به پایگاه اطلاع رسانی ملاثاني نيوز خوش آمدید       اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا       

 
تاريخ : سه شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۲
بنام جانبازان به کام سودگران

اخیرا اداره کل جهاد کشاورزی خوزستان مقدمات اجرای طرحی را فراهم نموده که براساس آن مساحت وسیعی از اراضی منطقه جفیر واقع در غرب و جنوب غرب خوزستان در قالب سیاست های کلی نظام در بخش آمایش سرزمینی و از رهگذر شرکت های‌ تعاونی‌ ایثارگران‌ به‌ مقدار 47 هزار هکتار با شرط اسکان به جانبازان واگذار می شود.در همین راستا تاکنون بخش مهمی از این اراضی به برخی افراد غیر بومی تحت عنوان شرکت های ایثارگران بویژه از استان های شمالی و شمال غربی واگذار شده و برای تکمیل این روند تاسفبار دفتری در کنار مجموعه اداری - رفاهی نیشکر برای ثبت نام جانبازان خوزستانی نیز گشوده شده است.پیش از نقد طرح مذکور در آغاز تاریخچه ای کوتاه از چگونگی تصویب و اهداف طراحان و نیز فراهم نمودن مقدمات آن تقدیم خوانندگان عزیز می گردد.


این طرح طی سال 1375 و در دوره ریاست آقای هاشمی رفسنجانی با تصویب مجلس پنجم و جهت تحقق طرح آمایش سرزمینی به مرحله اجرا در آمد،اما در سال های گذشته بدلیل عدم استقبال ایثارگران ،نبود زیر ساخت های مناسب و عدم اطمینان به همسایه غربی و همچنین اعتراض عبدالزهرا عالمی نیسی نماینده وقت مردم دشت آزادگان (2) تا حدودی مسکوت و بوته فراموشی سپرده شد.اما در سالجاری باتوجه به رونق اقتصادی مناطق مرزی همجوار کشور عراق و شکل گیری پایانه های مرزی در حوزه استحفاظی دشت آزادگان و مزیت نزدیکی به منطقه آزاد تجاری اروند،وزارت جهاد کشاورزی برای سرپوش نهادن بر ضعف فاحش خود در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای پروژه 800 هزار هکتاری،این طرح را در قالب برنامه احیای 800 هزار بازتعریف و مجددا با فراخون شرکت های تعاونی ایثارگر غیربومی در حال واگذاری مابقی زمین های مشمول طرح می باشد.از سویی برای اینکه عریضه خالی از لطف نماند بخش کوچکی از اراضی مذکور را به جانبازان و ایثارگران خوزستان تخصیص داده است.
جالب اینکه با مطالعه مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی دوره ششم در مورخه 81/9/26 و براساس نطق قبل از دستور نماینده مردم دشت آزادگان متوجه می شویم ،یکی از مدیران در نامه ای به وزیر وقت کشاورزی جهت توجیه اعضای کمیسیون مربوطه پیرامون ابعاد طرح و در برابر نگاه نمایندگان مجلس پنجم در اوج بی شرمی اینگونه می نویسد:
"نکته‌ حائز اهمیتی‌ که‌ در طرح‌ مصوب‌ آمایش‌ سرزمین‌ تأکید فراوان‌ گردیده‌ تغییر بافت‌ جمعیتی‌ ساکن‌ و شاغل‌ در نوار مرزی‌ استان‌ خوزستان‌ است‌ تا با استفاده‌ از اقوام‌ ........ متدین‌ و اهالی‌ شمال و شرق‌ استان‌ در سرزمینی‌ که‌ روزگاری‌ در اشغال‌ بعثیون‌ کافر بود و با نثار جان‌ و رشادت ها و شجاعت‌ رزمندگان‌ آزاد گردیده‌ است‌ حضور دایمی‌ ایجاد گردد. چه‌ بصورت‌ روستا و شهرک‌ و چه‌ بصورت‌ شاغل‌ در بخشهای‌ صنعتی‌ و کشاورزی‌."(2)
پیرامون مفاد طرح چند نکته و پرسش اساسی وجود دارد ،امیدواریم جناب آقای مقتدایی استاندار محترم خوزستان ضمن تعدیل روش های اجرای طرح،از هدر رفت سرمایه های پایدار اقتصادی استان بویژه در منطقه محروم دشت آزادگان جلوگیری نمایند.اما ملاحظات بشرح ذیل می باشند:
1-آیا بجای واگذاری اراضی به جانبازان و ایثارگران عزیز که بسیاری از آنان شاغل در سازمان ها و نهادهای مختلف هستند ،
به‌ ضرس‌ قاطع‌ می توان گفت که‌ (۸۰) درصد اینها شاغل‌ می باشند و حتی برخی در مناصب‌ دولتی‌ و پست های‌ مهم مسئولیت دارند.پس بهتر نیست با فراخوان عمومی صاحبان سرمایه و دارندگان مدارک دانشگاهی در حوزه شهرهای مختلف شهرستان دشت آزادگان زمین های مذکور با هدف احیاء و کشت مکانیزه به آنان به شکل اجاره ای یا مالکیت بشرط کشت و احیا واگذار گردند تا ضمن تحقق منویات مقام معظم رهبری،کاهش نرخ بیکاری خصوصا در میان دانش آموختگان به بومی سازی اقتصاد کشاورزی منطقه بپردازند .شهرستان دشت آزادگان براساس اعلام مرکز آمار ایران در ردیف 10 شهر بیکار کشور در سال 1392 قلمداد قرار دارد . پس چه ضرورتی باعث شده تا با اجرای وارونه طرح آمایش سرزمینی بر حجم مشکلات شهروندان اضافه شود؟
2-امروز قریب به اتفاق ساکنان خطه دشت آزادگان در مناطقی همچون بستان، هویزه، رفیع، جلیزی، دهلاویه ، سوسنگرد ،ابوحمیظه و همه روستاهای تابعه بدلیل درگیر شدن همه جانبه با موضوع جنگ در ابعاد گوناگون ،جز ایثارگران و آسیب دیدگان از پیامدهای مستقیم و غیر مستقیم جنگ تحمیلی بشمار می آیند.لذا باستناد کدام توجیه عقلانی و مزیت اقتصادی این عزیزان را نادیده بیانگاریم و بنام جانبازان و شرکت های تعاونی ایثارگران عرصه ای جدید برای دلالان و سوداگران اقتصادی بگشاییم.و افراد غیربومی را به خوزستان گسیل دهیم؟مرزنشینان خطه دشت آزادگان همواره از مدافعان راستین تشیع ،انقلاب اسلامی و ولایت بوده و هستند و مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای به این مردم دارد.تاریخ دلاوری ها و رشادت های این مردم گواه صادقی بر این مدعاست .مردم خطه دشت آزادگان با ایستادگی در برابر استعمار بیگانگان و دست رد زدن بر سینه بدخواهان ،منافقان و دشمنان قسم خورده انقلاب، همیشه وفاداری عمیق و قلبی خود را به اسلام و ایران نشان داده اند.قیان علیه استعمار انگلیسی و امتثال اوامر مرجعیت شیعه و 8 سال دفاع مقدس از زیباترین و روشن ترین مقاطع کتاب تاریخ این مردمان است.اکنون چه شده است که برخی مسئولان بر خلاف رهنودهای ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مدظله العالی با تصویب و اجرای طرح های بدون مطالعه و ناقص به کانون اعتماد متقابل ملت و دولت آسیب های جدی می رسانند و منافع ملی را نادیده می انگارند؟آیا این اقدام نوعی کفران‌ نعمت‌ نیست‌؟
در آخرین‌ سفر مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به‌ استان‌ خوزستان‌ جهت‌ ادای احترام به شهدای‌ سرافراز هویزه‌ تشریف‌ آورده بودند .بدون‌ تبلیغ ،تشریفات و بدون‌ اطلاع‌ قبلی‌ حدود 50 هزار نفر از مردمان این خطه ولایت پیشه اعم از زن و مرد با پای‌ پیاده‌ به‌ دیدار امامشان‌ شتافتند،آیا این‌ مردم‌ برای برخی مدیران محترم قابل‌ اعتماد نیستند؟ در مقاطع مختلف تاریخی‌ این‌ مردم‌ شریف‌ چه‌ قبل‌ از انقلاب‌ و چه‌ پس از انقلاب‌ نه‌ حزبی‌ درست‌ کرده‌ بودند و نه‌ گروه‌ نظامی‌ علیه‌ نظام‌ داشتند مردانه‌ در میادین‌ جنگ‌ و جهاد حضور پیدا کردند و به‌ انقلاب‌ و مسؤولین‌ وفادار بودند و هستند.
در دوران نظام ستم شاهی و مقبور پهلوی نیز تحت عنوان آمایش سرزمینی در نزدیکی‌ شهر هویزه‌ شهرکی‌ بنام‌ یزدنو بنا نهادند که بدلیل تضاد فرهنگی و عدم مطالعه صحیح در حال حاضر هیچ اثری از آن‌ باقی‌ نمانده‌ است.لذا سرک کشیدن به طرح های بایگانی شده آن دوران و بازتولید آنها در اسناد بالادستی نشان دهنده روزمرگی کارها و فعالیت ها در برخی وزارت خانه ها و سازمان های اجرایی و تصمیم ساز می باشد.
3-دلیل‌ اینکه‌ اراضی‌ توسط‌ شرکتهای‌ مذکور به‌ مردم‌ بومی‌ اجاره‌ داده‌ می‌شود چیست‌؟ خنده‌دار این‌ است‌ که‌ زمین‌ مردم‌ به‌ غیربومی‌ واگذار شده‌ و دوباره‌ آنها به‌ مردم‌ ساکن‌ منطقه‌ وبومی‌ اجاره‌ داده‌ می‌شود.
.
4-
براساس دیدگاه بسیاری از کارشناسان امروز در دنیا و محیط های آکادمیک بحث بر سر این است که روش آمایش در مکان یابی کاربریها دیگر منسوخ شده و سنجش های جدید مبتنی بر روش های ارزیابی آمایش را رد می کنند. ارزیابی هایی مانند SEA تاکید دارند سیاست ها و نگاه های کلان هر کشور باید تحت کنترل محیط زیستی قرار گیرند در حالی که آمایش تنها نوعی برنامه ریزی است .شاید چهل سال پیش در دنیا آمایش مهم بود ولی امروزه باگسترش چشمگیری علم محیط زیست منطقی نیست هنوزدر محیط های آکادمیک مشغول این حجم از بحث در مورد چگونگی انجام آمایش باشیم.
در طبقه بندی شش گانه IUCN برای مناطق حفاظت شده طبیعی جهان ، طبقه یک آن ذخیره گاه های طبیعت محدود شده (Strict Nature Reserves) اکوسیستم هایی با گونه استثنایی وسیمای طبیعی منحصر به فرد و بکر هستند که بازدید از آنها برای عموم مجاز نیست واین طبقه شامل مناطقی است که تنها برای استفاده علمی پژوهشگران حفاظت می شوند


منبع :

1-مشروح مذاکرات جلسه علنی مورخ 81/9/26 مجلس شورای اسلامی دوره ششم

2-شماره روزنامه رسمی: ۱۶۸۶۵ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیستم آبان ۱۳۹۲
خانواده معظم شهید مروانی
مصیبت درگذشت دایی بزرگوارتان مرحوم حاج بنیان مروانی را به شما و عموم خاندان تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.برای فقید رحمت و غفران و جهت بازماندگان صبر و اجر جزیل را از درگاه ایزد مهربان خواهانیم.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوز


خانواده محترم مروانی

مصیبت درگذشت مرحوم حاج بنیان مروانی را به و عموم خاندان محترم تسلیت عرض می نماییم.از درگاه پروردگار مهربان برای فقید سعید مغفرت و رحمت و جهت شما و همه بازماندگان صبر و اجر جزیل را خواهانیم.

علی حمیدی نژاد (مدیر استودیو نخل طلایی)انا لله و انا الیه راجعون
 برادر ارجمند سردار عبدالسید مروانی
مصیبت مولمه درگذشت دایی متقی و بزرگوارتان مرحوم حاج بنیان مروانی را به جنابعالی و سایر بازماندگان تسلیت میگوییم.ما در غم خود شریک بدانید.

نعیم حمیدیهمکار گرامی آقای سیدمالک حسینی

درگذشت والده مکرمه جنابعالی را به شما و عموم سادات محترم حسینی و موسوی تسلیت میگوییم.برای فقیده سعیده از درگاه قدس ربوبی رحمت واسعه و جهت همه بازماندگان اجر جزیل را خواهانیم.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوزانا لله و انا الیه راجعون

برادر عزیز و همکار محترم سید مالک حسینی کارشناس محترم روابط عمومی آ.پ باوی
مصیبت غم انگیز و جانگداز درگذشت والده محترم و مکرم حضرتعالی را حضورتان و حضور کلیه بازماندگان تسلیت و تعزیت عرض نموده، رحمت و غفران الهی را برای آن مرحومه مغفوره از خداوند منان مسئلت می کنم.

برادرشما: علی سواری


کل من علیها فان ویبغی وجه ربک ذوالجلال والاکرام
برادر عزیز وگرامی : جناب آقای سید مالک حسینی وبرادران

درگذشت والده مکرمه جنابعالی را به شما و عموم سادات محترم حسینی و موسوی تسلیت میگوییم.برای آن علویه محترمه از درگاه ایزد تعالی رحمت واسعه و برای همه بازماندگان عزیزاجر جزیل را مسئلت می نمایم ./.

از طرف کریم علیزادهانا لله و انا الیه راجعون
خانواده محترم مروانی

بانهایت تاسف درگذشت دایی بزرگوارتان حاج بنیان مروانی به شما وخاندان مکرم ایشان تسلیت عرض می نماییم.لذا در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم.روحش شاد و یادش گرامی باد.

ازطرف:پرسنل پست بانک ایران- شعبه ملاثانی


ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیستم آبان ۱۳۹۲
معاونان جدید مقتدایی آماده معارفه ،معاونان حجازی خداحافظی می کنند.
چهار معاونت استانداری خوزستان که از سوی دکتر مقتدایی استاندار به مرکز پیشنهاد شده بودند،به تایید وزارت کشور رسیدند.این افراد همانطور که قبلا در ستون راوی گفت آمده بود عبارتند از آقایان فرج ا... خبیر به عنوان معاونت سیاسی اجتماعی،قدرت ا... دهقان معاون امنیتی انتظامی،حاجتی معاون برنامه ریزی و علی عماد معاون توسعه و پشتیبانی.براساس این گزارش برای تأیید معاونین جدید از مصوبه مربوط به استفاده از افراد بازنشسته استناد شده است. مراسم معارفه معاونین جدید وتودیع معاونین سابق،هفته آینده برگزار خواهد شد.همزمان و به صورت مشترک مراسم معرفی 16 مشاور استاندار انجام می شود.لذا آقایان دکتر سیدکریم حسینی،دکتر بهروز حسینی،شیخ رباط و مهندس عامری گلستان نیز آماده خداحافظی با سمت های فعلی خود می شوند.


شش انتصاب جدید در شرکت ملی حفاری
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در احکامی مدیران عملیات خشکی 1 و 2 ، امور مهندسی و بازسازی و ارتقاء دستگاه ها و تجهیزات حفاری را منصوب کرد.حمیدرضا گلپایگانی روز شنبه مسعود افشار، سعید اکبری، عبدالرضا موسوی و بابک زنگنه را به ترتیب به عنوان مدیر امور مهندسی، مدیر عملیات حفاری خشکی یک ، مدیر عملیات حفاری خشکی دو و مدیر بازسازی و ارتقاء دستگاه ها و تجهیزات حفاری منصوب کرد.وی همچنین در احکامی دیگری عبدالعلی مطهری و محمد آل خمیس را به عنوان مشاور مدیرعامل در خرید دستگاه های حفاری و مشاور معاونت مدیرعامل در عملیات حفاری منصوب کرد.

هشدار مجدد شریعتی:طرح انتقال آب تحت لواي آب شرب توجيه ظاهري شده آن است
محمد باقر شريعتي نماينده مردم شهرستان هاي بهبهان و آغاجاري مجددا در نامه سرگشاده به مسئولان و رسانه ها در خصوص فاجعه زیست محیطی ناشی از انتقال آب کارون هشدار داد: ميانگين بارندگي سالانه ايران كمتر از يك سوم ميانگين جهاني و حدود 251 ميليمتر است.وقوع 70 درصد بارندگي ها در 25 درصد سطح كشور و 75درصدي نزولات آسماني در فصول غير آبياري و بويژه تبخير3 برابري نسبت به ميانگين جهاني،همه اين شاخص هاي طبيعي جبري،ايران را جزء كشورهاي خشك و نيمه خشك جهان قرار داده است.به استناد اين محدوديتهاي طبيعي،اجداد ايراني ما قدر آب را بخوبي پاس ميداشتند.اهميت آب در رويش و تداوم حيات تمدن ها بحدي بود كه ايرانيان باستان،خالق بهترين سازه هاي آبي و مبتكر قنات و پيشتاز در بهره برداري بهينه از آب بوده اند.ايران خود صادر كننده تكنولوژي روز بهره برداري بهينه از آب بوده است.چه بسيار شهرها كه درپرتو كار و تلاش ايرانيان سخت كوش از رهگذر مهندسي سازه قنات كه سازگار با روح طبيعت بوده است خلق گرديده اند و هنوز به حيات درخشان خود در پناه آن آب حيات بخش،ادامه ميدهند.
ايرانيان مبدع سازه هاي آبي بوده اند ليكن معلوم نيست چرا برخي از هموطنان بجاي ادامه ابداعات نياكان خود در زمينه تامين آب،بفكر عاريه گرفتن آب جاري سهم استانهاي همجوار ميباشند.آسانترين راه (انتقال آب) بهترين و اقتصادي ترين راه نيست.ايرانيان همواره مردمي تنبل نبوده اند بلكه خلاق بوده اند.ميشود آب اصفهان و يزد را بجاي رو به خشكي بردن كرخه – دز و كارون،با اعمال تدابير ذيل،مديريت و مهندسي كرد:
1-چون در ايران از يك نوع آب كه عمدتا تصفيه است همزمان هم در شرب و هم غير شرب استفاده مي كنند آب را تفكيك و از اين رهگذر مصرف آب را مديريت نمود. قابل توجه مسئولين مقيم اصفهان و يزد .
2-از طريق بازيافت آب قسمتي از نياز آب مصرفي را تامين نمود.
3-صد در صد مصارف كشاورزي استانهاي اصفهان و يزد،تكنولوژي تحت فشار قطره اي و كوزه اي و ساير روشهاي نوين كم مصرف باشد نه تنها روش غرق آبي ممنوع گردد بلكه از روش آبياري باراني هم امتناع ورزند.
4-هدايت و جمع آوري آبهاي سطحي فصلي بالادست دشت ها و حوزه هاي زاينده رود از طريق احداث بندها و سد هاي كوچك و سد هاي بزرگ به منظور مهار آب بسيار فراوان فصول بارشي و هدايت آن جهت مصارف كشاورزي استان هاي اصفهان و يزد.تحقيقا هزينه اين تمهيدات بيشتر از هزينه انتقال آب سرچشمه هاي كارون و كرخه نخواهد بود خاطر نشان ميگردد كه ميانگين بارندگي زاگرس مركزي بيشتر از ميانگين بارندگي متوسط ايران است.لذا مهار آبهاي ناشي از بارشهاي فراوان جوي امان پذير ميباشد.همت و تدبير و  پرهيز از تنبلي و صرف نظر از بردن آبهاي جاري و مهياي استانهاي همجوار و بويژه باور نمودن خلاقيت جوانان تحصيل كرده چاره ساز است.اقتصاد تك محصولي ملت ما را پيش بيني چالش هاي بزرگ طبيعي ايران يعني تمهيدات جبران كم آبي،ابتكار و كار تلاش و توليد و توسعه و صادرات شايسته هوش ايرانيان محروم ساخت.اميدوارم از طريق تحقيقات دامنه دار در راستاي شناسايي بهترين و كار آمدترين راهكارهاي تامين آب استانهاي مركزي،چالش كم آبي مرتفع گردد و هم افزايي استانهاي همجوار جانشين تنش و افتراق موجود گردد.آثارو تبعات انتقال حجم انبوه آب از سرشاخه هاي كارون و دز و كرخه :
1-هزينه انتقال يكي از تونل ها نزديك به 7هزار ميليارد تومان است.بي شك اگر اين مبلغ هنگفت صرف توسعه كشاورزي خوزستان شود علاوه بر احياي اراضي كشاورزي خوزستان منجر به اشتغال زايي كم نظيري درجنوب غرب كشور خواهد بود.
2-انتقال آب بدون مطالعات زيست محيطي – اقتصادي –انساني درمقصد و مبدا تبعات جبران ناپذيري را در پي خواهد داشت.
3-طرح انتقال آب تحت لواي آب شرب توجيه ظاهري شده آن است، ليكن حجم انتقال آب،‌گويا ي تامين آب جهت مصارف كشاورزي اصفهان و يزد است .
4-خشكيدن مزارع و دشت هاي اطراف كارون تاخرمشهر وآبادان و نابودي تالاب هاي پايين دست را به ارمغان ميآورد لذا اين طرح غير كارشناسي شده و سليقه اي كه تبعات سوء انساني و اجتماعي و توليدي غير قابل كنترل بر آن مترتب است طرحي خلاف منافع ملي در شرايط تحريم هاي جهاني ارزيابي ميگردد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیستم آبان ۱۳۹۲
نامه سپاسگزاری سازمان دانشجویان و دانش آموختگان خوزستان به دکتر ظریف
اشاره:مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای پیش از روز 13 آبان،روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در جمع اقشار مختلف مردم ضمن تبیین مسیر عزت و اعتلای ملت ایران را ترسیم و با تعابیر عاطفی زیبا ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای آنان را بچه های انقلاب و نمایندگان نظام اسلامی دانستند.در واقع رهنمودهای مقام معظم رهبری رسالت نخبگان و رسانه ها را در زمینه تقدیر و حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی سنگین کرد.در همین راستا سازمان دانش آموختگان و دانشجویان خوزستان با ارسال نامه سرگشاده به آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی مراتب سپاس و حمایت خود را به ایشان اعلام کردند.متن نامه نهاد دانشجویی مذکور به شرح ذیل است:جناب آقای دکتر ظریف
وزیر محترم امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

درانتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲مردم به گفتمانی رای دادند که سیاست خارجی پویا و فعال با جهان همراه با احترام و حفظ حقوق متقابل را در اولویت برنامه های خود می دانست.بر این اساس دکتر حسن روحانی به ایرانیان قول داده بود که افرادی بار امانت سیاست خارجی را بر دوش خواهند گرفت که افرادی حرفه‌ای،کارشناس،باروی گشاده و با شهامت باشند.بی تعارف باید اعلام کرد انتخاب شما به عنوان وزیر امورخارجه مهمترین وفای به عهد رئیس جمهور به مردم بود.امروز ما به عنوان شهروندان ایرانی مفتخریم که وزیر امورخارجه ما و تیم همکارانش کسانی هستند که در بیان منافع ملی ‌ما باکمال شهامت بدون تعارف عادلانه،دقیق و منطقی سخن می گویند.کسانی هستند که می دانند عرصه امورخارجه جای شعر و شعار نیست،بلکه جای فهم درست مسائل و وقایع جهانی است.ما مغروریم از اینکه وزیر خارجه دانشمندمان با درک درست از آنچه در جهان می گذرد،مدبرانه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید را بر اساس گفتمان صلح وعدالت پیش می برد و زبان رسای ایرانیان برای گسترش صلح و دوستی است.

جناب آقای دکتر ظریف
این افتخار که امروز مورد ستایش و تکریم ایرانیان هستید و به عنوان فرزندان انقلاب مورد حمایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته اید،نتیجه صداقت در گفتار،شجاعت در عمل،پافشاری مدبرانه بر حقوق مردم و تلاش جهت مجاهدت گونه برای بهبود وضعیت کشور است.اکنون که از سفر طاقت فرسای ژنو به مهین عزیزمان بازگشته اید،سازمان دانشجویان و دانش آموختگان استان خوزستان بر خود فرض می داند بابت تلاشهای طاقت فرسای شما و سایر همکارانتان در انجام مذاکرات پیچیده و سنگین با 5 قدرت بزرگ جهانی  به شما خسته نباشید بگوید و ضمن  تشکر از شما تاکید کند شما باعث افتخار همه ایرانیان هستید.
روابط عمومی سازمان دانشجویان و دانش آموختگان استان خوزستانآبان ماه 1392

ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه هجدهم آبان ۱۳۹۲
بدلیل آلودگی هوا فردا و پس فردا کلیه پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی تهران تعطیل وساعات اداری کاهش یافت

امروز رسانه ها خبری را در صفحات نخست خود منتشر کرده اند گر چه متن آن بسیار کوتاه بود، اما واژه واژه آن بوی تبعیض و نگاه دوگانه به شهروندان و درجه بندی ناخواسته آنها می دهد.دبیر کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران از تعطیلی کلیه مدارس ابتدایی و پیش‌ دبستانی استان تهران در روز یکشنبه خبر داد.دکتر محمد هادی حیدرزاده مدیرکل محیط زیست استان تهران،در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت:درپی افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و قرار گیری این آلاینده در شرایط «ناسالم» و با توجه به تداوم پایداری جوی بر اساس تصمیم اتخاذ شده کلیه مدارس ابتدایی و پیش‌ دبستانی استان تهران در روز یکشنبه تعطیل خواهد بود.وی افزود: همچنین برابر هماهنگی صورت گرفته زنگ ورزش مدارس در روز یکشنبه در سطح استان تهران برگزار نمی‌شود و ورزش صبحگاهی در پارک‌ها نیز اجرا نخواهد شد.مدیر کل محیط زیست استان تهران با تاکید بر این که جلسه کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران صبح یکشنبه با حضور تمامی اعضا برگزار می‌شود افزود: در این جلسه با توجه به غلظت آلاینده‌ها در خصوص روز دوشنبه تصمیم‌ گیری خواهد شد.وی در عین حال از کلیه بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، افراد مسن و افرادی که فعالیت بدنی شدید دارند خواست به طور جدی از حضور در فضای باز خودداری کنند.بر اساس این گزارش، کاهش ساعت کاری ادارات شهر تهران در این جلسه تصویب شد و قرار است کارمندان ساعت 14:30 دقیقه تعطیل شوند
چند روز پیش بدلیل بارش باران های اسیدی و فزونی گاز نیتروژن در هوا و غلظت آلودگی جوی (ناشی از فعالیت شرکت های نفتی ،کارخانجات فولاد و غیره ) حدود 4هزار زن و مرد خوزستانی دچار نفس تنگی و آسم گردیده و راهی بیمارستان ها و درمانگاههای تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان شدند.در همین راستا نمایندگان معظم مجلس و مسئولان اجرایی برای سرپوش نهادن بر تصمیمات غلط گذشته خود شروع به مرثیه سرایی و بیان خطابه های آتشین از تریبون های عمومی نمودند بی آنکه راهکاری عملی برای کاهش درد و رنج این مردم مظلوم جستجو کنند.جالب اینکه صبح امروز رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفتگویی با نمایندگان رسانه ها ،پرده از آمار و ارقام جدیدی برداشت و اعلام نمود :بیمارستان های اهواز در یک هفته گذشته به بیش از 7 هزار بیمار خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کردند،وی ادامه داد:11 آبان ماه بیش از یک هزار شهروند در استان خوزستان به ویژه در مرکز استان با علائم شدید تنگی نفس، آسم و فشار خون بالا به نزدیک ترین مراکز درمانی مراجعه کردند که این روند تا امروز ادامه داشته و تاکنون بیش از 7 هزار پرونده پزشکی تشکیل شده است.سرمست افزود: گزارش ها حاکی از آن است که حدود 2 هزار شهروند یعنی حدود 30درصد حجم کل مراجعه کنندگان به بیمارستان های اهواز نیز به صورت خود درمان در منازل یا با مراجعه به مطب پزشکان شهر، به رفع مشکلات تنفسی شان اقدام کرده اند. اگر این آمار را به حجم کل بیماران بیمارستان های اهواز اضافه کنیم، آمار بروز پدیده عارضه تنگی نفس هفته گذشته استان خوزستان به بیش از 9 هزار تن می رسد.اکنون این پرسش ها از جناب استاندار معظم و نمایندگان محترم مجلس باقی است که :

1-چرا باوجود اینهمه پیامدهای تاسفبار و مشکلات زیست محیطی ،در راستای صیانت از سلامت مردم بویژه کودکان معصوم این خطه مدیران محترم حاضر به تعطیلی حداقل پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی نشدند؟علیرغم اینکه بنا به تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی تاکنون روز به روز بر حجم آمار آسیب دیدگان از باران های اسیدی خوزستان افزوده می شود تا جایی که این رقم به 9 هزار نفر بالغ گردیده است.

2-چه تفاوتی از جهت حقوق اسانی و شهروندی میان خوزستانی ها و تهرانی ها وجود دارد که در پیشامدهای مشابه اقدامات پیشگیرانه ی متفاوت و تبعیض آمیزی اتخاذ می شود و مدیران عالی استان حاضر به پذیرش مسئولیت های قانونی و شرعی خود نمی باشند.

امیدواریم باتوجه به مطالبات شهروندان و در جهت کاهش تألمات جسمی و روحی مردم خوزستان مدیران محترم بویژه شخص استاندار با تشکیل ستاد مدیریت بحران برای حفظ سلامتی این مردم خوب و نجیب از هیچ تلاش موثری فرو گذار نکنند.

ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه هجدهم آبان ۱۳۹۲
حسین زاده بدنبال کرسی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اهواز

*طبق شنیده های رسیده عده ای از فعالان سیاسی طی درخواستی از دکتر حمید میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خواستار انتصاب علی حسین حسین زاده به عنوان دبیر منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامی شدند.حسین زاده مدیرکل امور اجتماعی استانداری در دوره مقتدایی و معین و همچنین مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه شهید چمران در دوره معاونت کیانوش را در کارنامه خود دارد.حسین زاده صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه صبح کارون نیز می باشد.گفتنی است دکتر مجتبی علوی فاضل دبیر سابق خوزستانی منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون مشاور و مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی است.

آصفی گزینه مقتدایی برای اداره کل سیاسی استانداری


*براساس اطلاع واصله گزینه مطرح از سوی عبدالحسن مقتدایی برای مدیرکل سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان حیب آصفی است. آصفی فرمانداری آبادان و اهواز را در زمان استانداری مقتدایی در کارنامه خود دارد و هم اکنون نیز کارشناس اداره کل سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان می باشد.خدادادی جایگزین ظاهری در هلال احمر خوزستان می شود


*خبرها حکایت می کند،دکتر علی خدادادی دبیر انجمن اسلامی پزشکان خوزستان یکی از گزینه های اصلی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان است.دکتر خدادادی همچنین پیشنهاد معاونت جمعیت هلال احمر را از سوی دکتر فرهادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر را نیز دریافت کرده است.خدادادی علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی،معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در سال 78 الی 80 ، ریاست شورای ایثارگران دانشگاه و نیز مسئولیت دفتر حقوقی آن را در کارنامه کاری خود دارد.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
بازی سرنوشت ساز برای فوتبال خوزستان در لیگ سوم کشور
به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال ملاثانی بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون و سازمان لیگ کشور روز دوشنبه 1392/08/20 ساعت 14:15 تکلیف تیم دوم صعود کننده از گروه پنج مشخص خواهد شد.


 

تیم استقلال ملاثانی که با 8 بازی 15 امتیاز است میزبان ذوب آهن نوین اصفهان که با همان تعداد بازی16 امتیاز و یک پله نسبت به استقلال در رده سوم جدول حجای دارد که هر دو تیم با توجه به کسب سه امتیاز صعود خود را مسجل می کنند.از سوی دیگر تیم عقاب تهران (نیروی هوایی ارتش) که در رده دوم جدول و با یک بازی بیشتر و مجموع 17 امتیاز قرار دارد به امید تساوی این استقلال و ذوب آهن استپررنگ کرده است.اکنون باید تا روز دوشنبه به انتظار نشست که پس از پایان بازی این دو حریف قدرتمند کدام تیم  به عنوان تیم دوم صعود خواهد کرد.اگر استقلال ملاثانی از دو بازی بای مانده هر 6 امتیاز را کسب نماید با هر نتیجه ای که تیم های ذوب آهن نوین اصفهان و عقاب تهران در هفته پایانی بدست می آورند،آبی ملاثانی به مراحل پایانی لیگ سوم صعود خواهد کرد.بدون تردید حضور گرم و پرشور تماشاگران و جوانان غیرتمند ملاثانی و شهرستان باوی در روز دوشنبه آینده که با نام زیبای حضرت ابوالفضل العباس (ع) زینت یافته و پشتیبانی همه دلسوزان آبی پوشان شهر ملاثانی نتیجه را به سود اعتلای فوتبال خوزستان در عرصه ملی رقم خواهند زد.

ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۲
حکایت دنباله دار استاندار شدن جاسم :جادری به ولایت قزوین می رود.
برخی شنیده های غیر رسمی خبر از طرح نام جاسم جادری رییس ستاد انتخاباتی روحانی در خوزستان بعنوان گزینه جدی تصدی استانداری قزوین می دهد.قرار بود موضوع استانداری جادری در نشست امروز هیات دولت مطرح شود ،گویا بدلیل اعتراض مجمع نمایندگان و برخی چهره های سیاسی این استان حکایت ولایت جادری در قزوین به جلسات آینده دولت موکول گردید.در هر حال قزوین استان سوق الجیشی و نقطه حساس و مهمی است و یک مدیر سیاسی و اجرایی دارای سعه صدر و توانمند را می طلبد تا در برابر مشکلات موجود به راحتی کمر خم نکند !!!.این پیشنهاد پس از آن مطرح شد که فعالان اصلاح طلب و همچنین نمایندگان بوشهر با انتصاب استاندار غیربومی بشدت مخالفت کردند.البته انتظار می رفت آقای مقتدایی همچون دکتر جاسم جادری همشهریان خود را به پذیرش مدیریت جادری و بومی بودن ایشان!!! قانع می کرد.
 

با حکم دکتر مقتدایی،«دکتر مهدی قمشی» ازاساتید دانشگاه شهید چمران اهواز  به عنوان مشاور استاندار درامور مدیریت منابع آب و صیانت از رودخانه های استان خوزستان منصوب گردید.درحکم دیگری «دکتر جاسم غفله مرمضی» نیز که ازاساتید دانشگاه است به عنوان مشاور استاندار در امور حفاظت محیط زیست،شیلات ، آبزیان منصوب و معرفی شد.برخی منابع خبر از انتصاب «علی عماد» به سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان خبر داده اند.شنیده ها حاکی است مراحل اداری از جمله مصاحبه وزارت کشور انجام شده است و عماد هفته آینده معارفه خواهد شد.
عماد سابقه  فرمانداری شهرهای دشت آزادگان، اندیمشک و ماهشهر در دولت اصلاحات ، ریاست بازسازی و نوسازی آبادان و خرمشهر را  در کارنامه دارد.وی در سال 1381 نیز بعنوان فرماندار نمونه کشوری انتخاب گردید و چندین دوره نیز فرماندار نمونه استان خوزستان انتخاب شده است.
سودانی :کاش روسای قوای سه‌گانه عکس‌العمل سریع و درخور مردم رنج‌دیده خوزستان از خود نشان می‌دادندناصر سودانی اظهار کرد: با اولین بارش باران پاییزی بیش از 5000 نفر از شهروندان خوزستانی به ویژه اهوازی دچار مسمومیت و عوارض تنفسی شده‌اند که این اتفاق باعث مراجعات انبوه آنها به بیمارستان‌ها شد به طوری که انگار یک مانور پدافند غیرعامل رخ داده است.نماینده مردم اهواز با بیان اینکه تاکنون تلفات جانی به دلیل بارش باران اسیدی رخ نداده است گفت: حدود 130 نفر از مردم در بیمارستان بستری شده‌اند که تعدادی از آنها در بخش مراقبت ویژه ICU تحت درمان قرار گرفته‌اند.سودانی در توضیح دلیل رخ دادن این پدیده گفت:به نظر می‌رسد این باران اسیدی ناشی از ترکیب ذرات شناوری است که در فضای جوی از گازهای سمی متصاعد و متراکم شده و با قطرات باران ترکیب شده است.وی افزود:این ذرات سمی شاید باقیمانده ریزگردهایی است که در روزهای قبل از کشورهای همسایه وارد خوزستان شده است.همچنین گازهای متصاعد از فعالیت کارخانه‌های صنعتی و چاه‌های نفت و گاز اطراف اهواز و شهرهای دیگر و یا سوزاندن پسماندهای طرح عظیم نیشکر ترکیب شده که با تشکیل گازهای گلخانه‌ای در لایه جو با ریزش اولین باران وارد هوای مورد استنشاق مردم قرار گرفته و موجب مسمومیت خفیف،متوسط و حاد شهروندان شده است.نماینده مردم اهواز با گلایه از مسوولان برای ورود دیرهنگام جهت بررسی این رخداد،تصریح کرد:انتظار داشتیم ستاد بحران خیلی زودتر تشکیل می‌شد،همچنین مسوولان کشوری در قوای سه‌گانه عکس‌ العمل سریع، مناسب و درخور مردم رنج‌ دیده خوزستان از خود نشان می‌دادند و تیم‌های کاشناسی را به منطقه اعزام می‌کردند.سودانی ادامه داد:انتظار می‌رفت برخی از بیماران برای درمان و علت‌ یابی به تهران اعزام می‌شدند و مسوولان محلی و کشوری در وزارت بهداشت و درمان، سازمان محیط زیست،‌حوادث غیرمترقبه، استانداری، وزارت کشور و قوه قضاییه علاوه بر توضیح شفاف به مردم عکس‌ العملی گسترده و فوری از خود نشان می‌دادند، همچنان که در حوادث بسیار جزیی‌ تر و با وسعت کمتر به اینگونه ورود پیدا می‌کردند که به نظر ما در مورد باران اسیدی خوزستان اهمال و غفلتی صورت گرفته است.وی در ادامه با اشاره به پیگیری‌ هایش در مورد دلیل رخ دادن باران اسیدی گفت:برای تشکیل کمیته ویژه و رسیدگی و علت‌یابی دو نامه به رییس مجلس و روسای کمیسیون‌های بهداشت و درمان و امنیت ملی و سیاست خارجی داده‌ام تا آنها این موارد را پیگیری کنند.سودانی همچنین گفت که امروز ابوترابی‌ فرد رییس جلسه نیز از تریبون مجلس درخواست چنین کمیته‌ای را مطرح کرده است.
نماینده شادگان: جذب نیروهای غیربومی همچنان در شرکت مناطق نفتخیز ادامه دارد.
عبدالله تمیمی با بیان اینکه شادگان با معضلات و محرومیت‌ های متعددی روبه‌ روست که تنها با توجه مسئولان ملی برطرف خواهند شد و اظهار کرد: متاسفانه جوانان بیکار در گوشه و کنار این شهرستان به وفور یافت می‌شوند و همین امر مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ ها به وجود آورده است.وی اضافه کرد : متاسفانه شرکت‌ های مناطق نفت‌ خیز جنوب ، نفت و گاز اروندان و ملی حفاری که حوزه‌ های فعالیت آنها در شادگان است جوانان جویای کار شادگان را جذب نمی‌کنند و با کمال تاسف نیروهای غیربومی را به کار می‌گیرند . نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : چرا بخشنامه جذب 50 درصدی نیروهای بومی توسط وزارت نفت در مورد شادگان هنوز اجرایی نشده است. وی همچنین عنوان کرد : چرا وزارت نفت در مورد پروژه‌ هایی را که باید در مناطق نفت‌ خیز اجرا کند از جمله احداث بیمارستان ، درمانگاه ، جاده ،ورزشگاه و مواردی این چنینی را تاکنون در شادگان،منصوره و دارخوین اجرا نکرده است.عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد :  چرا باید فاضلاب بیمارستان، کشتارگاه و همه مناطق به رودخانه کارون ریخته شود و مردم شهرستان شادگان به دلیل نبود تصفیه‌ خانه برای نوشیدن باید از این آب استفاده کنند.وی بیان کرد : کمی انتقال آب به شادگان که موجب جیره‌ بندی آب در این منطقه شده و یکی از بزرگترین مشکلات را برای سلامتی مردم منطقه ایجاد کرده است.تمیمی ادامه داد:عدم توسعه شبکه برق در برخی مناطق به دلیل نبود تخصیص نقدینگی،قطع مکرر برق در دمای بالای 50 درجه و قید مبالغی غیر ضروری در قبوض برق از دیگر معضلات در شادگان است که مسئولان باید برای برطرف کردن آنها چاره‌ ای جدی بیندیشند.

نماینده دزفول :رتبه نخست خوزستان از نظر آلودگی نفتی


عباس پاپی‌ زاده اظهار کرد: مشکلات زیست محیطی در خوزستان روز به روز در حال تشدید شدن است و طی سال‌ های اخیر این وضعیت رو به وخامت است.وی با اشاره به اینکه باید جلوی تشدید شرایط را گرفت، افزود: باید کاری کرد که وضعیت در خوزستان رو به سامان بگذارد و وضعیت نابسامان در مسائل زیست محیطی را بهبود بخشید.این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوزستان از نظر آلودگی نفتی در کشور جایگاه نخست را دارد،گفت: درخوزستان مناطقی مانند مسجد سلیمان و دزفول از نظر آلودگی نفتی وضعیت بسیار تاسف‌ بار است و در برخی از شرایط زندگی انسان اصلا امکان پذیر نیست.پاپی‌ زاده عنوان کرد: پدیده ریزگردها در خوزستان در 15 سال گذشته به حدی حاد شده است که زندگی انسان را به مخاطره می‌اندازد و سلامت مردم را در استان نشانه گرفته است.نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود : مسئولان استانی و ملی باید برای رفع مشکلات در این حوزه تلاش کنند و در این باره از همه توان دیپلماتیک و اعتباری استفاده کرد تا مشکلات در این بخش به حداقل کاهش یابد.وی گفت:خوزستان توانمندی‌ های زیادی دارد و باید کوشید تا این استان در بخش زیست‌ محیطی مشکلاتش را پشت سر بگذارد و این مهم امکان پذیر است.

بدون شرح:

اینهم تایسانگ پرنده است که برای رسیدن به قله آرزوها چی میکنه !!
برای رسیدن به اون بالاها اول باید از پشت به حریف تکل بزنی و توپ رو بگیری


وقتی به آرزوت رسیدی و آنچه میخواستی بدست آوردی ،جوری سرعت بگیر که دست هیچکس به تو نرسدارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۲
جناب آقای استاندار! با "پدیده انتصاب ،انساب نمایندگان مجلس" برخورد کنید.

با تغییر دولت از رهگذر انتخابات 24 خرداد و شکل گیری دولت تدبیر و امید،"اعتدال" بعنوان شعار و مانیفست راهبردی در سرلوحه برنامه ها و اقدامات قرار گرفت.برخی مدیران باقی مانده از دولت دهم با مغتنم شمردن فرصت بوجود آمده (بویژه تاثیر رفیق بازی ،روابط شخصی و لابی های سیاسی در عرصه تصاحب سمت ها)و ارائه تعریف ناقص الخلقه و متباین با ترجمه عقلانی طراح گفتمان اعتدال برای واژه مذکور و تعبیر آن به منطقه الفراغ سیاسی و مرکز جدول مختصات جبری میان دو جناح موجود برای حفظ سمت ها و تثبت مدیریت خود در بافت دولت یازدهم از رهگذر بده بستان های سیاسی به تکاپو افتادند.این " پدیده نادر سیاسی " بیشتر در سازمان ها و نهادهای فرهنگی و سیاسی و در زیر مجموعه دستگاههای تحت مدیریت برخی وزرای اصول گرا همچون ارشاد اسلامی ،وزارت کشور و غیره از اپیدمی فعالی برخوردار و این عناصر را به تداوم مدیریت امیدوار ساخته است.

از جمله شگردهای برخی مدیران برای تحکیم موقعیت در فضای بیوزیست سیاسی جدید ،انتصابات دقیقه 99 و باج دهی به عده ای از نمایندگان و چهره های رسانه ای جنجالی و نیز منسوب به جریان اصلاحات می باشد.بطور نمونه در سازمان گردشگری،میراث فرهنگی و صنایع دستی خوزستان مدیران منصوب جریان انحرافی در راستای برای حفظ کرسی ریاست و تدوام آن از ابزار فوق الاشاره سود جسته اند.اخیرا پسر عموی یکی از نمایندگان شهرهای شمالی خوزستان در مجلس از آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز برای تصدی منصبی مهم در سازمان گردشگری مامور شده است تا از رهگذر چانه زنی نماینده محترم مجلس موقعیت مدیر سازمان استحکام یابد.طبق شنیده های موثق ،هفته گذشته رییس همان سازمان مورد بحث ،یکی از چهره های رسانه ای که طی دو سال اخیر از رهگذر انتشار مقالات بشدت به مدیریت میراث فرهنگی استان تاخته بود را دعوت به همکاری و تصدی کار اجرایی فراخوانده و بکار گرفته است .
در مجموع باید گفت،پدیده زشت باج دهی برای بقا در صورت تداوم مانعی برای توسعه استان و نیز چالش بزرگی در مسیر پر سنگلاخ تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید محسوب می شود زیرا آن دسته از مدیرانی که جهت تثبت خود به هرگونه معامله و بده بستان سیاسی تن می دهند بدون تردید در آینده منافع و حقوق شهروندان را هم به پای مصالح شخص قربانی خواهند کرد.انتظار می رود استاندار محترم با مشورت دلسوزان و مطالعه شرایط سیاسی - فرهنگی حاکم بر استان در راستای تحقق مطالبات شهروندان و نخبگان ضمن برخورد با گسترش پدیده زشت و غیر اخلاقی بده بستان های سیاسی به وضعیت سازمان ها و نهادهایی همچون گردشگری و میراث فرهنگی ،آموزش و پرورش ،فرمانداری ها سازمان آب و برق،مناطق نفتخیز جنوب ،فرهنگ و...... رسیدگی نمایند.
همچنین از جناب آقای دکتر مقتدایی انتظار می رود بشدت با "پدیده انتصاب ،انساب نمایندگان مجلس" در مناصب حساس و مدیریت های مهم استان بدون توجه به میزان شایستگی و تخصص ،برخورد نمایند.برای درک این موضوع می توان به نمونه های زیادی در ادارات و سازمان اشاره نمود .در چهار سال اخیر و در اقدامی بی سابقه در آموزش و پرورش استان خوزستان اختیار انتخاب و معرفی مدیران مناطق و نواحی همچون حکومت های ملوک الطوایفی بین نمایندگان مجلس تقسیم شده بود تا هرکدام از نمایندگان براساس مصالح شخصی و گروهی مهره خود را جهت تصدی ادارات حوزه انتخابیه مربوطه معرفی نمایند.امروز در سایه همین بده بستان های سیاسی، آموزش و پرورش خوزستان در جایگاه 29 کشوری قرار دارد.در هر حال این مسائل چالش برانگیز می تواند وقایعی مانند جلسه انتخابات شهردار تهران را برای جریان اعتدال در خوزستان رقم بزند و منفعت طلبی برخی دوستان دستاورد مهم حماسه 24 خرداد و موقعیت تاریخی کسب شده را هدر دهد که در آن صورت هیچ چیزی برای مردم و نخبگان قابل جبران نخواهد بود.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
فرماندار باوی با محکومیت سازشکاری گفت:
شعار مرگ بر آمریکای جنایتکار را با تمام توان و تا پای جای سر خواهیم داد.
همزمان با سراسر کشور آیین بزرگداشت روز 13 آیان،روز ملی مبارزه با استکبار با مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان در شهر ملاثانی و محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد.در آغاز این مراسم سیدی فرماندار شهرستان باوی (ملاثانی) در سخنانی با تسلیت حلول محرم الحرام و اشاره به اهمیت 13 آبان و لزوم گرامی داشت آن گفت: امام امت(ره) ضمن حمایت از دانشجویانی که در تسخیر سفارت آمریکا شرکت کرده بودند از این حادثه با عنوان انقلاب دوم یاد کرد،برای اساس تأکید می شود همچنان و همگام با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) شعار مرگ بر آمریکای جنایتکار را با تمام توان و تا پای جای سر خواهیم داد.فرماندار شهرستان باوی تصریح کرد:دانش آموزان با توکل بر خدا و تحصیل مدارج عالی علمی ضمن بی نیاز نمودن کشور خود از بیگانگان و بومی کردن همه صنایع ، مشت محکمی بر دهان ابرقدرتها و در رأس آنها آمریکای منفور خواهند زد.

همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی فدیعمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن بزرگداشت روز 13آبان گفت:انواع و اقسام قوانین بشری توسط آمریکای جنایتکار و ایادی مزدور آن در کشورهای اسلامی با نام حقوق بشر،دموکراسی و آزادی پایمان شده و می شود،بطوری که در یک چشم بر هم زدن جان هزاران مسلمان بی گناه گرفته می شود،لذا در مذاکره باید سخنان گهربار امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نصب العین مسئولین قرار گیرد.فدیعمی در پایان اضافه کرد:مذاکرات با کشور آمریکا باید به عزت ، کرامت و اقتدار ایران و ایرانی لطمه ای وارد نسازد البته مذاکره به معنای سازش و تسلیم را هرگز قبول نمی کنیم و مسئولین باید توجه ویژه ای به جوانان برومند و دیگر منابع غنی داخلی داشته باشد.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲
رییس جمهوری: دستگاه دیپلماسی برای مقابله با پدیده گردوغبار با کشورهای منطقه رایزنی کند .

رییس جمهوری اسلامی ایران در نخستین جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در دولت تدبیر و امید از دستگاه دیپلماسی کشور خواست تا در خصوص مقابله با پدیده گردوغبار رایزنی های گسترده ای را با کشورهای منطقه انجام دهد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر «حسن روحانی» در این نشست که به ریاست وی برگزار شد،بر لزوم اقدامی موثر در زمینه تثبیت شن های روان در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار در کشور تادکید کرد.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه باید در این زمینه مسئولیت ویژه ای را در تعامل با دیگر کشورها به ویژه کشور عراق ایفا کند.رییس جمهوری اظهارداشت: سازمان حفاظت محیط زیست و شورای عالی حفاظت محیط زیست باید با همکاری سایر وزارتخانه ها و دستگاه های ذیربط در این خصوص طرح و برنامه ای مدون را تهیه و اقدامات لازم در این زمینه را به انجام برساند.روحانی همچنین بر ضرورت استفاده از تجربیات، اقدامات مطالعاتی و منابع مالی بین المللی در مقوله مقابله با پدیده گرد و غبار تأکید کرد.وی با بیان این که در مسائل مربوط به اقدامات محیط زیست هم مانند سایر بخش ها اگر از نیروها و ظرفیت های مردمی استفاده نکنیم هرگز موفق به اجرای سیاست ها و برنامه های خود نخواهیم بود، اظهار داشت: تنها راه موفقیت ما در زمینه حفاظت از محیط زیست و مقابله با آلودگی های زیست محیطی بسیج افکار عمومی در این زمینه است.رییس جمهور خاطرنشان کرد: مردم اگر احساس کنند که اقدامات و تصمیمات دولت برای توسعه کشور و سلامت آنها امری ضروری است، مطمئناً کمک خواهند کرد و در این راستا رسانه ها به ویژه رسانه ملی نقش بسیار تأثیرگذاری را می تواند داشته باشد.روحانی در ادامه بر ضرورت انجام مطالعات زیست محیطی در تمامی طرح ها و اقدامات عمرانی در کشور اشاره و بر نقش آفرینی سازمان های مردم نهاد در این زمینه تأکید کرد.

در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست گزارشی در مورد اوضاع و چگونگی پدیده گرد و غبار در کشور، وضعیت کانون ها و چشمه های داخلی و خارجی تولید این پدیده، عوامل مدیریتی و انسانی در افزایش و گسترش گرد و غبار و آثار و تبعات این پدیده بر محیط زیست و سلامت مردم ارائه و اعضای این شورا در خصوص راهکارهای مقابله با این پدیده به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد کارگروهی تخصصی در این زمینه تشکیل و مسائل و راهکارهای مقابله با این پدیده را مورد بررسی های کارشناسانه و دقیق قرار دهد.در این جلسه گزارشی کلی از وضعیت محیط زیست کشور از دو منظر شاخص های داخلی و ارزیابی های بین المللی،منابع و ظرفیت های مختلف موجود در این بخش، اقدامات صورت گرفته در راستای استفاده بهینه از ظرفیت ها و حفاظت از منابع زیست محیطی و برخی برنامه های مدیریتی برای ساماندهی و ارتقای فعالیت ها در حوزه حفاظت از محیط زیست ارائه شد.در جلسه شورای عالی محیط زیست همچنین گزارشی از وضعیت جنگل های بلوط دامنه زاگرس ارائه و با دستور رییس جمهور مقرر شد مطالعات دقیق تری در این زمینه صورت گرفته و با همکاری دستگاه های ذیربط راه حل های مقابله با از بین رفتن این جنگل ها مورد بررسی قرار گیرد.در نخستین جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در دولت تدبیر و امید، معاون اول رییس جمهوری، وزرای امور خارجه، نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، صنعت،معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست نیز حضور داشتند.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲
کارون‌ هزار کیلومتری نماد حیات و جوشش و کار و همبستگی اقوام ایرانی است
طرح و اجرای غیر کارشناسی انتقال آب کارون از سر شاخه‌ها چند سالی است که توسط نمایندگان برخی استان‌ها و مسوولان پیگیری و عملیاتی شده است.از آنجا که ادامه این پروژه پیامد‌های منفی بسیاری همچون معضلات زیست‌ محیطی و نابودی کشاورزی را در پی خواهد داشت و با توجه به وجود اراضی وسیع کشاورزی با کلاس خاک بالا و در جلگه قرارگرفتن آن،شرط عقل آن است که مسوولان با توسعه کشاورزی در خوزستان با کمترین هزینه ممکن بیش از یک‌ سوم غذای کشور را تامین کنند نه اینکه بدون در نظر گرفتن منافع جمعی با اعمال سیاست‌ های غلط  قطب کشاورزی کشور را بخشکانند.


اگر برداشت‌های بی‌ رویه از سر شاخه‌های کارون و دز به همین سیاق تداوم یابد،در شرایط بروز خشکسالی‌ها،بیم آن می‌رود که شاهد فاجعه انسانی که از رهگذر آن ‌رو به خشکی‌ گذاشتن پرآب‌ ترین رودخانه  ایران  است باشیم،چرا که تالاب‌ های سیراب‌ شده از کارون،شکیده و محیط‌ زیست را از خود متاثر می‌سازد. گرد و غبار بیشتر و مشاغل مرتبط با این تالاب‌ها تعطیل خواهند شد. از طرفی کشاورزی استان از رهگذر افزایش EC ناشی از کاهش دبی آب این رودخانه، آسیب جدی خواهند دید.تولید سیر نزولی را طی خواهد کرد و اشتغال سیلی جدی خواهد خورد. آسیب‌ شناسی برداشت بی‌رویه غیر مطالعه‌ شده آب از رودخانه‌های کارون و دز و بی‌توجهی به عواقب ناگوار آن در پایین‌ دست‌های کارون (یعنی منطقه خوزستان)،بارها و بارها گفته شده که شرح درد آور آن مثنوی هفتاد من‌ کاغذ خواهد شد. انتقال آب جهت مصارف غیرشرب، ظالمانه و بیرحمانه است. آباد کردن منطقه مرکزی به بهای گزاف نابودی مزارع خوزستانی‌ها، هیچ توجیه کارشناسی،منطقی و انسانی ندارد. اعتراض تمامی تشکل‌ها و ان‌ جی‌ او‌های خوزستان به‌ویژه تشکل‌ های بخش کشاورزی در قالب نامه‌ های دسته‌ جمعی، برگزاری سمینارهای آسیب‌ شناسی و شناسایی تبعات این ضایعه استانی و انعکاس رسانه‌ای آن، اعتراض جمعی و یکپارچه 18 نماینده استان و همراهی مدیران خوزستان در پایتخت،راهکارهای مناسبی است که مسوولان تصمیم‌ ساز را از برداشت بیشتر آب از این منابع حیات‌ بخش و تمدن‌ ساز تاریخ منصرف خواهد کرد. امروز ضرورت دارد که در راستای صیانت عمیق و پایدار از تمامیت کارون و کرخه، تشکل‌های مردم‌ نهاد غیردولتی در یکایک شهرهای خوزستان راه‌ اندازی شود. بدون تردید حمایت مستمر مردمی، ضامن تداوم حیات این سرچشمه زندگی است. مقام‌ معظم‌ رهبری نسبت به مردمی‌ کردن اقتصاد در جهت تحکیم مقاومت و تقویت توان ملی، تاکید جدی داشته‌اند. در این مقطع آسیب و تخریب به صدها‌ هزار فرصت شغلی بهره‌بردار از آب کارون، فاقد هرگونه عقلانیت و خلاف مبانی علمی است. منطقی نیست در حالی‌که تحت فشارهای جهانی و تحریم قرار داریم، با سوءمدیریت بر آب خوزستان، بر مشکلات بخش تولید کشاورزی این استان بیفزاییم. استان خوزستان در پرتو آب این رودخانه‌ها، استان اول تولید محصولات کشاورزی ایران است که با حدود 14‌میلیون‌تن تولید فعلی سالانه، هدف‌ گذاری  25‌میلیون‌ تن یعنی یک‌چهارم تولیدات کل کشور را در پشتیبانی خود دارد.کارون شاهد و عامل رویش و شکوفایی تمدن‌ها و تاریخ‌ساز بوده است. مردم ایران و خوزستان از ایستادگی و همیشه جاری و پرآب‌بودن کارون پرثمر، درس کار و تلاش، ایستادگی و سرزندگی و سرود همبستگی آموخته‌اند.کارون و پنج رودخانه دیگر خوزستان، با فرهنگ باستانی و فرهنگ کنونی خطه خوزستان، درآمیخته و این درآمیختگی، به حدی است که هرگونه آسیب به بدنه و سلامتی این رودخانه‌ها، آسیب به روح بلند مردم و تاریخ خوزستان و ایران است. اگر دماوند نماد ایستادگی و مقاومت ایران است، کارون‌ هزار کیلومتری هم نماد حیات و جوشش و کار و همبستگی اقوام ایرانی است. کارون را بشر و از جمله اصفهانی‌ های عزیز به خوزستان هدیه نداده‌اند که آنها درخصوص سرنوشت آن تصمیم‌گیری کنند. کارون هدیه الهی و محصول طبیعت ایران و در راس آن خوزستان و خون جاری حیات پایدار تمدن‌ خیز مرکز و جنوب است.در کارون،آب نیست که جاری است،خون حیات مردم بیدارددل خوزستان جاری است. کارون شاهرگ حیات خوزستان و حلقه تعلق و وصل فرهنگی اقوام بومی‌ نشین و وحدت‌ رویه همه اقوام آن است. کارون ایستاده است.لذا ایران اسلامی ایستاده است.از دانشگاهیان و دانشجویان گرانقدر و فرهیخته خوزستان استدعا دارم در پاسداشت از رود اساطیری کارون که شناسنامه خوزستان است تحقیقات، مقالات و پایان‌ نامه‌های خود در گرایش‌ های گوناگون تاریخ،محیط‌ زیست، باستان‌ شناسی، گردشگری و... را در رابطه با کارون انتخاب و مسوولان محترم استان نیز از طرح‌های پژوهشی راجع به‌کارون حمایت کنند.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲
معاون سیاسی - اجتماعی استاندار خوزستان در راه وزارت کشور

*برخی شنیده های غیر رسمی حکایت از معرفی چند گزینه برای معاونت سیاسی استانداری خوزستان معرفی شده اند ،تا تکمیل پازل مجموعه سیاسی-اجرایی مدیریت عالی استانداری تکمیل گردد.براساس اخبار رسیده به پیشنهاد عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان انتصاب فرج اله خبیر برای تصدی مسئولیت معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان قطعی شده  است.گفته می شود خبیر برای انجام مصاحبه به وزارت کشور نیز فراخوانده شده است.فرج اله خبیر هم اکنون مدیرعامل شرکت عمران و مسکن خوزستان است. نوسازی بافت های فرسوده در شهرهای استان از عمده فعالیت های این شرکت در خوزستان است.همچنین خبیر سابقه معاونت سیاسی در دوره های گذشته استانداری خوزستان را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

پیش از این برخی منابع از معرفی مهندس جمال عالمی نیسی عضو ستاد روحانی جهت تصدی این سمت خبر داده بودند اما در حال حاضر باتوجه به رویکرد و رویه مدیرعالی استان و عدم مشورت پذیری وزارت کشور چنین سودایی تحقق نیافته است.نخبگان عرب با اینکه نقش مهمی در سازمان رای دکتر روحانی ایفا نموده اند ولی متاسفانه در عرصه انتصابات مورد بی مهری قرار گرفته و به حاشیه رانده شده اند و هیچ مشورتی تاکنون از برجستگان این طیف اجتماعی بزرگ و غالب در زمینه تصمیم گیری های کلان و جزء استان اخذ نشده است ،احتمال می رود این روند غلط به سایر ادارات کل از جمله آموزش و پرورش،ارشاد اسلامی ،گردشگری ... و سایر مناصب بویژه مجموعه استانداری گسترش خواهد یافت.باید نشست و دید یکدندگی برخی استان را به کدام سو خواهد برد .؟؟؟؟؟؟؟

رییس دانشگاه شهید چمران بزودی معرفی خواهد شد.

 
*با مشخص شدن تکلیف وزارت آموزش عالی و آغاز بکار دکتر فرجی دانا بزودی روسای دانشگاههای مهم و بزرگ کشور مشخص خواهند شد.در این راستا برخی منابع مطلع گزارش داده اند از آقایان دکتر مرتضی ممویی مشاور سیاسی - اجتماعی استاندار و عضو هیات علمی دانشگاه کشاورزی ملاثانی ،دکتر محمدرعایانی اردکانی رئيس اسبق دانشكده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر رحیم چینی پرداز دزفولی استاد دانشكده علوم ریاضی و كامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز ، دکتر مهدی قیمشی عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و دکتر غلامحسین خواجه رییس اسبق دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهیدچمران اهواز به عنوان گزینه های جدی ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز یاد می شودحادثه غیرمترقبه در هلال احمر
*شنیده ها از رسیدن قطار تغییرات استان به ایستگاه خیابان 13 کیانپارس و جمعیت هلال احمر حکایت می کند.گزارشات واصله از پایان دوران مدیریت ظاهری خبر می دهد.بطوریکه طی هفته اخیر گزینه های متعددی در نشست شورای هلال احمر کشور برای تصدی مدیریت این جمعیت در استان از جمله آقایان دکتر خدادادی (معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی در دوره اصلاحات،) مهندس سلامت (معاون فعلی امداد جمعیت )،دهدشتی (رییس دایره حراست هلال احمر) و دکتر مجید دغلاوی (از فعالان نهادهای خیریه و امدادی خوزستان) مطرح شده اند. اما در این میان شانس دکتر خدادادی برای جایگزینی ظاهری مدیر عامل کنونی جمعیت هلال احمر خوزستان ،بیش از دیگران است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
هوای آلوده،آب آلوده رهآورد صنایع ملی ،و بی آبی کارون
 
هر خبری که منتشر می شود شایعات نیز پیرامون آن شکل می گیرد.خبر تنگی نفس 3 هزار خوزستانی بعد از بارندگی دیروز تیتر اول اکثر رسانه های خوزستان و کشور شد.با انتشار این خبر شایعاتی پیرامون فوت چندین خوزستانی نیز منتشر شد.طبق اخبار رسیده،کمیته بحران با حضور فوق تخصصان آسم و آلرژی برای بررسی این موضوع تشکیل شده و از محیط زیست نیز خواسته شده تا در این زمینه ورود پیدا کند.در همین زمینه،قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت:علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.

محمد حسن سرمست افزود: عصر دیروز بعد از بارندگی به صورت ناگهانی شاهد حضور حدود 3 هزار نفر در سراسر استان خوزستان به مراکز بهداشتی و درمانی بودیم که همگی آنها علایم مشابه تنگی نفس داشتند.وی گفت: تمام این بیماران تحت درمان قرار گرفتند و حدود 128 نفر آنها هنوز در بیمارستانهای استان خوزستان بستری هستند و حتی دو نفر از آنها هم اکنون به علت نیاز به تنفس مصنوعی در بخش ICU بستری شده اند. اما هیچ مورد فوتی از این حادثه تاکنون گزارش نشده است ولی احتمالاً افرادی که بیماریهای زمینه ای مانند آسم و آلرژی و تنگی نفس یا بیماریهای خونی داشته اند بیشتر در معرض آسیب بوده اند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی اهواز افزود:حدس و گمان هایی در مورد اینکه ممکن است وجود مواد شیمیایی کارخانه های موجود در استان خوزستان و شست و شوی آلودگی آنها در هنگام باران و ورود آنها به سطح زمین ممکن است عامل بروز این حادثه باشد مطرح است اما هنوز واقعاً نمی دانیم علت این پدیده چه بوده است و نمی توانیم اظهار نظر دقیق کنیم.وی گفت: چنین پدیده ای تاکنون در استان خوزستان سابقه نداشته است و حتی در روزهای گذشته با مسئله ریزگردها مواجه نبوده ایم که این مسئله را به آن مرتبط کنیم،بنابراین تا بررسی نهایی و دقیق این موضوع از رسانه ها می خواهیم به حدس و گمانهای غیر علمی دامن نزنند.


واکنش وزارت بهداشت به تنگی نفس خوزستانی ها: اوضاع تحت کنترل است

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه علت تنگی نفس برخی افراد در اهواز عامل عفونی ندارد، گفت: تمام این افراد تحت درمان قرار گرفتند و شرایط منطقه نیز تحت کنترل است و این موضوع نیز در دست بررسی است.عباس زارع نژاد درباره آخرین وضعیت افراد دچار تنگی نفس در اهواز اظهار داشت: براساس آخرین گفته‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکنون 3 هزار و 100 نفر که بر اثر تنگی نفس به مراکز درمانی اهواز و آبادان مراجعه کرده بودند تحت درمان قرار گرفتند و شرایط منطقه نیز تحت کنترل است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در تشریح این رخداد عنوان کرد: پس از بارندگی‌های اخیر شهرهای اهواز و آبادان، تعداد قابل توجه ای از افراد به مراکز درمانی مراجعه کردند که بیشتر مراجعات نیز از مناطق غربی این شهرها بوده است ولی اکثر مراجعه کنندگان تحت درمان قرار گرفتند و فقط 100 نفر که غالباً کودک نیز هستند روند درمانی آنان همچنان ادامه دارد.زارع نژاد تصریح کرد: باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که مراجعه کنندگان دارای علائم آسم بودند ولی هیچگونه عامل عفونی در این مسئله دخیل نبوده و اوضاع منطقه نیز تحت کنترل است، وضعیت کنونی نیز از طریق دانشگاه علوم پزشکی اهواز به اطلاع استانداری و سازمان مدیریت بحران قرار گرفته است ولی آنطور که برخی رسانه‌ها عنوان کرده اند که ستاد مدیریت بحران ایجاد شده است صحت ندارد.رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: شهر اهواز همیشه دچار معضل ریزگردها بود ولی پس از بارندگی‌های اخیر شاهد مراجعه گسترده مردم با علائم آسم به مراکز درمانی بودیم ولی این تنگی نفس‌ها عامل عفونی نداشت و با توجه به مراجعات بسیار مردم به بیمارستانها، دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز توانست خدمات درمانی مناسب به مردم ارائه دهد.


وجود مواد اسیدی و حساسیت‌زا در هوا دلیل تنگی نفس خوزستانی‌ها

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت:وجود مواد اسیدی و حساسیت‌زا در هوا که به دنبال بارش باران وارد محیط شده است می‌تواند دلیل اصلی تنگی نفس هم استانی‌ها از شب گذشته باشد.حمد علوی اظهار کرد: عفونت در ریه و دستگاه تنفسی مراجعه‌کنندگان دیده نشده است و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند به اکسیژن نیاز پیدا کردند.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان در رابطه با دلیل این بیماری تصریح کرد: علت اصلی حادثه در دست بررسی است و نظرهای مختلفی در این رابطه وجود دارد.وی در ادامه گفت:وجود مواد حساسیت‌زا و اسیدی در هوا که به دنبال بارش باران وارد محیط شده است می‌تواند دلیل اصلی این حادثه باشد که توسط کار‌شناسان در دست بررسی است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
مسئولین برای گشایش مسائل کشور باید نگاهشان به درون باشد

رهبر معظم انقلاب هم اکنون در دیدار پرشور دانش آموزان و دانشجویان فرمودند:هیچ کس نباید مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشکار بداند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان کشور دقایقی پیش در آستانه یوم الله 13 آبان،روز ملی مبارزه با استکبار جهانی،با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شد.رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: هیچکس نباید مجموعه مذاکره کنندگان ما را سازشکار بداند، اینها بچه های خود ما و بچه های انقلابند. یک ماموریت سختی را برعهده دارند و هیچکس نباید ماموری را که مشغول کاری است،تضعیف کند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند:همانطور كه در مشهد هم گفتم، به مذاكره خوشبین نیستم ولی باذن الله از این مذاكرات ضرری هم نمی‌كنیم و این تجربه، ظرفیت فكری ملت ما را بالا خواهد برد.رهبر انقلاب تاکید کردند:‌اگر مذاكرات به نتیجه برسد كه چه بهتر ولی اگر نتیجه نگرفتند معنایش این باشد كه كشور باید روی پای خودش بایستد.رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین تاکید کردند: به دشمنی که لبخند می‌زند اعتماد نکنیم،آمریکایی‌ها از آنطرف لبخند می‌زنند و اظهار میل به مذاکره می‌کنند و از این طرف بلافاصله می‌گویند همه گزینه ها روی میز است،خب چه غلطی ممکن است انجام دهند.
ایشان یادآور شدند:آمریکایی‌ها بیشترین ملاحظه را با صهیونیست‌ها دارند و مجبورند ملاحظه آنها را کنند،ولی ما این ملاحظه را نداریم و از روز اول هم گفته ایم که رژیم صهیونیستی را یک رژیم نامشروع و حرامزاده می‌دانیم.رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند:حرف ما با مسئولین این است که برای گشایش مسائل کشور باید نگاهشان به درون باشد،‌در عرصه دیپلماسی هم آن کشوری موفق است که متکی به نیروی درون زا و اقتدار و توانایی‌های درونی باشد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲
آیةالله موسوی جزایری:در منطقه شیلنگ‌آباد اهواز 15 مسجد دایر است
آیت‌الله محمدعلی موسوی‌جزایری در آئین افتتاح مجمع جهانی اهل بیت(ع) در خوزستان که در محل دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد، با بیان اینکه موضوع وهابیت و تجزیه‌طلبی دو جریان بسیار مهم در استان به شمار می‌روند که نیاز به توجه بیشتری دارند، اظهار کرد: کشورهای عربی از جمله عربستان، امارات و کویت به سرکردگی شیطان بزرگ کشورمان را مورد هدف قرار داده‌اند.وی بیان کرد: معدود افرادی در استان خوزستان هستند که از تفکرات انحرافی برخوردار بوده و با حمایت غربی‌ها سعی دارند از موضوع تجزیه‌طلبی خوزستان سوءاستفاده کنند، بنابراین ما باید هوشیار باشیم و از این موضوع غافل نشویم.نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان افزود:با توجه به حضور تجزیه‌طلب‌ها در این استان ابتدا درصدد تأسیس حوزه‌های علمیه در مناطق حاشیه‌نشین اهواز و سپس به دنبال راه‌اندازی نماز جمعه به زبان عربی شدیم.وی با بیان اینکه در مناطق شیلنگ‌آباد و زرگان حوزه علمیه راه‌اندازی کردیم، متذکر شد: برای عضویت در این حوزه‌ها بدون اینکه اعلام عمومی کنیم، تنها از عشایر آن مناطق عضو پذیرفتیم.آیت‌الله موسوی‌جزایری یادآور شد:در منطقه شیلنگ‌آباد اهواز 15 مسجد دایر است که تنها با 2 امام جماعت مشغول به فعالیت بودند که یکی از آن دو را به شهادت رساندند، بنابراین تصمیم گرفتیم که در مناطق حاشیه اهواز حوزه علمیه دایر کنیم.وی در ادامه به راه‌اندازی دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد و بیان داشت:‌ این دانشگاه اکنون دارای 500 دانشجو در رشته‌های مختلف و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که محور رشته‌های تحصیلی این دانشگاه نیز بر مبنای وهابیت است.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به شبکه الاهواز،عنوان کرد:با توجه به اینکه چندی پیش دشمنان اقدام به تأسیس شبکه‌ای به نام «احوازنا» کرده بودند و از این طریق مردم را جذب می‌کردند، بنابراین شبکه الاهواز را تأسیس کردیم.وی ادامه داد: شبکه انحرافی «احوازنا» در بعد مذهبی از طریق تبلیغات مسموم و در بعد سیاسی با آموزش بمب‌گذاری مردم را به شیوه‌های مختلف جذب می‌کرد.آیت‌الله موسوی‌جزایری در پایان ابراز داشت: شبکه الاهواز در روز ولادت حضرت معصومه (س) راه‌اندازی شد و از آن پس تاکنون یک روز هم تعطیل نشده است و هم‌اکنون در حال پخش است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲
جناب آقای حاج سیدسلطان حسینی(غرابی)
مدیرعامل محترم باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال ملاثانی

درگذشت نوگل بهارستان زندگی تان ،دختر نازنین و جگرگوشه دلبندتان سیده نرجس حسینی امین که پس از مدتها دست و پنجه نرم کردن با بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد،را به جنابعالی و عموم خاندان محترم تسلیت میگوییم.ما را در غم خود شریک بدانید.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوز
به اطلاع عموم مردم شریف ملاثانی ،دوستان و علاقمندان می رسانیم آیین تشیع و تدفین دختر دلبند حاج سیدسلطان غرابی مدیرعامل باشگاه استقلال ملاثانی،فردا یکشنبه 12 آبان ماه راس ساعت 9 صبح در بهشت شهدای شهر ویس با حضور ورزشکاران و اهالی شهرستان باوی برگزار می گردد.همچنین مجلس ختم همزمان در مسجد صاحب الزمان (عج) اهواز واقع در میدان چهارشیر منتعقد می باشد.


بسم الله الرحمن الرحیم

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال

اگر نبود امر پروردگار متعال مبنی بر این که در فقدان عزیزان خویش صبر و تحمل پیشه کنید، هر آینه بیم آن می‌رفت که آدمی در مصیبت از دست دادن عزیزان خود سر از گریبان غم برندارد و اندیشه غروب عمرشان را از سر بیرون نکند. اکنون که مشیت و تقدیر الهی بر این پایه استوار گردیده و دست اجل یکایک گل‌ها را از گلستان وجودمان گلچین می‌نماید، تسلیم به بارگاه ایزد بخشنده و رحیم، زیباترین تصمیم است. برادر ارجمند جناب حاج سید سلطان غرابی با قلبی مملو از غم و اندوه، مصیبت درگذشت دختر دلبندتان را به حضور شما و خانواده محترم تسلیت و تعزیت عرض نموده،از خداوند سبحان برای آن تازه درگذشته، طلب رحمت، مغفرت و رضوان الهی و برای آن جناب و بازماندگان گرامی اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت داریم.

از طرف خانواده های منصوری(بیت داغر)


إنا لله وإنا إليه راجعون

الحمد لله علی ما أعطى و الحمد لله علی ما أخذ الاخ العزیز سید سلطان غرابی ببالغ الأسى والحزن وبقلوب مؤمنه بقضاء الله وقدره نتقدم إلیکم بأحر التعازي وأخلص المواساة لوفاة ابنتک العزیزه.داعین الله للمتوفاة بالرحمة والغفران ولکم و للعائلة الکریمة بالصبر والسلوان،إنه سمیع مجیب.

من قبل الاصدقاء : حافظ منصوری ، عباس نعامی ، حاج طه منصوری، عزیز حمیدیبرادر ارجمند حاج سیدمحسن موسوی زاده

ریاست محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز
مصیبت درگذشت عمومی بزرگوارتان مرحوم حاج سیدصافی حسینی را به جنابعالی و عموم خاندان محترم تسلیت عرض می نماییم.از درگاه پروردگار مهربان برای فقید سعید مغفرت و رحمت و جهت شما و همه بازماندگان صبر و اجر جزیل را خواهانیم.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوز 


انالله وانااليه راجعون
برادرارجمندحاج سيدسلطان حسيني (غرابي)
مصيبت درگذشت دختردلبندتان رابه شماوخانواده محترم وداغدار وعموم خاندان بزگوارتان تسليت مي گويم وبراي آن مرحومه علودرجات رحمت ومغفرت الهي وبراي شماوبازماندگان صبروشكيبايي ازخداوند متعال آرزومندم .

حاج محمد عساكره


انالله وانااليه راجعون

برادر ارجمندحاج سيد سلطان حسيني (غرابي)

درگذشت دختر دلبندتان رابه شما و خانواده محترم و داغدار و عموم خاندان بزگوارتان تسليت مي گويم و براي آن مرحومه علو درجات رحمت و مغفرت الهي و براي شما و بازماندگان صبر و شكيبايي ازخداوند متعال آرزومندم .

علی حمیدی نژادارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : جمعه دهم آبان ۱۳۹۲
برو خانه ات استراحت كن و ديگر سر كار نيا!


ملاقات عمومي شهردار جديد اهواز با حاشيه ویژه ای روبرو شد که نشان داد حرمت شهروندان در فصل نخست قاموس ادبیات شهردار اهواز قرار دارد.ماجرا از اين قرار است كه در جريان ملاقات عمومي شهردار اهواز كه از قضا شهردار منطقه 8 هم حضور داشت، شهردار منطقه 8 با صداي بلند پاسخ مردم را مي داد. سيد خلف موسوي شهردار اهواز از او خواست كه آرام تر پاسخ مردم را بدهد.اين سخن شهردار اهواز با واكنش تند دغاغله شهردار منطقه 8 اهواز روبرو شد. وي خطاب به شهردار اهواز گفت : مگر تو كي هستي و چكاره اي؟! من مهندس عمران هستم و 30 سال سابقه كار دارم.در اين لحظه شهردار اهواز به او می گوید: برو خانه ات استراحت كن و ديگر سر كار نيا!ارسال توسط جمعی از نویسندگان

شنبه 11 آبان مجتمع فرهنگی فجر اهواز


دومین همایش بین‌المللی ولایت، از ساعت 8 فردا (11 آبان‌ماه) با حضور اندیشمندان 45 کشور اسلامی در اهواز آغاز به کار می‌کند.همایش بین‌المللی علمی ولایت،به همت دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز با حضور مهمانانی از 45 کشور اسلامی، اندیشمندان کشور، ارائه‌دهندگان مقالات و مسئولان استانی،صبح فردا 11 آبان‌ماه در مجتمع فرهنگی فجر اهواز آغاز به کار می‌کند.فراخوان مقاله‌نویسی این همایش تابستان سال جاری در سه محور اهل‌ بیت(ع) و سیره، مهدویت و وهابیت اعلام شد؛ موضوعات محور اول شامل مرجعیت علمی و دینی اهل‌ بیت(ع) نزد اهل سنت،فضایل اهل‌ بیت(ع) در مهم‌ترین تفاسیر اهل سنت، غدیر در آیینه ادب و هنر فارسی و عربی،موضع ائمه(ع) در برابر جریان‌های انحرافی شیعه (غلات، زیدیه، جارودیه، فطحیه، اسماعیلیه، ناووسیه، کیسانیه)،علل و زمینه‌های گرایش ایرانیان به اهل‌ بیت(ع) و تشیع و عزاداری برای اهل‌ بیت(ع) از دیدگاه قرآن، سنت و تاریخ است.موضوعات محور دوم شامل نحوه تعامل حضرت مهدی(عج) با ادیان و مکاتب در عصر بعد از ظهور، مدرنیسم و اندیشه مهدویت، بحران معنویت و اندیشه مهدویت، نقش امام غایب(عج) در عرصه تکوین، تحلیل و بررسی تجدید دین در عصر ظهور و غرب و مهدویت و موضوعات محور سوم نیز تحریف شدن میراث مکتوب توسط وهابیت، نقد مبانی کلامی سلفیون معاصر، اهل‌ بیت(ع) از دیدگاه ابن‌تیمیه، ملاک‌های کفر و ارتداد از دیدگاه ابن‌تیمیه و وهابیت، نقش بازدارنده وهابیت در بیداری اسلامی و شیوه‌های مقابله با فرقه وهابیت را دربر می‌گیرد.پیرو انتشار فراخوان و تمدید مهلت ارسال مقالات تا 30 مهرماه، 230 مقاله از استان‌های اصفهان، مشهد، ایلام، فارس، قم و شهرهای مختلف خوزستان و همچنین مقالاتی از کشورهای لبنان، افغانستان، پاکستان و عراق به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد 14 مقاله به همایش راه یافته‌اند.روز دوم همایش علمی ولایت 12 آبان‌ماه با محوریت شعر ولایی با حضور شاعرانی از داخل و خارج کشور، یکشنه 12 آبان‌ماه در سینما نفت آبادان برگزار می‌شود.


ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : پنجشنبه نهم آبان ۱۳۹۲
جادری استاندار نمی شود.!!!!
گزینه های قطعی استانداری های بوشهر و هرمزگان مشخص شدند.

براساس اعلام اعضای ارشد ستادهای دکتر روحانی در استان های بوشهر و هرمزگان،با رایزنی روسای ستادها و همراهی نمایندگان این دو منطقه تقریبا گزینه های تصدی استانداری های هرمزگان و بوشهر مشخص و بزودی با تصویب هیات دولت رسما به افکار عمومی معرفی خواهند شد.سایت هرمزگان نیوز به نقل از رییس ستاد روحانی در این استان اعلام کرد بزودی آقای سید ابوالفضل رضوی بعنوان استاندار هرمزگان معرفی خواهد شد.سوابق کاری وی به شرح زیر می باشد:


از سال 61تا 65 :مسئول آموزش واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی ،۱۳۶۶-۱۳۶۵ : برنامه ریز آموزش مدیریت و سرپرستی شرکت ملی گاز ایران،۱۳۷۰-1۳۶۶ :معاون استاندار زنجان و فرماندار قزوین،۱۳۷۱- ۱۳۷۰ :معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران،۱۳۸۳- ۱۳۷۱ :نماینده مردم شهرستان نائین در مجلس شورای اسلامی (عضو کمسیونهای نفت و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی)،۱۳۸۳- ۳۷۹ : نماینده مجلس بعنوان عضو ناظر در شورای اقتصاد ،۱۳۸۴-۱۳۸۳ : مشاور وزیر صنایع و معادن و مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ،۱۳۸۵-۱۳۸۴ :مشاور مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران؛۱۳۸۵ تا اکنون:مدیر عامل شرکت عصر دانش (سهامی خاص)
همچنین از بوشهر خبر می رسد کدخداپور بعنوان گزینه قطعی استانداری این منطقه خواهد بود.کدخداپور که در چند دوره انتخابات شهرستان دشتستان حضور داشته است و هر دفعه بنا به دلایلی از راه یافتن به مجلس شورای اسلامی باز مانده است،بیشتر گرایش اصلاح طلبانه داشته است و البته گفته می شود که ارتباط بسیار نزدیکی باسران "حزب کارگزاران سازندگی"نیز دارد.بعضی از سوابق ایشان که اکنون چند سالی است بازنشسته می باشد به شرح زیر است :
معاون فرماندار بافت کرمان (1366)، _فرماندار شهرستان اقلید فارس(1368)، _فرماندار شهرستان مرودشت فارس (1370)، _مدیر کل سیاسی انتظامی استانداری فارس (1374)، _فرماندار شهرستان اهواز(1377)، _مدیر کل امور امنیتی استانداری خوزستان(1378)، _مدیر کل امور شهرداری های وزارت کشور(1379)، _معاون پشتیبانی سازمان شهریاری ها و دهیاری های کشور(1380)، _ریاست شورای آموزش و پرورش اهواز با حکم وزیر آموزش و پرورش(1377)، _نماینده ی وزارت کشور در کمیسیون ماده ی 100 شهرداری  تهران، _عضو شورای سیاست گذاری و مشارکت سازمان شهرداری ها و دهیری های کشور در تدوین برنامه ی جهارم توسعه ی کشورجادری :بنده گزینه استانداری خوزستان بودم اما به نفع آقای مقتدایی کنار کشیدم.برای بوشهر با من صحبت نشد.

جاسم جادری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر در ارتباط با مطرح شدن ایشان به عنوان استاندار بوشهر گفت:بنده گزینه استانداری خوزستان بودم اما به نفع آقای مقتدایی کنار کشیدم و ایشان که اصالتاً اهل استان بوشهر است استاندار خوزستان شد.وی بیان کرد: موضوع مطرح شدن بنده به عنوان گزینه استانداری بوشهر هم به صورت مردمی بوده و آنچه شنیدم از اخبار رسانه‌های محلی در بوشهر شنیدم اما کسی رسماً با بنده در این مورد صحبتی نکرده است.رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان خوزستان گفت: با این وجود علاقمند هستم به بوشهر بیایم هم اینکه استان همجوار خوزستان است و هم اینکه از نظر فرهنگی و اجتماعی قرابت‌هایی با هم داریم و احساس می‌کنم در خوزستان هستم.جادری با بیان اینکه نمایندگان استان در مجلس در این مورد با بنده صحبتی نداشتند،گفت: آقایان تبادار،علوی‌نژاد و کدخداپور گزینه‌های بومی استانداری بوشهر هستند اما ظاهراً در مورد این سه نفر توافقی صورت نگرفته است.وی افزود: از گزینه نهایی استانداری بوشهر اطلاعی ندارم هرچند خودم را غیر بومی استان بوشهر نمی‌دانم. لازم به ذکر است گزینه نهایی استانداری بوشهر هنوز نهایی نشده و نمایندگان استان بوشهر هنوز در مورد گزینه بومی به توافق نرسیدند و وزارت کشور هم استاندار بوشهر را معرفی نکرده اما گفته می‌شود احتمال دارد در این هفته استاندار بوشهر معرفی شود.وزیر اطلاعات:افراد دستگیر شده در بوشهر دزد بودند نه خرابکار
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی،محمود علوی درباره چهار خرابکار سایت‌های هسته‌ای که اخیرا دستگیر شده‌اند،گفت: این چهار نفر «خرابکار» نبودند بلکه به دلیل آنکه در محوطه سایت،ضایعات آهن و فولاد وجود داشته زیر دیوار یک متر و نیمی که دور محوطه است،رفته و فنس را سوراخ کرده بودند تا این ضایعات را در بازار بفروشند.وزیر اطلاعات افزود:در واقع این افراد «دزد» بودند نه «خرابکار هسته‌ای» و از اهالی روستای همان اطراف نیروگاه بودند و سابقه این کارها را هم داشتند.علوی با اشاره به اینکه پرونده این افراد اطلاعاتی و امنیتی نیست، توضیح داد:هر زمان وضعیت این پرونده روشن شود، حکم متناسب با آن نیز صادر خواهد شد.
بر اساس این گزارش ،علی‌اکبر صالحی چندی پیش از دستگیری چهار خرابکار هسته‌‌ای خبر داد و آن را تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشور توصیف کرده بود.وی همچنین در مورد حوادث بانه و سراوان و رویکرد وزارت اطلاعات در تامین امنیت مناطق مرزی گفت: وزارت اطلاعات تدابیر ویژه‌ای دارد که به موقع اعمال خواهیم کرد.این عضو هیئت دولت ادامه داد: این اتفاقات هیچ وقت ریشه کن نخواهد شد و هر زمان ممکن است پیش بیاید ولی قطعا در جهت جلوگیری از تکرار آن اقدام لازم انجام می‌شود.وزیر اطلاعات تاکید کرد: وزارت اطلاعات در مورد هر ناامنی تدبیر می‌کند.


عمادی رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش
دكتر عبدالرسول عمادي مشاور استاندار خوزستان و مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان طي حكمي از سوي وزير آموزش و پرورش به عنوان رئيس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.


دكتر عبدالرسول عمادي داراي مدرك دكتراي تاريخ علم است و رياست اداره آموزش و پرورش شهرستان ، معاونت اداره كل آموزش و پرورش استان، رياست سازمان آموزش و پرورش استان هاي بوشهر و خوزستان ، مديريت برنامه ريزي سازمان نهضت سواد آموزي، مشاور سازمان ملي بهره وري ايران و مديريت تحصيلات تكميلي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي و تدريس در دانشگاه را در كارنامه خود دارد .


ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲
چرا فعالیت بنیاد برکت به عمران روستاهاو شهرهای جنگ زده خوزستان توسعه داده نمی شود؟

در سال های اخیر بنیاد برکت وابسته به بنیاد مستضعفان براساس دستور مقام معظم رهبری در راستای توانمندسازی و توسعه روستاهای شمال شرق خوزستان در اندیکا،لالی و مسجدسلیمان با تحت پوشش قرار دادن نزدیک به285 روستا فعالیت های گسترده ای انجام داده است.و طرح های عمرانی بنیاد در این مناطق به سرعت و جامعیت اجرا شده و نتایج موفقیت آمیزی در پی داشت.شرایط زیست مردم محروم مناطق کمتر توسعه یافته شمال شرقی استان خوزستان،با طرح‌های محرومیت‌زدایی بنیاد برکت در این مناطق تقریبا بهبود یافته است.در گزارش مدیران این بنیاد آمده است:


تلاش برای بهبود وضعیت نامناسب زندگی در مناطق عشایری لالی، اندیکا و مسجد سلیمان، یکی از فعالیتهای مهم بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال های اخیر بوده است.ابعاد متنوع این طرح جامع قابلیت اجرا در سایر مناطق محروم کشور را دارد و به عنوان الگویی موفق و موثر برای بهبود شرایط زیست در مناطق محروم تلقی می شود.براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب،چند سال قبل با انتخاب هسته ای تخصصی، توانمند و متعهد،طرح جامعی برای احیا، توسعه و رفع محرومیت از بیش از 707 روستا، در شهرستانهای اندیکا،لالی و بخش عشایری شهرستان مسجدسلیمان که در برگیرنده همه نیازهای عمرانی، فرهنگی،بهداشتی،اقتصادی و...،در آن منطقه باشد،تهیه و اجرا شد.محروميت عمومي منطقه،منجر به فقر فرهنگي،تخريب زيرسـاخت هــا،فشــار به منابع پایه طبيعي و تخريب محيط زيست،به همراه فقر بهداشتي و تهديد سلامت عمومي و بروز ناهنجارهاي اجتماعي در منطقه شده بود که با طرح های توسعه مدارانه بنیاد برکت این مسایل در حال حاضر به حداقل تقلیل یافته است.محدوديت فرهنگي ناشي از دسترسي كم به خدمات فرهنگي وآموزشي به طور بارز به چشم مي‌خورد و منابع طبيعي و منابع پايه اكولوژيك،به دليل فشار بيش از اندازه، به شدت آسيب ديده و تهديد مي شد.بنیاد برکت طرح محرومیت زدایی از این مناطق رابا همه جانبه نگری از طریق فراهم سازی حداکثر خدمات زیر بنایی لازم همچون ایجاد زیر ساخت های عمرانی،آموزشی و فرهنگی،بهداشتی و درمانی،خدماتی،امنیتی و ارتباطی و ایجاد بسترهای اقتصادی مناسب برای توسعه فعالیت های اقتصادی و کار آفرینی در قالب ایجاد مراکز احیاء و توسعه در سطح آبادی,منظومه و مجموعه،طراحی و با مشارکت مؤثر بخشهای مختلف به اجرا درآمد.
این مناطق با مساحتی بالغ بر 6000 کیلومتر مربع،جمعیتی  بالغ بر 85 هزار نفر را در برمی‌گیردو پروژه برق و آب رسانی به صدها روستای پراکنده این منطقه از اقدام های اجرایی در این پروژه بوده است.برق رسانی به 110 روستا و آب رسانی به 285 روستا در چارچوب این طرح محرومیت زدایی،توانست تحولی اساسی در شرایط زیستی ساکنان این مناطق ایجاد کند.از سوی دیگر 350 واحد مسکونی با امکانات مناسب در مناطق مختلف عشایری لالی، اندیکا و مسجد سلیمان ساخته شد تا بسیاری از ساکنان این مناطق از زندگی در زیر چادرها و کپرها، رهایی یابند.ساخت 400 مرکز نگهداری دام در نزدیکی منازل مسکونی این عشایر،شرایط سهل تری برای دامداری اهالی این مناطق همراه با حفظ شرایط بهداشت محیطی فراهم کرده است.تأمین خدمات حمایتی در کشاورزی و دامداری توسط این بنیاد،بهره‌وری از اراضی مناطق روستایی اندیکا،لالی و بخش عشایری مسجد سلیمان را، بالاتر برده‌ و اجرای دو پروژه زیر ساخت توسعه باغبانی در این مناطق،فرصت استفاده موثر از بیش از 1500 هکتار اراضی منطقه و توسعه صنعت دامداری را فراهم ساخته است.همچنین با اجرای دو پروژه آبخیزداری در مناطق روستایی اندیکا و لالی، زمینه بهره برداری پایدار و بهتر از اراضی منطقه در بخش کشاورزی فراهم شده است.
مهمترین بخش از طرح بنیاد برکت برای بهبود شرایط زندگی در این مناطق، توسعه فضاهای آموزشی بود تا فرصت مناسبی برای تحصیل کودکان و نوجوانان محروم این منطقه ایجاد شود. این بنیاد در سالهای اخیر با احداث 47 مدرسه در منطقه، توانسته است بیش از 1200 دانش آموز محروم این منطقه را از نعمت تحصیل و آموزش بهره مند کند.بنیاد برکت با حمایت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) توانسته است طرح های محرومیت زدایی از این مناطق را به مراحل نهایی نزدیک سازد و الگویی مناسب برای اجرایی چنین طرح هایی در مناطق مشابه فراهم سازد.
*در منطقه اندیکا پروژه هایی شامل آبرسانی به 179 روستا ، برق رسانی به 61 روستا ، احداث 185 کیلومتر جاده روستایی ،ساخت 23 مدرسه ، 9 خانه بهداشت ، 59 مسجد ، 125 منزل مسکونی، تاسیس 200 واحد دامی ، انجام 9900 هکتار عملیات آبخیزداری، ساخت دو انبار علوفه و پنج جایگاه نفت و گاز، اجرایی شده است

*در منطقه لالی نیز آبرسانی به 92 روستا، برق رسانی به 40 روستا، ساخت 145 کیلومتر جاده روستایی، تاسیس 14 مدرسه و 6 خانه بهداشت، ساخت 125 واحد مسکونی و 19 مسجد، انجام شد تا محرومیت های این منطقه کاهش یابد.در این منطقه همچنین ساخت 200 واحد دامی، آبخیزداری 3800 هکتار اراضی، ساخت پنج جایگاه نفت و گاز و سه انبار علوفه، عملیاتی شد.از دیگر طرح هایی که در این مناطق انجام شده می توان به احداث بندهای خاکی و سنگی،ساخت پل،تاسیس حمام ضد کنه و سرویس های بهداشتی،توسعه باغبانی، ساخت دارالقران، ایجاد پاسگاه و حوزه انتظامی و انجام طرح های مخابراتی اشاره کرد.این پروژه ها با اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد ریال در 707 روستای این مناطق که 15 هزار خانوار در آن ساکن هستند، اجرا شده است که تاثیرات مثبتی در زندگی بیش از 85 هزار نفر از ساکنان محروم این مناطق ایجاد کرد.همچنین در 363 روستای منطقه اندیکا ،اجرای 457 پروژه بود،در همین حال منطقه لالی نیز شاهد اجرای 262 پروژه و منطقه عشایری مسجد سلیمان برخوردار از 99 پروژه شدند که تحولاتی مثبتی را برای ساکنان 344 آبادی و روستا بوجود آوردند.

*امیدواریم مسئولان بنیاد مستضعفان که اکثرا خوزستانی بوده (محمد فروزنده،محمد مخبر دزفولی،نورانی بخشنده....)و درد جنگ و آثار زیانبار آن را با گوشت و پوست خود احساس کردند با استفاده از این موقعیت،فعالیت بنیاد برکت را به مناطق آسیب دیده ازجنگ نیز گسترش دهند تا شاهد رشد و عمران مناطقی همچون رفیع ، حمیدیه ، بستان ، هویزه ، نهرمالح ، نهر جاسم ، جزیره مینو ،ابوهاون ، گصوان ،عنافچه ، آهودشت ،عماشیه، اعطیش و چوبیده باشیم.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
اقبال:استان خوزستان در موضوع زمین خواری هم اکنون رتبه سوم را در کشور دارد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان گفت:در حال حاضر در کشور ما دو موضوع زمین خواری و جعل در اسناد رسمی از مطرح ترین مسائل در حوزه قضایی و ثبت به شمار می رود این در حالی است که خوزستان هم اکنون رتبه سوم زمین خواری در کشور را دارد.وی اظهار کرد:شعار تمامی دستگاه های قضا و ثبت این است که در جهت جلوگیری از جعل، اساس کار بر مبنای سند رسمی باشد اگر املاک دارای سیستم ثبتی رسمی باشند این املاک کمتر دچار مسائلی یاد شده توسط سودجویان می شوند.متاسفانه موضوع زمین خواری در استان زرخیز خوزستان نیز همچون استانهای فارس،البرز و تهران زیاد است.
 


اقبال ادامه داد: قانون تعیین تکلیف اراضی فاقد سند رسمی در سال 90 صادر شد و در مجلس،قوه قضاییه و سازمان ثبت با ظرافت خاصی این کار انجام شد.و به این ترتیب جلو بسیاری از سودجویی ها گرفته شد،این قانون کار ساز است.وی ابراز امیدواری کرد تا به مرحله ای برسیم که دیگر هیچ سند عادی وجود نداشته باشد و همگی به اسناد رسمی تبدیل شده و دیگر نشانی از قولنامه های عادی نباشد.اقبال عنوان کرد:مبحث یاد شده باید توسط همکاران و به ویژه سردفترداران مطرح و اجرا شود و اهمیت سند رسمی را مساوی با موضوع مبارزه با زمین خواری بدانند.استان خوزستان در موضوع زمین خواری هم اکنون رتبه سوم را در کشور دارد که البته شهر آبادان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی اظهار کرد:موضوعیت زرخیز بودن املاک (بالا بودن بهای هر متر مربع زمین) سبب بروز زمین خواری در خوزستان شده است،جاعلانی که به فکر سودجویی هستند با یک برگه عادی اقدام به زمین خواری می کنند.اقبال اظهار داشت:در خرمشهر این مورد بیشتر مورد ارزیابی قرار می گیرد زیرا که در این شهر موضوع جعل فوق العاده زیاد است،باندهای خطرناکی از افراد داخلی و برون استانی قصد سوء استفاده کردن را دارند که باید هوشیار بود./ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲
جناب آقای استاندار زبان های مردم قلمهای حق اند،مواظب باشید،مبادا توجه نکنید.
12سال است که میزان آب انتقالی از کارون به اصفهان تغییر نکرده است یعنی دقیقا در آستانه تشکیل دولت دوم آقای خاتمی است و همه مسئولان و دست اندرکاران آن دولت در استان از جریان انتقال آب به اصفهان با اطلاع و باخبر بودند که مقدار آب انتقالی مطابق اسناد و مدارک حدود 580 میلیون متر مکعب آب از رودخانه کارون به اصفهان انتقال داده می شود.وضعیت آب و نیاز آبی خوزستان در حال حاضر هم در بخش کشاورزی و هم در بخش آب شرب، بسیار بدو در حالت بحران و هشدار است چرا که حدود سه میلیون هکتار از اراضی قابل کشت در استان وجود دارد که در صد بسیار زیادی از این اراضی باید از طریق آب کارون آبیاری شوند،در مجموع نیاز آبی استان خوزستان در حوزه های کشاورزی،آب شرب،صنایع و محیط زیست حدودا 32 میلیارد متر مکعب است که ورودی رودخانه کارون در حال حاضر 18 میلیارد متر مکعب بوده و حدودا 13 میلیارد بیلان منفی دارد.خوب است که مسئولان استان بدانند که طرحهای انتقال آب در سرشاخه های کارون بزرگ و دز که 17 مورد است فقط دو طرح آن مورد بهره برداری قرار گرفته اند طرح بهشت آباد یکی از پنج طرح در حال اجرای انتقال آب از کارون بزرگ است که در صورت اجرائی شدن آن 11 هزار میلیون متر مکعب آب از سرشاخه های این رودخانه بزرگ جدا خواهد شد،مسئولان استان بدانند که 90 درصد از این طرح اجرائی شده است به همین دلیل از مسئولان محترم دولت عقلانیت و اعتدال مخصوصا سرکار خانم ابتکار معاون محترم محیط زیست رئیس جمهور و استاندار محترم جناب آقای مقتدائی درخواست داریم:
1-بطور قطعی و مردانه، دستور قاطع نسبت به عدم انتقال آب کارون به اصفهان در ارتباط با طرح بهشت آباد را صادر بفرمائید و کارون و خوزستان از خطر مسلم تهدید، نجات دهید،جناب آقای دکتر روحانی مردم خوزستان بطور قطعی از جنابعالی و دولت تدبیر و امید می خواهند که این خطر بزرگ از زندگی آنان دور کنید،امام علی (ع) می فرماید که همه مردم و افراد جامعه در خشنودی و خشم شریک می باشند،چنانکه شتر ماده ثمود را یک نفر دست و پابرید،اما عذاب آن تمام قوم ثمود را گرفت زیرا همگی آن را پسندیدند،دستور توقف قطعی طرح بهشت آباد را بدهید،تا چنین عذابی بر مردم مظلوم خوزستان، بدلیل نادانی بعضی از مسئولان دولت ها در گذشته نازل نشود.
2-خوزستان30% آب کشور را در بردارد، و از طرف این استان خوزستان عضوی در شورای عالی آب وجود ندارد،در اینجا از نمایندگان عزیز مجلس و استاندار محترم می خواهیم که از دولت بخواهند،فردی توانا و متخصص نمایندگی استان خوزستان در شورای عالی آب کشور را بعهده داشته باشد.
3-شوری،آب شور خلیج فارس بدلیل عدم رسیدن آب کافی شیرین از رودخانه کارون و کرخه کل زمینهای آبادان را پیموده و از دارخوین نیز گذشته است و در نزدیکی کیلو متر 40 اهواز رسیده است،آب شیرین مانع نفوذ این آب شور است که کرخه و کارون در کل چنین آبی را ندارند.4-تامین حق آبه هور العظیم و هور شادگان که نقش بسیار اساسی در جلوگیری از عبور ریزگردهها دارد.از مطالبات و خواسته های همه مردم خوزستان از رئیس جمهوری است که انشاء ا... مورد توجه قرار گیرد.
5-جناب آقای استاندار،تشکیل شورای حفاظت کیفی از محیط زیست و آبهای استان از متخصصان یک اقدام شجاعانه می خواهد، حفاظت کیفی از آّب رودخانه های استان مخصوصا کارون و کرخه خواسته اصلی و اساسی مردم است جناب آقای استاندار زبان های مردم قلمهای حقند،مواظب باشید،مبادا توجه نکنید.
طرح های حفاظت محیط زیست ضمانت اجرائی و قانونی می خواهد.پروژه پتروشیمی بندر امام و ارجاع پرونده به دادگاه و احیانا جرایم مالی آیا به نظر شما کافی است و مشکل حفاظت از طرحهای محیط زیست را چه کسی حل خواهد کرد.ضرر و زیان مردم را چه کسی پاسخگو خواهد بود،از بین رفتن آبزیان را چه کسی پاسخ آن را خواهد داد؟ آقای استاندار جلوی انتقال آب از کارون به اصفهان را بگیرید تا رضایت خداوند و مردم را جلب کنید زیرا جلب رضایت مردم باعث خشنودی خداوند توانا خواهد بود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲
انا لله و انا الیه راجعون
برادر بزرگوار جناب آقای دکتر شبیب جویجری

مصیبت مولمه درگذشت برادر بزرگوارتان حاج سعید جویجری که از مومنان و دوستداران راستین اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و خادمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بوده را به جنابعالی و عموم خاندان محترم جادری تسلیت عرض می نماییم.از درگاه باریتعالی برای فقید سعید رحمت و مغفرت و جهت بازماندگان صبر و اجر جزیل را خواهانیم.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوزجناب آقای حاج جاسم شدید زاده

مصیبت درگذشت والده گرامی تان که از علاقمندان صدیقه کبری حضرت فاطمه زهراء(س) و خادمان اهل بیت (ع) بوده را به جنابعالی و عموم خاندان بنی تمیم تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.ما شریک غم خود بدانید.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوز


آقایان طاهر و صباح عامری

درگذشت مادر مومن و گرامی تان را به شما و عموم خاندان محترم تسلیت عرض می نماییم.برای مرحومه مغفرت و جهت بازماندگان صبر و اجر را از آستان قدس ربوبی خواهانیم.ما را در غم خود شریک بدانید.

دست اندرکاران وبگاه خبری ملاثانی نیوزبرادران صباح و طاهر عامری

مصیبت درگذشت مادر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نمایم.ما را در غم خود شریک بدانید.از درگاه ایزد مهربان برای فقیده سعیده رحمت و مغفرت را خواهانم.

ابراهیم عامری نیا

معاون آموزش و پرورش شهرستان باوی


انا لله و انا الیه راجعون

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر محمدرضاجویجری

معاون محترم حقوقی شرکت گاز استان خوزستان

مصیبت مولمه درگذشت برادر بزرگوارتان حاج سعید جویجری به جنابعالی و عموم خاندان محترم جادری تسلیت عرض می نماییم.از درگاه خدواند متعال برای فقید سعید رحمت و مغفرت و جهت بازماندگان صبر و اجر جزیل را خواهانیم.


مکی حمیدی
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲
تشنگی فصل مشترک دردآور این مردمان است

گطیش، روستایی از توابع بخش شاوور شهرستان شوش است.عطیش نیز روستایی در دهستان سویسه از توابع بخش مرکزی شهرستان اهواز است.داستان تلخ این دو روستا اما با وجود تفاوت نگارشی نام هایشان یکی است.در واقع می توان خواند عطیش و اما نوشت گطیش.یا می توان نوشت عطیش و خواند گطیش.تشنگی فصل مشترک دردآور مردمان این دو روستاست.آخر حالا دیگر در خوزستانِ سیراب از محرومیت،«عطش» حرف اول را می زند و راستی که؛ « و عین، حرف اول عشق است». این در حالی است که دولت جدید تا کنون ده ها جلسه برای رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه برگزار و تصمیمات مهمی اتخاذ کرده است. دریاچه ای که البته نقش حیاتی در اکوسیستم طبیعی گوشه ای از سرای من؛ایران عزیز را دارد.اما بالاخره کسی باید صدای مردم بی پناه ۱۶۰ روستا در  بخش الوار گرمسیری،6روستا با جمعیتی بالغ بر ۴ هزار نفر در بخش شاوور،صدای روستای مگرن یک،دو،سه،شمخی و شنین حسین،روستای سوده علیا شادگان،ابوالقیفه،بخات علوان،حسین غلیم،حسین مشلوش،خزرج مزبان،سیدخیرآباد و سلمان بندر و صدای روستاهای آبژدان و شهرستان اندیکا و اردوندکنار را به آن بالاها برساند.صدایی که لرزان و اما خسته هنوز در گوشم طنین انداز است که؛«چطور دل تان می یاد،رحم کنید،ما هم مسلمونیم.بچه هامون تشنه هستند.همه مون تشنه هستیم.ما که چیز زیادی نمی خواهیم، فقط آب برای خوردن.بچه های ما از خوردن آب رودخانه مریض شده اند.درد ما را به مسوولان برسانید.مبادا از اینجا که می روید،فراموش مان کنید.»ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : یکشنبه پنجم آبان ۱۳۹۲

اولین حکم سیدخلف موسوی،برای اقبال محمدیان
 طي حكمي از سوي شهردار اهواز اقبال محمديان به سمت رييس كميته منابع درآمدي و كاهش هزينه شهرداري اهواز منصوب شد.در حكم شهردار چنين آمده است:نظر به شناخت،تجربه،تعهد و تخصص جنابعالي به موجب اين ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان رييس كميته منابع درآمدي و كاهش هزينه شهرداري اهواز منصوب مي شويد.
سيد خلف موسوي شهردار اهواز همچنين در پايان اين ابلاغ به استفاده از نقطه نظرات و پيشنهادات كارشناسي معاونين، مديران و كارشناسان شهرداري تاكيد نموده است.


سیدنور جانشین توژی در اداره کل بازرسی استانداری شد

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان،سیدکریم سیدنور را به عنوان مدیرکل بازرسی،مدیریت عملکرددر امور حقوقی استانداری خوزستان منصوب کرد.پیش از این محمود توژي عهده دار این سمت بود.چهار انتصاب جدید مقتدایی
استاندار خوزستان طی احکامی جداگانه 4مشاور جدید را به شرح زیر منصوب کردند.میر محمد غراوی مشاور در مدیریت امور شهری و شهرسازی،دکتر حیات ممبینی مشاور در امور بهداشت و درمان و آموزش پزشکی،حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین مطهری مشاور استاندار در امور مرتبط با روحانیت مساجد و اماکن متبرکه،ماندنی ذراتی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران.این دومین گروه مشاوران منصوب استاندار خوزستان در یک هفته اخیر می باشند.


معاونت مجمع ،حکم هاشمی رفسنجانی برای فروزش

 
آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حکمی  غلامرضا فروزش را به سمت «معاون امور اجرایی و اطلاع‌رسانی» مرکز تحقیقات استراتژیک منصوب کرد.متن حکم رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:جناب آقای مهندس غلامرضا فروزش،نظر به توانمندیها و تجارب مفید جنابعالی و با عنایت به اهمیت روزافزون فعالیت‌های مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، جنابعالی را به سمت معاونت امور اجرایی و اطلاع‌رسانی این مرکز منصوب می‌نمایم.از خداوند سبحان توفیقات الهی و عمل به وظیفه برای شما و همکاران عزیز مرکز مسئلت می‌نمایم.

اکبر هاشمی رفسنجانی
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام


وزیر اطلاعات:اینکه با امنیتی کردن فضا، ناامنی را کاهش دهیم هنر نیست
وزیر اطلاعات با اشاره به اهمیت مقوله امنیت در جامعه، گفت: امنیت مساله مهمی است اما همه ما باید تلاش کنیم علاوه بر تولید امنیت، احساس امنیت را هم به مردم هدیه کنیم.حجت الاسلام والمسلمین « سیدمحمود علوی» روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان اطلاعات تهران،افزود: وزارت اطلاعات باید بستر های امنیت را تامین کند، زمینه های ضد امنیتی را کاهش دهد و باید به نوعی عمل شود تا در فکرها ناامنی از بین برود.وی با اشاره به این که این کار دشواری است اما مصمم به تحقق آن هستیم، گفت:اینکه با امنیتی کردن فضا، ناامنی را کاهش دهیم هنر نیست.علوی افزود: باید علاوه بر وجود امنیت، احساس امنیت هم در جامعه باشد تا همه از برکات آن بهره مند شوند و زمینه های شکوفایی در عرصه های مختلف اجتماعی فراهم شود.وزیر اطلاعات با بیان این که در تمام عرصه ها شکوفایی از ذهن نخبگان منشا می گیرد، اظهار داشت: این نوآوری های ذهنی فقط در فضایی که در آن احساس امنیت شود، بروز می کند.علوی تاکید کرد: کسانی که دل به مهر نظام مقدس جمهوری اسلامی بسته اند و علاقه مند به رشد این نظام هستند باید در جهتی حرکت کنند که همه ملت احساس امنیت کنند و البته در این رابطه پیشگیری مقدم بر درمان است.وی خاطر نشان کرد: نباید بگذاریم زمینه های ناامنی به وجود آید تا بعد با پدیده های ضد امنیتی و ناامنی مبارزه کنیم.وزیر اطلاعات با یادآوری این نکته که عناصر معنوی امنیت از نظر قرآن، ایمان و فرهنگ است، ادامه داد:وقتی آرامش در جامعه برقرار و ریشه در فرهنگ جامعه داشته باشد، زمینه های شکوفایی به وجود می آید.علوی با تصریح بر این که برقراری امنیت باید در چارچوب باشد، گفت:خداوند از پایمال شدن حق خود اگر سهوی وغیر عمدی باشد گذشت می کند اما از پایمال شدن حق مردم حتی ا گر سهوی هم باشد نمی گذرد.وی با بیان این که در بحث مسائل اطلاعاتی از یک طرف با حق الله و نظام مقدس جمهوری اسلامی و از طرف دیگر با حق الناس مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: فقط در موقع اضطرار باید از احکام اولیه عبور کنیم و سراغ احکام ثانویه برویم نباید با بی دقتی و تراشیدن احکام ثانویه از احکام اولیه عبور کرد.علوی با تاکید بر این که نیروهای اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار بیاورند و فقط باید تحت سیاست های مقام معظم رهبری عمل کنند، اضافه کرد: وقتی سیاست رهبر معظم انقلاب حمایت از دولت برای پیشبرد کارها است ما حق نداریم به گونه ای دیگر عمل کنیم.وزیر اطلاعات افزود:در تامین امنیت باید به کارهای اصلی بپردازیم و در جامعه باید برای تامین امنیت مسائل اصلی مانند نیاز جامعه به آزادی و پویایی در عرصه های مختلف علمی و اجتماعی را در نظر گرفت

عملکرد سئوال برانگیز صالحی امیری در خوزستان باعث عدم رای اعتماد مجلس به او گردید.در جلسه رای اعتماد نمایندگان به سه وزیر پیشنهادی دولت یازدهم آقای دکتر نادران نماینده تهران در هنگام بررسی صلاحیت صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نکات تکان دهنده ای از دوران مدیریت امنیتی آقای صالحی امیری در خوزستان افشا نمود که گوشه ای از آن تقدیم خوانندگان می گردد.الیاس نادران در این زمینه گفت: یک مقام عالی رتبه کشور در مورد شخص آقای صالحی به جناب آقای دکتر لاریجانی مسائلی را گفتند که اگر صلاح دانستند واگو می‌کنم. اما در مورد مساله خوزستان، در طول مدیریت ایشان در خوزستان دو اتفاق ناگوار افتاده است.اول این که به دلیل انفجار در لوله‌های گاز، مدیر وقت وزارتخانه از ایشان می‌خواهد که متهمین را پیدا کنند. این امر ممکن نمی‌شود. عده‌یی از رزمندگان دفاع مقدس که از خادمان ملت بودند ولی گرایش چپ داشتند را به اتهام انفجار لوله‌ها زندانی می‌کنند و آنقدر مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند که یکی از آن‌ها اقدام به خودکشی می‌کند. شکایت می‌کنند، شکایت به دفتر رهبری می‌آید. رهبر معظم انقلاب این شکایت را به دفتر بازرسی ارجاع می‌دهد و دفتر بازرسی ماموری را برای رسیدگی به پرونده به خوزستان اعزام می‌کند. آن فرد که به تعدادی از نمایندگان مجلس علنی شهادت داده است گفته است که ما به یقین دریافته‌ایم که این اتفاق به دستور ایشان صورت گرفته است.نادران با ذکر این مساله که هیات رئیسه مجلس در جریان این امر هستند، گفت:تدبیر این مساله چیزی است که قرائت می‌شود. الف:توبیخ مدیر کل اطلاعات استان خوزستان.ب:از متهمین به نحو مقتضی اعاده حیثیت شود.ج: مدیر کل اطلاعات استان خوزستان به جلب رضایت متهمین برائت یافته ملزم شود.این نماینده اصولگرای مجلس درباره قاچاق کالا در این منطقه نیز گفت:در مورد این مساله فرمانده وقت سپاه منطقه خوزستان شهادت داد و دکتر رهبر نیز که دیروز جلسه‌یی با ایشان داشتیم، قرار شد از مسئول وقت وزارتخانه در این رابطه استشهاد بگیرد. ایشان تماس گرفتند و آن فرد گواهی داد که این قاچاق توسط ایشان و دوستانشان در نفت‌کش‌ها صورت گرفته و به مراجع ذیربط نیز گزارش داده شده است. مدیر کل وقت اطلاعات بعد از اعزام ایشان از خوزستان همه موارد را گواهی کردند.نادران گفت: لازم است بدانیم که آقای صالحی در هر دوره‌یی به فراخور مقام و قدرتی که در آن بوده است چرخش کرده است از جناب آقای ری شهری تا مدیریت راست در وزارت و از 76 به بعد که اصلاح‌طلب می‌شود و 88 که در ستاد آقای موسوی حضور پیدا می‌کند و همراه همکاران وزارت اطلاعاتش به آنجا می‌رود و تا بعد از آن که خود را نماینده ولایت و حکومت می‌داند و می‌گوید من از طرف نظام ماموریت داشتم و این گزارش‌ها را به آنجا می‌فرستادم.
او ادامه داد:یک بار به من گفت شما با فلانی در دفتر مقام معظم رهبری تماس بگیر و او می‌گوید من چه همکاری‌هایی با نظام داشتم.گفتم به شرط این که شما نوار جلساتی را که اخبار دفتر را می‌بردید به ما هم بدهید تا با هم گوش بدهیم.خلاصه آن که دوستان متعدد با این عزیز تماس گرفتند و ایشان فرمودند نفیا و اثباتا نسبت به آقای صالحی هیچ نظری ندارند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲
مقتدایی ،سیدخلف موسوی را معارفه کرد.

آیین معارفه چهل و چهارمین شهردار اهواز با حضور آیةالله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،آیةالله دکتر محسن حیدری ،نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان بعد از ظهر امروز توسط دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان انجام شد.


نکته تاسف برانگیز آن که شهرداری اهواز با آن همه وسعت یک سالن اجتماعات مناسب برای برگزاری مراسم معارفه شهردار نداشت. این امر نشان می دهد در اهواز به کارها و فعالیت های اساسی نگاهی جدی نشده است.

مقتدایی:من از راه قانون حق مردم خوزستان را مطالبه خواهم کرد

استاندار خوزستان با اشاره به انتصابش به سمت استاندار خوزستان گفت: هنوز زمان نیاز است تا با پسوند استاندار خوزستان خو بگیرم. مقتدایی گفت:عنوان شهروند خوزستانی را برای خود زیبنده تر از استاندار خوزستان می دانم. استاندار خوزستان با انتقاد از نگاه صرف ملی مرکزنشینان به خوزستان گفت:اکثر جاده های مواصلاتی استان ترانزیتی است و بعد ملی دارد همین که به جاده های فرعی و بین شهری می رسید وضعیت بغرنج می شود. با این روند نزولی که تاکنون شاهد بودیم استان به جایگاه شایسته خود نخواهد رسید. استان های که از صفر شروع کردند به شاخص های توسعه رسیده اند اما خوزستان با این منابع سرشار که باید گل سرسبد استان های دیگر باشد هنوز اندر خم یک کوچه است.مقتدایی افزود: یک شرکت فولاد خوزستان به تنهایی برای اداره و توسعه استان کفایت می کند. در 15 سال گذشته فولاد میانه با سرمایه ای که فولاد خوزستان در اختیار او گذاشت احداث شد. اما بحث کمک به شهرستان کارون که می شود محدودیت ها و محذورات قانونی را بهانه می کنند. استاندار خوزستان بیان داشت : چرا باید منبع تامین اعتبار احداث فولاد شادگان و خرمشهر باید فایناس و صندوق توسعه ملی باشد چرا نباید فولاد خوزستان تامین کننده اعتبار برای فولاد خوزستان باشد.استاندار خوزستان گفت: هر مدیری استانی اگر یک جو غیرت داشته باشد حتی اگر سود با زیان برابر باشد باید در استان هزینه کند.این برای اقتدار و حاکمیت ملی نیز خوب است.استاندار خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود ابراز داشت :وقتی به برخی از محلات اهواز سری می زنی واقعا باید خجالت کشید. وظیفه حاکمیت جز رضایت مندی شهروندان نیست.من از راه قانون حق مردم خوزستان را مطالبه خواهم کرد.مقتدایی استاندار خوزستان نیز یکی از سخنرانان این مراسم بود. وی گفت: از محل در آمدهاي شركت فولاد اصفهان، تمامي جاده هاي اين استان آباد شده است ،در حالي كه نگاهي به وضعيت جاده در استان خوزستان نشان مي دهد صنايع كلان استان فايده اي براي خوزستان نداشته است.وی گفت:خوزستان نقش پدري را دارد كه همواره براي تمامي فرزندانش تلاش بسياري انجام مي دهد و هيچگاه به حق خود نمي رسد.مقتدایی به شهردار جديد اهواز توصيه كرد در انتصاب افراد جديد در شهرداري اهواز ،شايسته سالاري را ملاك قرار دهد.

رییس دادگستری خوزستان:کار کردن در شهرداری به واسطه رسوم غلط و توقعات نا‌بجا بسیار سخت است.

*محمد باقر الفت رییس دادگستری خوزستان نیز در این مراسم گفت : مدت 27 ماهی که کتانباف در خدمت مردم اهواز بود، یک کشتی طوفان‌زده را تحویل گرفت که با همت بالا و حمایت عقلای اهواز در شهرداری خدمات بسیاری را ارائه داد.الفت گفت : کار کردن در شهرداری به واسطه رسوم غلط و توقعات نا‌بجا بسیار سخت است که شهردار سابق اهواز با سلامت و بسیار خوب کار کرد.مدیرکل دادگستری استان به هنگام سخنرانی خود، وقتی که از عملکرد منصور کتان‌باف تقدیر کرد به اشتباه وی را شهردار سابق قزوین قلمداد کرد که مورد تعجب حاضرین قرار گرفت.

*در این مراسم  ناصر سودانی نماینده مجلس اهواز حضور نداشت. این در حالی بود که دو نماینده شهر اهواز به همراه نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مراسم حضور داشتند.
*از نکات جالب توجه در این مراسم، غلط املایی نوشته شده در لوح تقدیر شهردار اهواز بود که از جانب وزیر کشور به وی اهداء شده بود،در این لوح تقدیر به جای نوشتن کلمه تجارب از کلمه تجارت استفاده شده بود.
 
علاسوند :شورای شهر جایگاه خود را از قانون اساسی اخذ کرده است
 
رئیس شورای شهر اهواز در این مراسم عنوان کرد: شهرداری به تنهایی قادر به پاسخگویی به مطالبات شهری نیست. جذب سرمایه شهرداری 13 میلیارد  تومان بوده است در حالی که هزینه های جاری شهرداری سه میلیارد تومان است.رامی علاسوند مقدم افزود: با توجه به وسعت سرزمینی و جمعیتی اهواز در جهت توسعه آن انتظار داریم که در این امر استاندار جدید و مسئولان به ما کمک کنند.وی تصریح کرد: خوزستان یک ایران کوچک است و اهواز تنها کلانشهری است که تمام اقوام در کمال صلح  و آرامش در آن در کنار هم زندگی می کنند و تنها شهری بود که ارتش عراق آن را هدف راهبردی خود در جنگ با ایران خوانده بود.رئیس شورای شهر اهواز اضافه کرد: شورای شهر در راستای سالم سازی در جهت جلب اعتماد مردم برای مشارکت در ساختن شهر تلاش می کند و از استاندار می خواهیم به ما کمک کند.وزن کشی استاندار هفدهم و شهردار چهل و چهارم
 
آیةالله دکتر حیدری: شهردار جدید از اول انقلاب در سنگرهای مختلف مدیریت های موفقیت آمیزی داشته است
 
آیت الله محسن حیدری آل کثیر افزود: شهردار جدید به تعریف نیازی ندارد و از اول انقلاب هم در سنگرهای مختلف مدیریتهای موفقیت آمیزی داشته است و مدیریت شهرهایی همچون شادگان، دزفول شوشتر و آبادان که شهرهایی پرمشغله هستند از نمونه این کارهاست.حیدری اضافه کرد: سید خلف موسوی در این شهرها با تعامل صحیح و اصولی توانستند با سلیقه های مختلف کارها را با موفقیت پیش ببرند و در این امرسابقه موفقی دارد و امیدواریم با حمایت شورای شهر کارها را به خوبی پیش ببرد و با حمایت استاندار جدید بتواند منشا خدمات نیک باشد.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خوزستانه مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری است و امیدواریم شهردار جدید کارنامه درخشانی برای خود ثبت کنند.
 
فرماندار اهواز: لزوم نگاه ویژه استاندار به اهواز
 
همچنین فرماندار اهواز گفت: کارهای زیادی برای شهردار جدید باقی مانده است که شهردار جدید باید آن را تمام کند.عبدالعزیز فدعمی اظهار کرد: انتظار مردم اهواز این است که کارهای صورت گرفته توسط شهردار جدید به اتمام برسد و امیدواریم که با این کار شاهد تحولات عمرانی خوبی در اهواز باشیم.وی با بیان این که شاهد زحمات و تلاشهای کتانباف بودیم افزود: از استاندار جدید می خواهیم که برنامه ای را برای آبادانی شهر اهواز در دستور کار خود قرار دهد.فرماندار اهواز  با تقدیر از زحمات شهردار سابق اهواز تصریح کرد: کتانباف خستگی ناپذیر کار کرد و تفکر جهادی داشت و زمان برای وی مطرح نبود ضمن اینکه بدون حاشیه و تنها برای رضای خدا کار کرد.فدعمی بیان کرد: سلامت نفس و حساس بودن به بیت المال و هزینه کرد صحیح بودجه  و انحراف نداشتن آن مهمترین خصلت کاری کتانباف بوده است و آنچه مسلم رضایت مردم در کارها شرط است که دستیابی به آن از مسیر رضایت خداوند می گذرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
چو "کارون" نباشد، تن من مباد

همزمان با مناسبت فرخنده عید ولایت و امامت ،عید غدیر خم برای بار دوم و همزمان با عید بزرگ ولایت،عید غدیر خم دومین همایش مردمی در دفاع از «کارون» بعد از ظهر پنج شنبه 2 آبان با حضور اقشار مختلف جامعه در ساحل این رودخانه تاریخی برگزار شد.خوزستانی ها از هر قومیت و صنف اجتماعی از تمامی نقاط استان خود را به نوار ساحلی کارون در اهواز رساندند تا با آفرینش حماسه ای بزرگ و بیاد ماندنی بر استمرار حیات و سرزندگی کارون،شاهرگ حیاتی خوزستان تاکید نمایندخوزستانی ها در روز گذشته فارغ از هرگونه عرق و دیدگاه و جناح و منصب در محدوده بلوار ساحلی کارون جمع شدند تا بار دیگر پیام خود را در حمایت از کارون و مخالفت با انتقال آب آن به استانهای مرکزی اعلام نمایند.این همایش بزرگ در حالی برگزار شد برخوردار از پشتیبانی اکثریت مدیران استان ازجمله استاندار خوزستان رئیس سازمان محیط زیست ،نمایندگان مجلس ،اصناف مختلف و... بر خوردار بودند.در این زنجیره انسانی که متشکل از هزاران نفر بود،مردم خوزستان اتحاد و یکپارچگی خود را به تمامی دنیا نشان دادند.شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی با در دست داشتن پلاکاردهای مختلف پیام مخالفت خود را به مسئولین ذیربط رساندند.شرکت کنندگان در این مراسم از کلیه مسئولین از جمله رئیس جمهور درخواست کردند تا از انتقال آب کارون به استانهای دیگر جلوگیری نماید.چرا که با انتقال آب از خوزستان جز بیابانی باقی نمی ماند.
یکی از کشاورزان گفت: سالهاست که اجازه برداشت آب از کارون را به ما نمی دهند ،مسئولین سازمان آب و برق خوزستان این مسئله را بدلیل کم آبی بیش از حد رودخانه می دانند.به همین دلیل کشاورزی منطقه کاملا از بین رفته و بسیاری از کشاورزان رو به کار در شهرها آورده اند و فقط در فصل زمستان رو به کشت دیم گندم می کنند.


یکی دیگر از شرکت کنندگان که از حویزه در این زنجیره انسانی شرکت کرده با ذکر طرح 800 هزار هکتاری مقام معظم رهبری گفت:در صورت اجرای طرح مورد نظر حضرت آیةالله خامنه ای تحول بزرگی در حوزه کشاورزی استان و در نتیجه کل کشور ایجاد خواهد شد.گروهی از کشاورزان استان با در دست داشتن پلاکارد در این زنجیره انسانی شرکت کرده و به بیان مشکلاتشان برای خبرنگاران پرداختند.قابل ذکر اینکه در این تجمع تعدادی از نمایندگان مجلس و شورای شهر اهواز و کارون،فرمانده نیروی انتظامی خوزستان،رئیس اصناف کشاوری استان،حجةالاسلام کلاه کج رییس اداره امور کتابخانه های اهواز ،فعالان محیط زیست استان و... حضور داشتند.

حاج آقا کلاه کج تنها روحانی شرکت کننده در زنجیره انسانی حمایت کارون

در همایش دیروز چهره های فرهنگی و هنری زیادی شرکت کرده بودند تا همراه با مردم فریاد اعتراض شان نسبت به انتقال آب کارون را به مسئولان کشور برسانند.حضور حجةالاسلام کلاه کج رییس اداره امور کتابخانه های شهرستان اهواز در مراسم مردمی فوق بسیار جالب توجه بود زیرا ایشان تنها شخصیت روحانی شرکت کننده در این همایش بود.تجمع مذکور که ساعت 5 بعد از ظهر پنجشنبه شروع شد در کمال آرامش و بدون هیچگونه تشنجی پس از 2 ساعت پایان یافت.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة مولانا امیرالمومنین(ع)

نزف اجمل و اسمی آیات التهااني مع باقات من الورود والياسيمين
إلى ساحة صاحب العصر والزمان الحجة بن الحسن عجل الله تعالی فرجه و كافة ابناء الامة الإسلامية بمناسبة عيد الله الأكبر،عید الغدیر الاغر و نساله ان یثبتنا علی ولایة مولانا امیر المومنین(ع) و اولاده الطاهرینمحبتهم صراط مستقیم                     ولکن فی مسالکه عقاب

ولا سیما أبو حسن علی                  له فی الحرب مرتبة تهاب

کأن سنان ذابله ضمیر                   فلیس عن القلوب له ذهاب

وصارمه کبیعته بخم                        معاقدها من القوم الرقاب

علی الدر والذهب المصفى                 وباقی الناس کلهم تراب

إذا لم تبر من أعدا علی                        فما لک فی محبته ثواب


اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذی عَلا فی تَوَحُّدِهِ وَ دَنا فی تَفَرُّدِهِ وَجَلَّ فی سُلْطانِهِ وَعَظُمَ فی اَرْکانِهِ،وَاَحاطَ بِکُلِّ شَیءٍ عِلْماً وَ هُوَ فی مَکانِهِ وَ قَهَرَ جَمیعَ الْخَلْقِ بِقُدْرَتِهِ وَ بُرْهانِهِ،حَمیداً لَمْ یَزَلْ، مَحْموداً لایَزالُ (وَ مَجیداً لایَزولُ، وَمُبْدِئاً وَمُعیداً وَ کُلُّ أَمْرٍ إِلَیْهِ یَعُودُ). بارِئُ الْمَسْمُوکاتِ وَداحِی الْمَدْحُوّاتِ وَجَبّارُ الْأَرَضینَ وَ السّماواتِ، قُدُّوسٌ سُبُّوحٌ، رَبُّ الْمَلائکَةِ وَالرُّوحِ، مُتَفَضِّلٌ عَلی جَمیعِ مَنْ بَرَأَهُ، مُتَطَوِّلٌ عَلی جَمیعِ مَنْ أَنْشَأَهُ. یَلْحَظُ کُلَّ عَیْنٍ وَالْعُیُونُ لاتَراهُ. کَریمٌ حَلیمٌ ذُوأَناتٍ، قَدْ وَسِعَ کُلَّ شَیءٍ رَحْمَتُهُ وَ مَنَّ عَلَیْهِمْ بِنِعْمَتِهِ. لا یَعْجَلُ بِانْتِقامِهِ،وَلایُبادِرُ إِلَیْهِمْ بِمَا اسْتَحَقُّوا مِنْ عَذابِهِ. قَدْفَهِمَ السَّرائِرَ وَ عَلِمَ الضَّمائِرَ، وَلَمْ تَخْفَ عَلَیْهِ اَلْمَکْنوناتُ ولا اشْتَبَهَتْ عَلَیْهِ الْخَفِیّاتُ. لَهُ الْإِحاطَةُ بِکُلِّ شَیءٍ، والغَلَبَةُ علی کُلِّ شَیءٍ والقُوَّةُ فی کُلِّ شَئٍ والقُدْرَةُ عَلی کُلِّ شَئٍ وَلَیْسَ مِثْلَهُ شَیءٌ. وَ هُوَ مُنْشِئُ الشَّیءِ حینَ لاشَیءَ دائمٌ حَی وَقائمٌ بِالْقِسْطِ، لاإِلاهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزیزُالْحَکیمُ. جَلَّ عَنْ أَنْ تُدْرِکَهُ الْأَبْصارُ وَ هُوَ یُدْرِکُ الْأَبْصارَ وَ هُوَاللَّطیفُ الْخَبیرُ. لایَلْحَقُ أَحَدٌ وَصْفَهُ مِنْ مُعایَنَةٍ، وَلایَجِدُ أَحَدٌ کَیْفَ هُوَمِنْ سِرٍ وَ عَلانِیَةٍ إِلاّ بِمادَلَّ عَزَّوَجَلَّ عَلی نَفْسِهِ. وَأَشْهَدُ أَنَّهُ الله ألَّذی مَلَأَ الدَّهْرَ قُدْسُهُ، وَالَّذی یَغْشَی الْأَبَدَ نُورُهُ، وَالَّذی یُنْفِذُ أَمْرَهُ بِلامُشاوَرَةِ مُشیرٍ وَلامَعَهُ شَریکٌ فی تَقْدیرِهِ وَلایُعاوَنُ فی تَدْبیرِهِ. صَوَّرَ مَا ابْتَدَعَ عَلی غَیْرِ مِثالٍ، وَ خَلَقَ ما خَلَقَ بِلامَعُونَةٍ مِنْ أَحَدٍ وَلا تَکَلُّفٍ وَلاَ احْتِیالٍ. أَنْشَأَها فَکانَتْ وَ بَرَأَها فَبانَتْ. فَهُوَالله الَّذی لا إِلاهَ إِلاَّ هُوالمُتْقِنُ الصَّنْعَةَ، اَلْحَسَنُ الصَّنیعَةِ، الْعَدْلُ الَّذی لایَجُوُر، وَالْأَکْرَمُ الَّذی تَرْجِعُ إِلَیْهِ الْأُمُورُ. وَأَشْهَدُ أَنَّهُ الله الَّذی تَواضَعَ کُلُّ شَیءٍ لِعَظَمَتِهِ، وَذَلَّ کُلُّ شَیءٍ لِعِزَّتِهِ، وَاسْتَسْلَمَ کُلُّ شَیءٍ لِقُدْرَتِهِ، وَخَضَعَ کُلُّ شَیءٍ لِهَیْبَتِهِ. مَلِکُ الْاَمْلاکِ وَ مُفَلِّکُ الْأَفْلاکِ وَمُسَخِّرُالشَّمْسِ وَالْقَمَرِ، کُلٌّ یَجْری لاَِجَلٍ مُسَمّی. یُکَوِّرُالَّلیْلَ عَلَی النَّهارِ وَیُکَوِّرُالنَّهارَ عَلَی الَّلیْلِ یَطْلُبُهُ حَثیثاً. قاصِمُ کُلِّ جَبّارٍ عَنیدٍ وَ مُهْلِکُ کُلِّ شَیْطانٍ مَریدٍ. لَمْ یَکُنْ لَهُ ضِدٌّ وَلا مَعَهُ نِدٌّ أَحَدٌ صَمَدٌ لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفْواً أَحَدٌ. إلاهٌ واحِدٌ وَرَبٌّ ماجِدٌ یَشاءُ فَیُمْضی، وَیُریدُ فَیَقْضی، وَیَعْلَمُ فَیُحْصی، وَیُمیتُ وَیُحْیی، وَیُفْقِرُ وَیُغْنی، وَیُضْحِکُ وَیُبْکی، (وَیُدْنی وَ یُقْصی) وَیَمْنَعُ وَ یُعْطی، لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُ، بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلی کُلِّ شَیءٍ قَدیرٌ. یُولِجُ الَّلیْلَ فِی النَّهارِ وَیُولِجُ النَّهارَ فی الَّلیْلِ، لاإِلاهَ إِلاّهُوَالْعَزیزُ الْغَفّارُ. مُسْتَجیبُ الدُّعاءِ وَمُجْزِلُ الْعَطاءِ، مُحْصِی الْأَنْفاسِ وَ رَبُّ الْجِنَّةِ وَالنّاسِ، الَّذی لایُشْکِلُ عَلَیْهِ شَیءٌ، وَ لایُضجِرُهُ صُراخُ الْمُسْتَصْرِخینَ وَلایُبْرِمُهُ إِلْحاحُ الْمُلِحّینَ. اَلْعاصِمُ لِلصّالِحینَ، وَالْمُوَفِّقُ لِلْمُفْلِحینَ، وَ مَوْلَی الْمُؤْمِنینَ وَرَبُّ الْعالَمینَ. الَّذِی اسْتَحَقَّ مِنْ کُلِّ مَنْ خَلَقَ أَنْ یَشْکُرَهُ وَیَحْمَدَهُ (عَلی کُلِّ حالٍ). أَحْمَدُهُ کَثیراً وَأَشْکُرُهُ دائماً عَلَی السَّرّاءِ والضَّرّاءِ وَالشِّدَّةِ وَالرَّخاءِ، وَأُومِنُ بِهِ و بِمَلائکَتِهِ وکُتُبِهِ وَرُسُلِهِ. أَسْمَعُ لاَِمْرِهِ وَاُطیعُ وَأُبادِرُ إِلی کُلِّ مایَرْضاهُ وَأَسْتَسْلِمُ لِماقَضاهُ، رَغْبَةً فی طاعَتِهِ وَ خَوْفاً مِنْ عُقُوبَتِهِ، لاَِنَّهُ الله الَّذی لایُؤْمَنُ مَکْرُهُ وَلایُخافُ جَورُهُ.


 
 
وَأُقِرُّلَهُ عَلی نَفْسی بِالْعُبُودِیَّةِ وَ أَشْهَدُ لَهُ بِالرُّبُوبِیَّةِ، وَأُؤَدّی ما أَوْحی بِهِ إِلَی حَذَراً مِنْ أَنْ لا أَفْعَلَ فَتَحِلَّ بی مِنْهُ قارِعَةٌ لایَدْفَعُها عَنّی أَحَدٌ وَإِنْ عَظُمَتْ حیلَتُهُ وَصَفَتْ خُلَّتُهُ، لاإِلاهَ إِلاَّهُوَ ، لاَِنَّهُ قَدْأَعْلَمَنی أَنِّی إِنْ لَمْ أُبَلِّغْ ما أَنْزَلَ إِلَی (فی حَقِّ عَلِی) فَما بَلَّغْتُ رِسالَتَهُ، وَقَدْ ضَمِنَ لی تَبارَکَ وَتَعالَی الْعِصْمَةَ (مِنَ النّاسِ) وَ هُوَالله الْکافِی الْکَریمُ.فَأَوْحی إِلَی: (بِسْمِ الله الرَّحْمانِ الرَّحیمِ، یا أَیُهَاالرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ - فی عَلِی یَعْنی فِی الْخِلاَفَةِ لِعَلِی بْنِ أَبی طالِبٍ - وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَالله یَعْصِمُکَ مِنَ النّاسِ).مَعاشِرَالنّاسِ، ما قَصَّرْتُ فی تَبْلیغِ ما أَنْزَلَ الله تَعالی إِلَی،وَ أَنَا أُبَیِّنُ لَکُمْ سَبَبَ هذِهِ الْآیَةِ: إِنَّ جَبْرئیلَ هَبَطَ إِلَی مِراراً ثَلاثاً یَأْمُرُنی عَنِ السَّلامِ رَبّی - وَ هُوالسَّلامُ - أَنْ أَقُومَ فی هذَا الْمَشْهَدِ فَأُعْلِمَ کُلَّ أَبْیَضَ وَأَسْوَدَ: أَنَّ عَلِی بْنَ أَبی طالِبٍ أَخی وَ وَصِیّی وَ خَلیفَتی (عَلی أُمَّتی) وَالْإِمامُ مِنْ بَعْدی، الَّذی مَحَلُّهُ مِنّی مَحَلُّ هارُونَ مِنْ مُوسی إِلاَّ أَنَّهُ لانَبِی بَعْدی وَهُوَ وَلِیُّکُمْ بَعْدَالله وَ رَسُولِهِ.ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
انصاری: وزارت نیرو برای سرقت آب کارون تمامی خوزستانی ها را از بدنه وزارت بیرون کرد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از یک دهه از طرح جنجالی انتقال آب از سرچشمه‌های کارون می‌گذرد و در این مدت خشکسالی و کم‌آبی و شوری آب به علت کمبود آب در اروند به وجود آمده است.محمدسعید انصاری در نطق میان‌دستور خود با بیان اینکه ساکنین اروند،کارون و اطراف آن از طرفداران جمهوری اسلامی هستند،خطاب به رییس جمهور گفت:شما اولین رییس‌جمهوری هستید که اسم کارون را آوردید.چقدر دوست دارید مشکل حل شود؟ امیدواریم این مساله عملیاتی شود نه اینکه فقط شعاری باشد.او ادامه داد:برای خوزستان در دولت اعتدال جایگاهی نبود و در زیرمجموعه دولت نیز به آن توجهی نشد.خوزستان 80 درصد نفت کشور را در خود دارد و از نظر تولیدات کشاورزی نیز رتبه‌های نخست را کسب کرده است اما وزارت نیرو برای فرار از حق و حقوق خوزستان در زمینه آب شرب،کشاورزی و فاضلاب،معاون مدیران عامل و همه خوزستانی‌ها را از وزارت نیرو بیرون کرده و برای به سرقت بردن آب کارون و اروند تلاش کرده و می‌کند.انصاری اظهار کرد:روزی فریاد واعطشای مردم به گوش مسئولین خواهد رسید و حق خود را خواهند گرفت.مردم خوزستان فریاد می‌زنند هوا را از ما بگیرید اما کارون را از ما نگیرید.او از رییس‌جمهور خواست به داد مردم جنگ‌زده خوزستان برسد و گفت:نگذارید مردم شاهد مرگ کارون باشند.پرندگان،آبزیان، حیوانات اهلی،باغ‌ها،نخل‌ها،مراتع و انواع میوه‌های چهار فصل حیات خود را مدیون کارون و آب زندگی‌بخش آن هستند.نماینده مردم آبادان با اشاره به مشکلاتی که کم‌ آبی کارون برای مردم به وجود آورده،گفت:خرمشهر،شادگان،اهواز،ماهشهر،آبادان و دشت آزادگان با مشکلات کمبود آب بر اثر مرگ عمدی کارون مواجه هستند.این مسایل،مشکلات زیست‌ محیطی،بیکاری،کم‌ آبی،کم شدن گردشگران و تحت تاثیر قرار گرفتن مراتع زراعی را در پی داشته است.این نماینده تصریح کرد:روزی کشتی‌های اقیانوس‌ پیما در اروندرود لایروبی می‌کردند،اما امروز آب شور دریا تا خرمشهر بالا آمده و نخیلات را نابود کرده است.او گفت:بی‌تدبیری مسئولین در دولت‌های گذشته باعث این امر شده است،نگذاریم این بی‌تدبیری بار دیگر تکرار شود که خیلی دیر است.وی خطاب به رییس‌جمهور عنوان کرد: در دولت شما که همه ایرانیان به موفقیت آن دل بسته‌اند جایی برای این بی‌تدبیری‌ها نیست.انصاری از وزیر نیرو خواست به فکر آب و فاضلاب استان خوزستان باشد چرا که کسی در این مورد پاسخگو نیست.او اظهار کرد:تا کی باید مسئولین غیرمسئول را تحمل کنیم؛دولت دهم گذشت اما بی‌تدبیری‌ها هنوز باقی است دولت تدبیر چه زمانی می‌خواهد به این مسائل رسیدگی کند؟این نماینده مجلس از اخراج کارگران بومی و استخدام کارگران غیر بومی انتقاد کرد و از رییس تامین اجتماعی خواست در جهت تاسیس بیمارستان آبادان اقدام کند.وی همچنین با اشاره به جاده آبادان که محل تردد کاروان‌های راهیان نور است، از وزیر راه و شهرسازی خواست به آن رسیدگی کند.درخواست خودرو و موتورسیکلت و قایق‌های تندرو برای پاسگاه‌ها جهت تامین امنیت منطقه از دیگر مواردی بود که انصاری به آنها اشاره کرد.
او صحبت‌های خود را با عبارت "آب، آب، آب" به اتمام رساند که ابوترابی نایب رییس مجلس نیز با بیان "نفت، نفت، نفت" این عبارت را ادامه داد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان