به پایگاه اطلاع رسانی ملاثاني نيوز خوش آمدید       اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا       

 
تاريخ : شنبه چهارم آبان 1392
مقتدایی ،سیدخلف موسوی را معارفه کرد.

آیین معارفه چهل و چهارمین شهردار اهواز با حضور آیةالله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،آیةالله دکتر محسن حیدری ،نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان بعد از ظهر امروز توسط دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان انجام شد.


نکته تاسف برانگیز آن که شهرداری اهواز با آن همه وسعت یک سالن اجتماعات مناسب برای برگزاری مراسم معارفه شهردار نداشت. این امر نشان می دهد در اهواز به کارها و فعالیت های اساسی نگاهی جدی نشده است.

مقتدایی:من از راه قانون حق مردم خوزستان را مطالبه خواهم کرد

استاندار خوزستان با اشاره به انتصابش به سمت استاندار خوزستان گفت: هنوز زمان نیاز است تا با پسوند استاندار خوزستان خو بگیرم. مقتدایی گفت:عنوان شهروند خوزستانی را برای خود زیبنده تر از استاندار خوزستان می دانم. استاندار خوزستان با انتقاد از نگاه صرف ملی مرکزنشینان به خوزستان گفت:اکثر جاده های مواصلاتی استان ترانزیتی است و بعد ملی دارد همین که به جاده های فرعی و بین شهری می رسید وضعیت بغرنج می شود. با این روند نزولی که تاکنون شاهد بودیم استان به جایگاه شایسته خود نخواهد رسید. استان های که از صفر شروع کردند به شاخص های توسعه رسیده اند اما خوزستان با این منابع سرشار که باید گل سرسبد استان های دیگر باشد هنوز اندر خم یک کوچه است.مقتدایی افزود: یک شرکت فولاد خوزستان به تنهایی برای اداره و توسعه استان کفایت می کند. در 15 سال گذشته فولاد میانه با سرمایه ای که فولاد خوزستان در اختیار او گذاشت احداث شد. اما بحث کمک به شهرستان کارون که می شود محدودیت ها و محذورات قانونی را بهانه می کنند. استاندار خوزستان بیان داشت : چرا باید منبع تامین اعتبار احداث فولاد شادگان و خرمشهر باید فایناس و صندوق توسعه ملی باشد چرا نباید فولاد خوزستان تامین کننده اعتبار برای فولاد خوزستان باشد.استاندار خوزستان گفت: هر مدیری استانی اگر یک جو غیرت داشته باشد حتی اگر سود با زیان برابر باشد باید در استان هزینه کند.این برای اقتدار و حاکمیت ملی نیز خوب است.استاندار خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود ابراز داشت :وقتی به برخی از محلات اهواز سری می زنی واقعا باید خجالت کشید. وظیفه حاکمیت جز رضایت مندی شهروندان نیست.من از راه قانون حق مردم خوزستان را مطالبه خواهم کرد.مقتدایی استاندار خوزستان نیز یکی از سخنرانان این مراسم بود. وی گفت: از محل در آمدهاي شركت فولاد اصفهان، تمامي جاده هاي اين استان آباد شده است ،در حالي كه نگاهي به وضعيت جاده در استان خوزستان نشان مي دهد صنايع كلان استان فايده اي براي خوزستان نداشته است.وی گفت:خوزستان نقش پدري را دارد كه همواره براي تمامي فرزندانش تلاش بسياري انجام مي دهد و هيچگاه به حق خود نمي رسد.مقتدایی به شهردار جديد اهواز توصيه كرد در انتصاب افراد جديد در شهرداري اهواز ،شايسته سالاري را ملاك قرار دهد.

رییس دادگستری خوزستان:کار کردن در شهرداری به واسطه رسوم غلط و توقعات نا‌بجا بسیار سخت است.

*محمد باقر الفت رییس دادگستری خوزستان نیز در این مراسم گفت : مدت 27 ماهی که کتانباف در خدمت مردم اهواز بود، یک کشتی طوفان‌زده را تحویل گرفت که با همت بالا و حمایت عقلای اهواز در شهرداری خدمات بسیاری را ارائه داد.الفت گفت : کار کردن در شهرداری به واسطه رسوم غلط و توقعات نا‌بجا بسیار سخت است که شهردار سابق اهواز با سلامت و بسیار خوب کار کرد.مدیرکل دادگستری استان به هنگام سخنرانی خود، وقتی که از عملکرد منصور کتان‌باف تقدیر کرد به اشتباه وی را شهردار سابق قزوین قلمداد کرد که مورد تعجب حاضرین قرار گرفت.

*در این مراسم  ناصر سودانی نماینده مجلس اهواز حضور نداشت. این در حالی بود که دو نماینده شهر اهواز به همراه نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مراسم حضور داشتند.
*از نکات جالب توجه در این مراسم، غلط املایی نوشته شده در لوح تقدیر شهردار اهواز بود که از جانب وزیر کشور به وی اهداء شده بود،در این لوح تقدیر به جای نوشتن کلمه تجارب از کلمه تجارت استفاده شده بود.
 
علاسوند :شورای شهر جایگاه خود را از قانون اساسی اخذ کرده است
 
رئیس شورای شهر اهواز در این مراسم عنوان کرد: شهرداری به تنهایی قادر به پاسخگویی به مطالبات شهری نیست. جذب سرمایه شهرداری 13 میلیارد  تومان بوده است در حالی که هزینه های جاری شهرداری سه میلیارد تومان است.رامی علاسوند مقدم افزود: با توجه به وسعت سرزمینی و جمعیتی اهواز در جهت توسعه آن انتظار داریم که در این امر استاندار جدید و مسئولان به ما کمک کنند.وی تصریح کرد: خوزستان یک ایران کوچک است و اهواز تنها کلانشهری است که تمام اقوام در کمال صلح  و آرامش در آن در کنار هم زندگی می کنند و تنها شهری بود که ارتش عراق آن را هدف راهبردی خود در جنگ با ایران خوانده بود.رئیس شورای شهر اهواز اضافه کرد: شورای شهر در راستای سالم سازی در جهت جلب اعتماد مردم برای مشارکت در ساختن شهر تلاش می کند و از استاندار می خواهیم به ما کمک کند.وزن کشی استاندار هفدهم و شهردار چهل و چهارم
 
آیةالله دکتر حیدری: شهردار جدید از اول انقلاب در سنگرهای مختلف مدیریت های موفقیت آمیزی داشته است
 
آیت الله محسن حیدری آل کثیر افزود: شهردار جدید به تعریف نیازی ندارد و از اول انقلاب هم در سنگرهای مختلف مدیریتهای موفقیت آمیزی داشته است و مدیریت شهرهایی همچون شادگان، دزفول شوشتر و آبادان که شهرهایی پرمشغله هستند از نمونه این کارهاست.حیدری اضافه کرد: سید خلف موسوی در این شهرها با تعامل صحیح و اصولی توانستند با سلیقه های مختلف کارها را با موفقیت پیش ببرند و در این امرسابقه موفقی دارد و امیدواریم با حمایت شورای شهر کارها را به خوبی پیش ببرد و با حمایت استاندار جدید بتواند منشا خدمات نیک باشد.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خوزستانه مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری است و امیدواریم شهردار جدید کارنامه درخشانی برای خود ثبت کنند.
 
فرماندار اهواز: لزوم نگاه ویژه استاندار به اهواز
 
همچنین فرماندار اهواز گفت: کارهای زیادی برای شهردار جدید باقی مانده است که شهردار جدید باید آن را تمام کند.عبدالعزیز فدعمی اظهار کرد: انتظار مردم اهواز این است که کارهای صورت گرفته توسط شهردار جدید به اتمام برسد و امیدواریم که با این کار شاهد تحولات عمرانی خوبی در اهواز باشیم.وی با بیان این که شاهد زحمات و تلاشهای کتانباف بودیم افزود: از استاندار جدید می خواهیم که برنامه ای را برای آبادانی شهر اهواز در دستور کار خود قرار دهد.فرماندار اهواز  با تقدیر از زحمات شهردار سابق اهواز تصریح کرد: کتانباف خستگی ناپذیر کار کرد و تفکر جهادی داشت و زمان برای وی مطرح نبود ضمن اینکه بدون حاشیه و تنها برای رضای خدا کار کرد.فدعمی بیان کرد: سلامت نفس و حساس بودن به بیت المال و هزینه کرد صحیح بودجه  و انحراف نداشتن آن مهمترین خصلت کاری کتانباف بوده است و آنچه مسلم رضایت مردم در کارها شرط است که دستیابی به آن از مسیر رضایت خداوند می گذرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
چو "کارون" نباشد، تن من مباد

همزمان با مناسبت فرخنده عید ولایت و امامت ،عید غدیر خم برای بار دوم و همزمان با عید بزرگ ولایت،عید غدیر خم دومین همایش مردمی در دفاع از «کارون» بعد از ظهر پنج شنبه 2 آبان با حضور اقشار مختلف جامعه در ساحل این رودخانه تاریخی برگزار شد.خوزستانی ها از هر قومیت و صنف اجتماعی از تمامی نقاط استان خود را به نوار ساحلی کارون در اهواز رساندند تا با آفرینش حماسه ای بزرگ و بیاد ماندنی بر استمرار حیات و سرزندگی کارون،شاهرگ حیاتی خوزستان تاکید نمایندخوزستانی ها در روز گذشته فارغ از هرگونه عرق و دیدگاه و جناح و منصب در محدوده بلوار ساحلی کارون جمع شدند تا بار دیگر پیام خود را در حمایت از کارون و مخالفت با انتقال آب آن به استانهای مرکزی اعلام نمایند.این همایش بزرگ در حالی برگزار شد برخوردار از پشتیبانی اکثریت مدیران استان ازجمله استاندار خوزستان رئیس سازمان محیط زیست ،نمایندگان مجلس ،اصناف مختلف و... بر خوردار بودند.در این زنجیره انسانی که متشکل از هزاران نفر بود،مردم خوزستان اتحاد و یکپارچگی خود را به تمامی دنیا نشان دادند.شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی با در دست داشتن پلاکاردهای مختلف پیام مخالفت خود را به مسئولین ذیربط رساندند.شرکت کنندگان در این مراسم از کلیه مسئولین از جمله رئیس جمهور درخواست کردند تا از انتقال آب کارون به استانهای دیگر جلوگیری نماید.چرا که با انتقال آب از خوزستان جز بیابانی باقی نمی ماند.
یکی از کشاورزان گفت: سالهاست که اجازه برداشت آب از کارون را به ما نمی دهند ،مسئولین سازمان آب و برق خوزستان این مسئله را بدلیل کم آبی بیش از حد رودخانه می دانند.به همین دلیل کشاورزی منطقه کاملا از بین رفته و بسیاری از کشاورزان رو به کار در شهرها آورده اند و فقط در فصل زمستان رو به کشت دیم گندم می کنند.


یکی دیگر از شرکت کنندگان که از حویزه در این زنجیره انسانی شرکت کرده با ذکر طرح 800 هزار هکتاری مقام معظم رهبری گفت:در صورت اجرای طرح مورد نظر حضرت آیةالله خامنه ای تحول بزرگی در حوزه کشاورزی استان و در نتیجه کل کشور ایجاد خواهد شد.گروهی از کشاورزان استان با در دست داشتن پلاکارد در این زنجیره انسانی شرکت کرده و به بیان مشکلاتشان برای خبرنگاران پرداختند.قابل ذکر اینکه در این تجمع تعدادی از نمایندگان مجلس و شورای شهر اهواز و کارون،فرمانده نیروی انتظامی خوزستان،رئیس اصناف کشاوری استان،حجةالاسلام کلاه کج رییس اداره امور کتابخانه های اهواز ،فعالان محیط زیست استان و... حضور داشتند.

حاج آقا کلاه کج تنها روحانی شرکت کننده در زنجیره انسانی حمایت کارون

در همایش دیروز چهره های فرهنگی و هنری زیادی شرکت کرده بودند تا همراه با مردم فریاد اعتراض شان نسبت به انتقال آب کارون را به مسئولان کشور برسانند.حضور حجةالاسلام کلاه کج رییس اداره امور کتابخانه های شهرستان اهواز در مراسم مردمی فوق بسیار جالب توجه بود زیرا ایشان تنها شخصیت روحانی شرکت کننده در این همایش بود.تجمع مذکور که ساعت 5 بعد از ظهر پنجشنبه شروع شد در کمال آرامش و بدون هیچگونه تشنجی پس از 2 ساعت پایان یافت.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه یکم آبان 1392
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة مولانا امیرالمومنین(ع)

نزف اجمل و اسمی آیات التهااني مع باقات من الورود والياسيمين
إلى ساحة صاحب العصر والزمان الحجة بن الحسن عجل الله تعالی فرجه و كافة ابناء الامة الإسلامية بمناسبة عيد الله الأكبر،عید الغدیر الاغر و نساله ان یثبتنا علی ولایة مولانا امیر المومنین(ع) و اولاده الطاهرینمحبتهم صراط مستقیم                     ولکن فی مسالکه عقاب

ولا سیما أبو حسن علی                  له فی الحرب مرتبة تهاب

کأن سنان ذابله ضمیر                   فلیس عن القلوب له ذهاب

وصارمه کبیعته بخم                        معاقدها من القوم الرقاب

علی الدر والذهب المصفى                 وباقی الناس کلهم تراب

إذا لم تبر من أعدا علی                        فما لک فی محبته ثواب


اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذی عَلا فی تَوَحُّدِهِ وَ دَنا فی تَفَرُّدِهِ وَجَلَّ فی سُلْطانِهِ وَعَظُمَ فی اَرْکانِهِ،وَاَحاطَ بِکُلِّ شَیءٍ عِلْماً وَ هُوَ فی مَکانِهِ وَ قَهَرَ جَمیعَ الْخَلْقِ بِقُدْرَتِهِ وَ بُرْهانِهِ،حَمیداً لَمْ یَزَلْ، مَحْموداً لایَزالُ (وَ مَجیداً لایَزولُ، وَمُبْدِئاً وَمُعیداً وَ کُلُّ أَمْرٍ إِلَیْهِ یَعُودُ). بارِئُ الْمَسْمُوکاتِ وَداحِی الْمَدْحُوّاتِ وَجَبّارُ الْأَرَضینَ وَ السّماواتِ، قُدُّوسٌ سُبُّوحٌ، رَبُّ الْمَلائکَةِ وَالرُّوحِ، مُتَفَضِّلٌ عَلی جَمیعِ مَنْ بَرَأَهُ، مُتَطَوِّلٌ عَلی جَمیعِ مَنْ أَنْشَأَهُ. یَلْحَظُ کُلَّ عَیْنٍ وَالْعُیُونُ لاتَراهُ. کَریمٌ حَلیمٌ ذُوأَناتٍ، قَدْ وَسِعَ کُلَّ شَیءٍ رَحْمَتُهُ وَ مَنَّ عَلَیْهِمْ بِنِعْمَتِهِ. لا یَعْجَلُ بِانْتِقامِهِ،وَلایُبادِرُ إِلَیْهِمْ بِمَا اسْتَحَقُّوا مِنْ عَذابِهِ. قَدْفَهِمَ السَّرائِرَ وَ عَلِمَ الضَّمائِرَ، وَلَمْ تَخْفَ عَلَیْهِ اَلْمَکْنوناتُ ولا اشْتَبَهَتْ عَلَیْهِ الْخَفِیّاتُ. لَهُ الْإِحاطَةُ بِکُلِّ شَیءٍ، والغَلَبَةُ علی کُلِّ شَیءٍ والقُوَّةُ فی کُلِّ شَئٍ والقُدْرَةُ عَلی کُلِّ شَئٍ وَلَیْسَ مِثْلَهُ شَیءٌ. وَ هُوَ مُنْشِئُ الشَّیءِ حینَ لاشَیءَ دائمٌ حَی وَقائمٌ بِالْقِسْطِ، لاإِلاهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزیزُالْحَکیمُ. جَلَّ عَنْ أَنْ تُدْرِکَهُ الْأَبْصارُ وَ هُوَ یُدْرِکُ الْأَبْصارَ وَ هُوَاللَّطیفُ الْخَبیرُ. لایَلْحَقُ أَحَدٌ وَصْفَهُ مِنْ مُعایَنَةٍ، وَلایَجِدُ أَحَدٌ کَیْفَ هُوَمِنْ سِرٍ وَ عَلانِیَةٍ إِلاّ بِمادَلَّ عَزَّوَجَلَّ عَلی نَفْسِهِ. وَأَشْهَدُ أَنَّهُ الله ألَّذی مَلَأَ الدَّهْرَ قُدْسُهُ، وَالَّذی یَغْشَی الْأَبَدَ نُورُهُ، وَالَّذی یُنْفِذُ أَمْرَهُ بِلامُشاوَرَةِ مُشیرٍ وَلامَعَهُ شَریکٌ فی تَقْدیرِهِ وَلایُعاوَنُ فی تَدْبیرِهِ. صَوَّرَ مَا ابْتَدَعَ عَلی غَیْرِ مِثالٍ، وَ خَلَقَ ما خَلَقَ بِلامَعُونَةٍ مِنْ أَحَدٍ وَلا تَکَلُّفٍ وَلاَ احْتِیالٍ. أَنْشَأَها فَکانَتْ وَ بَرَأَها فَبانَتْ. فَهُوَالله الَّذی لا إِلاهَ إِلاَّ هُوالمُتْقِنُ الصَّنْعَةَ، اَلْحَسَنُ الصَّنیعَةِ، الْعَدْلُ الَّذی لایَجُوُر، وَالْأَکْرَمُ الَّذی تَرْجِعُ إِلَیْهِ الْأُمُورُ. وَأَشْهَدُ أَنَّهُ الله الَّذی تَواضَعَ کُلُّ شَیءٍ لِعَظَمَتِهِ، وَذَلَّ کُلُّ شَیءٍ لِعِزَّتِهِ، وَاسْتَسْلَمَ کُلُّ شَیءٍ لِقُدْرَتِهِ، وَخَضَعَ کُلُّ شَیءٍ لِهَیْبَتِهِ. مَلِکُ الْاَمْلاکِ وَ مُفَلِّکُ الْأَفْلاکِ وَمُسَخِّرُالشَّمْسِ وَالْقَمَرِ، کُلٌّ یَجْری لاَِجَلٍ مُسَمّی. یُکَوِّرُالَّلیْلَ عَلَی النَّهارِ وَیُکَوِّرُالنَّهارَ عَلَی الَّلیْلِ یَطْلُبُهُ حَثیثاً. قاصِمُ کُلِّ جَبّارٍ عَنیدٍ وَ مُهْلِکُ کُلِّ شَیْطانٍ مَریدٍ. لَمْ یَکُنْ لَهُ ضِدٌّ وَلا مَعَهُ نِدٌّ أَحَدٌ صَمَدٌ لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفْواً أَحَدٌ. إلاهٌ واحِدٌ وَرَبٌّ ماجِدٌ یَشاءُ فَیُمْضی، وَیُریدُ فَیَقْضی، وَیَعْلَمُ فَیُحْصی، وَیُمیتُ وَیُحْیی، وَیُفْقِرُ وَیُغْنی، وَیُضْحِکُ وَیُبْکی، (وَیُدْنی وَ یُقْصی) وَیَمْنَعُ وَ یُعْطی، لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُ، بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلی کُلِّ شَیءٍ قَدیرٌ. یُولِجُ الَّلیْلَ فِی النَّهارِ وَیُولِجُ النَّهارَ فی الَّلیْلِ، لاإِلاهَ إِلاّهُوَالْعَزیزُ الْغَفّارُ. مُسْتَجیبُ الدُّعاءِ وَمُجْزِلُ الْعَطاءِ، مُحْصِی الْأَنْفاسِ وَ رَبُّ الْجِنَّةِ وَالنّاسِ، الَّذی لایُشْکِلُ عَلَیْهِ شَیءٌ، وَ لایُضجِرُهُ صُراخُ الْمُسْتَصْرِخینَ وَلایُبْرِمُهُ إِلْحاحُ الْمُلِحّینَ. اَلْعاصِمُ لِلصّالِحینَ، وَالْمُوَفِّقُ لِلْمُفْلِحینَ، وَ مَوْلَی الْمُؤْمِنینَ وَرَبُّ الْعالَمینَ. الَّذِی اسْتَحَقَّ مِنْ کُلِّ مَنْ خَلَقَ أَنْ یَشْکُرَهُ وَیَحْمَدَهُ (عَلی کُلِّ حالٍ). أَحْمَدُهُ کَثیراً وَأَشْکُرُهُ دائماً عَلَی السَّرّاءِ والضَّرّاءِ وَالشِّدَّةِ وَالرَّخاءِ، وَأُومِنُ بِهِ و بِمَلائکَتِهِ وکُتُبِهِ وَرُسُلِهِ. أَسْمَعُ لاَِمْرِهِ وَاُطیعُ وَأُبادِرُ إِلی کُلِّ مایَرْضاهُ وَأَسْتَسْلِمُ لِماقَضاهُ، رَغْبَةً فی طاعَتِهِ وَ خَوْفاً مِنْ عُقُوبَتِهِ، لاَِنَّهُ الله الَّذی لایُؤْمَنُ مَکْرُهُ وَلایُخافُ جَورُهُ.


 
 
وَأُقِرُّلَهُ عَلی نَفْسی بِالْعُبُودِیَّةِ وَ أَشْهَدُ لَهُ بِالرُّبُوبِیَّةِ، وَأُؤَدّی ما أَوْحی بِهِ إِلَی حَذَراً مِنْ أَنْ لا أَفْعَلَ فَتَحِلَّ بی مِنْهُ قارِعَةٌ لایَدْفَعُها عَنّی أَحَدٌ وَإِنْ عَظُمَتْ حیلَتُهُ وَصَفَتْ خُلَّتُهُ، لاإِلاهَ إِلاَّهُوَ ، لاَِنَّهُ قَدْأَعْلَمَنی أَنِّی إِنْ لَمْ أُبَلِّغْ ما أَنْزَلَ إِلَی (فی حَقِّ عَلِی) فَما بَلَّغْتُ رِسالَتَهُ، وَقَدْ ضَمِنَ لی تَبارَکَ وَتَعالَی الْعِصْمَةَ (مِنَ النّاسِ) وَ هُوَالله الْکافِی الْکَریمُ.فَأَوْحی إِلَی: (بِسْمِ الله الرَّحْمانِ الرَّحیمِ، یا أَیُهَاالرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ - فی عَلِی یَعْنی فِی الْخِلاَفَةِ لِعَلِی بْنِ أَبی طالِبٍ - وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَالله یَعْصِمُکَ مِنَ النّاسِ).مَعاشِرَالنّاسِ، ما قَصَّرْتُ فی تَبْلیغِ ما أَنْزَلَ الله تَعالی إِلَی،وَ أَنَا أُبَیِّنُ لَکُمْ سَبَبَ هذِهِ الْآیَةِ: إِنَّ جَبْرئیلَ هَبَطَ إِلَی مِراراً ثَلاثاً یَأْمُرُنی عَنِ السَّلامِ رَبّی - وَ هُوالسَّلامُ - أَنْ أَقُومَ فی هذَا الْمَشْهَدِ فَأُعْلِمَ کُلَّ أَبْیَضَ وَأَسْوَدَ: أَنَّ عَلِی بْنَ أَبی طالِبٍ أَخی وَ وَصِیّی وَ خَلیفَتی (عَلی أُمَّتی) وَالْإِمامُ مِنْ بَعْدی، الَّذی مَحَلُّهُ مِنّی مَحَلُّ هارُونَ مِنْ مُوسی إِلاَّ أَنَّهُ لانَبِی بَعْدی وَهُوَ وَلِیُّکُمْ بَعْدَالله وَ رَسُولِهِ.ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
انصاری: وزارت نیرو برای سرقت آب کارون تمامی خوزستانی ها را از بدنه وزارت بیرون کرد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از یک دهه از طرح جنجالی انتقال آب از سرچشمه‌های کارون می‌گذرد و در این مدت خشکسالی و کم‌آبی و شوری آب به علت کمبود آب در اروند به وجود آمده است.محمدسعید انصاری در نطق میان‌دستور خود با بیان اینکه ساکنین اروند،کارون و اطراف آن از طرفداران جمهوری اسلامی هستند،خطاب به رییس جمهور گفت:شما اولین رییس‌جمهوری هستید که اسم کارون را آوردید.چقدر دوست دارید مشکل حل شود؟ امیدواریم این مساله عملیاتی شود نه اینکه فقط شعاری باشد.او ادامه داد:برای خوزستان در دولت اعتدال جایگاهی نبود و در زیرمجموعه دولت نیز به آن توجهی نشد.خوزستان 80 درصد نفت کشور را در خود دارد و از نظر تولیدات کشاورزی نیز رتبه‌های نخست را کسب کرده است اما وزارت نیرو برای فرار از حق و حقوق خوزستان در زمینه آب شرب،کشاورزی و فاضلاب،معاون مدیران عامل و همه خوزستانی‌ها را از وزارت نیرو بیرون کرده و برای به سرقت بردن آب کارون و اروند تلاش کرده و می‌کند.انصاری اظهار کرد:روزی فریاد واعطشای مردم به گوش مسئولین خواهد رسید و حق خود را خواهند گرفت.مردم خوزستان فریاد می‌زنند هوا را از ما بگیرید اما کارون را از ما نگیرید.او از رییس‌جمهور خواست به داد مردم جنگ‌زده خوزستان برسد و گفت:نگذارید مردم شاهد مرگ کارون باشند.پرندگان،آبزیان، حیوانات اهلی،باغ‌ها،نخل‌ها،مراتع و انواع میوه‌های چهار فصل حیات خود را مدیون کارون و آب زندگی‌بخش آن هستند.نماینده مردم آبادان با اشاره به مشکلاتی که کم‌ آبی کارون برای مردم به وجود آورده،گفت:خرمشهر،شادگان،اهواز،ماهشهر،آبادان و دشت آزادگان با مشکلات کمبود آب بر اثر مرگ عمدی کارون مواجه هستند.این مسایل،مشکلات زیست‌ محیطی،بیکاری،کم‌ آبی،کم شدن گردشگران و تحت تاثیر قرار گرفتن مراتع زراعی را در پی داشته است.این نماینده تصریح کرد:روزی کشتی‌های اقیانوس‌ پیما در اروندرود لایروبی می‌کردند،اما امروز آب شور دریا تا خرمشهر بالا آمده و نخیلات را نابود کرده است.او گفت:بی‌تدبیری مسئولین در دولت‌های گذشته باعث این امر شده است،نگذاریم این بی‌تدبیری بار دیگر تکرار شود که خیلی دیر است.وی خطاب به رییس‌جمهور عنوان کرد: در دولت شما که همه ایرانیان به موفقیت آن دل بسته‌اند جایی برای این بی‌تدبیری‌ها نیست.انصاری از وزیر نیرو خواست به فکر آب و فاضلاب استان خوزستان باشد چرا که کسی در این مورد پاسخگو نیست.او اظهار کرد:تا کی باید مسئولین غیرمسئول را تحمل کنیم؛دولت دهم گذشت اما بی‌تدبیری‌ها هنوز باقی است دولت تدبیر چه زمانی می‌خواهد به این مسائل رسیدگی کند؟این نماینده مجلس از اخراج کارگران بومی و استخدام کارگران غیر بومی انتقاد کرد و از رییس تامین اجتماعی خواست در جهت تاسیس بیمارستان آبادان اقدام کند.وی همچنین با اشاره به جاده آبادان که محل تردد کاروان‌های راهیان نور است، از وزیر راه و شهرسازی خواست به آن رسیدگی کند.درخواست خودرو و موتورسیکلت و قایق‌های تندرو برای پاسگاه‌ها جهت تامین امنیت منطقه از دیگر مواردی بود که انصاری به آنها اشاره کرد.
او صحبت‌های خود را با عبارت "آب، آب، آب" به اتمام رساند که ابوترابی نایب رییس مجلس نیز با بیان "نفت، نفت، نفت" این عبارت را ادامه داد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
گشایش یکصد و نود وسومین کتابخانه عمومی استان در شهرستان اندیکا
آیین گشایش کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد اندیکا بعنوان یکصد و نود و سومین (193) کتابخانه استان خوزستان با حضور مدیران استانی و محلی برگزار شد.در این مراسم حضرت آیت‌الله شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری،مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، فرماندار اندیکا و جمعی از مسولان استانی و شهرستانی اندیکا مشارکت داشتند.


نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: هم‌اکنون دشمنان اسلام، دشمنان عید غدیر در روستاهای دوردست تبلیغات مسمومی را علیه اسلام، انقلاب و مذهب تشیع به راه انداخته‌اند.آیت‌الله سیدعلی شفیعی  در آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهدای اسلام‌آباد در شهرستان اندیکا اظهار کرد: برای اولین بار توفیق پیدا کردیم تا در این شهرستان حضور پیدا کنیم و خوشحالیم که برای یک هدف مقدس آمده‌ایم که مایه خیر و برکت برای یک منطقه بوده و در آینده تاثیر عظیمی در فرهنگ، اخلاق و معنویت این مردم ولایتمدار خواهد داشت.وی در ادامه به تجلیل از مدیرکل نهاد کتابخانه‌ها پرداخت و افزود:لفته منصوری فردی فرهنگ دوست،کتاب دوست،نویسنده و عنصری فرهنگی و علمی است که از قدیم با روحانیت و نهادهای انقلابی ارتباط تنگاتنگی داشتند و این مایه افتخار است که چنین فردی را در استان به عنوان مدیرکل نهاد کتابخانه‌ها داریم.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در ادامه ضمن دعوت از مردم شهرستان اندیکا برای مطالعه کتاب به اهمیت مطالعه و نیاز امروز جهان شیعه به انسان‌هایی با سواد پرداخت و عنوان کرد:در روایات و احادیث اسلامی آمده است که کتاب‌های خودتان را حفظ کنید و نگه‌دارید که در آینده به آنها نیاز پیدا می‌کنید.وی ادامه داد: هم‌اکنون دشمنان اسلام، دشمنان عید غدیر در روستاهای دوردست تبلیغات مسمومی را علیه اسلام، انقلاب و مذهب تشیع به راه انداخته‌اند و همگی ما باید آماده مقابله با آنها باشیم و آمادگی علمی، فرهنگی، اخلاقی و معنوی را داشته باشیم تا اگر دشمن به این منطقه آمد مایوس شود و متوجه شود که مردم اینجا دوستدار انقلاب و دوستدار روحانیت هستند.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان تصریح کرد: باید بدانیم که این انقلاب امانتی در دست ما بوده که باید آن را به صاحب اصلی آن که همان حضرت ولیعصر(عج) است برسانیم.
فرماندار اندیکا نیز در ادامه همین مراسم اظهار کرد:در 16ماه گذشته شاهد افتتاح 20 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان‌های استان خوزستان بوده‌ایم که نشان از حجم عظیم کار همکاران در نهاد کتابخانه‌ها دارد.عبدالحمید فخاری‌مقدم افزود:افتتاح این کتابخانه در اندیکا باعث ایجاد تحولات بسیاری از جمله ارتقای سطح فرهنگی،سیاسی و اجتماعی مردم خواهد شد و یکی دیگر از مهمترین کارکردهای آن می‌تواند پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان این منطقه باشد.
کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد با مساحتی بالغ بر 272 متر مربع و با سرمایه گذاری 3.200 میلیارد ریالی در روستای اسلام آباد بخش آبژدان شهرستان اندیکا افتتاح شده است.با افتتاح کتابخانه عمومی شهدای روستای اسلام آباد بخش آبژدان شهرستان اندیکا، سومین کتابخانه شهرستان اندیکا و یکصد و نود و سومین کتابخانه عمومی استان خوزستان؛ آغاز به کار کرد.

ارسال توسط جمعی از نویسندگان
زنگ اول در کلاس اول ، ورژن 2 ها به صف
مقتدایی استاندار خوستان یک روز پس از معارفه دست به کار شد و زنگ تغییر مدیران خوزستان را با انتصابات جدید به صدا درآورد.عبدالحسن مقتدايي استاندار خوزستان با صدور احكام جداگانه اي ، ۷ مشاور ، ۲ مديركل و يك معاون مديركل بخش های مختلف استانداری را تعيين و منصوب كرد.به گزارش خبرنگار ما احكام صادره به شرح ذيل است :

سيروس جعفري به عنوان مشاور و مديركل حوزه استاندار،جمال درويش به عنوان مشاور و مديركل روابط عمومي و امور بين الملل ، محمد سعيد كرداني مشاور و معاون اداره كل حوزه استاندار،دكتر مرتضي مموئي مشاور درامور سياسي ، اجتماعي و تشكل هاي مردم نهاد،دكتر عبدالرسول عمادي به عنوان مشاور درامور مرتبط با آموزش و پرورش،دكتر منصور زراع نژاد مشاور درامور اقتصادي و سرمايه گذاري،دكتر سيد قاسم حسيني مشاور درامور توسعه استان خوزستان،دكتر خسرو نشان مشاور درامور فرهنگي،هنري و مطبوعاتي،دكتر فيصل سعيدي مشاور درامور حقوقي ،قراردادها و دعاوي،مهندس بيژن عاليپور مشاور درامور طرح ها و پروژه هاي عمراني

از مدت ها پیش تغییر چند مدیر استانی در دستور کار بوده اما به دلیل معرفی نشدن استاندار به تاخیر افتاده بود، این مدیران کم و بیش در جریان تغییر خود بوده یا حدس می زدند که عمر مدیریتشان به آخر رسیده است، برخی هم به دلیل بازنشستگی باید جای خود را به جوانترها بدهند. مدیرانی هم هستند که با لابی ماندگار شده اند در حالی که با توجه به عملکرد ضعیف آنها خیلی وقت پیش باید تغییر می کردند.اینک که مدیریت ارشد استان تغییر کرده و مقتدایی به عنوان استاندار جدید معارفه شده به زودی و در چند روز آینده شاهد تغییرات گسترده ای در مدیریت دستگاه های مختلف خواهیم بود. بنا بر اخبار رسیده بیش از 90 درصد مدیران استان تغییر خواهند کرد.


جناب آقای دکتر مرتضی ممویی

انتصاب جنابعالی به سمت مشاورت محترم استاندار خوزستان در امور سیاسی و اجتماعی را به شما و عموم دانشگاهیان استان بویژه مردم فهیم و اساتید فرهیخته شهر ملاثانی تبریک و شادباش میگوییم.صمیمانه ترین شادباش های ما را پذیرا باشید.

نعیم حمیدی


استاد ارجمند جناب دکتر خسرو نشان

انتصاب شایسته جنابعالی به سمت مشاور در امور فرهنگی وهنری و مطبوعاتی را تبربک می گویم.برای حضرتعالی از درگاه خدای متعال آرزوی موفقیت دارم .

( غلامی دانشجوی ارشد فقه ومبانی حقوق دانشگاه چمران )ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه سی ام مهر 1392
استقلال ملاثانی 3 - هلال احمر فارس 0


به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال شهرستان باوی،در چارچوب رقابت های لیگ سوم فوتبال کشور و در هفته ششم،امروز سه شنبه 30 مهرماه استقلال ملاثانی در ورزشگاه شهدای این شهر میزبان هلال احمر گراش استان فارس بوداین بازی که در حضور قریب به 2000 هزار تماشاگر علاقمند به اعتلای فوتبال استان انجام شد،پس از 95 دقیقه تلاش و هجوم های موفق،آبی پوشان ملاثانی موفق شدند نماینده فوتبال استان فارس را با 3 گل زیبا و دیدنی متحمل شکست سنگین کنند و جایگاه صدر جدول رقابت ها را تصاحب نمایند.
گل های تیم استقلال توسط مهدی جلیزی (2گل) و ولید وهابی با پاس های زیبای حسن حمیدی به ثمر رسید.دفاع سرسختانه و نیز هنرنمایی اسد عبادی عقاب تیز پرواز سپهر فوتبال ملاثانی برای 95 دقیقه دروازه استقلال را از هرگونه هجوم موثر حریف مصون داشت.
استقلال ملاثانی طی سه هفته اخیر در سایه اندیشه روزآمد و محاسبات دقیق سرمربی شایسته خود آقای علی خوش ذات و پشتکار کم نظیر آقای سوزنده کمک مربی خوش فکر،توانست تمامی معادلات رقبای بزرگ اش در لیگ سوم را برهم بزند و در هفته ششم با 11 امتیاز صدر جدول را در اختیار بگیرد.

حمایت ها و همراهی تماشاگران خونگرم و فهیم همچنین پشتیبانی های مستمر فرماندار شهرستان آقای مهندس سیدی و کمک های دلسوزانی همچون حاج سیدسلطان غرابی ،سعدی ،علیپور توانست جان تازه ای را در کالبد تیم استقلال بدمد و آنرا بر بلندای قله فوتبال لیگ سوم کشور بنشاند.در بازی امروز حضور لیدرهای تیم فولاد خوزستان برای تشویق آبی ملاثانی از جلوه جالب توجه بود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه سی ام مهر 1392
دبیرستان امام حسین(ع) میزبان جشن فرهنگیان و دانش آموزان بود.
به گزارش خبرنگار ما،همزمان با روزهای فرحبخش دهه ولایت و امامت و در آستانه عیدسعید غدیر روز گذشته با مشارکت معلمان و دانش آموزان شهر ملاثانی جشن باشکوهی در دبیرستان امام حسین(ع) از سوی مدیریت این مرکز آموزشی و با همکاری معاونت پرورشی منطقه باوی برگزا شد.


در آغز این آیین و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، حجةالاسلام اسماعیل بچاکیان با اشاره به ابعاد گوناگون واقعه غدیر و و جایگاه آن در تاریخ اسلام تاثیر آن به تشریح آیات و روایت مربوط به این مناسبت تاریخی پرداخت.در بخشی از سخنان خود گفت :ولایت رمز استمرار اسلام ناب محمدی(ص) و نقطه اتکا امت می باشد.هر کس راهی جز ولایت در پیش گیرد بدون تردید گرفتار کج اندیشی و دوری از خط درست زیستن خواهد شد.

در ادامه برنامه تعدادی از شاعران جوان شهر ملاثانی از جمله آقایان حسینی ،سلمان حمیدی ،قاسم کریم زاده و نبگانی با بیان اشعار حماسی و ارزنده پیرامون ولایتمداری مردم خوزستان و جایگاه امامت و مدح شخصیت امام علی (ع) به زبان عربی جلوه خاصی به مراسم بخشیدند.همچنین سرپرست اداره آموزش و پرورش در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این آیین به تبیین برنامه های این اداره در دهه ولایت پرداخت.جا دارد تا از تلاش ها و زحمات آقایان عبدالله عامری(مدیر آموزشگاه)،حاج حمید سعیدی معاون پرورشی اداره ،حسن شعیبی ، احمد حمیدی جابری و عبدالکریم مرداسی (معاونان آموزشگاه)در خصوص برگزاری این جشن شادی آفرین تقدیر و تشکر نماییم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
آیةالله جزایری: برای انتخاب مقتدایی با من مشورت شد.
آیین تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید خوزستان بعد از ظهر امروز دوشنبه با مشارکت علما ،نمایندگان ،مدیران اجرایی استان توسط رحمانی فضلی وزیر کشور انجام گرفت.استقبال از وزیر کشور با توشمال و شاهنامه در فرودگاه و نصب دهها بنر بویژه از سوی طوایف و ایل بختیاری و شرکت مناطق نفتخیز و شهرداری از نکات ویژه این آیین بود.اما مهمترین برنامه ها و حواشی آیین تودیع و معارفه بشرح ذیل می باشد.


*در این جلسه جمع زیادی از مدیران ارشد استان،فرماندهان نظامی و انتظامی،روحانیون و دانشگاهیان حضور داشتند، حکم استاندار جدید خوزستان از سوی وزیر کشور به عبدالحسن مقتدایی اهدا شد.
*مراسم آیین تودیع استاندار پیشین و معارفه استاندار جدید خوزستان در سالن اجتماعات استانداری خوزستان با حضور وزیر کشور،نمایندگان مجلس شورای اسلامی،مدیران استان خوزستان،نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.
 *وحید کیانی مشاور جوان استاندار خوزستان که با حکم حجازی دبیر بنیاد نخبگان استان نیز می باشد اجرای مراسم را برعهده داشت.
غایبان اصلی مراسم
*به استثنای دکتر ناصر سودانی نماینده مردم اهواز و عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ،16 نماینده دیگر استان در مجلس شورای اسلامی،آیةالله شفیعی،علی فلاحیان نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز در این مراسم حضور داشتند.
دفاع جانانه آیةالله از استاندار سابق: حجازی دایرة المعارف خوزستان است.
*آیت اله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز در این مراسم با دفاع تمام قد از استاندار سابق خوزستان گفت:دکتر سیدجعفر حجازی در طول این سال ها به معنای واقعی کلمه زحمات طاقت فرسایی را متحمل شد. استاندار سابق خوزستان از ساعات اولیه صبح تا پاسی از نیمه شب در محل کار خود حضور می یافت و الحق و الانصاف با دلسوزی و فشار روحی مضاعف به کار و تلاش مشغول بود.وی افزود: حجازی از اینکه امروز این مسئولیت را از دوش او برداشته اند خوشحال است.اطلاعات حجازی از جنوب تا غرب و از شمال تا شرق استان را در بر می گرفت.آیت اله موسوی جزایری به ویژگی های استاندار مقتدایی اشاره کرد و گفت: از انتصاب ایشان توسط دولت تقدیر و تشکر می کنم . من به این انتصاب خوش بین هستم و از این بابت هیچ دغدغه ای ندارم.نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز به احیای 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی موسوم به طرح مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: علیرغم عدم اجرای این طرح هم اکنون نیز استان در قطب کشاورزی در کشور مقام اول را دارد.*دکتر حجازی تلاش هایی شبانه روزی داشت و در بسیاری مواقع تا پاسی از شب به دنبال حل مسایل و مشکلات بود و جلسات کاری پی در پی و طاقت فرسایی را برای حل مشکلات اداره می کرد.وی اظهار کرد:از جمله کارهایی که در این سال ها به خوبی در استان انجام شد، تاسیس مصلای بزرگ شهر اهواز است که بعد از تهران و تبریز، بزرگترین مصلای کشور محسوب می شود.دکتر حجازی در 6 سال گذشته زحمات طاقت فرسایی را متحمل شد و قطعا وی اکنون خوشحال است که مقتدایی برای خوزستان انتخاب شده است؛ استاندار جدید نیز باید از توانمندی های آقای حجازی به عنوان دایره المعارفی از استان خوزستان استفاده کند.

سعدون زاده :رتبه آموزش و پرورش بین 29 و 30 می باشد

* سعدون زاده رییس مجمع نمایندگان استان نیز در این مراسم به بیان برخی از آمارها منتشر شده در مرکز آمار ایران و معاونت راهبردی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: نرخ رشد جمعیت استان نسبت به متوسط کشوری پایین است. در بازه زمانی 85 تا 90 جمیعت شهرهای هویزه، هفتکل ، رامشیر و مسجدسلیمان کاهش داشته است. رشد شاغلین در استان منفی بوده است.نماینده آبادن افزود این استان به یک استان مهاجرت فرس تبدیل شده است.آمارها حاکی از مهاجرت نیروهای نخبه و تحصیلکرده از استان دارد.وی رتبه آموزش و پرورش استان خوزستان را 29 و 30 در استان ذکرکرد و گفت: سطح قیمت ها در استان خوزستان بالاتر از متوسط کشوری است. در حوزه سلامت و بهداشت عمومی ، ناهنجارهای اجتماعی و مشاجرات اجتماعی و طلاق آمارها رشد فزاینده ای را نشان می دهد.

مقتدایی: كارون بهترين سمفوني وحدت در خوزستان است

*عبدالحسين مقتدايي در این جلسه رسما درخصوص انتقال آب کارون موضع گیری کرد.وی اظهار کرد:كارون بهترين سمفوني وحدت در خوزستان است.با ورود رودخانه كارون به استان خوزستان شاهد شكوفايي تمدن هاي شگرف در طول مسير اين رودخانه بوده ايم.خشك شدن و از بين رفتن كارون موجب از بين رفتن روستا ها و شهر هاي استان خوزستان و پراكندگي جمعيت منطقه خواهد شد كه خود مخل وحدت منطقه اي است . بحث انتقال آب از سرچشمه هاي كارون موضوعي اجتماعي است كه متاسفانه برخي از مديران ارشد استان هاي ذينفع از اجراي طرح انتقال آب،براي پيشبرد اهداف خود ،اين امر را به بحثي سياسي تبديل كرده اند.
دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان با توجه به سخنان وزیر کشور و لزوم ایجاد نشاط در خوزستان صحبت های خود را با طنز آغاز کرد و گفت:در فرودگاه شاهد آواز دلنشین تشمال بودیم که نی همبون کم داشت. وی به کلیپ پخش شده توسط دولت مهر اشاره کرد و گفت: من متولد مهرماه هستم و باید من استاندار دولت مهر احمدی نژاد می شدم.وی با تقدیر از وفاداری حجازی و دفاع وی از عملکرد دولت نهم و دهم گفت: اینکه حجازی می گوید توفیقات گذشته محصول توجه ویژه دولت احمدی نژاد به استان خوزستان بوده است نشان از مردانگی و وفاداری او به دولت گذشته اوست. برخی از انسان ها با تغییر قدرت نیز به همان رنگ درمی آیند که حجازی نشان داد مدیری متمایز است.استاندار جدید خوزستان در این مراسم با اشاره به مسئولیت خود در استان خوزستان در سال های 77 تا 80، خود را "مقتدایی ورژن 2" نامید و افزود: همه باید در کنار هم تلاش کنیم تا فرصت خدمت از دست نرود و وقت خود را تنها با جلسات هدر ندهیم.مقتدایی با اشاره به بحث انتقال آب کارون و مخالفت با سیاست انتقال آب گفت: مديران استان هايي كه تلاش بسياري براي انتقال آب از سرشاخه هاي كارون دارند مي توانند آب مازاد را از دهانه خليج فارس برگردانده ،تصفيه كرده و بعد انتقال آب را انجام دهند.در میان صحبت های استاندار خوزستان هنگامیکه حاضران با دست زدن خود شعف و شادمانی خود را از اظهارات وی اعلام می داشتند مقتدایی با مطایبه می گفت: الان زمان دست زدن نیست این تشویق ها را برای پیروزی تیم صنعت نفت آبادان مقابل استقلال خوزستان نگه دارید.

حجازی :امیدوارم استاندار جدید خوزستان رکورد مدت زمان استانداری من را بشکند

*در این جلسه حجازی استاندار سابق خوزستان گفت: امیدوارم استاندار جدید خوزستان رکورد مدت زمان استانداری من را بشکند و بتواند هشت سال به عنوان استاندار در این استان خدمت کند.حجازی تاکید کرد: از دولت تدبیر و امید هم تشکر می کنم که مسئولیت استانداری خوزستان را بعد از شش سال و چهار ماه و 16 روز از دوش من برداشت. من نه به خواست خودم استاندار شدم و نه به خواست خودم از این سمت رفتم. دوست دارم در استان خوزستان بمانم و به کارهای علمی و تدریس در دانشگاه ادامه دهم.استاندار سابق خوزستان گفت : در ابتدایی که قرار بود به عنوان استاندار مشغول به کار شوم استخاره کردم که بد درآمد ولی وقتی شرط گذاشتم استخاره خوب شد. برای قبول سمت استانداری خوزستان سه شرط به رئیس جمهور اعلام کرد که با هر سه آنها موافقت کرد.حجازی گفت: لازم می دانم از مردم خوزستان از جمله عشایر عرب، بختیاری و لر، نخبگان استان تقدیر کنم که در این مدت سعی کردم به گونه ای کار کنم که بتوانم باری از دوش آنها بردارم.

وزیر کشور: جادری در انتخاب مقتدایی نقش خوبی را ایفا کرد
* وزیر کشور در این مراسم گفت : حجازی را به خوبی می شناسم و قصد استفاده از وی را در یکی از استانهای دیگر به عنوان استاندار داشتم که ایشان اعلام کردند قصد خارج شدن از استان خوزستان را ندارند و به دنبال تحصیل و انجام فعالیتهای علمی در خوزستان هستند.وی افزود:عبدالحسن مقتدایی استاندار جدید خوزستان را بعد از مشورت با برخی نخبگان خوزستان از جمله نماینده ولی فقیه، نمایندگان خوزستان در مجلس و برخی دیگر از افراد انتخاب کردیم.فضلی در ادامه گفت"جا دارد از جاسم جادری رییس ستاد انتخاباتی رییس جمهور در استان خوزستان تشکر ویژه ای بکنم که در انتخاب استاندار جدید نقش خوبی ایفا کرد. به جرات می گویم خوزستان می تواند علاوه بر توسعه و آبادی معین چهار استان دیگر کشور نیز باشد این موضوع را به عنوان رئیس سابق دیوان محاسبات کشور و با عدد و رقم می گوییم.وزیر کشور در پایان گفت: چندی پیش در خدمت رهبر انقلاب بودیم و ایشان در خصوص مدیریت در استان خوزستان سوالاتی فرمودند و من ضمن معرفی استاندار جدید به ایشان اعلام کردم که یکی از اهداف اصلی وزارت کشو اجرای پروژه بزرگ توسعه ای استان خوزستان است که ایشان رضایتشان را در این خصوص اعلام کردند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
سازمان بهداشت جهانی:آلوده‌ترین شهر جهان درحال حاضر شهر اهواز در جنوب غرب ایران است

چهار روز پس از انتشار گزارش سازمان بهداشت جهانی درباره ارتباط آلودگی هوا با سرطان ریه، موسسه کوارتز براساس اطلاعات این سازمان لیستی از آلوده‌ترین شهر‌های جهان را منتشر کرده‌است.براساس گزارش تایم، باوجود اینکه این لیست در اصل در فصل بهار سال جاری منتشر شده‌است، اما مکمل خوبی برای گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی درباره ارتباط میان آلودگی هوا و سرطان ریه است. سازمان بهداشت جهانی این گزارش را طی همکاری با آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان،‌IARC،منتشر کرده‌است که بر اساس آن،آلودگی هوا بیشتر از سیگار کشیدن موجب ابتلای شهروندان به سرطان ریه می‌شود.در گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی آمده است که در سال 2010 درحدود 223 هزار نفر در سرتاسر جهان در اثر ابتلا به سرطان ریه جان خود را از دست دادند که بیش از نیمی از آنها از ساکنان کشورهای شرق آسیا و چین بوده‌اند.تا پیش از این IARC برخی از ذرات معلق آلودگی هوا از قبیل دود دیزل را به عنوان مواد سرطان‌زا اعلام کرده‌بود اما در این گزارش جدید تمامی ترکیبات موجود در آلودگی هوا به عنوان مواد سرطان‌زا معرفی شده‌اند. بر اساس این گزارش با وجود اینکه خطر ابتلا به سرطان ریه در اثر آلودگی هوا به تنهایی پایین است،‌اما وفور عوامل آلوده کننده هوا و دشواری اجتناب از این منابع از قبیل سیستم‌های حمل و نقل عمومی، نیروگاه‌ها، آلودگی‌های صنعتی و کشاورزی منجر به افزایش درصد ابتلا به سرطان می شوند.در بخش دیگری از این گزارش آمده که آلودگی هوا احتمال ابتلا به دیگر بیماری‌ها از قبیل بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش داده‌است.موسسه کوارتز بر اساس داده‌های ارائه شده در این گزارش نتیجه‌ای متفاوت از آن گرفته‌است و بر روی آلوده‌ترین شهر‌های جهان متمرکز شده‌است.براساس تحلیل موسسه کوارتز از داده‌های سازمان بهداشت جهانی،آلوده‌ترین شهر جهان درحال حاضر شهر اهواز در جنوب غرب ایران است.اهواز با جمعیتی بیش از سه میلیون نفر مرکز تولید نفت در ایران به شمار می‌رود و مانند دیگر شهر‌های لیست 10 شهر آلوده سازمان بهداشت جهانی، اهواز نیز شهری به شدت صنعتی است.در این گزارش جدید میزان آلودگی شهرها براساس میزان ذرات کوچکتر از 10 میکرومتری معلق در هر متر مکعب هوا محاسبه شده‌است و بر اساس آن چهار شهر از 10 شهر آلوده جهان به ایران اختصاص دارند.بر اساس این گزارش جدید شهر‌های اهواز در ایران،اولانباتار در مغولستان،سنندج در ایران،لودیانا در هندوستان،کوئتا در پاکستان،کرمانشاه در ایران،پیشاور در پاکستان،گابورونه در بوتسوآنا،یاسوج در ایران و کانپور در هندوستان به ترتیب 10 شهر آلوده جهان هستند.به بیانی دیگر اهواز اولین شهر آلوده جهان،سنندج سومین شهر آلوده، کرمانشاه ششمین شهر آلوده و یاسوج نهمین شهر آلوده جهان اعلام شده‌اند.
براساس این گزارش،آلودگی هوا در بخش‌هایی از جهان رو به وخامت گذاشته‌است،به ویژه در کشورهای صنعتی. شهرهایی که در این گزارش از آلوده‌ترین هوا برخوردارند عموما شهرهای مرکزی استان‌ها بوده و از جمعیت زیادی برخوردارند و به علاوه شهرهایی به شدت صنعتی هستند. برای مثال اهواز نسبت به شهرهایی مانند پکن و دهلی نو که به عنوان نقاط به شدت آلوده شهرت یافته‌اند، بسیار آلوده‌تر است و میزان ذرات معلق در هوای آن 372 در هر میلیون است درحالی که میانگین جهانی این ذرات 71 است. همچنین شاخص طول عمر در این شهر نسبت به دیگر شهرهای ایران در پایین‌ترین سطح ممکن قرار گرفته‌است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
فتح قله های افتخار توسط رزمی کاران ملاثانی
همزمان با هفته ورزش و در آستانه دهه ولایت و امامت مسابقات قهرمانی کیک بوکسینگ خوزستان صبح دیروز در شهرستان دزفول با حضور نمایندگان شهرهای استان برگزار شد.رزمی کاران شهر ملاثانی در قالب تیم 14 نفره با ارائه حرکات نمایشی و مبارزات جالب توجه در وزن های گوناگون،با کسب 13 مدال توانستند جایگاه نخست استان خوزستان را در این رشته رزمی بنام خود به ثبت رسانند.
براساس این گزارش رزمی کاران ملاثانی مجموعا 4 مدال طلا ،8 مدال نقره و 1مدال برنز را بدست آوردند که در نوع خود بسیار بی نظیر است.جالب اینکه از کاروان 14 نفره صرفا یک نفر نتوانسته به مدال دست یابد.وبگاه خبری ملاثانی نیوز ضمن تبریک به همه رزمی کاران ملاثانی در رشته کیک بوکسینگ بخاطر کسب این افتخار از تلاش ها و زحمات مربی این تیم جناب آقای سیدمهدی حسینی تقدیر و تشکر می نماید.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : شنبه بیست و هفتم مهر 1392
پایان شش سال مدیریت حجازی

به گزارش خبرنگار ما آیین تودیع و معارفه استانداران قبلی و جدید خوزستان در هفته جاری در سالن اجتماعات شهید هاشمی (واقع در خیابان فلسطین) با حضور مدیران و روسای دستگاههای اجرایی برگزار می شود.
معارفه استاندار جدید خوزستان با حضور وزیر کشور دوشنبه 29 مهرماه سال جاری صورت می‌گیرد.در این مراسم عبدالحسین مقتدایی به عنوان استاندار جدید خوزستان معرفی و از زحمات شش ساله سیدجعفر حجازی تقدیر و تشکر خواهد شد.استاندار جدید خوزستان در دوره‌های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم آبادان را بر عهده داشته است، همچنین در دولت اصلاحات استانداری‌ استان‌های خوزستان و هرمزگان را عهده‌دار بوده است.
مقتدایی کیست؟(زندگینامه)

خانواده دکتر عبدالحسین مقتدایی دارای شهرت کنارکوهی بوده و سال ها پیش پدرش به خاطر موقعیت شغلی از روستای کنارکوه (لیراوی) بوشهر به آبادان مهاجرت و در همانجا بعنوان مهاجر سکنی گزید.استاندار جدید خوزستان در خانواده لیراوی تبار به دنیا آمد.حتی هنگام آغاز جنگ تحمیلی خود و خانواده اش به بیدو و کنارکوه که روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان دیلم استان بوشهر زادگاه اجدادی شان بازگشتند .مرحوم پدرش در کنارکوه از دنیا می رود و در همان روستا بخاک سپرده می شوند.مقتدایی نخستین لیراوی است که توانست با پشتکار و ارتباطات خوب اجتماعی و بروز توانایی هایش در دوره های سوم و چهارم به نمایندگی از مردم آبادان به مجلس راه یابد.پس از آن مقتدایی پس از آن و در فاصله سال های 77 تا 80 پس از احمد خرم استاندار خوزستان بود و پس از آن به صلاحدید دولت هشتم راهی بندرعباس شد و عهده دار استانداری هرمزگان گردید.
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
جناب آقای دکتر روحانی،اقوام را به گلهای متنوع خوش بو و رنگا رنگ زیبا توصیف کرده اند

اشاره ا پیروزی گفتمان "اعتدال"در انتخابات 24 خرداد سال 92 و تغییر در رویکرد اجرایی،سیاسی،اقتصادی و سیاست خارجی بر اساس اصول و مبانی انقلاب اسلامی و رهنودهای مقام معظم رهبری فضای مناسبی برای تحرک و جنب و جوش نخبگان جامعه فراهم نمود تا با اتکا به شرایط ،مطالبات مردم و چالش های موجود به تبیین الزامات و ضرورت های جریان اعتدال گرایی در قالب جهت گیری های دولت بویژه در استان ها بپردازند.در همین راستا گفتگویی کوتاه با دکتر عباس حیصمی از شخصیت ها و نخبگان برجسته علمی،فرهنگی و اجرایی و از فعالان حوزه فکری تبیین گفتمان اعتدال گرایی انجام داده ایم که بشرح زیر از نظر می گذرد.دکتر حیصمی سوابق درخشانی مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان،حضور50ماهه درجبهه های جنگ و رسته هاي مختلف دفاع مقدس،عضوشوراي فرماندهي و مسئول واحد پرسنلي و گزينش سپاه پاسداران انقلاب اسلامي استان خوزستان،مديريت پشتيباني جنگ آ.پ سپاه پنجنم و ششم سپاه پاسداران مستقر در قرارگاه خاتم الانبياء(ص)در اهواز،مدير مجتمع آموزشي تيپ62خيبر مستقر درمناطق عملياتي جنوب(جزاير مجنون وهور هويزه و....)قائم مقام و رئيس گزينش و ارزشيابي معاونت پرورشي آ.پ استان خوزستان،رئيس سازمان گسترش تعاوني هاي توليدي وخدماتي استان زنجان،قائم مقام استاندار(درشوراي آموزش و پرورش)استان خوزستان،عضو شوراي برنامه ريزي استانداري خوزستان،مدير فرهنگي دانشجوئي دانشگاه علوم پزشكي قزوين،دبير ستاد شاهد و ايثارگر دانشگاه علوم پزشكي شهيد بابائي قزوين،معاون سلامت،معاونت تربيت بدني وسلامت وزارت آموزش و پرورش،مشاورمعاون توسعه مشاركتهاي مردمي وزير آموزش و پرورش،همكاري با مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر در کارنامه فعالیت های اجرایی و فرهنگی خود دارد.
 
س:آقای دکترحیصمی،در گزارشی که در جلسه اخیر،که با عنوان اعضای ستاد آقای روحانی در استان،در اهواز تشکیل شده بود،عنوان شد که اعضای ستاد نگذاشتند مساله انتخاب استاندار از جمع اعضای ستاد خارج شود،و اظهار داشتند که :((برخی انتخاب استاندار را از قومی خاص می خواستند که این بحث ها  مربوط به دوران جاهلیت است و برای قرن 21 نیست))،با توجه به اینکه جنابعالی ظاهرا عضو مجمع نیروهای اصلاح طلب استان در تهران بوده اید، آیا در انتخاب استانداررقابتی بین ستاد و خارج ستاد بوده است؟و آیا مجمع نیروهای اصلاح طلب هم در پی انتخاب استاندار قومی بوده است؟
ازشما سپاسگذارم و به سهم خودم از شما و همکارانتان متشکرم.در مورد مطالبی که فرمودید در جلسه اخیر اتفاق افتاده من ضمن تشکر از همه فعالان سیاسی استان و به فال نیک گرفتن این مباحث که گویای فضای زنده و باز سیاسی بعد از انتخابات اخیراست، اما چند نکته را به قصد جلوگیری از اشتباهات بعدی عرض میکنم:
اول اینکه ظاهرا برخی دوستان در آن جلسه سعی داشتند روند انتخاب استاندار را به گونه ای گزارش کنند که گویا ملاک عمده انتخاب استاندار برای دولت تدبیر و امید،در عضویت فرد در ستاد انتخاباتی رئیس جمهور محترم بوده است!!این کاملا اشتباه است،هرچند ممکن است به عنوان یک شاخص از ناحیه برخی افراد دنبال می شده و بر حسب اتفاق هم نتیجه هم همین شده،ولی بحث در این است که این خوش اقبالی را ، که ما هم به این دوستان تبریک می گوئیم، را نباید به عنوان یک شاخص اساسی و مورد نظر دولت قلمداد نمود و  خطا هائی را که برخی آقایان در دولت های قبل مرتکب شده اند و دچار انحصار گرائی و تنگ کردن حلقه بکار گیری نیروها ی توانمند شدند،را تکرار نکنند.لذا در همین جا و بعنوان اصلاح اولین خطای احتمالی،باید عرض کنم این رویکرد کاملا اشتباه است و این اظهارات اجحاف در حق استاندار محترم و انتخاب  دولت محترم است!
ثانیا فرمودید که در آن جلسه اظهار شده برخی سعی داشتند انتخاب استاندار را قومی کنند، و این بحثها در قرن 21 جائی ندارد،این هم بدلیل اینکه بدرستی بیان نشده،آنرا کم لطفی در حق شخصیت های مورد وثوق نظام می دانم ، که توضیح خواهم داد.اما قبل از توضیح باید عرض کنم ما قلبا از این انتخاب استاندار واقعا خوشحالیم و بدلیل اینکه ایشان را فردی توانا با سابقه موفق و بومی میدانیم،از ابتدا گزینه مورد نظر مجمع نیروهای اصلاح طلب استان بوده و علت تعدد گزینه ها هم،صرفا بدلیل عدم پذیرش اولیه ایشان بوده است.شاید اگر از ابتدا ایشان اعلام موافقت می کردند،تنها گزینه مورد اتفاق نظرمی بودند.با اینکه من سخنگوی مجمع نیستم اما چون مورد سئوال شمایم، ادب را در اطاعت می بینم و صرفا اطلاعات خودم را در اختیار شما می گذارم و بی شک انتظار امانتداری دارم.                                                                              
در مجمع که اندیشه بیش از 20 نفر از نیروهای منتخب اصلاح طلبان استان و قریب به 30 نفر دیگر که بعنوان مدعو حضور می یافتند بوده، ملاکهائی برای استاندار مناسب استان تعریف شد و بر همین اساس لیستی از افراد توانمند، بدون توجه به وابستگی حزبی،قومی و گروهی تهیه شد که جناب آقای مقتدائی در صدر لیست قرار داشت.
شاخص ها شامل سه محور اساسی بود:1- استاندار باید از میان چهرهای بومی با مقبولیت ملی باشد، به گونه ای که شخصیت او موجب اعتنای مسئولین بالادستی به درخواستهای منطقه ای او شود.2- بدلیل تنوع نیازهای استان و از آنجاکه بی شک وجود تخصصهای مختلف در یک نفرممکن نیست،لذا باید استاندارفردی باشد که اعتقاد والتزام به کار تیمی داشته باشد، وبتواند از توانمندیهای تمام نیروهای متخصص و توانمند استان ،و بدون قرار گرفتن در دامن گروه یا قوم خاصی،استفاده کند و نبایدانسانی انحصار طلب و خود محور(چه قومی،چه حزبی ویا باندی و گروهی) باشد.3- با توجه به تنوع قومی استان،که خود فرصت خوبی برای استان است،استاندار باید فردی باشد که بتواند همگرائی قومی ایجاد کند و مطالبات قومی،که با اصول مسلم نظام در تعارض نیست،را بدون دخالت تعلق های قومی خود،ادا کند،بویژه اقوامی که تا کنون به حاشیه رانده شده اند.لذاتاکید شد که باید فرد اعتماد ساز باشدنه اعتماد گریز و اعتماد سوز.
بنابر این ملاحظه می فرمائید، در این شاخص ها ،هیچ شاخصی بعنوان تاکید برقومی خاص و یا فعالیت در ستاد انتخاباتی و.... نبوده است واز جمله افرادی که در برخی از این جلسات حضورجدی داشتند،افراد شاخص ستاد انتخاباتی آقای دکتر روحانی بودند.پس این موارد مطرح شده ،حد اقل در آن مجمع، اصلا بعنوان شاخص ویا قابلیت ذاتی و یا حتی عرضی افراد ،مورد توجه و اعتنا نبوده است. من واقعا معتقدم بیان اینکه ((سعی شد که استاندار از جمع اعضای ستاد انتخاباتی آقای رئیس جمهور خارج نشود ...))راهم خلاف منویات و اظهارات صریح رئیس جمهورمحترم  می دانم (و اگر کسانی واقعا با این رویکرد دنبال گزینه ای بوده اند ،مرتکب تکرار اشتباه استراتژی شده اند)،و هم اجحاف و ستم بزرگی در حق آقای استاندار منتخب و قابلیتهای ذاتی او قلمداد می کنم! که حتما باید اصلاح شود.                                                              
مسئله بعدی موضوع قومی و قوم گرائی است،که متاسفانه مدتها است به نردبان صعود سیاسیون(چه بعنوان موافق و چه درچهره روشنفکری و مخالف،که ظاهرا به ضرورت نیل به مصلحت هائی درهدف گذاریهای خود در منویات سیاسی بدل شده است)،باید عرض کنم اصلا کسی دنبال این موضوع بعنوان شاخص نبوده است، حداقل در جلساتی که من بوده ام و گزارش آن را عرض کردم از این بحث ها نبود و ضرورتی هم برای عنوان این مباحث نمی بینم.نگاه غالب دوستان ما نگاهی فراتر از قوم خاص،حزب خاص و یا حتی ستاد ی خاص بوده است ،اکنون هم امیدواریم که نماینده عالی دولت و استاندار محترم،همانگونه که رئیس جمهور محترم به کرات بیان کردند،تعلق به مردم استان داشته باشد و وامدار هیچ حزب و دسته و گروهی نباشد.اما باید توضیح دهم که برادرانی که مسئله ضرورت انتخاب استاندار در این دوره از میان برادران عرب رامطرح کردند،که اینها نیزآدمهای قوم گرا، احساسی،بی ریشه و یا کوچک نبودند.بلکه انسانهای بزرگ،شناخته شده و مورد وثوق امام و رهبری اند که به اندازه تک تک سلول هایشان برای اسلام وانقلاب،وبویژه دردوران دفاع مقدس جانفشانی کردند و عزیزان خود را بعنوان شهید تقدیم اسلام و انقلاب کردند.وحتما برای طرح این نظر خود دلیل کاملا منطقی و امنیتی و در راستای منافع کلان نظام داشته اند و لوث کردن آن در چنین جلساتی و در چنین شرایطی و باچنین تعابیری اصلا شایسته نیست.زیرا خیلی بعید است که این عزیزان نمی دانستند که ما در قرن 21 هستیم!!و دیگر صلاح نیست اسمی از اقوام برده شود!!، علاوه بر این مسئله اقوام اختصاص به این استان نیست که طومار را بتوان  توسط برخی افراد و با عنوان ستاد انتخاباتی استان،بست! آیا شخص رئیس جمهور محترم و اندیشمند،جناب آقای دکتر روحانی، که اقوام را به گلهای متنوع خوش بوو رنگا رنگ زیبا توصیف کرده اند،از این قرن 21و ملزومات آن  شناخت ندارند!!و یا اینکه بخواهند ادعا کنندکه این صرفا یک تعارف بوده و خدائی ناخواسته،غیر واقعی است و هیچ قصدی برای استفاده از توانمندی اقوام نبوده است!! و اصطلاحا سرکاری است!حال آنکه در اثبات حسن نیت ایشان همین بس که فرد توانا و عالم ومدیر قوی را برای مسئله اقوام به عنوان دستیار ویژه خود انتخاب کرده اند.و آیادستیار ویژه ایشان ،حضرت آیت الله یونسی،که خود روزگاری در راس دستگاه امنیتی کشور بوده است و اقوام را بدرستی می شناسند،و وجود اقوام، با همه تنوع گویشها و حتی مذهب،را یک فرصت می داند، شناختی از قرن حاضر ندارد!!بلکه برعکس،اظهارات ایشان،دقیقا مبتنی بر یک استراتژی دقیق،منطقی و دلسوزانه دولت برای نظام و انقلاب و مردم است، و کاملا قابل دفاع و بدور از احساس است.اما سئوال من از این دوستان،که  خود اعتراف دارند حتی تشکیل ستاد در برخی مناطق استان دشوار بوده است،تا چه رسد به جلب رای آنها برای آقای دکتر روحانی،و اگر با همان منطق و رویکرد خودشان که در  آن جلسه نقل شده است ( که البته من آنرا تایید نمی کنم) مبنی براینکه،اولویت در انتصابات،با افرادی است که بیشترین سهم را در رای به آقای روحانی داشته اند،وبا عنایت به اعتراف همه که بیشترین سهم مشارکت در این انتخابات و به نفع آقای دکتر روحانی متوجه همین قوم عرب استان است،که من این اعتراف را به کرات از زبان افراد رده اول ستاد جناب آقای روحانی و با قرینه آمارشنیده ام ،آیا صحیح است بعد ازگذشت 35 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی،بازهم با سیاست های غلط ومبتنی بر توهم توطئه،و قوم هراسی های بی اساس، آب به آسیاب دشمن بریزیم و جوانان و مردم خوب عربمان را،که می توانند سردارانی برای نظام و انقلاب باشند را،با به حاشیه راندن هدفمند، به سربازانی ارزان برای دشمن بدل کنیم ؟و اصولا چرا بعضی اصرار دارند با به حاشیه راندن قوم خاصی،به ناحق سهم بیشتری را از قدرت،ثروت و اطلاعات رابرای خود فراهم کنند و حاضر نیستند خطرات بالقوه این تصمیم برای منافع کلان کشور را قبول کنند؟ وچرا در تئوری،و به دروغ،اصل چرخه نخبگان را تعریف و روشنفکرانه از آن دفاع می کنند،اما در عمل و وقتی منافع خودشان به خطر بیفتد ،آسمان ریسمان می کنند و به قرن و زمان متوسل می شوندتا آنها را از سر راه بردارند؟ ایا راه اصلاح این رویکرد که منتج به عقده های روانی اجتماعی در اقوام وفادار به نظام،که آمار 12 هزاری شهیدانشان گویای این وفاداری و دلدادگی شان به اسلام و نظام و ولایت است،می شود،درپاک کردن صورت مسئله است؟و اگر کسی هم از حق این مردم فقیر بیچاره سخنی بگوید او را متهم به تحجر کرد.آیا راه حل منطقی در رعایت عدالت اجتماعی ودخیل کردن مردم در تعین سرنوشت و اداره امور خود وافزایش رضایتمندی اقوام و خلع سلاح دشمنان نیست؟ وآیا این دقیقا همان استراتژی کلان مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور منتخب دولت تدبیر و امید و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیست؟   
واقعیت مطلب این است که برخی از سر ترس وبعضی هم برای حفظ منافع خاص خود، همیشه فقط در جهت آب شنا می کنند و راه حل سهل و آسان را در پاک کردن صورت مسئله می دانندو همواره و حتی بر خلاف باور قلبی اشان،قوم گریزی و پروسه قوم هراسی را ترویج می کنند.حال آنکه این هنر نیست،بلکه هنر در تدبیرو حل منطقی و موفقیت آمیز مسئله و رفع مخاطرات و اقعی ناشی از سو تدبیر سیاستگزاران و تصمیم سازان سنتی ودادن امید به مردم است. ویکی از فایده های تغیر دولت،در نظام جمهوری اسلامی ،همین اصلاح رویکردهای غلط وپر هزینه برای نظام است.                                 
شکی در این نیست که عده ای در پی آن هستند تا با بهانه قرار دادن محرو میت های اقوام،شکاف میان مردم و دولت را بیشتر کنند تا از این نمد برای خود کلاهی ببافند،ولی استراتژی صحیح درمقابل آن، ابا کردن و انکار واقعیت اقوام نیست ، بلکه برای بهانه گرفتن و خلع سلاح دشمن،ایجاد همگرائی در اقوام در سایه عدالت اجتماعی و خروج آنها از انزوا و حاشیه و دخیل کردن آنها در متن است.لذا من فکر می کنم پیشنهاد دهندگان ضرورت گردش نخبگان در انتخاب مدیران ارشد استان ،صرفا در راستای علاج این معضل و تنها از این منظر بوده است.این قوم هراسی که بنابر این من معتقدم که بیشترین ضرری که از ناحیه موضوع اقوام متوجه استان شده ،بیش از آنکه از سوی قوم گرایان مغرض و عوامل وا بسته به اندیشه های فرا مرزی باشد،ازناحیه قوم گریزان( با انگیزشهای منافع سیاسی) و قوم هراسی های غیر واقعی و بزرگنمائی بوده است .زیرا با رشد فکری مردم و شناختی که از پس پرده این اظهارات پیدا کرده اند، خود موجب ایجاد مقاومت منفی و قوم گرائی بازتابی وایجاد دور باطل شده است. متاسفانه اغلب با انگیزه های بردو باختها و رقابت های سیاسی بوده است!گاه آنچنان چهره تیره و ترسناکی از قومیت خاصی ترسیم میکند که حتی امربر نخبگان همان قوم هم مشتبه می شود وسراسیمه وبسیار بد قواره، منجر به اظهار نظرهائی از جنس ذکر شده  می شده است.پس  آنانی که ایده انتخاب استاندار از قومیتی خاص را مطرح می کردند،مبتنی بر این رویکرد و برای شکستن این تابو و کنار زدن قوم هراسی بی اساس و قوم گریزی بی دلیل است و در راستای ایجاد وحدت و یک دلی و افزایش اعتماد عمومی به نظام و جایگزین آن با باورهای بسته سنتی و غلط بوده است.و اتفاقا این نه تنها سازگار با قرن بیست و یکم است،بلکه از ضرورتهای آن است.
س :آقای دکتر،در همین نشست و از زبان مسئول ارشد ستاد جناب آقای دکتر روحانی بیان شد که باید در مناصب اجرائی استان،استفاده از نیروهای ستاد انتخابات در اولویت با شد،و تصریح کردندکه:((نباید انتظار داشت کسی از آموزش و پرورش فرماندار شود))،آیا این به نظر شما صحیح است؟ و آیا فکر می کنید این از سیاست های دولت تدبیر و امید است؟     
-- مسلما صحیح نیست و قطعا از سیاستهای دولت نیست،و امید وارم که چنین مطلبی بیان نشده باشد زیرا غیر قابل دفاع است،من فکر می کنم با مشی آقای روحانی این ادبیات ناسازگار است،و آنچه من از اظهارات نقل شده از جناب آقای مقتدائی در آن جلسه خواندم،معیارهای خوبی برای انتخاب نیروها بیان کرده اند که از جمله آنها:نیروهای توانا،صدوق،پاک وقابل دفاع بوده است.و ایشان به صراحت بیان داشتند که صرفا همراهی با ستاد کافی نیست و انتخاب نیروها از میان مدیران با تجربه و با ضریب سنی بالا را بدلیل ضرورت های کنونی کشوررا اجتناب ناپذیر دانسته اند. و این خود بهترین پاسخ  به طرح کننده گان این مباحث در آن جلسه بوده است .بی شک برای برون رفت کشور و استان از این شرایط اسفبار،و نیل به توسعه همه جانبه،ملاک انتخاب افراد باید قابلیت های آنها باشد نه تعلقات سیاسی و حزبی و ...،باید دست استاندار در انتخاب نیروها باز باشد و هیچ کس نباید به خود حق دهد که برای او تعیین تکلیف کند. اما مهمتر از آن چیزی که مرا بیشتر متاثر کرد، نوع مثال و ادبیاتی است که در حق فرهنگیان بیان شده است که به نظر من بی انصافی است.زیرا در سطح کشور و از جمله استان، قریب به دو سوم مدیران ارشد و موفق نظام از میان همین فرهنگیان و نیروهای آموزش و پرورش است.از سوی دیگر ما در آموزش و پرورش تنوع تخصص داریم و افرادی مشغول هستند که مفاهیم مختلفی از قبیل ،فرهنگ،سیاست،حسابداری و حسابرسی،برق،میکانیک،کامپیوتر و ارتباطات، تاریخ،و......را استادی می کنند که در برابر برخی مسئولیتهای بیان شده بسیار مهم و اساسی است. امید وارم که این اظهار نظر اصلاح شود .      
س:آقای دکتر،جلسه مذکوربه نوعی برای اعلام موجودیت یک تشکل سیاسی جدید در عرصه سیاست داخلی کشور،تحت عنوان،،کانون تدبیر و امید،،بود، آیا شرکت استاندار در این جلسه القا کننده تعلق ایشان به یک جریان خاص سیاسی(هر چند جریان قابل قبول)نیست و در این صورت این نمی تواند در نگاه مردم به او و انجام ماموریتهای مورد انتظاراز وی اثر گذار باشد؟
بهتر است ازخود ایشان پرسیده شود،چون ما از ایشان خوش فکری و تیز بینی را سراغ داریم و لابد برای این کار خود دلیلی منطقی و قابل دفاع دارند،من هم دوست دارم بدانم دلیل ایشان چه بوده است.از نظر من شاید بهتر بود شرکت نمی کردند تا این شبهات بروز نمی کرد، زیرابراساس دستورصریح قرآن کریم،انسان بایداز قرارگرفتن درموضع تهمت اجتناب کند .
زیرا همانگونه که در ابتدا عرض کردم،استاندار باید استاندار همه مردم استان و گروهها و اقوام باشد و در حق همه پدری کند و انصاف را در همه تصمیمات خود رعایت کندتا موجب همگرائی باشد.استاندار نماینده ارشد دولت است و متعلق به همه مردم و اقشار مختلف است. رئیس جمهور محترم هم به کرات اعلام فرمودند که تعلق به هیچ گروه و تشکل سیاسی خاصی ندارند.در دولت نهم و دهم هم تجربه تلخ گروهائی که تحت عنوان حامیان دولت تشکیل شدند و بعد بلای جان دولت و نظام شدند را هم داریم. لذا ما واقعا آرزو داریم که استاندار محترم تنها نماینده دولت باشند و برای حل معضلات و توسعه استان اهتمام نمایند، و تحت تاثیر هیچ  گروه خاصی قرار نگیرند،زیرا این تجربه ناموفقی است.در هر حال صمیمانه برای استاندار محترم منتخب دولت تدبیر و امید آرزوی توفیق داریم و در راستای موفقیت شان در این ماموریت مهم از ایشان حمایت کامل می نمائیم تاشاهد توسعه استان و برون رفت ازاین نابسامانی باشیم.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392
آیةالله مکارم شیرازی در خصوص تغییر و مهاجرت مذهبی در استان های غربی و شرقی هشدار داد.
فشار به اقلیت‌هایی از شیعیان در برخی مناطق برای اجبار آن‌ها به مهاجرت و تغییر نسبت مذهبی از دیگر اقدامات وهابی‌ها محسوب می‌شود.آیت‌الله مکارم شیرازی به اقداماتی مشابه از سوی وهابی‌ها در شهرهایی همچون مشهد، شیراز و ارومیه اشاره کرد و گفت: اکنون در اطراف مشهد می‌بینیم که اهل سنت در حال خرید زمین و خانه‌ها از شیعیان هستند تا نسبت جمعیتی خود را افزایش دهند.استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه ارتباطی بسیار نزدیک میان وهابی‌ها و رژیم صهیونیستی حاکم است عنوان داشت: در هر حال هر چه بر فعالیت‌های این گروه‌ها افزوده شود در نهایت به نفع اسرائیل خواهد بود.وی با اشاره به توصیه‌ها و هشدارهای خود نسبت به اینگونه فعالیت‌ها در دیدار با مقامات کشوری گفت: به مسئولان گفته‌ام که اگر امروز برای این مشکلات چاره‌ و تدبیری نیندیشند شاید کار به جایی برسد که نتوان اقدامی کرد.آیت‌الله مکارم شیرازی خواستار تشکیل کارگروه‌هایی به منظور مقابله منسجم و مناسب با اقدامات وهابی‌ها شد و افزود: در این زمینه هیچ بن بستی نیست و باید تلاشمان را بیشتر کنیم.این مرجع تقلید اضافه کرد: اینکه گروهی با هدف مقابله فکری با وهابیت کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) را برگزار کنند اقدامی بسیار خوب و پسندیده است و موجب نشر مکتب تشیع خواهد شد و برکات آن به همه کشور و نظام اسلامی خواهد رسید؛ باید توجه داشت حتی اگر یک ریال برای ترویج مبانی مکتب اهل بیت(ع) خرج شود در حقیقت کمک به امنیت و ثبات نظام اسلامی خواهد بود.
وی برگزاری کنگره خطر وهابیت تکفیری برای اسلام، مسلمین و بشریت در سال آینده را مورد توجه قرار داد و گفت: پیش نشست این کنگره اخیراً در قم و با حضور علمای اهل سنت برگزار شد و آن‌ها در این مراسم سخنرانی کردند و استقبال خوبی هم داشتند ولی مشاهده کردیم که رسانه‌های وهابی و غربی با هجمه تبلیغاتی درصدد بودند که اینگونه القا کنند مراجع تقلید در قم می‌خواهند به اهل سنت فشار بیاورند و این نشانه دروغ‌گویی آن‌ها است.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دروغ‌های وهابی‌ها به حدی رسیده که شیعیان را تکفیری اعلام کرده‌اند عنوان داشت: تنها نگاهی به رساله‌های مراجع تقلید شیعه نشان می‌دهد که ما فقط ناصبی‌ها و خوارج را جزو کفار می‌دانیم و حقوق سایر پیروان مذاهب اسلامی را محترم می‌شماریم.این مرجع تقلید افزود: یکی از وظایف شیعیان در شرایط کنونی ابهام‌زدایی و آشکار کردن دروغ‌های وهابی‌هاست زیرا آن‌ها حتی در کتاب‌های علمی خود هم به راحتی دروغ می‌گویند و به شیعه تهمت می‌زنند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392
بازگشت به خانه اول !

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با صدور حکمی حیدر بهمنی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب منصوب کرد.با صدور حکمی از سوی رکن‌الدین جوادی مدیر عامل شرکت ملی ایران ضمن برکناری حمید بورد، حیدر بهمنی مدیر عامل اسبق شرکت ملی حفاری ایران را به عنوان، مدیرعامل جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب منصوب کرد.


حیدر بهمنی پیش از این به عنوان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران مشغول به کار بود که در ماه‌های پایانی دولت دهم با موافقت وزیر سابق نفت بازنشسته شده بود.شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با در اختیار داشتن 3 میلیون بشکه ظرفیت تولید نفت بزرگترین شرکت بهره‌بردار نفتی کشور و یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی منطقه خاورمیانه است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم مهر 1392
رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًاعیدقربان،جشن رهایی ازاسارت نفس وشکوفایی ایمان ویقین ،عیدسرسپردگی وبندگی،عیدنزدیک شدن دلها به قرب الهی برهمه مسلمانان مبارک باد

ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم مهر 1392
جادری: زمان طرح مسائل قومی که استاندارباید از فلان قوم باشد گذشته الان در قرن 21 هستیم.
به گزارش خبرنگار ما نشست اعضای ستاد مرکزی دکترحسن روحانی در استان با مشارکت تقریبی دویست نفر از فعالان ،بعد از ظهر امروز دوشنبه 22 مهر در حسینیه مهدی سنجری واقع در خیابان اقبال برگزار شد.
پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ابتدا پوریان مسئول ستاد شهرستان مسجدسلیمان در گزارش کوتاهی با بیان مشکلات راه اندازی ستاد روحانی در این شهر با توجه به گرایش قریب به اتفاق مردم مسجد سلیمان به آقای محسن رضایی در روزهای پیش از انتخابات 24 خرداد پرداخت و گفت:می دانید در انتخابات خرداد 92 همه مردم شهر مسجد سلیمان براساس غیرت و تعصب طرفدار آقا محسن بودند ولی با اشاره آقای مقتدایی علیرغم میل قلبی ستاد آقای روحانی را راه اندازی کردیم و کار خیلی سخت بود.ما از دولت تدبیر و امید و شخص آقای روحانی بخاطر انتخاب فرزند برومند ایل بختیاری بعنوان استاندار خوزستان تشکر می کنیم .همه بدانند برای ما قومیت گرایی معنا ندارد و شاهد ما حمایت از آقای جادری است.
در ادامه جلسه آقای جاسم جادری رییس ستاد ضمن بزرگداشت روز عرفه و اعیاد قربان و غدیر و نیز تبریک انتصاب دکتر مقتدایی به سمت استاندار خوزستان به بیان گزارشی از روند انتخاب استاندار پرداخت و گفت: من و آقای مقتدایی طی این مدت در کنار هم بودیم و علیرغم اینکه آقای مقتدایی بخاطر بنده کنار کشیده بود اما وقتی اوضاع بشکل دیگری رقم خورد و مجموعه ها و افرادی خارج از ستاد مطرح شدند،دولت و وزارت کشور از بنده خواستند تا پا پیش بگذارم و برای حل مشکل،آقای مقتدایی را برای پذیرش مسئولیت استانداری خوزستان قانع کنم که الحمدوالله ایشان پذیرفت و نگذاشتیم این مساله از جمع اعضای ستاد خارج شود.انصافا شایستگی های آقای مقتدایی بسیار بالاتر از استانداری خوزستان است و همه ما امروز بابت انتخاب ایشان خوشحال هستیم.
آقای جادری با اشاره به اصرار و مباحث طرح شده مبنی بر لزوم انتخاب استاندار از یک قومیت خاص گفت: انتظار این بود که این تابو شکسته شود که نشد،البته طرح مطالبات قومی و اینکه باید استاندار حتما از یک قومیت خاص باشد درست نیست و ما امروز در قرن بیست و یکم هستیم و طرح مسائل قومیتی مربوط به زمان جاهلی است. با انتخاب آقای مقتدایی ما به آرزوی خود رسیدیم .اما باید بپذیریم راه اندازی ستاد در مناطق بختیاری نشین باتوجه به کاندیداتوری آقای محسن رضایی کاری سخت مشکل بود چون عرب ها از اول با آقای روحانی بیعت کردند اما دوستان زحمات بسیاری کشیدند و ستادها را در مناطق لر و بختیاری راه اندازی و فعال کردند،کارشان بسیار سخت بود.
وی به تشکل کانون تدبیر و امید در سطح کشور پرداخت و افزود:در حال حاضر یک تشک سیاسی تحت عنوان کانون تدبیر و امید در سطح کشور راه اندازی شده و در تهران از من خواسته شد تا مسئولیت این تشکیلات را بعهده بگیرم .بنده نیز فعلا آقای کلانتر هرمزی که از نیروهای خوشفکر و فعال هستند را بسمت دبیر این تشکیلات معرفی تا ان شاءالله با برگزاری جلسه و انتخاب 20 نفر بعنوان شورای مرکزی اقدام نمایند.
آقای جادری استفاده از نیروهای ستاد در مناصب اجرایی استان را اولویت دانست و گفت:برادران باید به محدویت های آقای مقتدایی توجه کنند ،نمی شود هرکسی را فرماندار گذاشت نباید کسی از آموزش و پرورش انتظار داشته باشد که فرماندار شود.
در ادامه نشست آقای دکتر مقتدایی استاندار خوزستان طی سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه تشکل ها در فرایند دولت سازی و تربیت کادرهای مورد نیاز نظام اجرایی گفت: باید در قالب تشکیلات قوی و منسجم سعی کنیم ضمن کادر سازی به دولت در راه تحقق شعارها و مطالبات کمک کنیم.
آقای مقتدایی افزود: امروز دوره شعار گذشت و باید با منطق و استفاده از توان همه نیروها به کار و تلاش بپردازیم.من فرد غیرقابل نفوذام اما بسیار رفیق باز هستم.در زمینه استفاده از افراد توان،صداقت و پاکی آنان برایم مهم است.دوستان اگر می خواهند کسانی را جهت مسئولیت ها پیشنهاد بدهند باید توانایی آنها را در نظر بگیرند ما کسانی را بکار می گیریم که قابل دفاع باشند و صرف همراهی آنان با ستاد کافی نیست.در حال حاضر با پذیرش مدیریت اجرایی استان و تحقق خواسته ستاد باید مسئولیت پاسخگویی به مردم و منتقدان را نیز بپذیریم چون در آینده اگر مشکلی پیش آمد مردم از ما خواهند پرسید و ما نیز باید جوابگوی آنها باشیم.
مقتدایی در ادامه بر لزوم افزایش آستانه تحمل یکدیگر و پذیرش انتقاد تاکید کرد:در این موقعیت و برای موفقیت دولت باید سعی کنیم آستانه تحمل خود را بالا ببریم و اگر دیدیم یکی از برادران توانمند مسئولیتی را قبول کرد و توانست اهداف ما را محقق کند باید خوشحال باشیم.زیرا قرار نیست که همه اعضای ستاد مسئولیت اجرایی بگیرند.

استاندار خوزستان گفت: منطق و عقلانیت باید در تصمیم گیری ها دخیل باشد. استاندار خوزستان بیان داشت: در چنین شرایطی است که افراد شاخص و محوری در انتخابات تعیین کننده هستند.استاندار خوزستان استفاده از مدیران باتجربه و ضریب سنی بالا را در شرایط کنونی کشور یک ضرورت انکارناپذیر دانست و گفت: اما باید کشور را به سمت تربیت مدیران جوان ، انقلابی و متعهد سوق داد. مقتدایی ادامه داد: برای نظام مدیریتی خوشایند نیست که از نیروهای با معدل سنی بالا استفاده کند اما شرایط کنونی کشور جای آزمون و خطا را در عرصه مدیریتی کشور باقی نگذاشته است.نماینده عالی دولت در خوزستان یادآورشد: تربیت نیروهای کارآمد باید در دستور کار قرار گیرد. اگر تشکلات سیاسی و اجتماعی و نهادهای غیردولتی در جامعه گسترش نیابد دیری نخواهد گذشت که کشور در عرصه مدیریتی زمین گیر شود.استاندار خوزستان به پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کردو گفت: مردم با انتخاب شخصیتی آزموده و باتجربه در نظام خواستار فضای بازتر و تلطیف شده در کشور شدند که استان خوزستان باتوجه به آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری به این سمت و سو پیش خواهد رفت.مقتدایی یادآورشد: نباید احزاب در استان و کشور قائم به افراد شاخص آن باشد. خط قرمز فعالیت سیاسی همه باید قانون باشد.قانون فصل خطاب همه گروه ها و جریان سیاسی قرار گیرد.مقتدایی ادامه داد: تاثیرگذاری افراد شاخص احزاب و گروه ها در انتصابات مدیریتی تا آنجایی مورد قبول است که قانون و عدل حکمفرما باشد. تا زمانی که بین قانون و گروه های سیاسی تعارض وجود داشته باشد کشمکش های سیاسی و دلخوری ها ادامه خواهد داشت.
حاشیه ها:

*مقتدایی هنگام ورود به جلسه که زمانی از آغاز آن گذشته بوددر ردیف انتهایی و نزدیک درب خروجی حسینیه نشست.تلاش برخی افراد شاخص از جمله جادری و سیدرسول موسوی برای کشاندن او به صدر مجلس موثر نیافتاد .مقتدایی در واکنش به اصرار زیاد مجریان جلسه گفت :اگر اصرار کنید از جلسه خارج می شوم.و پس از مکثی کوتاه ادامه داد :"اینها نمی دونند من آدم یک دنده هستم."
*در این جلسه تعداد انگشت شماری از فعالان عرب ستاد روحانی در استان همچون آقایان جادری ،سیدرسول موسوی و 7 نفر دیگر حضور داشتند.
*مشارکت برادران بختیاری در این نشست بسیار پررنگ بود بطوریکه حتی برخی از فعالان ستاد انتخاباتی آقای رضایی همچون شهردار لالی در این جلسه حضور داشته اند.
*آقای مقتدایی در ابتدای سخنان خود تقاضا کرد که سخنانش در این جلسه رسانه ای نشود و دوستان خبرنگار حتی اگر هم ضبط کردند باید حق تکذیب را محفوظ بدارند.البته در اواسط صحبت ها وقتی که چند جمله طلایی بر زبان راند گفت: اشکال ندارد این بخش رسانه ای شود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم مهر 1392
نقد از دولت و دولتمردان نعمت بزرگی است که باید برابر آن با کمال تواضع سر فرود آورد

روحانی که در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری سخن می‌گفت، همچنین سال تحصیلی 92 93 را به همه دانشگاهیان تبریک گفت و تصریح کرد: همه مسئولان بدانید اگر جو را امنیتی کردید، نفاق را توسعه داده‌اید.وی با بیان این‌که دولت تدبیر و امید به دانشگاه آزاد و منتقد، فرهنگ‌دوست، اندیشه‌ورز و تعلیم دهنده شهروند متخصص ، مشارکت‌جوی و آگاه افتخار می‌کند، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید از دانشگاه می‌خواهد در تمام زمینه‌ها به کمک دولت بیاید.وی با بیان این‌که شما دانشگاهیان و دانشجویان بودید که 24 خرداد 92 را آفریدید، تصریح کرد: تدبیر و امید و اعتدال را به ناامیدی، افراط و تفریط پیروز ساختید و این ندای دانشگاهیان و فرهنگیان بود که ملت عزیز ما آن را به گوش جان خریدند و در انتخاباتی شکوهمند شرکت کردند و حماسه مورد نظر رهبری معظم انقلاب را آفریدند و ان‌شاءالله همین مردم و دانشگاه حماسه اقتصادی را نیز می‌آفریدند.


نقد دانشجویان همان قدر زیباست که حمایت آنها زیباست،

رییس‌جمهور با بیان این‌که نقد دانشجویان همان قدر زیباست که حمایت آنها زیباست، گفت: مگر نقد، حمایت نیست، نقد از دولت و دولتمردان نعمت بزرگی است که باید برابر آن با کمال تواضع سر فرود آورد و نقد دلسوزانه و سازنده برای دولت و کشور می‌تواند ثمرات ارزشمندی به همراه داشته باشد.روحانی با بیان این‌که درست است که دانشگاه مرکز حزب نیست، افزود: فعالیت یک دانشجو و دانشگاه ولو سیاسی و اجتماعی که حق طبیعی اوست به عنوان عضو یک حزب نخواهد بود و دانشجو از منظر یک سیاستمدار نمی‌خواهد به مسائل بنگرد، بلکه دانشگاه به مثابه عالم و اندیشمند و روشنفکر به مسائل اجتماعی و سیاسی می‌نگرد.وی افزود: نه تنها آشنایی دانشجویان به مسائل مهم سیاسی کشور، منطقه و جهان مفید است، بلکه ضروری است، اما یادمان نرود که رسالت اصلی دانشگاه، تولید علم و فناوری است و همان‌طور که دانشگاه، شهروند متخصص را می‌سازد و تحویل جامعه می‌دهد شهروند مشارکت‌جوی آگاه را نیز تحویل جامعه خواهد داد.

دانشجویان باید به مسائل سیاسی و اجتماعی به معنای عام کلمه آگاه و آشنا باشند

رییس‌جمهور با بیان اینکه دانشجویان باید به مسائل سیاسی و اجتماعی به معنای عام کلمه آگاه و آشنا باشند، اظهار کرد: مقصود از سیاست تنها بحث‌های مهم سیاست داخلی و خارجی نیست، بلکه مقصود از حضور دانشگاه و دانشجو و اساتید در مسائل سیاسی و اجتماعی یعنی حضور در فعالیت‌،‌در حوزه محیط زیست، مسائل فرهنگی، سیاست داخلی و خارجی و به ویژه در شرایط حاضر فعالیت در عرصه اقتصادی.روحانی با بیان این‌که همان‌طور که از اقتصاد دانش‌بنیان حرف می‌زنیم و مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، باید بدانیم امروز مرکب پیشرفت جهان، علم و دانش است و افزود: قدرت در دنیای امروز در سایه علم و دانش است که تعبیر مصرع هر که توانا بود هر که دانا بود، همین است.


باعث سرشکستگی دولت است که دانشجو و استادش به خاطر بهانه‌جویی عده‌ای دم فرو بندد

وی با اشاره به این‌که بی‌تردید دانشگاه و دانشجو باید مدیریت آینده، اقتصاد آینده و سیاست آینده را بر دوش بگیرد، تصریح کرد: افتخار می‌کنیم بخشی از دولت تدبیر و امید از اساتید بنام دانشگاه‌های کشورمان هستند و باید توجه داشته باشیم که تنها نباید اقتصاد دانش‌بنیان باشد، بلکه سیاست، فرهنگ و سیاست خارجی هم باید دانش‌بنیان باشد و به طور کل دولت مدرن یعنی دولت دانش‌بنیان و در تمام رشته‌ها علم و دانش باید حاکم باشد و این امر زمانی تحقق می‌یابد که دانشگاهیان‌مان محیط آزاد نقد، اندیشه و اظهارنظر داشته باشند.رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که باعث سرشکستگی یک دولت است که دانشجویش و یا استادش به خاطر بهانه‌جویی عده‌ای دم فرو بندد و نتواند اظهارنظر کند، گفت: دانشگاه جای بیان اظهارنظر است و در دانشگاه یک زبان را بیشتر نمی‌پذیریم و آن زبان علم، خرد و عقلانیت است.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم مهر 1392
حج سال 91 با مدیریت دکتر موسوی همچنان بعنوان شاخص برتر است
علیرغم کاهش رقم حجاج ایرانی از 76 هزار در سال گذشته به 64 هزار نفر در سالجاری و واگذاری 50 درصد *پروازهای نقل و انتقال زائران ایرانی به شرکت هواپیمایی عربستان سعودی،میانگین تاخیر پروازهای خروجی افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته است .براساس اعلام مدیر حمل و نقل هوایی ستاد اجرایی حج:میانگین تاخیر پروازهای رفت به حدود 20 دقیقه رسیده است این در حالی است که در حج 91 انتقال 76هزار زائر صرفا با پرواز شرکت های داخلی (ایران ایر و ماهان) انجام و میانگین تاخیر  6 دقیقه بوده است ،جالب اینکه در حج امسال میزان میانگین تاخیر در ایستگاههای پروازی اهواز ،رشت و کرمان به حدود 2 ساعت رسیده اما طی مدت مشابه در سال گذشته ماکزیمم(حداکثر) تاخیر 30 دقیقه بوده است.*از جمله تفاوت های حج سال 91 با عملیات سالجاری اینست که در سال گذشته حدود 700 دستگاه اتوبوس کار جابجایی زائران در سطح شهر مکه را بعهده داشته اند،ولی در حج امسال این تعداد به 500دستگاه کاهش یافته است.
*میزان سرانه دارو حج 92 نیز بشکل عجیبی افزایش یافته است.بطوریکه مرکز پزشکی حج امسال حدود 300 تن انواع اقلام دارویی به عربستان ترانزیت کرده است که با تقسیم حجم داروها بر تعداد زائر اعزامی ،می توان گفت تقریبا برای هر زائر حدود 6 ونیم کیلو دارو در نظر گرفته شده است که این امر سبب اتلاف سرمایه ها و همچنین افزایش میزان داروهای تاریخ مصرف گذشته در انبارها خواهد شد.موسوی در اتاق فرمان عملیات انتقال حجاج به مشاعر
*در حج سال گذشته عملیات انتقال 76 هزار زائر ایرانی به مشاعر در روز هشتم ذالحجه با رمز یا صاحب الزمان(عج) از ساعت12 روز هشتم ذالحجه آغاز و تقریبا تا ساعت 9 شب به اتمام رسید ،اما براساس گزارش واصله علیرغم جمعیت کم زائران نسبت به سال گذشته عملیات انتقال حجاج دیشب تا ساعت 1 بامداد نهم ذالحجة آنهم بیشتر با استفاده از اتوبوس های رو باز بطول انجامیده استارسال توسط جمعی از نویسندگان
جامعی : چهار شهرستان در برگزاری این مانور بزرگ همکاری می کنند.

به گزارش خبرنگار ما ،بزرگترین مانور مدیریت بحران و کاهش بلایای طبیعی با مشارکت داوطلبان هلال احمر و دستگاههای اجرایی چهار شهرستان با مدیریت و همکاری فرمانداری باوی (ملاثانی) و جمعیت هلال احمر استان خوزستان امروز دوشنبه 22 مهرماه و بمناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی برگزار می شود.


در همین راستا حجةالاسلام و المسلمین جامعی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گفت:با برنامه ریزی های انجام شده توسط مدیران جمعیت و همکاری فرماندار باوی و مشارکت نهادها و سازمان های اجرایی چهار شهرستان بزرگترین مانور کاهش بلایای طبیعی استان خوزستان امروز در ملاثانی و در نوار ساحلی رودخانه کارون برگزار خواهد شد.جامعی افزود: حدود هزار نفر از عوامل مجرب و داوطلب هلال احمر و سایر دستگاهها بویژه سازمان جوانان در این مانور همکاری خواهند کرد.جامعی در پایان به برخی از برنامه های فرهنگی هفته کاهش بلایای طبیعی اشاره و گفت:بدون تردید عنصر معنویت و توسل به ذات باریتعالی و مدد جستن از انفاس قدسی معصومین (ع) مهمترین عامل مصون نگه داشتن انسان و جامعه از خطرات و بلایاست لذا در همین راستا و جهت پاسداشت روز عرفه ،آیین دعای نهم ذالحجة سه شنبه 23 مهرماه با مشارکت گسترده جوانان عضو جمعیت هلال احمر در سالن بزرگ سازمان جنب سینما هلال اهواز برگزار می شود.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
چهل و چهارمین شهردار اهواز همزمان با هفدهمین استاندار خوزستان کارش را آغاز کرد.
حکم مهندس سید خلف موسوی به عنوان چهل و چهارمین شهردار اهواز از سوی دکتر رحمانی فضلی امضا و ابلاغ گردید.در همین زمینه سخنگوی وزارت کشور با اشاره به تاخیر صورت گرفته در امضای حکم سید خلف موسوی گفت: بعد از بحث‌های کارشناسی پیرامون موضوع امضای حکم شهرداران شهرهای مشهد و اهواز از نظر حقوقی و قانونی و با توجه به اینکه صولت مرتضوی دارای سابقه فرمانداری و استانداری و معاونت وزارت کشور بوده اند و به وظایف شهرداری‌ها آگاهی کامل دارند و با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود و اختیارات وزیر کشور، حکم صولت مرتضوی برای شهرداری مشهد صادر و آقای رحمانی فضلی ایشان را به عنوان شهردار مشهد منصوب کرد.
حسینعلی امیری همچنین تاکید کرد: وزیر کشور امروز سید خلف موسوی را که شرایط مشابه آقای مرتضوی داشت به عنوان شهردار اهواز منصوب کرد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
بازی دوستانه دو نماینده شایسته فوتبال خوزستان در اهواز
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال ملاثانی در راستای ایجاد آمادگی بیشتر در بازیکنان و حفظ روحیه و انسجام تیم جهت حضور قدرتمندانه در رقابت های لیگ سوم کشور،آبی پوشان ملاثانی امروز یکشنبه ساعت 17 میهمان یاران حسین فرکی در زمین فولاد خوزستان خواهند بود.تیم استقلال ملاثانی در حال حاضر با 3 برد و 9 امتیاز و مجموعا انجام 5 بازی در جایگاه سوم جدول لیگ سوم فوتبال ایران قرار دارد

ليگ دسته سوم - گروه پنجم

تيمبازيهابردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتياز
1پتوی لاله اصفهان4310112910
2مس نوین کرمان53029459
3استقلال ملاثانی53028359
4شهرداری نوین هرمزگان52128627
5هلال احمر گراش4211451-7
6ذوب آهن نوین اصفهان41025506
7عقاب تهران4202451-6
8پرسپولیس زاهدان4202264-6
9شهدا ارتش اصفهان5203484-6
10نوین نوفرست بیرجند4022286-2
11شهرداری بم4013264-1
12خاوران بیرجند (انصراف)00000000
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
نباید فردی به دلیل ترک، بلوچ، کرد یا عرب یا .....بودن، از حقوق قانونی خود محروم شود.

اشاره :حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی چندی پیش حکمی از رئیس‌جمهور دریافت کرد که طبق آن حکم به‌عنوان دستیار ارشد رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی منصوب شد. او شاید بهتر از سایر اعضای دولت با این موضوع آشناست چراکه 4 سال در مسند وزارت اطلاعات حضور داشت و به‌خوبی با روش و منش اقلیت‌های قومی و دینی آشنا شده است چنانکه در این گفت‌وگو خاطراتی از آن روزها تعریف کرد.یونسی معتقد است باید حقوق شهروندی که حقوق اقلیت‌ها بخشی از آن است به‌طور کامل اجرا شود چراکه در این صورت مشکل و سوالی باقی نمی‌ماند. او اولین گفت‌وگوی خود پس از انتصاب به عنوان دستیار رئیس‌جمهور را با آرمان انجام داد که متن آن در ادامه می‌آید:
س-چندی قبل یعنی قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری موضوعاتی را مطرح کردید که به وقوع پیوست، اکنون چه احساسی دارید و این مسیر یعنی انتخاب دکتر روحانی از سوی مردم چه فراز و فرودهایی داشت؟
من مثل همه مردم از نتیجه انتخابات و پیروزی آقای دکتر روحانی خوشحالم که این خوشحالی دو دلیل دارد؛ یکی اینکه خود را در این جهت دارای سهم می‌دانم و احساس می‌کنم نقش جدی در پیروزی آقای روحانی داشته‌ِام. دوم اینکه خوشحالم که در خوشحال کردن مردم ایران سهم داشتم؛ احساس پیروزی یک ملت و خوشحال بودن از این جهت موضوع کمی نیست. اکنون مردم احساس آرامش می‌کنند و نسبت به آینده امیدوار هستند. آن نگرانی‌ها نسبت به آینده کشور، امنیت کشور و توسعه کشور که در گذشته طی 8 سال متراکم شده بود در حال رفع شدن است. در آن زمان مردم احساس می‌کردند که در یک قهقرایی قرار گرفته‌اند که هر روز مشکلات زیادتر می‌شود و این تبدیل به یک نگرانی عمومی و ملی شده بود. امروز این نگرانی نیست. امروز به جای آن نگرانی مردم احساس امنیت خاطر و احساس شادمانی می‌کنند.
س-شما سال گذشته در گفت‌وگویی که با آرمان داشتید، اشاره داشتید نباید مردم را بین انتخاب آزادی و امنیت مخیر کرد اما اکنون از همراهی آنها می‌گویید.
اکنون مردم هر دو مولفه را دارند. شاید مهم‌ترین انگیزه مردم برای انتخاب آقای روحانی این بود که مردم احساس می‌کردند در شرایط فعلی مناسب‌ترین فرد که با واقعیت‌های موجود امکان تحقق خواست‌ها و مطالباتشان را دارد، فردی غیر از دکتر روحانی نیست. مردم در این زمان ایده‌آل فکر نکردند بلکه واقع‌بینانه با موضوع مواجه شدند. مهم بود که در این مقطع، مردم جلوتر از سیاستمداران، احزاب و شخصیت‌ها بودند.
منظورتان را واضح‌تر بفرمایید؟ کدام جریانات؟ باید پذیرفت که برخی جریانات سیاسی خیلی عقب‌تر از مردم بودند. در سال گذشته قانع کردن برخی شخصیت‌ها را در دستور کار داشتم که نه احتمال می‌دادند پیروز می‌شوند و نه امیدوار بودند در صورت پیروزی، آقای روحانی بتواند این نقش را ایفا کند و می‌گفتند امکان پیروزی و امکان رخ دادن چنین اتفاقی نیست و بسیار بعید است که آقای روحانی بتواند این نقش را ایفا کند. برخی افراد که اکنون در وزارتخانه‌ها و پست‌های مهم دولت حضور دارند افرادی بودند که بنده ماه‌ها با آنها بحث می‌کردم که ‌ایده‌آل فکر نکنند بلکه واقع‌بین باشند. در آن مقطع بارها عنوان داشتم حضور آقایان ‌هاشمی یا خاتمی عملی نیست و حتی به مصلحت هم نیست که این دو بزرگوار بیایند لذا باید به گزینه‌ای روی بیاوریم که در شرایط فعلی به صلاح است. تعداد افرادی که می‌توانستند در آن موقعیت آن نقش حساس بی‌بدیل را ایفا کنند بسیار کم و شاید دو نفر بودند که این توانایی را داشتند.
این دو نفر چه کسانی بودند؟ آقایان روحانی و ناطق بودند. آقای ناطق قبول نکردند لذا انتخاب در آقای دکتر روحانی منحصر شد. جریان اصلاح‌طلب و جریان متمایل آقای ‌هاشمی از دکتر روحانی حمایت کردند. درست است که بخش بزرگی از اصولگرایان هم آمدند اما پایگاه اصلی رای‌آوری آقای روحانی جریان اصلاح‌طلب و معتدل و طرفدار آیت‌ا...‌هاشمی است و این یک واقعیت است. ماجرای ائتلاف – ائتلاف که مطرح شد برخی دوستان آقای دکتر عارف گلایه کردند که من این جریان را به راه‌ انداختم اما این اندیشه توهمی بیش نبود چون ماجرا بسیار وسیع‌تر‌ از آن بود که من بتوانم آن را راه بیندازم.
شما می‌خواهید بگویید کار از پایین کلید خورد. درست است؟کاملا درست است. جریانی بود که از شهرهای کوچک شروع و سپس به شهرهای بزرگ رفت و در نهایت به تهران رسید یعنی از پایین این موج و نهضت برخاست و به بالا رسید. اگر چنانچه آقایان خاتمی و ‌هاشمی و دیگران از آقای عارف می‌خواستند که کنار بروند به این دلیل بود که واقعیت را متوجه شده بودند که مردم می‌خواهند این ائتلاف با حفظ حرمت آقای عارف که از ذخایر کشور و از مفاخر ایران است اتفاق بیفتد. دکتر عارف در هر اقدامی موفق بوده اما مردم فهمیده بودند هرگز نباید رقابتی در این اردوگاه باشد و در این موقعیت، مصلحت این است که دکتر عارف به نفع دکتر روحانی کنار برود. این مساله از روستاها شروع شده بود و بسیار جای تعجب است که بسیاری از ستادها ادغام شده بودند. من به بیش از دو سوم استان‌ها سفر کردم که در برخی استان‌ها، ستادها ادغام شده و ائتلاف اتفاق افتاده بود اما درک این مساله برای تهران مشکل بود. مردم به خوبی و زودتر از روشنفکران و صاحبنظران و رجال سیاسی مسائل را درک می‌کنند و موقعیت خطیر کشور که دشمن از هر طرف داشت ما را محاصره می‌کرد را تشخیص می‌دهند. گفتمان زمان احمدی‌نژاد به شکلی بود که کشور در بسیاری جهات قفل شده بود و در داخل با مشکلاتی مواجه بودیم و در خارج مرزها هم جمهوری اسلامی در مقابل همه قرار گرفته بود و به عبارتی در زمان دولت قبل، ایران قدرتمند خوب نمایش داده نشد. دکتر جلیلی شخص محترمی است و گفتمانی دارد اما مردم به آن رای ندادند. آقای جلیلی و دوستانش بسیار شفاف شعارهایشان را مطرح کردند و از توانمندی‌های زیادی برای طرح خودشان برخوردار بودند یعنی ابزارهای زیادی داشتند که یک هزارم آن ابزارها در اختیار ستاد آقای روحانی نبود. یکبار برای سخنرانی به کاشان رفته بودم و در مسیر بازگشت به تهران دیدم که یک اتوبوس با آرم برخی نهادها برای تبلیغ به نفع جلیلی به سمت تهران می‌آمد. تمام بیابان‌ها و جاده‌ها مملو از امکانات تبلیغاتی جناب آقای جلیلی بود یعنی او ابزار زیادی در اختیار داشت اما مردم به آن گفتمان رای ندادند چون احساس می‌کردند آن گفتمان ادامه گفتمان آقای احمدی‌نژاد است. مردم دنبال تدبیر، امید و حل مشکلات بودند نه ادامه وضعیت گذشته.
بخشی از انتظارات رای‌دهندگان به آقای روحانی در مسئولیتی که به شما سپرده شده، تعریف می‌شود. با توجه به مسئولیت شما در وزارت اطلاعات، مسائل و مشکلات اقوام و قومیت‌ها را چه می‌دانید؟
مردم به یک تغییر رای دادند و معتقد بودند که وضع باید تغییر کند. نماد آن تغییرهم آقای روحانی بود. او در تبلیغات و گفتمانش تغییر را دنبال می‌کرد و مردم در گفتمان کاندیداهای دیگر نمودی از گذشته را می‌دیدند یعنی آقای روحانی را «نه» بر گذشته می‌دیدند.ممکن بود که آقای ولایتی هم این تغییر را می‌خواست اما می‌گفتند که آقای ولایتی نمی‌تواند این نقش را ایفا کند و دقیقا همین حرف را در مورد آقای عارف هم می‌زدند. ممکن است آقای عارف در گفت‌وگو، گفتمانش و در تبلیغاتش شفاف‌تر از آقای روحانی بود اما احساس می‌کردند که او نتواند به وعده‌هایش عمل کند. آقای روحانی را قدرتمند می‌دیدند به‌ویژه در سخنرانی‌ها و مناظراتش بسیار قوی برخورد کرد، این تغییرات را صریح اعلام کرد و گفت من یک حقوقدان هستم. مردم این پیام را درک کردند و فهمیدند منظور او چیست و برخی رقبای او را در نقطه مقابل می‌دیدند. آقای روحانی می‌خواست بگوید که من تفکر نظامی ندارم. مردم آقای روحانی را مرد تغییر یافتند. روحانی با شعار حقوق شهروندی آمد و در اولین روزی که او اعلام کاندیداتوری کرد اعلام نمود که من برای حقوق شهروندی آمده‌ام و هنوز هم به این مساله اعتقاد دارد که باید حقوق شهروندی در تمام سطوح که منبعث از قانون اساسی است، رعایت شود. بخشی از این حقوق شهروندی حقوق اقلیت‌هاست؛ اگر حقوق شهروندی به طور کامل اجرا شود، به شعار و اقدام دیگر نیازی نیست. حقوق شهروندی در قانون اساسی به طور کامل دیده شده اما در برخی مواقع مغفول مانده است لذا اگر این موضوع به‌طور کامل اجرا شود، هیچ شعار دیگری در هیچ حوزه‌ای باقی نمی‌ماند و همه جهات تامین می‌شود ولی آقای دکتر روحانی مشکلات راه را خوب احساس می‌کند، در جریان بوده و می‌داند برای رسیدن به این اهداف باید نسبی فکر کرد اما برخی حقوق دارای اولویت بیشتری هستند که از جمله آنها، مساله حقوق اقلیت‌هاست؛ حقوق اقلیت‌های قومی، مذهبی و دینی که هر سه در حکم ایشان برای من آمده است. دکترروحانی چه در نشست با نخبگان اقوام و در مسافرت‌هایی که به مناطق داشت، این موضوع را مطرح و بر آن تاکید کرد لذا انتظار مردم است که ایشان به حقوق اقلیت‌ها و اقوام توجه ویژه داشته باشد.
با توجه به تجربه خودتان در این زمینه، کدام بخش از این حقوق نقض شده یا به طور کامل اجرا نشده است؟
باید یک مقدمه بگویم و بعد به این سوال پاسخ دهم. اقلیت‌ها در تمام دنیا حضور دارند و ترکیبی از گرایشات قومی، مذهبی و دینی هستند. همسایه‌های ما مانند پاکستان و عراق و... همین‌طور است حتی در کشورهای عربی هم اقلیت مذهبی دارند. هندوستان مهم‌ترین کشور پرجمعیت است که بیش از هر کشوری دارای تعدد و تکثر قومی است که رعایت حقوق اقلیت در آن مثال‌زدنی است. هندوستان نمودی از عالی‌ترین کشور متکثر قومی و دینی و مذهبی است که خوب عمل می‌کند یعنی دموکراسی‌ای که در این کشور وجود دارد، در هیچ کشوری نیست. آنهایی که خودشان را مادر و پدر دموکراسی می‌دانند، هیچگاه به گرد هندوستان نمی‌رسند. نمره هندوستان در رعایت حقوق اقلیت‌ها بیست است و الگویی برای کشورهایی است که می‌خواهند دموکراسی داشته باشند نه کانادا. سیاست کانادا بر تعدد فرهنگ‌ها گذاشته شده است اما مشکلات هندوستان در آنجا نیست. این موارد را به عنوان مقدمه گفتم و منظورم این بود که حقوق اقلیت‌ها و اقوام موضوع اختصاصی ایران نیست و در همه کشورها وجود دارد. در اکثر کشورهای جهان، حقوق اقلیت‌ها نقض می‌شود حتی در آمریکا، کشتن سیاه‌پوست‌ها و سرکوب اقلیت‌های دینی یهودی و مسیحی‌ها را شاهدیم که این وضع در اروپا بدتر است و حقوق اقلیت‌ها رعایت نمی‌شود. مسلمانان در فشار هستند. فرانسه که به مهد ماهواره و آزادی معروف است، به زن محجبه اجازه ظاهر شدن در اماکن اداری را نمی‌دهد.ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
اشتغال ،بیمارستان در سرلوحه مطالبات مردم ملاثانی بود.

بمناسبت هفته نیروی انتظامی و در راستای گسترش ورزش همگانی با همت فرماندهی انتظامی و همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان باوی ،همایش بزرگ پیاده روی خانواده با مشارکت هزاران تن بانوان و مردان شهر ملاثانی در حدفاصل بلوار معلم برگزار شد .در پایان این همایش دهها جایزه به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا شد.در این همایش آقای سیدی فرماندار باوی در سخنان کوتاهی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و تشکر از زحمات کارکنان این نیرو در زمینه برقراری امنیت و تامین آسایش شهروندان از حضور چشمگیر مردم در این آیین سپاسگزاری کرد .به گزارش خبرنگار ما از جمله حاشیه های جالب این مراسم در هنگام آغاز سخنرانی فرماندار جمعی از شهروندان حاضر بدون هماهنگی قبلی یکصدا شعارهایی در خصوص رفع معضل بیکاری و لزوم احداث بیمارستان و تحقق وعده چندساله مسئولان سر دادند که فرماندار سیدی نیز با تایید مطالبات بحق مردم در خصوص پیگیری آنها از رهگذر دستگاههای مربوطه قول مساعد داد.لازم به یادآوری شهرستان باوی دارای مقام پنجم بیکاری در سطح کشور و جزء 10 شهر نخست بیکار می باشد.(تصاویر به نقل از باوی نیوز)
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
چگونه می‌توانیم به تماشا بنشینیم به یغما رفتن و مرگ کارون خروشان
جمعی از فعالان عرصه‌های فرهنگی، هنری، محیط زیست،خبری خوزستان، طی نامهٔ سرگشاده‌ای به رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، خواهان توقف طرح انتقال آب کارون به اصفهان، برای همیشه شدند.در متن این نامه که به امضای بیش از ۱۵۰ نفر از فعالان عرصه‌های مختلف در خوزستان رسیده، آمده است:


ما جمعی از از فرزندان کوچک جامعه فرهنگی، هنری و اجتماعی خوزستان بزرگ به نمایندگی از عرقِ نشسته بر جبین زنان و مردان شریف سرزمینمان خوزستان و از میان آفتاب و شرجی و نفت، سخن می‌گوییم.از خانه‌های بی‌نفت سرزمین نفت مسجد سلیمان، از میان سرفه‌های کارگران پالایشگاه و پتروشیمی ماهشهر و آبادان،از خیابان‌های پر از شهید خرمشهر، از سنگرهایی که هنوز بوی محمد جهان آرا را می‌دهند، از میان خون مظلومیت کوچه خاکی‌هایی که ردپای هشت سال غیرتشان در جای جای تاریخ و خاطرات ایران بزرگ تا ابد باقی خواهد ماند. از کرانه‌های بغض بهمن‌شیر و نخل‌هایی که سرشان را در قمار با مردانگیشان باختند که حالا ما بر سر هر تپه‌ای شیپور و رقص پیروزی پرچم سه رنگ مقدسمان را به نظاره بنشینیم.
ما جمعی کوچک از فعالین فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و... جامعه پنج میلیونی خوزستان بزرگ، با گرد و غباری چند ساله نشسته بر شانه، با نفس‌های عاصی از آلودگی‌های سمی نفت و گاز و با داغ سربازان به خانه بازنگشتهٔ نشسته بر جان مادرانمان از شما می‌خواهیم هر چه سریع‌تر پرونده انتقال آب کارون به زاینده رود که طرحی غیر کار‌شناسانه، بدون مطالعه و به دور از هرگونه منطق علمی برای انجام است را متوقف کنید که نتیجه‌ای جز خشکاندن ته ماندهٔ ناچیز خون رگ‌های سرزمینمان خوزستان نخواهد داشت و این با شرف مردان و زنان فارس و عرب و بختیاری با نفس‌هایی پر از گرد و غبار و آمونیاک دیگر طاقت تماشای مرگ کارون را نخواهند داشت.ما چگونه می‌توانیم به تماشا بنشینیم به یغما رفتن و مرگ کارون خروشان و پر از بغض و خاطره‌مان را توسط هموطنان عزیز اصفهانی که خود چند لوله کوچک انتقال آب به کشاورزان یزدی را تاب نیاوردند و با بلدوزر و کلنگ جوابش را دادند؟ دولتمردان و مردم اصفهان تا کی می‌خواهند بر طبل تمامیت خواهی خود بر سرمایه‌های بومی مردم ایران بکوبند؟ تا کی باید مردم سرزمین ما قربانی سیاست ورزی‌هایی شوند که فقط به آبادانی چند شهر و استان خلاصه می‌شود؟ و خرمشهر قهرمان ما با ستاره ستاره شهید و سنگر به سنگر افتخار هنوز آب شرب نداشته باشد؟ تا کی شهروند خوزستانیِ فارق از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی باید سنگینی بار شهرهای آقازاده‌ها و دولتمردان را به دوش خسته خود بکشد؟ اینجا‌‌ همان خوزستانی است که پاره تن ایران است و از این پاره تن هر روز جز زخم و درد و آلودگی نفت نصیب مردمش نمی‌شود.
آقای رئیس جمهور،آنقدر بغض داریم و آنقدر قلبمان از نامهربانی‌ها درد می‌کند که ذکر مصیبتش نه در وقت اندک شما خلاصه می‌شود و نه غرور همیشگی خون خوزستانی ما اجازه گلایه می‌دهد.سرکار خانم معصومه ابتکار، مدیریت ارجمند سازمان حفاظت از محیط زیست، ما پسران و دختران خوزستان برای حفاظت از تک بازمانده‌های اکوسیستم و محیط زیست این زمین سوخته خواستار ورود هر چه سریع‌تر شما به این مساله و بسته شدن این پرونده یکبار برای همیشه هستیم.
جناب آقای دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهور، ما جوانان و فعالان خوزستانی از شما رئیس جمهور همه مردم ایران با احترام درخواست داریم با «تدبیر» همیشگی خودتان اجازه خاموش شدن یکی از تک ستاره‌های «امید» زندگی در سرزمین ما خوزستان را ندهید.که ما تا پای جان، سپر حفاظت از سرزمینمان را نگاه خواهیم داشت.جمعی از هنرمندان، نویسندگان، فعالان مدنی، اجتماعی و محیط زیست خوزستان.

اسامی امضاء کنندگان این نامه عبارت است از:مهدی یراحی، پیمان ماندگار، علی مردانه، ناصر ندیمی، داریوش معمار، کوروش ضیغمی، شهرام گراوندی، مجتبی گهستونی، ذوالفقار شریعت، قربان درویشی، محمد بم، میلاد اتنا، حمیدرضا آتش برآب، سهراب منصوری، رهام اشکاش، آریا خسروی، فرخ نقدی‌پور، یونس مولایی، عباس بویری، مجتبی مدیری، خلیل اسدی، رضا می‌ردریکوندی، حامد جلالی، منصور سرخی، سعید سید حسینی، مهدی مزرعه، بهادر طهماسبی، راضیه ممتازان، کسری برزیده، ساناز فرخ منش، رخساره خیراندیس، محمد نواصر، وحید احمدی، سحر صحراگرد، مصطفی سواعدی، محمد علی شریفی، میترا بهجت، ساغر مشعلی، فاروق مجدم، امیر کریمی، مجتبی راشدی، عبدالرضا بهوندی، عنایت داوودی، حسین حساوی، نسرین بدیع، امیر محمد حاجیان، شکوفه کوثری، احسان ایزدپناه، امیر انواری، صالح زهیری، احسان ناحیه، کبری نوری، نوید بامدادیان، مریم سپهری فر، الهه بویری، عادل باوی، فاطمه قاسمی، امین حمید، پروین سلیمی، محمد ابراهیمی فرد، محمد حمید، آرش طاهری، مرتضی شهابی، رضا گودرزی، مریم گلی، ایمان براتی، پریسا فروغی، محمد دینداروند، سجاد کوچکی، قاسم لطیفی، لیلا حسینی، سید محمد مسعود نیا، رویا ضیایی، شهاب چارکی، هدی باوی، نسرین غلامیان مفرد، پیروز حسینی، سید رضا عساکره، حسین آلبوغبیش، سولماز کیانی، پوران پورقاسم، شجاع دیندارلو، رضا قانع، محمد غبیشاوی، سارا شکوه‌نژاد، تهمینه باکان، نیوشا حاجتی، مهران زارعی، علی صالحی، ستار دادگر، شهین ایزدی، محمدصالح قنواتی، صادق حیاتی، نگاه ممویی، شاهرخ قشه‌زاده، فرح ساکی، مسعود امامی، نیما شهبازیان، محمد محمدی، سید محسن رفیعیان، زینب عبدخدا، اکرم صفابخش، امین زرگر، شکوفه شیعی، ساسان برق نورد، مهدی اصلاحی، دانیال صنوبری، گلنوش سیدی، حجت الله صالحی، آتوسا ارشادی، مهناز گل کار، شادی صابر، سید بهرام حسینی، ساغر ایران کوهی، سامان آقایی، عبدالحسین حمید، شکرالله دیلمی، سعیده حاجیان، نعمت الله باقری، منیژه هاکان، کامران ستوده، بردیا رضایی، معصومه بوقچی، عوض دولان دارگر، بهرام موسوی، فیروزه شکاری، کبری بنت سعید، حسین عساکره، حنیف عباسی، یلدا کاملی، سولماز مهرابی، شبنم عبدللهی، عسل فرنود، امیر کریمی، فرهاد جابری، لیلا صدیق، مناف شکیبا، سینا امیری، آسیه حسینیان، سمانه بنیادی، نیما محمدی، عرفان مکوندی، رضا صفری، رامبد لطفی، فرزاد میر احمدی، احمد نامدار، کیوان زمانی، عسل آلبوشوکه، شیما شهری، شعیب سعیدی، محمد مرادپور، جواد بهمن کار، شهریار باوی، آرش کرمی، محمد قمری، آرتین احمدی، نوید تاج، بیتا گمانی، ناصفر فتحی، میلاد غلام ویسی.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
با این تصمیمات نظام خانواده متلاشی می شود ,علما باید نسبت به این موضوع اعتراض کنند.


ساعات کاری ادارات با موافقت هیات دولت تغییر کرد و این تغییر تا به امروز نقدهای فراوانی را به دنبال داشت. این موضوع در خوزستان نیز همزمان با سراسر کشور تغییر کرد.در جلسه هیات دولت ساعات جدید آغاز به کار دستگاه های اجرایی، سازمان ها و مراکز آموزشی و خدمات درمانی، بانک ها و واحدهای نظامی به تصویب اعضای دولت رسید. بر این اساس و با موافقت هیات دولت، ساعات آغاز به کار دستگاههای اجرایی و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و بخش های آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساعت 8 صبح، مدارس ساعت 7:15 تا 7:45 صبح، بانک ها ساعت 7:30 صبح و واحدهای نظامی در ساعت 6:30 تا 7 صبح تعیین شده است.
مرغ دولت همیشه یک پا دارد!

با روی کار آمدن دولت دهم در سال 89 ساعت کاری کارکنان به دلیل کاهش آلودگی هوا و ترافیک سنگینی شهری و دلایل این چنینی، یک ساعت و نیم کاهش یافت. حال با روی کار آمدن دولت یازدهم در مصوبه ای ساعت کاری کارکنان را به روال سابق 7:30 تا 16:15 بازگشته تا مطابق با ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری، ساعات کار کارمندان دولت که 44 ساعت در هفته است، پر شود. اما این اعلام افزایش مجدد ساعت کاری نقدهای فراوانی را به دنبال داشت که در همین خصوص آسیب شناسی بازگشت ساعت کاری دولتی ها موضوعی است که در این روزها، محور صحبت اکثر کارمندان و کارشناسان قرار گرفته و کارشناسان نیز نسبت به این موضوع عکس العمل نشان دادند و هشدارهایی را به دولت دادند.
با توجه به میزان بازدهی پایین ادارات دولتی با همان ساعت کاری قبلی و این که دولت ها تاکنون حتی توان به بازدهی رساندن ساعت کاری کارمندان تا ساعت 14 را نیز نداشته اند اما مرغ دولت یک پا دارد و اصرار دارد این ساعت کاری همچنان به ساعت 16 افزایش یابد و هیچ توجهی به هشدارهای کارشناسان و نیاز مردم و قشر کارمند و خواسته زنان و کودکان ندارد.
مخالفت کارمندان خوزستان با افزایش ساعت کار

در گفت و گو با برخی کارمندان ادارات در خوزستان با یک اعتراض و مخالفت صد در صدی مواجه شدیم که قابل تامل است.  یکی از کارمندان زن مسئله نگهداری از کودکان را عنوان می کند و می گوید: از این پس برای خانواده ها دشوار است که هم کارشان را به نحو احسن انجام دهند و هم به تربیت فرزندانشان برسند
 خانم محبی کارمند سازمان تامین اجتماعی می گوید:  در گذشته مدارس نوبت صبح ساعت 13 الی 14 تعطیل می‌شد و تقریبا همزمان با تعطیلی ساعت کار ادارات دولتی یا حداکثر یک ساعت اختلاف بود و به همین دلیل امکان مدیریت خانه برای کارمندان زن به راحتی صورت می گرفت و حتی ناهار با خانواده میل می‌شد اما در شرایط کنونی که کارمندان زن نیز ساعت 16 محل کار را ترک می کنند با توجه به اوج ترافیک در آن ساعت و طولانی بودن برخی مسیرها، تقریبا برخی کارمندان با یک یا دو ساعت تاخیر به خانه می رسند و در فصل زمستان که مصادف با تاریکی هوا است، مدیریت خانواده و فرزندان معنایی ندارد!یکی از کارمندان یکی از دانشگاه ها می گفت: با این کار واقعا انگیزه کاری را از کارمندان می گیرند و اصلا درست نیست با این حقوق و مزایا، این همه ساعات کاری را افزایش داده اند.  آقای عبادی می گوید: موقع کار که میشود همه می گویند باید ساعت کار در هفته 44 ساعت باشد، ولی مصوبه قانونی مجلس که می گوید حقوق کاکنان دولت باید متناسب با نرخ تورم باشد چندین و چند سال است که رعایت نمی شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط جمعی از نویسندگان

آموزش و پرورش رتبه ی آخر یا نزدیک به آخر را در سطح کشور به خود اختصاص داده است

نماینده شهرستان شوشتر در خصوص استاندار جدید خوزستان گفت: نقطه مثبتی در این انتخاب است، با توجه به این که مقتدایی فرزند همین استان است و فرد شناخته شده ای است لذا شناخت یکی از نقطه های موفقیت است. وی اظهار کرد: مقتدایی تجربیاتی از گذشته دارد که اگر مکمل هم شوند نکات مثبتی برا موفقیتشان است. سید محمد سادات ابراهیمی اظهار کرد: مشکلات خوزستان پیچیده و بزرگ هستند و قطعا از عهده یک نفر بر نمی آید و با یک خرد جمعی و هم اندیشی با صاحب نظران و همه ی افکار و اندیشه ها می توان قدمی برای ازبین رفتن مشکلات برداشت. وی تاکید کرد: استاندار جدید باید از همه ی افکار و اندیشه ها استفاده کند.


وی در پاسخ به این که آیا حضور مجدد مقتدایی بر مسند استانداری باعث عقب گرد استان نمی شود، گفت: قطعا استاندار جدید برنامه هایش را به دولت اعلام کرده و دولت با توجه به برنامه های ارائه شده، وی را به عنوان مسئول ارشد انتخاب کرده است همچنین با توجه به این که خوزستان یک استان مورد توجه دولت است و دولت دارای تدبیر ارزشمندی است، لذا با همکاری مردم و مسئولان و نخبگان این عقب گرد اتفاق نمی افتد.
سادات ابراهیمی در خصوص اولویت های اصلی و اساسی که استاندار جدید باید در نظر بگیرد، گفت: متاسفانه استان خوزستان از مشکلات بسیاری رنج می برد که سطحی و معمولی نیستند. وی با اشاره به نبود زیرساخت های رشد و توسعه در استان گفت: این موارد از مشکلات اصلی استان هستند که باید در اولویت قرار گیرند از جمله این مشکلات می توان به بحث حمل و نقل اشاره کرد، همچنین موضوع بهداشت و درمان که نارضایت مردم را هر روز شاهد هستیم . نماینده شوشتر با اشاره به دیگر مشکلات استان افزود:آموزش و پرورش و آموزش عالی که رتبه ی آخر یا نزدیک به آخر را در سطح کشور به خود اختصاص داده موضوع با اهمیتی است که باید به آن توجه ویژه شود و با یک تعامل و همفکری و با همکاری استعدادها و برکات استان و در کنار هم قرار دادن استعدادها فرصتی برای از بین بردن مشکلات استان پیش بیاید.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
همین یک دلیل برای قرار گرفتن 7 شهر خوزستان در ردیف 10 شهر اول بیکار کشور کافی است.

اشاره: مدتی پیش وبگاه خبری ملاثانی نیوز با اعلام خبر تخصیص 950 میلیارد تومان جهت اجرای مرحله نخست طرح احیای 800 هزار هکتاری اراضی کشاورزی خوزستان (طرح مقام معظم رهبری) هشدار داده بود که فرصت های شغلی این طرح نباید به شرکت ها و نیروهای غیر بومی اختصاص یابد.ولی در سایه غفلت و بی توجهی مسئولان و نمایندگان به این هشدار ،پیش بینی مذکور واقعیت تلخ پیدا کرده و اجرای طرح به شرکت نام آوران سمنان سپرده شده است.مدیران این شرکت برای سرپوش نهادن بر این مساله در برابر افکار عمومی،زیرکانه اقدام به تغییر نام و آدرس محل شرکت در اداره ثبت اسناد و املاک سمنان نموده اند که جهت اطلاع مسئولان،نمایندگان و مردم خوزستان عین آگهی تغییر اساسنامه شرکت نام آوران سمنان منتشر می گردد.لازم به ذکر است در مرحله نخست طرح 800 هزار هکتاری در 8 شهرستان از جمله اهواز،باوی ،کارون،حمیدیه،شوش،دشت آزادگان و.... اجرا می شود.
شرکت «نام آوران نصر سمنان» از شرکت های تابعه «موسسه جهاد نصر» با تغییر نام به «عمران گستر جهاد نصر» دفتر مرکزی خود را نیز از سمنان به اهواز انتقال داد و با این حساب می توان این شرکت را از شرکت های بومی استان خوزستان و نیروهای این شرکت هم نیروی «درون استانی» محسوب می گردند!متن آگهی تغییرات این شرکت به شرح زیر است:

آگهي تغييرات شرکت نام آوران نصر سمنان سهامي خاص
شماره ثبت1345 شناسه ملي10860092748
شماره4447/ش ۱۳۹۱/۶/۲۸

برابر صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ24/2/91 که در تاريخ5/4/91 واصل گرديد.نام شرکت از نام‌آوران نصر سمنان به عمران گستر جهاد نصر پيرو کد91/358/119 تغيير يافت.اساسنامه جديد مشتمل بر29 ماده و 20 تبصره بتصويب رسيد.مرکز اصلي شرکت به آدرس جديد استان خوزستان شهرستان اهواز خيابان امام خميني چهارراه آبادان ساختمان قبلي سازمان جهاد کشاورزي استان خوزستان تغيير يافت و ماده‌هاي مربوطه اصلاح شد.

ثبت اسناد و املاک شهرستان سمنان
ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : چهارشنبه هفدهم مهر 1392
مدیران آینده خوزستان خود را مستغنی از مشاورت های جادری ندانند.
براساس شنیده های موثق ،در راستای بهره جستن از توان مدیریتی فرزندان خوزستان و نظر به تاکید شخص رییس جمهور روحانی ،دولت بزودی آقای دکتر جاسم جادری را بعنوان استاندار هرمزگان معرفی خواهد کرد.بسیاری از نخبگان استان بویژه فعالان فرهنگی - اجتماعی (حامیان دکتر روحانی) طی سه ماه اخیر تلاش نمودند تا کلید عمارت خیابان فلسطین و سکانداری مدیریت عالی خوزستان به جادری سپرده شود اما لابی های قدرتمند نفتی و متصل به منابع ثروت و قدرت از تحقق چنین سودایی جلوگیری کردند.در هر حال ان شاالله در دو استان جنوبی خوزستان و هرمزگان شاهد موفقیت دو چهره معتدل این خطه آقایان مقتدایی و جادری باشیم.بدون تردید مدیران آینده خوزستان نباید خود را مستغنی از مشاورت های دکترجادری بدانند.ارسال توسط جمعی از نویسندگان
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم مهر 1392
بازگشت به کلاس اول !!

دومین نشست کابینه یازدهم صبح امروز چهارشنبه به ریاست رییس جمهور روحانی تشکیل و طی آن به پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیات وزیران دکترعبدالحسین مقتدایی بعنوان استاندار خوزستان معرفی  شد تا جایگاه هفدهمین استاندار خوزستان را به خود اختصاص دهد.


دکترعبدالحسین مقتدایی از چهره های معتدل و اجرایی اصلاح طلب، در دولت های هفتم و هشتم استاندار استان های خوزستان و هرمزگان بوده است. وی از مقبولیت خوبی در زمان تصدی استانداری‌ این دو استان جنوبی برخوردار بوده است.مقتدایی همچنین در دوره های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مردم آبادان را بر عهده داشته است. مقتدایی در حال حاضر به عنوان عضو هیئت مدیره و مشاور شرکت ملی حفاری فعالیت می‌کند.

بسیاری از ناظران معرفی آقای مقتدایی را باتوجه به اعلام رسانه ای ایشان مبنی بر نداشتن آمادگی پذیرش این مسئولیت غافلگیرانه می دانند و نظر به اعلام حمایت وی از آقای دکتر جادری در نشست سه هفته پیش اعضای ستاد انتخاباتی روحانی انتظار این بود که پس از 34 سال و در عصر دولت تدبیر و امید یک استاندار عرب از خطه خونرنگ کربلای ایران معرفی شود.با آمدن مقتدایی، سید جعفر حجازی با استانداری خوزستان پس از حدود 6 سال و 4 ماه تصدی این سمت با مدیریت ارشد استان خداحافظی می کند.انتقال آب کارون، اختلاس 3000 میلیاردی، رکود و تعطیلی بسیاری ازشرکت های صنعتی استان، احداث سد گتوند و شور شدن آب کارون، مهاجرت بسیاری از نخبگان و مدیران توانمند خوزستانی و ... تعدادی از اتفاقاتی است که در دوره استانداری حجازی در استان خوزستان رخ داد.
در هر حال این وبگاه انتخاب آقای مقتدایی را تبریک و به فال نیک می گیرد و امیدواریم ایشان با استفاده از توان همه نیروهای شایسته استان گام های بلندی را در راه توسعه و شکوفایی خوزستان بردارد.ارسال توسط جمعی از نویسندگان