید و معرفی به هیات دولت باید در روزهای آتی منتظر تحولات در عالی ترین حوزه ی تصمیم گیری سیاسی و اجرایی بود.


منابع نزدیک به دولت اعلام کرده اند، شخص رییس جمهور و وزیر کشور و نیز برخی چهره های اصلاح طلب استان در انتخاب و معرفی این چهره معتدل نقش اساسی داشته اند .اکنون باید منتظر روزهای آینده بود تا صحت و سقم این خبر مشخص گردد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
استقلال ملاثانی 3 - پرسپولیس زاهدان 0
پس از مدت ها کش و قوس و علیرغم همه سنگ اندازی ها بالاخره آبی پوشان شهر ملاثانی نخستین دیدار ملی خود را در قالب هفته نخست لیگ دسته سوم کشور از گروه 5 را در مقابل پرسپولیس زاهدان برگزار و 3 گل زیبا و 3 امتیاز این بازی را کسب کردند.


به گزارش خبرنگار ما ،بازی دو تیم ساعت 17 روز سه شنبه 19 شهریور و در هوای شرجی ، زیر آفتاب گرم خوزستان با مشارکت گسترده تماشاگران و مردم خونگرم این خطه در ورزشگاه شهدای ملاثانی برگزار شد.
در این دیدار یاران محمد عبیدی توانستند پس از 95 دقیقه تلاش نفس گیر و با ارائه یک بازی تکنیکی و منسجم 3 گل را روانه دروازه حریف کنند.


گل نخست نماینده شایسته فوتبال خوزستان و شهرستان باوی در دقیقه 22 توسط صفر جهانگیری و با پاس حسن حمیدی به ثمر رسید و نیمه اول با همین نتیجه بسود استقلال پایان یافت.اما در نیمه دوم با نقشه راه محمد عبیدی و افزایش جمعیت تماشاگران در ورزشگاه بازیکنان استقلال فشار سنگینی را به دروازه قرمزپوشان شرق وارد کنند در نتیجه گل دوم استقلال در دقیقه 55 توسط احسان آغاجاری و گل سوم در دقیقه 68 با شوت زیبای سلیم دغاغله بدست آمد و در نتیجه استقلال ملاثانی توانست نخستین بازی را با نتیجه 3 بر صفر و کسب سه امتیاز طلایی را ببرد و میهمان را بدرقه نماید .هم اکنون استقلال در صدر جدول گروه 5 لیگ سه کشور قرار دارد.یاران عبیدی هفته آینده به کرمان می روند و میهمان تیم مس این استان خواهند بود.

حاشیه ها :

*حضور پرشور تماشاگران فهیم ،خوش اخلاق و متین ملاثانی با آن تعداد و جمعیت بالا در طول تاریخ فوتبال ملاثانی کم نظیر و منحصربفرد بود.

*آفتاب سوزان و شرجی نفس گیر و طولانی بودن مسافت ورزشگاه هیچ تاثیری در عزم بازیکنان آبی ملاثانی و همچنین تماشاگران وفادار آن نداشت.

*نقش برادران نیروی انتظامی بویژه سرهنگ دشت بزرگی فرماندهی محترم منطقه در برقراری  امنیت و نظم ورزشگاه و نیز کنترل عبور و مرور توسط راهنمایی و رانندگی بسیار موثر بوده و جلوه زیبایی را بر فضای ورزشگاه حاکم ساخته جلوه

*همه اعضای شورای شهر ملاثانی(محمد حمیدی ،سلمان ساعدی ،ملایحیی عامری ،علیرضا عامری و احمد عامریکعبی معاون فرماندار باوی ،سرهنگ دشت بزرگی فرمانده منطقه انتظامی ،فرمانده راهنمایی و رانندگی ،سیدکریم موسوی سرپرست شهرداری ملاثانی ،رییس اداره تربیت بدنی ،موسوی مدیر حراست فرمانداری .همپای مردم و جوانان بعنوان تماشاگر و برای تشویق آبی پوشان به ورزشگاه آمده بودند..

*بیشترین تعداد تماشاگران بازی را بچه های محله عباره ( از محلات محروم ملاثانی) تشکیل می دادند که با تشویق ها و حمایت های گرم خود نقش مهمی در تحقق این برد شیرین داشته اند.

*آقای مهندس فواد کریمی نماینده دور اول و دوم اهواز در مجلس و از معاونین وزارت تعاون نیز در جمع بازیکنان استقلال حضور یافت و قول تعیین اسانسر از شرکت های زیر مجموعه این وزارت را به مسئولان تیم داد.

*با ورود مهندس بهزادی شهردار منتخب شورا به ورزشگاه ،تماشاگران یکصدا ایشان را تشویق و با فریادهای " بهزادی به شهر خود خوش آمدی" ، " بهزادی دوستت داریم " ، " بهزادی حمایتت می کنیم " بخوبی و گرمی از ایشان استقبال کردند .(باتشکر از جواد عامری فلیحی)

*برای مشاهده در حالت بزرگتر روی تصویر کلیک کنید

     

     ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه نوزدهم شهریور 1392
امیردریابان شمخانی طلسم عدم حضور خوزستانی ها در دولت یازدهم را شکست.

بالاخره خانم اشتون حریف خوزستانی پیدا کرد.


دقایقی پیش دکتر حسن روحانی رییس جمهور طی حکمی امیردریابان دکتر علی شمخانی وزیر دفاع دولت اصلاحات و فرزند برومند خوزستان را به سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور منصوب کرد.علی شمخانی اولین خوزستانی است که مجوز ورود به مهمترین گلوگاه تصمیم سازی سیاسی ،امنیتی ،اجتماعی و فرهنگی کشور در دولت یازدهم را کسب کرد تا طلسم عدم حضور خوزستانی ها را بشکند.وی از این پس جایگزین سعید جلیلی خواهد بود .


سوابق شمخانی

امیر دریابان علی شمخانی (زادهٔ ۱۳۳۴ در اهواز)، رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروهای مسلح، عضو شورای راهبردی روابط خارجی ایران، رئیس كمیته سياست‌های دفاعی امنيتی شورای عالی امنیت ملی ایران، قائم مقام فرمانده کل و وزیر سپاه در کابینه میرحسین موسوی، وزیر دفاع در کابینه اول و دوم خاتمی به مدت هشت سال بوده است.
شمخانی از اولین پایه گذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده سپاه در استان خوزستان بوده است.وی از فرماندهان جنگ ایران و عراق و از نیروهای سپاهی بود که بعدها به ارتش منتقل شد و فرماندهی نیروی دریایی ارتش را بر عهده گرفت.علی شمخانی یک سال پس از پایان جنگ ایران و عراق (سال ۱۳۶۸)، با حکم فرماندهی کل قوا؛ آیت الله خامنه ای، ضمن انتقال از سپاه پاسداران به ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرماندهی نیروی دریایی ارتش را بر عهده گرفت.

برادر بزرگوار امیردریابان دکتر علی شمخانی
انتصاب شایسته جنابعالی که از سابقون انقلاب و یاران راستین امام و رهبری و از فرماندهان سپاه اسلام و قهرمان ملی ایران زمین و از خانواده معظم شهدا می باشید،به سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی را به عموم ملت ایران و مردم غیور خوزستان و اهواز بویژه همسنگران حضرتعالی در سپاه و ارتش تبریک و شادباش میگویم .بدون تردید این انتصاب مقدمه تحول بزرگی در منطقه و کشور و آغاز حاکمیت گفتمان جدیدی در عرصه مراکز تصمیم سازی کلان و نهادهای موثر در کشور خواهد بود.
بردار شما - نعیم حمیدی


ارسال توسط جمعی از نویسندگان
حمیدی از ساخت کتابخانه مرکزی باوی خبر داد .
یکی از مصوبات جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان باوی احداث کتابخانه مرکزی شهرستان باوی بوده است که باید هم زمین آن و هم اعتبار برای ساخت کتابخانه تامین می‌شد.رییس اداره امور کتابخانه های باوی افزود: خوشبختانه با همکاری شورای شهر و شهرداری ملاثانی زمینی به مساحت 500 متر مربع برای احداث کتابخانه مرکزی شهرستان باوی اهدا و در اختیار این اداره قرار خواهد گرفت.رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی باوی گفت: همچنین فرمانداری باوی طی سالجاری از محل اعتبارات شهرستان بودجه ای جهت ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان تخصیص خواهد داد و این یکی از اولویت‌های ما در جلسه کمیته برنامه‌ریزی و تخصیص اعتبارات می باشد.یوسف حمیدی با بیان اینکه در شهرستان باوی تعامل و ارتباط خوبی بین دستگاه‌های فرهنگی و غیر فرهنگی وجود دارد که باعث ارتقا و پیشرفت فعالیت‌ها و برنامه‌ها خواهد شد گفت: دستگاه‌های اجرایی همکاری خوبی را با کتابخانه‌های عمومی دارند و این نشان دهنده علاقه مسئولان شهرستان به مباحث فرهنگی به‌ویژه کتاب و کتابخوانی است.وی در پایان عنوان کرد: در حال حاضر سه باب کتابخانه عمومی در شهرستان باوی فعال است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
به نام خدايي که آسمان و دريا را آبي آفريد.
مي خواهيم برنده اخلاق باشيم.
بار دیگر روزی خاص برای فوتبال ملاثانی فرا رسیده است ... روزی که می خواهیم پشتیبان تیممان باشیم .به همان عشقی که بارها برایش حنجره دریدیم و چون شمع بپایش سوختیم . بیایید این محبوبیت را قدر نهیم و تلاش نماییم تا آنچه را که به قیمت خون دل بدستش آوردیم، آسان از کف ندهیم.باشگاه استقلال ملاثانی به همه ی هواداران پرشور و خونگرم تیممان هشدار می دهد که مبادا سوار بر موج احساسات گزک دست کسانی دهند که امروز به ورزشگاه می آیند تا تنها گزک جمع آوری نمایند! در روزهایی که قرار است ناداوری های فصل گذشته را با جریمه و اعتراض پاسخ دهند! ما توانایی آن را خواهیم داشت تا به همه ی تیم های حاضر نشان دهیم که چگونه می توانیم در چهارچوب اخلاق ورزشگاه شهدای شهرمان را تبدیل به جهنم میهمان نماییم


رجاء واثق داريم که همانند هميشه مي آييد و تا آخرين لحظه از تيم محبوب خود حمايت خواهيد کرد. شرايط امسال استقلال متفاوت با هميشه است، مديريت باشگاه با لحاظ تمامي مشکلات استوار گام بر مي دارد و کادر فني  در راس آن با صلابت تر از هميشه در خدمت استقلال است. نبايد اين مهم را از ياد ببريم که عده اي منتظر ذره اي لغزش هستند تا عليه تيم و مديريت جبهه بگيرند آنچانکه در مدت اخير چنين کرده اند و البته خداوند ناظر همه ماست...
آنچه که در انتها باقي مي ماند نه برد استقلال است نه باخت استقلال ، آنچه که بر جاي مي ماند اخلاق و منش والاي انساني است و مجموعه استقلال و  هواداران اين باشگاه مي خواهد که استقلال در ابتدا برنده اخلاق باشد و سپس در مستطيل سبز آنچه که خداوند مقدر کند همان خواهد شد.

وعده اما امروز ساعت 17 ورزشگاه شهدای ملاثانیارسال توسط جمعی از نویسندگان
شکرخدا موسوی :استاندار حتما نباید بومی باشد


نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقادی ندارم که حتما باید استاندار خوزستان بومی باشد، شاید توانمندی پیدا شود که بومی نباشد.سید شکرخدا موسوی اظهار کرد: گزینه بومی بودن استاندار خوزستان شاخص مناسبی نیست که برای انتخاب اصلی‌ترین فرد اجرایی دولت در استان برگزینیم و باید در این باره تجدید نظر شود.وی افزود: باید تلاش کرد تا استان خوزستان از مشکلات موجودش فاصله بگیرد و این مهم تنها با انتخاب استانداری توانمند امکان پذیر است.

موسوی با اشاره به اینکه خوزستان مشکلات زیادی دارد، خاطر نشان کرد: استان خوزستان در بخش آب شرب با مشکلات زیادی مواجه است و باید کوشید تا این مشکلات اولیه برطرف شود.وی افزود: خوزستان در بخش‌های زیادی عقب مانده و حتی طرح‌های ملی موجود در استان مسکوت مانده است و کسی در این باره صدایش بلند نمی‌شود.موسوی با تاکید بر اینکه خوزستان دین خود را ادا کرده است، گفت: باید بکوشیم تا خوزستان به جایگاه قبل از جنگ خود برسد و به این منظور باید اعتبارات کلان در اختیار داشتیه باشیم.

سیدشریف حسینی : نیروی غیربومی توانمند بهتر از نیروی بومی ضعیف است
سیدشریف حسینی در گفتگو با رهیاب نیوز اظهار داشت :اتمام طرح های نیمه کاره در استان خوزستان باید اولویت اصلی استاندار جدید باشد و با جدیت و سرعت  این طرح ها را به اتمام برساند.نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی ها استاندار خوب گفت: تنها بومی بودن ملاک نیست بلکه شایستگی افراد را باید مد نظر قرار داد.


حسینی گفت:استاندار باید یک مدیر به معنای واقعی کلمه باشد  و استان را به صورت کلان ببیند نه بخش بخش و مجزا.وی در پایان تصریح کرد: درست است که نیروی بومی نقاط قوت و ضعف استان را بهتر می‌شناسد اما نیروی غیربومی توانمند بهتر از نیروی بومی ضعیف است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه هجدهم شهریور 1392
احمد آزادوار با 7 رای سکاندار شهرداری حمیدیه شد
به گزارش خبرنگار ما شورای اسلامی شهر حمیدیه در نخسین نشست کاری خود پس از بررسی گزینه های مختلف و مطالعه برنامه افراد پیشنهادی با اکثریت آرا آقای مهندس احمد آزادوار را بعنوان شهردار حمیدیه انتخاب و به استانداری خوزستان معرفی کرد.

مهندس آزادوار متولد سال 1348 در اهواز و دارای تحصیلات فوق لیسانس برنامه ریزی شهری بوده و در حال حاضر نیز دانشجوی دکتری میباشد.وی سوابقی نظیر مدیریت شهرداری منطقه 4 و  مدیر راهبردی مناطق وسازمانهای شهرداری اهواز را در کارنامه فعالیت های اجرایی خود دارد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه هفدهم شهریور 1392
مقتدایی از رقابت ماراتن فرسایشی تصدی استانداری کنار رفت
دکتر عبدالحسین مقتدایی استاندار اسبق خوزستان و هرمزگان که در محافل سیاسی جز شانس های نخست استانداری خوزستان بحساب می آمد با انتشار نامه ای خطاب به نخبگان و رسانه ها استان اعلام کرد در حال حاضر آماده پذیرش هیچ مدیریتی در سطح استان نیست وی همچنین خطاب به نمایندگان گفته است:" نمی خواهم به کلاس اول برگردم"
سیدشریف حسینی خبر از طرح نام نیکزاد وزیر دولت احمدی نژاد در جمع نمایندگان داد
به گزارش رهیاب نیوز،نماینده مردم اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد گمانه زنی های مختلف در مورد استاندار آینده خوزستان اظهار داشت:با وجود اختلاف رای های موجود در مجمع نمایندگان استان و همچنین تاثیر گذار بودن نهادها و دستگاه های دیگر در انتخاب استاندار،رسیدن به یک گزینه واحد کار بسیار دشواری میباشد و ما همچنان در حال رایزنی برای رسیدن به یک گزینه واحد هستیم.  وی در مورد گمانه زنی های مربوط به علی نیکزاد نیز اظهار داشتند:" آقای نیکزاد برای این سمت اعلام آمادگی کردند " ولی در مجمع نمایندگان استان در مورد ایشان اختلاف نظر وجود دارد.علی عزتی هم عطای استانداری را به لقایش بخشید

نماینده سابق مردم شهرستان های دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی گفت: قادر به ورود به عرصه مدیریت اجرایی جدیدی به دلیل مشکلات شخصی نیستم.علی عزتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی و کمک به دولت جناب آقای دکتر روحانی را برای خود افتخار می دانم.وی افزود: در برهه فعلی به دلیل مشکلات شخصی قادر به ورود به عرصه مدیریت اجرایی نیستم.علی عزتی با تاکید بر اینکه هیچ تلاشی برای تصدی استانداری انجام نداده است، افزود: تاکنون از جانب بنده برای تصدی استانداری هر سه استان ایلام، خوزستان و لرستان که نام اینجانب مطرح شده هیچ گونه رایزنی انجام نداده ام.


عزتی ادامه داد: اگر حمایتی از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در زمان انتخابات ریاست جمهوری از سوی اینجانب انجام گرفته بر حسب وظیفه بوده و انتظار هیچ مسئولیتی از دولت آقای روحانی را ندارم.این نماینده سابق مجلس ضمن تشکر از ابراز محبت مردم استان های ایلام، خوزستان و لرستان تصریح کرد: برای موفقیت همه خدمتگزاران دولت تدبیر و امید و جناب آقای دکتر روحانی دعا می کنم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
استقبال خودجوش مردم ملاثانی و کارکنان شهرداری از بهزادی در میدان بسیج

به گزارش خبرنگار ما پیش از ظهر امروز محمودرضا بهزادی جهت ارائه برنامه های خود در صحن علنی شورای شهر حضور یافت و اعضا پس از استماع برنامه ها و توضیحات و نیز تبادل نظر با اجماع کامل و 5 رای موافق ایشان را به سمت شهردار ملاثانی انتخاب و مصوبه جهت تایید به استانداری خوزستان ارسال شد.


در بدو ورود مهندس بهزادی به شهر ملاثانی جمعی از شهروندان،کارکنان شهرداری و اصناف با تجمع در محدوده میدان بسیج با ذکر صلوات و ذبح گوسفند از ایشان استقبال و از اقدام شورای اسلامی شهر دوره چهارم حمایت کردند.بهزادی نیز با حضور در جمع مردم استقبال کننده از ابراز محبت آنان تقدیر و تشکر کرد.همچنین اعضای شورا و سرپرست شهرداری ملاثانی آقای سیدکریم موسوی نیز شهروندان را در آیین همراهی کردند .

گزیده ای از مسئولیتهای اجرایی و ستادی مهندس بهزادی

1- شهردار منطقه 3 اهواز ،2-شهردار منطقه 7 اهواز ،3-شهردار منطقه 1 اهواز ،4- مدیر عامل سازمان پایانه ها ،5-شهردار منطقه 3 اهواز ( انتخاب مجدد ) ،6-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ،7-شهردار و موسس شهرداری ملاثانی ،8-معاون مالی و اداری حوزه معاونت فنی و عمرانی در بدو تاسیس،9-رئیس اداره طرح ها و قراردادهای شهرداری اهواز،10- مسئول ستاد پشتیبانی جبهه شهرداری در طول هشت سال دفاع مقدس،11-فرمانده پایگاه بسیج پایانه ها،12-عضو شورای فرماندهی منطقه 3 اهواز ،13- رئیس دفتر شهردار اهواز،14-جانشین رئیس امور خدماتی ،15-مشاور شهرداری منطقه 3 اهواز ،16-رئیس دبیرخانه شهرداری مرکز،17-عضو هیئت مدیره سازمان پایانه های کشور،18-نماینده شهردار و مدیر پروژه سایت جدید نمایشگاه بین المللی خوزستان ،19- مدیر عامل شرکت مشاوره ای لورشهر
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه شانزدهم شهریور 1392
بهزادی برای ارائه برنامه فردا در نشست شورای شهر حضور می یابد
به گزارش خبرنگار ما ،محمودرضا بهزادی نخستین شهردار ملاثانی فردا به دعوت شورای اسلامی شهر دوره چهارم بعنوان گزینه مورد نظر تصدی شهرداری جهت ارائه برنامه های خود در صحن علنی شورا در محل ساختمان شهرداری حضور خواهد یافت.


بهزادی در کنار آیةالله فرحانی - سال 1374 نمایشگاه بزرگ کتاب که با حمایت او و آقای منصوری برپاشد.

بهزادی با کوله باری از تجارب و سوابق درخشان با تواضع و فروتنی مثال زدنی علیرغم مسئولیت های سنگین به عشق مردم ملاثانی این دعوت را پذیرفته و فردا برای تجدید میثاقی دوباره با مردم خوب و فهیم شهر شهیدان خواهد آمد.


بهزادی در کنار سیدمحسن شفیعی - ملاثانی سال 74

بهزادی در کارنامه خود سوابق درخشان و منحصر بفردی دارد که در کمتر کسانی می توان یافت ،مردم ملاثانی نیز از بهزادی بعنوان مردمی ترین شهردار خاطرات زیبا و شیرینی دارند که شاید فردا ساعت 9 صبح در آیین استقبال از ایشان دوباره صحنه های سال 76 تکرار خواهد شد.ارتباط با اکثر مردم ،نخبگان ،ورزشکاران و فعالان مساجد و اصناف شهر ملاثانی و تداوم آنان تا سال های اخیر نشان از عمق ارتباط عاطفی بهزادی با شهروندان ملاثانی دارد.ملاثانی نیوز آرزومند است که شورای اسلامی شهر با رای قاطع و حمایت همه جانبه به برنامه های بهزادی رای بدهد تا کار عمرانی و سازندگی در این شهر بدون حاشیه رونق یابد و شاهد تحول گسترده در ابعاد گوناگون اعم از عمرانی ،اجتماعی و فرهنگی باشیم.جهت اطلاع خوانندگان عزیز ،بخشی از سوابق اجرایی آقای مهندس محمودرضا بهزادی منتشر می گردد.


گزیده ای از مسئولیتهای اجرایی و ستادی مهندس بهزادی

1-شهردار منطقه 3 اهواز ،2-شهردار منطقه 7 اهواز ،3-شهردار منطقه 1 اهواز ،4- مدیر عامل سازمان پایانه ها ،5-شهردار منطقه 3 اهواز ( انتخاب مجدد ) ،6-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ،7-شهردار و موسس شهرداری ملاثانی ،8-معاون مالی و اداری حوزه معاونت فنی و عمرانی در بدو تاسیس،9-رئیس اداره طرح ها و قراردادهای شهرداری اهواز،10-مسئول ستاد پشتیبانی جبهه شهرداری در طول هشت سال دفاع مقدس،11-فرمانده پایگاه بسیج پایانه ها،12-عضو شورای فرماندهی منطقه 3 اهواز ،13-رئیس دفترشهردار اهواز،14-جانشین رئیس امور خدماتی ،15-مشاور شهرداری منطقه 3 اهواز ،16-رئیس دبیرخانه شهرداری مرکز،17-عضو هیئت مدیره سازمان پایانه های کشور،18-نماینده شهردار و مدیر پروژه سایت جدید نمایشگاه بین المللی خوزستان ،19- مدیر عامل شرکت مشاوره ای لورشهر


دبیرستان شهید شیخانی - 13 آبان 73 در حال اهدای جوایز به دانش آموزاناولین نشست تحصیل کردگان شهرملاثانی سال 73 آمفی تئاتر دانشگاه در کنار دکتر خاکسار و حاج حمیدی اصلارسال توسط جمعی از نویسندگان
با تصمیم فدراسیون فوتبال کشور دربی 2 روز به تاخیر افتاد

بنا به خبر دریافتی از روابط عمومی باشگاه استقلال که قرار بود 92/6/17 تیم استقلال میزبان پرسپولیس زاهدان باشد این دیدار به دلیل عدم پرداخت به موقع مالیات استقلال به فدراسیون فوتبال این دیدار روز سه شنبه 92/06/19 روز سه شنبه در ورشگاه شهدای ملاثانی پیگیری می شود.


http://upload7.ir/images/94691511527435811316.jpg 
پرسپولیس زاهدان که فصل گذشته قهرمان لیگ برتر استان سیستان و بلوچستان شده تمرینات خود را نسبت به تیم های حاضر لیگ دسته سومی دیر آغاز کرده اما گفته می شود که نقاط قوت این تیم در خط دفاعی و دروازه بان سخت کوش این تیم است.شاید این نقطه عطفی برای استقلال ملاثانی که هفته هاست تمرینات خودراپشت سر گذاشته و چند دیدار تدارکاتی که انجام داد باشد.تیم استقلال ملاثانی در اولین دیدار خود باید از امتیاز میزبانی بهره ببرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان